Van-e joga a családnak felülbírálni egy végrendeletet, még ha nem is hivatalos?! (tudásbázis)
Ez természetesen az ő dolga, de ha a barát hajlandó tanusítani, hogy volt végrendelet, sőt a tartalmát is ismeri akkor az ügy még nincs elveszve, meg kell támadni a bíróságon.
Csak ne különféle honlapokról származó félinformációk alapján döntsetek, hanem keressetek fel egy ügyvédet. A hölgy kézzel írott végrendelete természetesen érvényes, mégha nem is felel meg minden tartalmi és alaki követelménynek. Attól az még az ő végakarta.
Köszönöm a tanácsaitokat!
Bár a keresztgyerekek most úgy érzik, már nem is kell nekik az örökség!!! Szinte tudták, hogy ez lesz, tulajdonképpen nem vártak mást az örökösöktől!
Abban viszont biztos vagyok, hogy nem lesz örömük abban, amit azon a pénzen vásároltak, remélem a lelkiismeretük azért dolgozni fog! De lehet, hogy az sincs nekik, sajnos!
akkor érvényesha:
két tanú együttes jelenlétében aláírja, vagy ha azt már aláírta, az aláírást két tanú előtt a magáénak ismerje el, és a végrendeletet mindkét esetben a tanúk is - e minőségük feltüntetésével - aláírják;
magyarország. hu oldalról
Ez pontosan az az eset, amikor a szóbeli végrendelet is érvényes. A hölgy saját kezűleg írt végrendelete is érvényes, amennyiben előkerül.
A barátod keressen fel egy ügyvédet, ne sokat hezitáljon.
A hölgy nem tudta, hogy ennyire beteg, így nem írt előre végrendeletet. ráadásul nagyon fiatal volt még, az orvosok bíztatták, hogy felépülhet. Váratlanul és tragikusan ment el. Érezte talán, hogy nem biztos a gyógyulása, azért vett a kezébe tollat.
A baráttal elolvastatta a végrendeletet a boríték lezárása előtt, és a kézbesítékor a testvér is hangosan felolvasta! Szerinted így sem ér semmit a tanuskodása?
Írásban végrendelkezni az alábbi módokon lehet:
Holográf végrendelet az, amelyet az örökhagyó teljes egészében maga ír és aláír. Ez természetesen csak kézírással képzelhető el.
Allográf az a végrendelet, amelyet az örökhagyó két tanú együttes jelenlétében aláír, vagy ha már aláírta, két tanú előtt azt a saját aláírásának ismeri el. Ez a két tanú a végrendelkező személyazonossága tanúsítására képes kell hogy legyen (vagy ismerjék őt, vagy pl. személyi igazolványt kérjenek), ne legyenek kiskorúak. Az okirat tartalmát azonban nem kell ismerniük. A két tanú neve, címe, aláírása szerepeljen az okiraton. Allográf végrendeletet korlátozottan cselekvőképes személy is tehet.
Közjegyzőnél letett végrendelet az, amelyet az örökhagyó leír, aláír és – akár nyílt, akár zárt iratként – közjegyzőnél személyesen végrendeletként letétbe helyez. Ha a közjegyző őrizetéből az okirat kikerül, akkor marad hatályos, ha vagy az allográf, vagy a holográf végrendelet szabályainak is megfelel.
Lényeg a pénz! Mindenkinek a maga szempontja számít.
A hölgynek hamarabb kellett volna végrendeletett írni, pecséttel ellátva.
Hiába a barát tanuskodása, az nem ér semmit.
Az baj.
Ezt nem csak te gondolod így, hanem a jog is. A kézzel írott végrendelet éppúgy érvényes, mint az ügyvéd előtt, tanukkal, illetve a közjegyző előtt tett végrendelkezés. Tartalmi és alaki hibái lehetnek, amelyek egyes részeit érvénytelenné tehetik, de nem az egészet. Attól az még az ő végakarata!
De ha nincs tanu és nincs meg a végrendelet, akkor nem bizonyítható.
Végrendeletet szóban is lehet tenni, amennyiben a végrendelkező élete valósan, vagy általa vélten veszélyben van - pl. a műtőasztalon. Amennyiben azonban az életveszély elhárul és 3 hónapon belül nem foglalja írásba, úgy érvényét veszti.
Ha a gyermek nem talál tanut, veszett az ügye, sajnos.
HA van végrendelet, de nem hiteles, olyan mintha nem is lenne.
HA van végrendelet, de "nem kerül elő", szintén olyan, mintha nem lenne.
HA nincs végrendelet- akkor, ahogy Kea is írta :az egyeneság számít.
Nem volt házastársa, gyereke, így a szülei lettek a törvényes örökösök. Hagyott rájuk is értéket.
Kea! Hogyan támadja meg a gyerek, ha a "végrendeletet" is eltették, így nincs mit felmutatnia? Az egész olyan gennyes!
Van egyenesági leszármazottja?
A család megtámadhatja a végrendeletet, de nem bírálhatja felül senki végakaratát. A gyerek forduljon bírósághoz.
Mi a véleményetek a következő történetről:
Egy hölgy súlyos szívbeteg, s a műtétje előtt a kórházban ír egy végrendeletet, de sajnos nem tudja, hogyan kell hitelessé tenni. Odaadja a barátjának, ha történik vele valami, adja át a testvérének. Megműtik, de sajnos az 5. napon infarktust kap és meghal. A temetés után ez a barát elviszi a testvérnek a végrendeletet, s a család megfogadja, mindenben teljesítik a végakaratát, annak ellenére, hogy nem hivatalos. Itt jön a lényeg!
Az ingóságokat tényleg odaadták annak, akinek szánta, de a lakását nem! Eladták és a pénzt - amit három keresztgyerekének szánt -, megtartották, azzal az indokkal, hogy mivel a gyerekek szülei elváltak, a család már nem család, így majd a testvér eldönti, kinek ad belőle. Hozzáteszem, most a legnagyobb keresztgyerek lakásproblémájának megoldásához kellett volna a része, de nem segítettek neki! Hát ennyi! Meg van a külön véleményem, de kíváncsi volnék a tiétekre!
További ajánlott fórumok:
- Apám hivatalosan élettársi kapcsolatban él, ha meghal kinek kell eltemettetni?
- A Dukan diéta alapjai (a hivatalos)
- Mit főzöl holnap a családnak?
- Programajánlók - Szórakozás, kiállítások, programok az egész családnak
- Hogyan lehet hivatalos úton eltávolíttatni az együttélésre képtelen szomszéd albérlőket?
- Ha valaki külföldről örököl, akkor a hivatalos végrendelet kézhezvétele után mi a következő lépés?