Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Váltanátok munkahelyet? Vagy mit tennétek? fórum

Váltanátok munkahelyet? Vagy mit tennétek? (beszélgetős fórum)


25. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 06:37
NA jól van. Látod, csak át kellett gondolnod.:))
2022. aug. 6. 22:38

Köszönöm a sok választ!


Lenyugodtam, ugyanis elég paprikás volt a hangulatom. Én szeretem ezt a munkahelyet, jól érzem magam, a munkát is szeretem. Mikor dolgozom néha az jut eszembe, nekem ez nem is munka, nem utálattal csinálom, hanem szívesen. Dolgoztam hipermarketben mint eladó ez előtt. Ezért is becsülöm meg ezt a helyet.


Szóval maradok bárhogy is legyen. Én itt megtaláltam a helyem.

23. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 5. 21:47
Vannak munkahelyek, ahol az éjszakázás alap, sokan túléljük azért. Legalább próbáld ki. Nagy kincs a mai világban jó munkahely, jó kollégákkal, közelben. Főleg, ha szülni készülsz. Van olyan munkahely, ahol azt se tolerálják, ha kiderül, GYED-re akarsz menni.
22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Pasionella)
2022. aug. 5. 00:24

Nem azt mondtam, hogy nem fontos munka, hanem hogy egy érettségi és az angol nyelv magától értetődő alap. Számomra is érthetetlen, hogy miért, de a legtöbb cég már ebben a pozícióban is elvárja a diplomát.


Azért írtam, mert hamarosan gyereket akar, jobb ha marad. És látod, a saját munkáltatója is azt mondta, nem kívánságműsor, nem megbeszélik, egyeztetnek, átrakják és kész.

2022. aug. 4. 17:31
Én gyermekvállalás előtt nem váltanak ilyesmi miatt, ha amúgy minden jó.
20. Pasionella (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2022. aug. 4. 15:20
Ez a nem prémium a munkaerő piacon... ha jól beszél angolul, folyékonyan és ügyes is akár adminisztrátorként (1-1 munkahelyen meglepődnél mennyire sokoldalú munka és nem feltétlenül egyszerű "csak" adminisztratív munkának hívják...). Csak amiatt mert nincs diplomája nem lesz kevésbé értékes egy cégnél ha jól dolgozik és ügyes bár abból amit ír az jön le, hogy pont a diploma miatt kishitű pedig ez nem törvényszerű.
19. Alnisa
2022. aug. 4. 11:14

Nem, egy próbát mindenképpen megér. így meg, hogy babát szeretnél főleg. Ideje elkezdeni a próbálkozást, akár éveket is várathat magára a baba.

Egyébként megértem, mert nem ilyen feltételek voltak, amikor odamentél dolgozni és nem megkérdezték, hogy vállalnád e, hanem kész tények elé állítottak és talán pont ezért is érzel ekkora ellenállást magadban.

2022. aug. 4. 10:26
Maradnék a seggemen, főleg, hogy szülni szeretnél a közeljövőben. Abba az 1 éjszakázásba nem fogsz belebetegedni.
2022. aug. 4. 10:20
Ha valóban babát szeretnél, jó tréning lesz az éjszakázáshoz 🙈
16. Kótyomfity (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 10:14
Én adnék esélyt a dolognak. Mert összességében több a pozitív, mint a negatív. Adj magadnak 3-4 hónapot, próbáld ki, hogy tudsz-e alkalmazkodni a heti egyszeri éjszakai munkavégzéshez. Lehet, hogy belerázódsz. Viszont ha nem, ha tényleg nem tudod megszokni, akkor legrosszabb esetben keresel másik munkahelyet.
15. mmacus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 08:43
Én megpróbálnám, ha nem megy, akkor keresnék új helyet.
14. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 08:39

Próbáld meg, hátha nem olyan rossz ez a beosztás. Ha nagyon nem oké, válts. Vagy bírd ki babázásig.


Én pár hónapja váltottam, csak azért, mert untam a régit és jobban tetszett az újnál ígért feladatkör. Boldogan kezdtem az új helyen, nagy lendülettel. Jó nagy öngólt rúgtam, nem azt kaptam, amit ígértek interjún. Nem lenne hova mennem, maradnom kell. Ezért javaslom azt, hogy óvatos legyél váltásnál.

2022. aug. 4. 08:16

Azért ez nem így van,hogy “ez nem akarás kérdése”.Van egy munkaszerződésed,amiben benne van,hogy milyen munkarendben dolgozol.Ezt csak úgy egyoldalúan megváltoztatni,és lenyomni a torkodon nem lehet.

Nem értek egyet azzal sem,hogy “nem vagy prémium áru a munkaerőpiacon”.Nézd meg,hány helyre keresnek embert!Fejvadász cégnél dolgozom,ami anno felsővezetőkre szakosodott.De ma már egyre kisebb pozíciókra vesznek igénybe a cégek ilyet,annyira nincs ember.Van,ahol már a fizikai munkást is fejvadászok keresik.

Ha beszélsz,kommunikálsz angolul,akkor senkit nem érdekel,hogy van-e nyelvvizsgád.

2022. aug. 4. 07:27
Váltanék munkahelyet. Ha lenne jobb. Ha van esélyed több pénzért, jobb beosztással, jobb helyen munkát vállalni, akkor hajrá. Ha nincs, akkor ezért nem érdemes egy rosszabbra váltani. Úgyis hamarosan babát szeretnél. Az új helyen sem örülnének neki, hogy az új munkatárs szinte egyből elmegy szülni. A mostani helyeden meg többet fogsz keresni a pótlékok miatt.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 07:07

Az a hétfő azzal telne, hogy végig alszod, és egész nap olyan lennél mint a mosott rongy. Már bocsi, de aki nincs hozzászokva, annak az éjszakázás utáni nap jószerivel csak alszok-kelek, alszok-kelek...


De én is azt mondom: most fogadd el, mivel a főnökeid szerint ez most nem akarás kérdése. Vagy elfogadod, vagy lesz helyetted! más.

Kérdés, hogy ez hát hétig, hónapig tartana, és mikor térhetsz vissza a jelenlegi időbeosztásra? Ha azt mondják, ezután mindig így van, akkor bizony: elfogadnám, de erősen kutakodnék másik hely után.

10. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 06:51
Ez azért nem drámázás. Viszont egy új hely zsákbamacska. Ha utazni kell ha körbevesznek gonosz kellemetlen emberek stb... az se jobb heti 1 éjszakázásnál.
2022. aug. 4. 06:40
Próbáld ki. De nem mindenki bírja, ez tény. Én pl. nem bírom. Még huszonévesen volt olyan egy munkahelyemen, hogy néha éjszaka volt leltár és lehetett plussz juttatásért jelentkezni (nem volt kötelező). Azt hiszem kétszer voltam. Azt hittem, elpusztulok. Utána napokig használhatatlan voltam és közben is alig bírtam talpon maradni. Pedig fiatal voltam és energikus. Én pl. adminisztrációra sem bírnék éjjel koncentrálni. De mindenkinek ki kell próbálni, mit bír. Az egy más kérdés, hogy szerimntem egy munkahely részéről nem etikus az ilyen, munkavállalót hátrányosan érintő, egyoldalú szerződésmódosítás.
8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 06:36

Nem váltanék,,igaz ha vasárnap tartalmas kiadós programod lenne utána nehéz lesz még fennmaradni.

Még mindíg több az előny.

Plusz gyúrhatsz a babázós éjszakázásra🙄😉

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 06:13
Heti egy éjszakai műszak nem tűnik megugorhatatlan feladatnak.
2022. aug. 4. 00:10
Próbát megèr, hogy bírod-e. Ha nem akkor a babát előrébb hoznám.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 23:10

Ez azt jelentené, hogy vasárnap éjszaka dolgozod le a hétfőt és k-sz-cs-p mennél nappal 8-16-ig?

Ez szerintem azt is jelentené (amellett, hogy a hétfőd szabad lenne), hogy pótlékot kell kapnod a vasárnapra és az éjszakára is.

Nem tudom milyen megterhelő fizikailag, szellemileg ez az adminisztrációs munka, de ha nem terhel le és sok az üres idő, akkor még olvashatsz, tanulhatsz is mellette. (vagy hoxázhatsz:D)

Ha babát vársz majd úgysem járhatsz majd éjszakára.

Bátran vállald el!


Húszas éveimben évekig adtam szolgálatot éjszaka is. Sőt! Nyáron elcserélgettük és nappal strandra jártunk. Két hétig csak éjszaka, aztán két hét szabad. Nekem bejött az éjszakai szolgálat.

4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 23:10
Legyél mielőbb terhes, ha úgyis tervben van. Aztán amíg otthon vagy, tanulni kellene valamit, ha mást nem, akkor a leghasznosabb még egy nyelv, mert jelen végzettséged+1 nyelv elég sok embernek van és akkor már ott lesz a gyerek is, ami nehezíti a piaci helyzetedet.
2022. aug. 3. 22:31
Mi az oka a változásnak? Ha minden egyéb klappol, ezért az egy dologért nem váltanék. Sorry hogy ezt mondom, de nem vagy prémium áru a munkaerő piacon. Ha jó a fizud, elégedett is vagy és szülni készülsz, szerintem ne kockáztass.
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 22:29

Szétnéznék csendesen, hogy máshol mire es mennyiert lenne lehetoseg es azutan merlegelnék.


Addig pedig atmenetileg bejárnék.


Mit kellene csinalnod amugy ebben az idopontban? Miert nem jo ezt nappal csinalni?


Eddig ki csinalta?

2022. aug. 3. 22:02

Egy multinál dolgozom adminisztrátorként 6 éve. Csak érettségim van, angolul beszélek, de nyelvvizsgám nincs. A fizu jó, ha jól teljesít a cég, kapunk jutalékot. Jelenleg 8-4-ig dolgozom hétfőtől péntekig.

DE és itt jön a gond: kitalálták, hogy dolgozzak vasárnap este 8-tól hétfő hajnal 4-ig, majd akkor a hétfő szabad. Éjszaka sosem dolgoztam, és nem is akarok. Azt mondták, ez nem akarás kérdése.


Több dolog is van: nem ugrálnék szívesen, mert szeretem ezt a helyet. Mint írtam jó a fizu. Közel van. A kollégák is jók. És 1-2 éven belül szeretnék szülni. De ez az éjszakázás megrettent. Dolgoztam boltban ami este 10-ig volt nyitva. Zárás, takarítás stb. éjfél körül értem haza. Utáltam.


Ti mit tennétek? Ne drámázzak ezen? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook