Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós vagyok, életunt, mert nincs munkahelyem. fórum

Depressziós vagyok, életunt, mert nincs munkahelyem. (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 27. 19:24
felsőfokú végzettségem van, mégis lapátra tette. Lépcsőházat/lakást és irodát/patikát takarítottam, vigyáztam idősekre éjjel-nappal, de dolgoztam feketén vállalkozónál. Közben tanultam, törődtem a szüleimmel, taníttattam az egyetlen fiamat, de jártam vasalni is... A lakásom patyolat tiszta volt, közben birkóztam a súlyos depresszióval, a pánikkal és az epilepsiával. Aztán 12 év után jók voltam jó helyen. Két éve dolgozom, másfél ezelőtt rám talált a szerelem több mint 20 év után... Várni, remélni és hinni kell! Másként nem lehet túlélni a gondokat, mert vagy mi győzzük le, vagy a gondok győznek le bennünket és belerokkanunk! Éljen a mosoly!!
52. kormika1982 (válaszként erre: 51. - D4464aaf8a)
2009. okt. 23. 13:13

Szia!


Nem tudom milyen végzettséged van, mert nem is olvasat a lapot bővebben, de akkor nem lehet, hogy e téren kéne állást keresned, valamilyen szociális intézményben, ahol számít a "tapasztalatod", át tudod érezni, kezelni tudod a helyzeteket? ha nincs ilyen képzettséged, akkor míg munkanélküli vagy próbálj meg egyet elvégezni, valami OKJ-set vagy diplomát. Fordítsd hasznodra a szabadidődet!

Remélem tudtam segíteni!

2009. okt. 16. 12:21

Szörnyű, már ott tartok, hogy a HR-es Csaj fel sem veszi nekem a telefont, és már vissza sem hív...

Elég, ha tudják, hogy van egy fogyatékos gyerkőcöm, és ejtenek...

Persze, a HR-esek egymás közt továbbadják az infót, és örökre ejtik, akinek vannak problémái...

Miért kell emberek alá fűteni, csak azért, mert fogyatékos gyermeket kapott a sorstól... Nem elég csapás, még dolgozni sem lehet??


És az a baj, hogy ennél a cégnél egy évben csak egy tesztet lehet írni, és nincs olyan, hogy elmegyek egy másik, emberségesebb munkerő-kölcsönzőbe, hogy hátha ott több szerencsével járok, nem lehet, mert a következő egy évben másnál sem lehet a céghez tesztet írni... Hiába írtam meg hibátlanul, nem vesznek fel...


Persze, a HR-eseknek van munkájuk, és Ők úgy bánnak az emberekkel, ahogy állatokkal nem bánnak...


Kinek volt jó, hogy kitalálta, megfogalmazta, és törvénybe iktatta a munkaerő-kölcsönzést?? És persze még el is fogadták anno... a honatyák a törvényt...

2009. okt. 15. 17:18

sziasztok

így titeket olvasva, ti még rosszabb helyzetbe vagytok mint én

én már 5 éve fél év megszakítással munkanélküli vagyok, fizetnem kell a tb-t, ráadásul fősulira járok és nagyon nagyon sokba kerül, és azzal sem biztos, hogy találok munkát

49. VMarta (válaszként erre: 48. - 3b41f6053f)
2009. okt. 15. 13:14
Adrienn, neked sem lehet könnyü....kitartást nekünk.....
2009. okt. 15. 09:59

Sziasztok!


Előre is bocsi!Én is jöttem panaszkodni,pedig nem szoktam:(

Anyukámnak,apukámnak,öcsémnek(már)nincs munkahelye:(

Én gyesen vagyok,a férjem a családfenntartó.Vállalkozó villanyszerelő,de lehet,hogy már nem sokáig:(

A cég kicsi(összesen 6 fő),és milliókkal tartoznak nekik,így ők sem tudnak fizetni:(,a cég számláját az Apeh zárolta,így lehet jövő héttől már nem mennek dolgozni,mert nem lesz pénz benzinre:(

Fizetjük a lakás-és autó hitelt,és még az Apeh bírságot is,az havi 24000ft.

Ilyen szar még sose volt:(

2009. okt. 14. 23:28
Ismerős dolgok...
46. VMarta
2009. okt. 14. 23:26
rengeteg probléma, sanyarú sorsok,apukák akik nem fizetnek gyerektartást,jol menő de agyonütni valo vállalkozok....
2009. okt. 14. 23:21
Nem semmi, nem olyan állás, ahol az ember Barátokat szerez...
44. VMarta
2009. okt. 14. 23:19
A végrehajtási osztályon voltam,végzéseket gépeltem,egyeztettem a kilakoltatásokat, árveréseket...
2009. okt. 14. 23:16

Beírtam az első szót a keresőbe, és ezt a kettőt szépen egymás alatt írta ki:



Vajdaságiak ide (Csevegős témák)

Vajdaságiak, ide (Közösségi témák)

2009. okt. 14. 23:13

És ott mit csináltál pontosan?? Mert végzettségem szerint én meg szociális ügyintéző vagyok, emelt szintű végzettség, csak ehhez diplomát követelnek, ahová meg nem jutok be, mert nincsenek meg a pontjaim...

Viszont mégegyszer nem csinálom végig az érettségit, mert levelezőn akkor érettségiztem, amikor kiskorában itthon volt a Kisfiam, már voltak Vele problémák abban az időben,és pont ezért mindig csak éjjel tudtam tanulni, amikor már elaludt, mert mellette semmit sem lehetett...

41. VMarta (válaszként erre: 38. - D4464aaf8a)
2009. okt. 14. 23:11
köszi, majd benézek
2009. okt. 14. 23:10
Mert két egyforma című topic...
39. VMarta
2009. okt. 14. 23:10
Kemény két évet dolgoztam a helyi biróságon tisztviselőnőként, nem tudom ebből milyen nyugdij lesz...
2009. okt. 14. 23:10

Igen, és :



Vajdaságiak, ide


[link]



Kettő ilyen nevű fórum van, az egyiknél van vessző az első szó után, a másiknál nincs..


Én ott szoktam kommunikálni, ahol van vessző az első szó után...

37. VMarta (válaszként erre: 34. - D4464aaf8a)
2009. okt. 14. 23:08
Nem, nem tudtam róla, itt a hoxán?
2009. okt. 14. 23:08
Aztán majd megnézhetjük a nyugdíjunkat...
35. VMarta
2009. okt. 14. 23:07
Csak az évek múlnak,én meg nem jutok az egyről a kettőre...
34. d4464aaf8a (válaszként erre: 28. - VMarta)
2009. okt. 14. 23:04
Márta, tudod, hogy van itt Vajdasági fórum is?? Hátha ott még ismerőst is tudsz szerezni, ha oda "IS" bekukkantanál...
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - D4464aaf8a)
2009. okt. 14. 23:03
Csatlakozom hozzátok. Tudom miről beszéltek a bőrömön tapasztaltam meg. :-(
2009. okt. 14. 23:02
Az a baj, hogy bárhová megyek, most is sebezhető vagyok, könnyen kikezdenek...
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - VMarta)
2009. okt. 14. 23:02
Manapság már a becsületes, tiszta érző embert hülyének nézik. Ez nem előny.....hátrány, hiszen az ilyen emberekre olyan furcsán néznek.
30. d4464aaf8a (válaszként erre: 28. - VMarta)
2009. okt. 14. 23:02
Akkor egyformák voltunk, abban kivéve, hogy nem voltam osztályelső...
2009. okt. 14. 23:00
Nekem az ismerősöm közel 70 ezer forintot kapott, hogy az édesapját ápolta, igazad van az nem ápolási címszó alatt szerepel, mert azt is kapta 25.-e forintot és külön ezt a nagyobb nem dobra vert összeget.
28. VMarta (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 14. 23:00
Osztályelső voltam, mindig becsületes és tisztelettudó,de belül gyenge, sebezhető.....ez van...
2009. okt. 14. 22:56

Amikor itthon volt a Kisfiam, akkor mi is kaptuk az akkor 24ezer családi pótlékot, a 25ezer árvaságit, és a 24ezer ápolásit...

Így kaptunk 73ezret, kettőnkre, és lényegében akkor is csak ezek a segélyek voltak az összjövedelmünk...


Nem tudom bevállalni, mert már nem bírom azt a fokú psychikai terhelést...

Többször öszeomlottam a teher alatt, bár mindig talpra álltam, és továbbléptem, de állást nem találok sehol, ahol megtűrnének a túlproblémáimmal...

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - VMarta)
2009. okt. 14. 22:55
Jogod, jogunk van. Az a baj a világ lett ilyen vacak, szemesnek áll. A jogainkkal meg mehetünk a sóhivatalba. :-(
25. VMarta (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 14. 22:53
Teljesen igazad van... nekem egészséges lánykáim vannak, a férjemmel is jol vagyunk,szinte nincs is jogom panaszkodni
2009. okt. 14. 22:52
Én Kanizsai vagyok és itt Kanizsán több sorstársam is állami gondozásba adta a gyermekét... Még így is jobban jártunk, mint az a Sorstársunk, Akinek nagykorú az Autista Fia, és nem tudja fizetni sem az intézetet már, de mivel nagykorú, már nem is veszik át állami gondozásba... És sokat sír, valahányszor összefutok vele a városban...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook