Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válság, segítség fórum

Válság, segítség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. 8d00a82c06 (válaszként erre: 68. - PöttyösPanka)
2021. máj. 26. 14:30

Nem vitatom, hisz mindent megteszek a családomért, viszont nem vagyok kihasználva.

Ő is mindent megtesz. Elmosogat, elpakol stb.

70. Amaunet (válaszként erre: 68. - PöttyösPanka)
2021. máj. 26. 14:30

Nem mindenhol volt/van meg ez a segítség. Főleg ma nem, mikor ha lehet inkább külön háztartást vezetnek.


pl. külön családi ház, kert, két-három 10 év alatti gyerek. Anya otthon, gyerekek, háztartás kert, állatok ellátása, konyha (főzés). Apa távoli munkahelyen, hetek, hónapok, mire hazaérnek.

Igen, aki családot alapít az alázattal tegye (úgy értem, nem a férfival kell alázatosnak lenni). Ha bevállalta, akkor tegye a dolgát.

Más kérdés, hogy kivel vállal közös családot. Ha a férfit korábban sem kötötte le a házi munka, akkor tudhatja jól, hogy mire számíthat. Lehet, hogy inkább bevállal túlórákat, csak ne azt kelljen csinálnia. Csakhogy anyuka ezt nem értékeli segítségként.

69. Amaunet (válaszként erre: 67. - 8d00a82c06)
2021. máj. 26. 14:22

Lehetett erre is eset.

Én csak olyan helyről vettem a mintát amit ismerek.

68. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - 8d00a82c06)
2021. máj. 26. 14:22
Igen, mondjuk az hatalmas különbség, hogy régen volt segítség. Amíg anya főzött, addig mama/dédi/nagynéni/nagytestvér vigyázott a gyerekekre. Én is sokkal nagyobb konyhatündér lennék, ha legalább egy fél órára rá tudnám bízni valakire a gyereket. Mondjuk régen muszáj is volt főzni, ezért erény volt a főzőtudomány. De ma már kellő számú megfelelő alternatíva van rá, hogy vacsora kerüljön az asztalra. Persze ettől még ellátni a családot nem rabszolgaság, hanem odaadás.
67. 8d00a82c06 (válaszként erre: 66. - Amaunet)
2021. máj. 26. 14:16
Régen egy szoba konyhában nyomorogtak ráadásul több generáció, több nő.
66. Amaunet (válaszként erre: 64. - Aszparagusz)
2021. máj. 26. 14:04
Régebben is azért voltak otthon és mégis belefért az idejükbe a háztartás, a főzés is. Gépek nélkül.
65. aszparagusz (válaszként erre: 47. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 26. 13:30

Nehéz megtalálni az egyensúlyt.

Nem kommunikálnak, majd jön a vita.

Ha viszont mindenért azonnal szól, akkor meg az állandó cseszegetés.

Nálunk az vált be (amikor kicsi volt a gyerek és nem volt semmi segítségünk), hogy a férjemnek mindig választási lehetőséget adtam, hogy mit szeretne csinálni. Pl. mit szeretnél: kimenni a gyerekkel a játszótérre, vagy porszívózni.

64. aszparagusz (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2021. máj. 26. 13:27

Anyuka nem azért van otthon, hogy a család ingyencselédje legyen, hanem, hogy nevelje, gondozza a közös gyereket.

Persze a háztartással is foglalkozni kell, nem is keveset, hisz az a munka aminek sosincs vége, látszatja is csak akkor, ha nem csinálják meg.


De ez egy közös otthon, a férjnek is ki kell venni belőle a részét.

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Idhikai)
2021. máj. 26. 13:24
Nem,nincs semmi.
62. Idhikai (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 13:04

Figyi, tuti biztos vagy benn, hogy nincs ott már valami?

A pasik olyankor szoktak kitárulkozni otthon, amikor aztán az asszonytól várják a döntést, mert ahhoz bizony gyávák!

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 26. 12:52

Egyedülálló. Sőt ő még azt sem mondta el, hogy néha rairt a férjem ilyen-olyan dologgal kapcsolatban... Ha a férjem nem. mondja, nem tudom meg.

Ma egész nap elérhetetlen a testvérem, nem veszi fel a telefont nekem, vissza sem ír. kezdek undorodni tőle.

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Idhikai)
2021. máj. 26. 12:49
Mondjuk szerintem is az. Neki sem esne jól, ha traccsolgatnék a pasijaval.. 😐 (Bár most egyedülálló)
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2021. máj. 26. 12:48

Ne haragudj, de sosem provokáltam a vitát, egyáltalán nem olyan vagyok, aki másba beleköt, inkább eltűröm, ami baj, mert egy idő után robban. DE sose kötözködöm.

Nem azt mondtam, hogy főzzön, mosson, vasaljon, de egy tányért igenis tegyen arrébb. Nem lakunk kis házban, baszottul nehéz egyedül, úgy, hogy van, hogy alig van el a kisfiam. Mondjuk ez nem fontos, mint említettem én vállaltam, én vezetem a háztartást, viszont egy segítség jól jönne.

58. Amaunet (válaszként erre: 56. - 8d00a82c06)
2021. máj. 26. 12:40

Hát, ha így gondolod...


Családunkban a nők mindezt szeretettel csinálták. Sőt! Azt is megkérdezték, hogy ízlett-e a vacsora. Igen, kicsit szolgájává kell válni a családnak. Nem a férjnek.

Mindemellett a saját akaratukat is érvényre tudták juttatni, anélkül, hogy naponta duruzsoltak volna a férj fülébe, vagy kérték volna számon őket.


Nem csodálkozom, ha egy napi vitákat provokáló asszonyból kiábrándul a férje. Hogyan érezhetné magát otthon, ha állandó szekálás van?

57. Idhikai (válaszként erre: 53. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 26. 12:30
Nyugodtan mószerold be a hugit, mert bizony sáros. Óriási nagy tiszteletlenség a saját testvérével szemben, hogy a háta mögött privát lityeg-lotyog a férjével.
56. 8d00a82c06 (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2021. máj. 26. 12:17

Jaaa, a nő kussoljon és cselédkedjen.

Meg a fact!

55. Amaunet (válaszként erre: 54. - 8d00a82c06)
2021. máj. 26. 12:16

"egy tányért a mosogatóba tenni olyan rohadt nagy feladat."

Akkor mit sápítozik a feleség? Tegye oda!


Ott még nem tartunk, hogy visszamegy dolgozni.

Akkor majd újragondolják.

54. 8d00a82c06 (válaszként erre: 52. - Amaunet)
2021. máj. 26. 12:12

Nem erről van szó!

Nem hiszem, hogy egy tányért a mosogatóba tenni olyan rohadt nagy feladat.

Ha pedig visszamegy dolgozni, kezdje otthon a második műszakot, mert már az előszobában átesik a lerúgott cipőn?

Aztán rohanjon tanulni a gyerekkel, rohanjon szülőire mert az apuci dolgozott fáradt és nyugira vágyik?

Az ilyen menjen a picsába!

53. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 12:09

Szerintem ez nem oké, hogy ők privát beszélgetést folytatnak.

Lehet, hogy én vagyok nagyon maradi, de ha én ellenkező neművel beszélgetek, pláne privátban, annak vannak bizonyos keretei.

Adott esetben, ha a párom arra kérne, hogy mutassak meg 1 ilyen beszélgetést, nyugodt szívvel megtenném, mert biztos vagyok benne, hogy kifejezetten megnyugtatná, ha látná.


Úgy gondolom nem véletlenül rejtegeti a dolgot...


A húgod egyedülálló?


Nem akarom bemószerolni, de egyre inkább sárosnak érzem őt is a dologban.


Ha tényleg a házasságotokat akarja rendbe tenni, akkor ennek a "kapcsolatnak" ebben a formában itt és most véget kell vetnie a tesóddal, amiben joggal lenne elvárható az ő partnersége is, de a fentiek fennállása esetén nem sok jót sejtek, bár sose tudni.

52. Amaunet (válaszként erre: 49. - 8d00a82c06)
2021. máj. 26. 12:03

Nem is volt elvárás. Miért tette volna?


Elnézést, de az a véleményem, hogyha már otthon van a feleség a gyermekkel igenis legyen ideje a háztartásra. Tudom, nem minden gyermek mellett lehet ezt megtenni.

De. Vajon a korábbi évtizedekben hogyan volt ideje 2-3 apró gyermek mellett gépesítetlen háztartásban még meleg vacsorát is tenni az asztalra?

Nem azt mondom, hogy az úgy volt jó, de manapság ez a sok sápítozás szerintem indokolatlan.

2021. máj. 26. 11:56
Sok nő sokat tűr és ez nem jó.
50. Idhikai (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 11:54
Beszélgetnek privát üzenetben? :o
49. 8d00a82c06 (válaszként erre: 48. - Amaunet)
2021. máj. 26. 11:54

Nem azt írta, hogy nem kellett neki, hanem hogy belecart!

Az nincs rendjén hogy képes elnézegetni valamit napokig és várni a másikra!

48. Amaunet (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 11:47

Ha korábban sem kellett háztartási munkát végeznie, akkor nem kéne elvárni tőle.

Játszhatna, ügyelhetne a gyerekre, hogy neked legyen időd befejezni a házimunkát.

47. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 10:58

Nem vagyok feszült típus, így erre nehéz tippet adnom.

Talán az a baj amit írtál "kijön egy idő után".

Innen is látszik nem kommunikáljátok le jól a hétköznapi dolgaitokat. Inkább vártok vele, aztán vita...

Jó lenne másképpen szervezni a hétköznapjaitokat, mert úgy tűnik ez a módszer nem annyira vezet jóra, de legalább kipróbáltátok ezt is.

46. 8d00a82c06 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 10:55

Sokáig voltam otthon mégsem mondta soha hogy nem dolgozom, sőt, azt mondta ezt ő nem bírná!

Az hogy ennyit bánt ez nagyon nincs rendben!

Szeret?

Vagy csak megszokás?

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - 8d00a82c06)
2021. máj. 26. 10:51

Nem tudom mi lenne, így is megkapom, hogy ő dolgozik, én itthon vagyok. :( (Bár ezt szerintem sok csed/gyed/gyes-en lévő anyuka megkapja) Megértem azt hogy fáradt, neki sem egyszerű. Ő jár boltba, postára. (faluban nincs posta, kocsimat eladtuk)

Ezt én vállaltam, cseppet sem bánom, csak a törődés, megbecsülés hiánya ne lenne

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2021. máj. 26. 10:47

Nem tette meg.

Mert akkor napokig ottvan, zavar.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 26. 10:47

Nem igazán,sajnos.

Szerinted hogy nyeljem le a bennem tomboló feszültséget?

Az a baj, hogy belőlem kijön egy idő után. :( Ez meg ahhoz vezet, hogy megint vita van.

Megalázottnak érzem magam, csalódott is, de közben meg tudom, hogy az ember nem tehet arról, mit érez. Akármi is ez, nem tehet róla.

42. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 10:36
Nem feltétlen jön magától, hogy többet segítsen. Főleg, ha mintát sem látott erre. Vannak más apukák a környezetetekben akik többet segítenek? Manapság már a játszótereken is vannak apukák. Anyuka pedig nyugodtan tud addig mást csinálni. Ezeket közösen kell csinálni. A család közös projekt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook