Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válogatós gyerek fórum

Válogatós gyerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Válogatós gyerek

1 2 3
40. cicakaktusz (válaszként erre: 38. - Banyaci)
2012. nov. 12. 19:15

A kis szentem a főtt ételt úgy ahogy van, nem nagyon igényli. Négyen vagyunk itthon, két gyerek, anyám és én, a férjem messze dolgozik, mégis napi egy kiló kenyér kell, mert a lányom inkább azt eszik, csak főttet ne kelljen.

Én még ilyen gyereket nem láttam! Kedvence a csupasz kenyér!!!

És nemcsak egészséges a vérképe alapján, de mozgékony, és itthoni tanulás nélkül az osztály legjobb tanulója, plusz zongorázni tanul. Ha elfárad is valamiben, az a szobája takarítása...

2012. nov. 12. 19:04
ha valamit nem eszik megy a gyerek nem kell vele annyit foglalkozni ahogy nöl lehet hogy meg változik az izlése ésa válogatos szokása az én unokám se eszik a paradicsom levesen kivül más levest de nem is eröltetem én az unokáimnak azt fözök amit kérnek
38. Banyaci (válaszként erre: 32. - Cicakaktusz)
2012. nov. 12. 18:30
Eszembe jutott, hogy a nagyobb válogatósom kb. harmadik napja ovizott amikor az óvónéni megpróbálta rátukmálni a reggelit. Ő elmondta, hogy köszöni nem kéri az ételt. Csak nem hagyták. Addig addig próbálták rásózni a tányért, míg végül földhöz vágta. Az óvónéni azóta már nyugdíjba ment, de ma is emlegeti, hogy ilyen makacs gyereket még nem látott. Imádta a kisfiam.
37. Banyaci (válaszként erre: 33. - Ee0be7249d)
2012. nov. 12. 18:26
Egyébként én is azt gondolom, hogy nem olyan szörnyű a helyzet nálunk. Csak hát amikor gépbe pötyögtem a történetet elkeserítettek az óvónénik. Kíváncsi vagyok, hogy a te válogatósod mit fogad el? Mert ugye náluk könnyebb elmondani, hogy mit eszik meg, mint azt, hogy mit nem.
36. Banyaci (válaszként erre: 32. - Cicakaktusz)
2012. nov. 12. 18:23
Na igen a soványság a másik. Az én válogatósaim közül egyik sem sovány. Nincs rajtuk sok hús, de a maguk számára szükséges izomzattal rendelkeznek. Mozgékonyak, sokmindenben még túl is tesznek a korukbeli gyerekeken. Ha meg azt nézem, hogy 27 évesen (nem voltam válogatós soha, viszont akkor még dohányoztam) 38 kiló voltam, hát nem várom, hogy vastag dongájúak legyenek. Én szeretem, hogy ilyen kis fürge "ürgék".
2012. nov. 12. 17:44
Hú, nem tudom, a leírtak alapján nem túnik olyan válogatósnak a gyermeked. Felnőttként nem eszem ennyi félét:)
2012. nov. 12. 17:33

Édes kis történet!Vigasztaljon a tudat,hogy mi felnőttek sem eszünk meg mindent,mégis elvagyunk..

Nagyon aranyos anyuka vagy...csak így tovább!

2012. nov. 12. 16:01
Szia,a te gyereked egyáltalán nem mondható válogatósnak.Én le se írom hogy az enyém mit eszik meg a tied az enyémhez semmi.Örülj neki hogy ilyen sok mindent megeszik.
32. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. nov. 12. 15:14

A lányommal nagyjából három éves korában kezdődtek a problémák. Az ovodában azzal indítottam az első napot, hogy meg se próbálják rávenni az ebédkor, hogy megegye a főtt, párolt zöldségeket. Persze, az óvonéniknek nem tetszett, de mikor elmondtam, hogy nyersen többet is eszik, mint bármelyik másik gyerek főve, hitetlenkedve ugyan, de elfogadták.

Ma már csak a krumpli az, amit nem csak nyersen, de főve, sütve, rántva is megeszik. Na meg a rántott karfiol. De répa vagy bármi más csak nyersen, Ebbe benne van a káposzta, zöldbab is.

A nyáron kétszer műtötték, egyik sem betegség miatt volt. A második sürgősségi műtét volt, tört csont összeillesztése. Mindkétszer a vérvétel azt mutatta, hogy teljesen egészséges.

Ez a válaszom azoknak, akik soványnak titulálják, csak azért, mert tényleg nem vastag.

Se vitaminhiány, se ásványianyag hiány, se semmi.

Bosszant, hogy mindezek mellett válogat, de mikor megeszi azt a (kevés) mennyiséget, amire szüksége van...

31. 342bae44d8 (válaszként erre: 28. - Orsibigyu)
2012. nov. 12. 15:04
nekem a kicsi 10 hós, még 90% anyatej, nem tudok mit csinálni, ha meg akarnám etetni inkább hány....
2012. nov. 12. 15:03
O tejjel alszik, az a fofogas.
29. 342bae44d8 (válaszként erre: 27. - Jacques)
2012. nov. 12. 15:02

gondolom maci kávéra gondol, ami bizony szokott lenni az óviban

nem kell egyből rosszra gondolni, gondolom nem a reggel frissen főzött palomából itatta volna....

28. orsibigyu (válaszként erre: 25. - Dallam'75)
2012. nov. 12. 14:59
Nem is tudom mit nem ehet az a "valogatos gyermek" az en fiam gyumolcsot savanyusagot, nehany levest eszik: huslevest, gyumilevest savanyuleveseket. Toltottkaposzta, rizses etelek tobbnyire bejonnek. De Isten ments hogy krumpli keruljon valamibe. Krumplipuret, sult krumplit, gulyaslevest, meg sem kostolja, hust ritkan eszik, ilyen rizses kombinaciokban tobbnyire, halat meg sem kostolja, kenyeret alig eszik, felvagottat alig. Edesseget meg sem kostolja. ha sutit akarok adni neki, mintha xarral kinalnam ugy nez ra. a nagyanyja is ugy tett, mintha en nem foznek, nem etetnem. rosszul esett. Most azt talalta ki, hogy keson taplaltam hozza azert nem eszik. 5 honaposan kezdtuk pedig anyatejes volt. Aztan azt talalta ki, hogy tevezes kozben szoptattam azert. pedig nagyon ritkan kapcsoltam be a tevet.
27. Jacques (válaszként erre: 23. - Nagynéedina)
2012. nov. 12. 14:56
"következetesen nem szerette a tejet, kakaót, kávét" Mondd, hogy az utolsó "ital" csak elírás volt :)
26. Tücsi84 (válaszként erre: 25. - Dallam'75)
2012. nov. 12. 14:10
na a vaj!!!! Nálunk is dobozból, kizárólag, üresen!!!
25. dallam'75 (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. nov. 12. 14:02
Ő válogatós??? Az én gyerekem 100x rosszabb. Üres tészta, virsli, felvágott, vaj, húsleves de csak szigorúan a leve és slussz. Na erre varrjatok gombot, hogy miből él, nem tudom. Lehet a levegőből...Próbáltam kedvesen, mérgesen etetni, próbáltam én mindent, semmi nem jött be. Most lest bölcsis, csodát várok, hátha, a közösség ereje vagy fene tudja.
2012. nov. 12. 13:53

Ez tenyleg erdekes dolog, marmint, hogy melyik gyerek valogatos, melyik nem. Nekem 2 evesek az egypeteju iker fiaim, az egyik iszonyu jo evo, majdnem midnent megeszik, a masik meg iszonyu valogatos, alig van par dolog, amit megeszik. Mar ranezesre elutasitja! Mar razza is a fejet, rogton ossze is szoritja a fogait, ha meglatja az etelt es eppen nem valamelyik a kedvencei kozul. En nagyon aggodtam emiatt, de lecsillapitottak olyan Anyukak, akik hasonlo cipoben jarnak.

Azert egy kicsit megnyugtato, hogy nem csak az en gyerekem valogatos, de fogalmam sincs, hogy mi a megoldas!

Azok a szulok, akiknek jol eszik a gyereke, sajnos nem ertik ezt meg vagy nem erzik ugy at, mert el sem tudjak kepzelni, hogy milyen szenvedes egy-egy etetes. Legalabbis nekem az.


Sok szerencset Neked, remelem idovel javulni fog a ket gyermeked etvagya, ha esetleg rajossz, hogy hogyan lehetne osztonozni a gyerekeket az evesre, akkor szolj :)

2012. nov. 12. 13:41
Az én lányom 3 éves, oviba minden evő, itthon válogat. Mert megteheti... Persze, nem durván, csak már kinyilvánítja, ha ő inkább mást enne mint mi, ha van, amit szeretne, akkor meg miért ne? Nálunk inkább az okoz gondot, hogy egyik napról a másikra kezd el "nem szeretni" ételeket. Így voltunk pl a tejjel is. Tápszeres volt, és hamar áttértünk a tejre. Kb. másfél évesen kakaóval kelt feküdt, aztán egyik reggel közölte hogy nem szereti a tejet és most kezdte el újra inni. Másfél évig rá sem nézett, következetesen nem szerette a tejet, kakaót, kávét. A sajtot semmilyen formában sosem ette meg, még tésztán vagy pizzán sem. Neki anélkül készül. De az oviban mivel minden gyerek eszik, ő is azt eszi amit elé tesznek. Persze amit nem szeret azt ott sem szereti. Itthoni válogatósságát én rontottam el, mindig választhatott mit szeretne enni, hát most ennek iszom én a levét, de gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
22. Banyaci (válaszként erre: 21. - Tücsi84)
2012. nov. 12. 12:07
Ha értenénk mindjárt nem lenne, semmi gond az evészettel. :) A piros a nagyfiamnál volt indok a nem evésre. Bár ő a pörköltet nem ette és a gulyáslevest meg a bablevest igen.
21. Tücsi84 (válaszként erre: 20. - Banyaci)
2012. nov. 12. 11:48
na jó, de most ránéz a levesre és ha piros, akkor nem kell!!!! Bezzeg a pörkölt is piros mégis jöhet....nem értem én ezt :)
20. Banyaci (válaszként erre: 18. - Tücsi84)
2012. nov. 12. 11:47
Na az én fiam is sokáig, csak ránézésre eltudták dönteni, hogy mi finom és mi nem. Aztán valahogy, beadtak a derekukat és már kóstolás után döntenek.Persze még így is van amit nem hajlandóak megóstolni.
19. Banyaci (válaszként erre: 17. - Mandulacska2)
2012. nov. 12. 11:45
Igen ez a sztrájk egyik formája. Mivel nem tudatos náluk, ezért nehéz rajta változtatni.
2012. nov. 12. 11:45
Na ma azzal fogadtak az oviban,hogy csoda történt!!!- a gyerek evett egy kiflicsücsköt!!!! pfff tényleg nagy csoda!!! De a tej nem kellett neki, hát persze hiszen sosem itta meg, miért is most kezdené???! Egyébként engem csak az érdekel,hogy mi jár ilyenkor a fejükben, mikor ránéznek valamire és csak kinézet alapján eldöntik,hogy az már bizony nem kell!!! Mert értem,hogy mi sem eszünk meg mindent, na de azért megkóstolni???? Vagy sokat várok?
2012. nov. 12. 11:25
Ezt egyébként nem értem, hogy mitől romlanak el bölcsiben, oviban? Mástól is hallottam már? Más gyerek ott válogat és átveszik? Vagy nem akarnak menni oda, és ezzel sztrájkolnak?
16. Banyaci (válaszként erre: 8. - Tücsi84)
2012. nov. 12. 11:17
Tényleg nem szabad erőltetni. Én már lazán veszem. Kérsz? Nem eszel? Jól van, te tudod. Ennyi, ő marad éhes.
15. Banyaci (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. nov. 12. 11:15
Az én válogatósaim is a közösségbe kerüléskor kezdtek válogatni.
2012. nov. 12. 11:13
Ritka vendég nálunk az édesség. Sőt cukros italok sincsenek,kivétel a reggelire vacsorára szánt tea, kakaó, karamel. Egyébként jelenleg is gyakran készítem többféleképpen az ételeket mert a kislányom tejallergiás.
2012. nov. 12. 11:09
Az bizony tény, hogy erőltetni nem szabad. Ha meg megesznek valamit sem szabad igazán kimutatni, hogy mennyire örülünk. Hiszen természetes, hogy megeszi.
2012. nov. 12. 11:09

szerintem olyan sok dolgot megeszik, hogy ő nem igazán nevezhető válogatósnak,. nekem volt úgy, hogy a fiam csak krumplipürét evett egész nap, pár napig, esetleg joghurtot még, de ezt szó szerint értsd, reggelire is.

Aztán rájöttem, hogy be lehet ám csapni őket, imádja a halat, már 9 éves. Egész nap megenné a halat MAGÁBAM, mindenféle köret nélkül. A legtöbb előre gyártott, panírozott halnak nem sok íze van. Ha csirkét rántok az is fehér, az is puha, az is hasonló rostozatú mint a hal. A többiekét kiklopfolom, az övé csíkokba rántódik! A mai napig be lehet csapni, hogy az hal, csak ezt a kisboltba vettem, mert már a másik nem volt nyitva és ugye a kisboltba árulják a "rosszabb" halat, de jobb híjján az is jó. A mai napig elhiszi, hogy a MC Donaldsba, ha évente kb 2szer beülünk a chicken mc nuggets az rántott hal és boldogan megeszi, persze megjegyzi, hogy kicsit furaaz íze, de attól jó.

Amíg nem tudott olvasni sok dologgal be lehetett csapni, ez is az amit szeretsz, de most ilyen dobozba tették.

Már olvas:-)))

Előfordult, hogy 7 !!!!! évesen a kelkáposztafőzeléknek csak a levét volt hajlandó megenni, mi meg szeretjük. Így mit tudtam csinálni? Hogy szőrjem le, meg a leve szinte csak víz, elővettem a botmixert, fél perc és kész a főzelék leve!

Egyszer meglátta! Közölte, hogy így is jó, eddig se kellett volna szűrögetned, nyugodtan ledarálhattad volna! Szóval édesek a gyerekek! Lehet rajtuk mosolyogni! Ne aggódj! Fontos lenne, hogy ne legyen otthon édesség, mert akkor te se tudod elővenni, na meg a gyerek is megszokja, hogy nincs.

Apró trükk még a joghurtba túrót tenni, növeli a fehérje és Ca értékét és szinte észrevehetetlen.

Fogadnék, ha a rizst fokozatosan ízesre csinálnád, de azt mondanád ízetlen megenné.

Enyém volt hogy csak piros rizst evett. mi az a piros rizs? Rizses hús hús nélkül. Na de ezt hogy csinálja meg az ember? Már untuk a sok pörköltet. Nem csináltam, leszokott róla!

Kitartás! Fel a fejjel, felnőnek , tudják mi a jó nekik.

Csak az édességet kerüld, meg azt, hogy ha nem finom akkor megkínálod mással, mert ilyenkor mindig eljut az ember a nasikhoz.

11. Banyaci (válaszként erre: 7. - Mandulacska2)
2012. nov. 12. 11:06
A rizs nekem nem okoz gondot. Egyébként só azért van rajta. Szóval én szoktam mellé zöldköretet készíteni. Vajon párolt zöldséget, hagymával tejmentes besamellel átsütök a sütőben. A fűszeres rizst a nem válogatósok sem kedvelik. Ebben engedek mindenkinek, hiszen fűszerezhetmindenki saját szája íze szerint. Reggelit bőségesen kap, ettől függetlenül, ha jókedve van reggelizik az óvodában is. Most voltam vele vérvételen és bizony egyátalán nincs hiány semmiből. Ezt közöltem az óvónőkkel. Megmondtamnekik, hogy ne sajnálják, ha nem eszik. Az ő döntése, hogy nem eszik. Az étel ott van, ha nem kell neki vessen magára. Leszálltak róla. Míg a tavalyi tanévben már be sem akart menni a kisfiam, mert gyakran nógatták az evéssel, most végre újra szívesen jár. A nagyobb válogatós gyerekemnek meg úgy tűnik jót tett az iskola. Többmindent megeszik már.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook