Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy jól evő gyerek miért lesz hirtelen válogatós? fórum

Egy jól evő gyerek miért lesz hirtelen válogatós? (beszélgetős fórum)


2021. dec. 19. 18:13
Semmit nem eröltettünk soha, van amit sosem evett meg, pl. a halat. Változás nem volt a családban, mostanában csak néha eszik húst, ami szerintem se baj, de a nagyi szerint igen, ezen megy a vita. almát mindennap eszik, de más gyümölcsöt is. Imádja a tojásrántottát, tésztás ételeket, de pl. most ha pörkölt van csak a szaftot kéri. Én nem aggódom annyira, de a nagyi mindig szid, hogyha eddig megette, ne hagyjam, hogy szórakozzon velem a gyerek.
22. michelle.r (válaszként erre: 19. - Jozsi.38)
2021. dec. 17. 13:37
Az én fiamnak volt egy olyan korszaka, amikor gyakorlatilag a virsli volt az egyetlen, amit megevett. Sőt olyan is, amikor bármi volt az asztalán, mindig mást kért. Egyszer aztán felkaptam feltéptem a hűtő ajtaját bedugtam rajta és azt mondtam, nem veszem ki addig, amíg nem választ ételt. De csak röhögött akkor is és mindenre azt mondta, mást. Na akkor döntöttem úgy, hogy ráhagyom. Ha nem eszik, hát nem eszik. Érdekes módon az bölcsiben, oviban, szomszédben minden jó volt neki.
21. csemár (válaszként erre: 20. - Csemár)
2021. dec. 17. 06:01

Találtam a témában egy elég jó cikket:

[link]

20. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 05:12

Elég keveset tudunk a dologról...


Történt valami a családban?

Óvodás?

Azont túl, hogy nem kap étel helyett nasit, mivel próbálkoztál eddig?

Van-volt kedvenc étele?

2021. dec. 17. 04:56

Ez életkori sajátosság. Az én gyerekeim is ebben a korban kezdtek el válogatósak lenni. Én is válogatós gyerek voltam :)

Hagyd rá, de az mellett lehet trükközni. Gyümölcssalátát késziteni, színes zöldségsalátát amitől kedvet kap.

nem lesz ettől semmi baja, kinövi 10-12 éves korára, akkor mindent megesz csak kaja legyen. Kitartás!

18. Hattori (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2021. dec. 16. 19:28
Felnőttben is van kisétkű,nagyétkű.
2021. dec. 16. 19:02
Egyik unokaöcsémnél (anyu öccsének a fia) nagyjából ugyanebben a korban kezdődött az egész válogatás. Eleinte a nagybátyámék a dacra fogták. De egy idő után elegük lett és elkezdték megfigyelni, hogy mely ételtípusokat utasítja el. Főleg a tejtermékekre összpontosult. Aztán elvitték kivizsgáltatni, kiderült, hogy laktózérzékenysége van a gyereknek. Most már 7 éves.
16. michelle.r (válaszként erre: 12. - Bichi)
2021. dec. 16. 18:52

Arról nem beszélve, hogy egy gyerek is dönthet úgy, hogy valamit nem szeretne megenni. Ahogy mi felnőttek sem eszünk/iszunk meg bármit, amit elénk tesznek.


Még nem láttam gyereke éhen halni egy jól működő családban 😇 Ha igazán éhes lesz, majd eszik. Feltételezem, nem én vagyok az egyetlen, aki néha nem tudja eldönteni, hogy mit enne, mert noha éhes, de semmi nem ízlene igazán.

15. 55Judit (válaszként erre: 12. - Bichi)
2021. dec. 16. 18:13
Én is válogatós vagyok. Nem vagyok hajlandó megenni olyasmit, amiről tudom hogy árt nekem. 😀
14. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 18:10
Családi balhék:feszkó otthon,válás előtt-után,
13. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 18:08
Esetleg mert teret adsz / adtok neki, megteheti, mert kap mást.
12. Bichi (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2021. dec. 16. 18:07

Nagyon nem érzem jól magam emiatt, de Napsugár8-nak most igaza van. Ez olyan mint mikor valaki azt írja, hogy régen bezzeg lavórban fürödtek, most meg problémáznak, hogy milyen legyen a kád/tusoló.

A kínálat és a lehetőségnek nincs köze ahhoz, hogy valóban el vannak kapatva a gyerekek, persze tisztelet a kivételnek. Ennek ellenére nem csak ezért válogatós.

Pl az én anyám is válogatós, pedig szegények voltak, inkább megette az üres kenyeret mint hogy olyannal egye, ami nem tetszik neki. A férjem dettó, inkább enné minden nap ugyanazt az egyszerű ételt, mint hogy olyat egyen amihez nem fűlik a foga...

11. 55Judit (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. dec. 16. 17:47

Akár be is fejezhetnéd hogy akármelyik témába írok, te reflex szerűen kioktatsz. Én nem csinálom ezt veled igaz? Pedig nem értek mindig egyet én se veled.


Nem a hasonlítgatás miatt írtam amit írtam. Hanem azért, hogy lássa a kérdező, akkor válogat egy gyerek, amikor van miből. Én a sajátomat már nem szegénységben neveltem, mégse vezettem be hogy ha egyik ételt nem eszi, teszek elé másikat. Aztán megint másikat ha az se kell. Amit elé tettem, az volt. Ha nem tetszett, megette mikor megéhezett. Nem volt bevezetve a válogatás.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2021. dec. 16. 14:35

Igen, ilyen is volt. Meg olyan is, hogy még a májkrém a világon sem volt, édesanyánk egy tányérba öntött kristálycukrot, abba belenyomkodta a szelet kenyeret, és azt kaptuk uzsonnára. Ami cukor ráragadt egy szelet kenyérre. Inkább csak a neve volt az.

Szerencsére már nem abban a világban élünk, amikor vacsorára a takarmány kukoricát főztük meg, és abból kértem a repetát. :))


Nem kell, és nem is szabad összehasonlítani a mai kort azzal a régi élettel, hiszen szüleink azért dolgoztak, hogy nekünk és az utánunk következő generációknak jobb legyen.

2021. dec. 16. 13:37

Mert van miben válogatnia.

Az én gyerekkoromban otthon ismeretlen volt a "válogatós gyerek" fogalma. 1 sertésmájkrém konzervet 5 cikkre bejelölt anyám, azt 5-en kentük kenyérre. Szinte csak szaga volt. De más volt a szaga mint a zsíroskenyérnek. Ez volt a választék.

2021. dec. 16. 13:24
Azt én se tudtam meg soha, de bizony megesett. Nem kell vele foglalkozni. Nem fog éhen halni.
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 13:16
Ha visszaesik a növekedés üteme (ez természetes), akkor sem kíván már annyi ételt.
6. brandy85 (válaszként erre: 5. - 621bb5db60)
2021. dec. 16. 13:00
Igen általában bejön,mi is ezt szoktuk. (Januárba lesz 3,5 éves)
2021. dec. 16. 11:22
Én anno az unokaöcséimnél úgy csináltam, hogy nekiálltam enni. Mindegy, mit ettem, jöttek kunyizni. Ha külön tettem ki nekik tányérra, nem ették meg. Nem tudom, más gyereknél ez működhet-e.
4. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 11:06
Valoszinuleg a dackorszak, feszegeti a hatarokat. A kislanyom lassan ket es fel eves, elso perctol mindent eszik, soha semmi gondunk nem volt vele. Egy ideje o is probalgatja hogy ezt sem akar azt sem akar. Meg sem kostolja de mar kozli hogy nem jo. Nem panaszkodhatok, eddig mindig sikerult meggyoznunk hogy enni fontos de egyertelmuen latszik hogy csak azert mond nemet mert probalja az akaratat ervenyesiteni. Nasi nalunk sincs. Aztan 2 eves kor korul alakul ki a felelem bizonyos etelektol. Mikor az orvos beszelt errol azt hittem vmi vicc, aztan par hete a gyerek kijelentette hogy o fel a brokkolitol 🤦‍♀️. Egyebkent a brokkolit is kisbaba koratol eszi. Elmagyarazzuk neki hogy nincs oka felni es ha meg akar noni akkor enni kell. Eddig bejott. De eleg frusztralo hogy 5 honapos kora ota mindent eszik es most hirtelen gyozkodni kell.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 11:04

Próbáld megfigyelni, milyen fajta ételeket utasít el. Pl. tejtermékeket, vagy inkább lisztes dolgokat, esetleg a kövérkés, vagy éppen zsíros ételeket...

Ha ez nem egy u.n. dackorszak kezdő jelei, akkor meglehet, hogy találsz benne valami rendszert, ami esetleg bármilyen étel-allergiára utalhat.

De ha nincs benne rendszer, és az elutasítás nem korlátozódik egy meghatározott étel-féleségre, akkor valószínű, hogy hisztivel párosuló akaratosság. Feszegeti a határokat, meddig mehet el, mivel megvontad tőle a nasit. :))

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 10:51

Ha nálunk lenne a bölcsek köve kb. csak akkor tudnánk:))

Mennyi kaja esett ki?

2021. dec. 16. 10:33
Kaja helyett nincs nasi, de most nagyon elkezdett válogatni, eddig szinte mindent megevett, egyébként 3 éves. Mi lehet az ok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook