Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek nagyon szegény országokban is vannak válogatós gyerekek? fórum

Szerintetek nagyon szegény országokban is vannak válogatós gyerekek? (beszélgetős fórum)

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Hobnobs)
2010. dec. 11. 11:53

Magát a kérdést, hiszen egyértelmű a válasz,mint írtam az éhség nagy úr. Aki éhes az mindent megeszik, még a szemétből is kiszedi.

Olvass bele Piers Paul Read Életben maradtak című könyvébe, mely egy megtörténz esetet ír le , az Andokban lezuhant gép túlélőiről, akik a hullákat is megették, mert az éleszösztön felülmúlta az undorukat. Bocs, nekem evidens volt a válasz, tehát nem is fordult meg az agyamban ezen gondolkodni,ha adott két választás már válogatni fog, mert azt eszi meg amit jobban szeret. És van aki szinte mindent, de ott már gond van az étkezési szokásokkal valami betegség miatt fal.

2010. dec. 6. 16:18
Még valami: valamennyire szoktatás kérdése is lehet. Mostanában gyakran hallok 2-3 éves kisgyereket kérdezni: mit kérsz vacsorára? És addig kérdezik, amíg végre valami tetszik neki. Nekünk a szüleink szépen megkenték valamivel a kenyeret, mi meg boldogan megettük. Persze, mikor nagyobbak lettünk, már választhattunk, de szerintem sokszor ezzel is válogatóssá lehet nevelni egy gyereket, ha folyton ő döntheti el, mit egyen (ezzel nem azt mondom, hogy a fórumindító ezt csinálja, mert azt nem tudhatom). De ahol csak az a kajaválaszték, hogy van vagy nincs, ott biztos, hogy eszébe se jut szegény gyereknek az, hogy esetleg nem kéri.
2010. dec. 6. 16:14
Szerintem, ha éhes, nem válogat. De azért ott is biztosan vannak finnyásabb és mindenevőbb gyerekek. Meg ha belegondolunk, mi is sokkal finomabbnak találjuk az ételt, ha nagyon éhesek vagyunk. Biztos mindenki mondott már ilyet a "mit adjak neked?" kérdésre, ha nagyon éhes volt: "mindegy, csak ehető legyen!"
6. hobnobs (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2010. dec. 6. 15:57

Ezen mit nem lehet érteni???????!!!!!!!?

Van egy válogatós gyerekem. Felmerült bennem, hogy nagyon szegény környezetben (itt természetesen nem egy gazdag család gyerekére gondolok egy szegény országban)ahol alig van mit enni ott is válogatnak-e a gyerekek. Ez genetika, van olyan aki válogat van olyan gyerek aki mindent megeszik még a nyers hagymát is. Ebben semmi szőkenőcis indíttatás nincsen. Azt sem firtatom, hogy ugyanolyan ember- az, aki szegényebb helyen él. Ilyet nem is írtam. ne élezd ki!

5. puritan (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2010. dec. 6. 08:15
nem a nagyon szegény országon van a hangsúly, hanem azon, hogy van-e mit ennie a gyereknek...ha nincs, nem válogat...ezért aztán nem is kell túl nagy ügyet csinálni abból, ha egy olyan gyerek válogat, akinek van mit ennie...
2010. dec. 6. 08:04
Nem akarom a fórum indítót megbántani, de kicsit szőke nőcisre sikeredett/szerintem/ a kérdés. :((
2010. dec. 6. 08:00
Az ember az ember, a gyerek az gyerek különböző ízlésekkel. Igaz az éhség nagy úr :( , de attól mert szegény valaki ugyanolyan EMBER marad.Miért lenne evidens, hogy mindenevővő válik? Nem is értem a kérdést.
2010. dec. 6. 07:53
Szerintem nagyon szegény országokban is vannak jobb módban élő emberek, így ha már választani lehet az ételek között akkor fognak is választani, így lesz olyan, hogy valamit kevésbé szeretnek. Tehát vannak. Persze gondolom, hogy ha valahol csak rizst esznek és nincs más, azt kell enni.
2010. dec. 6. 07:49
-

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook