Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válogatós gyerek fórum

Válogatós gyerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Válogatós gyerek

1 2 3
10. Tücsi84 (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. nov. 12. 10:47
Ez ismerős, nálunk is volt "sültkrumplis időszak" Most javulni látszik, de csak lassan.
2012. nov. 12. 10:45
Fiam nagyon jó evő volt,majd a bölcsiben elromlott.Onnantól kezdve már csak pár dolgot hajlandó megenni.:S Csupa egészségtelen,szemét kaját.Voltam vele pszichiáternél,kineziológusnál,mindenhol.Semmi nem használ.Reménykedem,hogy ha nagyobb lesz kinövi.
2012. nov. 12. 10:34

Sziasztok!

Nekem 3 és fél éves a kisfiam...Régen nagyon jó evő volt, nem válogatott, evett mindent, aztán jöttek olyan időszakok, amikor csak pár fajta étel kellett, de utána vissza állt a rend! Most pedig már lassan egy éve kűzdök! Katasztrófa!!! Csak a krumpli, rizs, hús, pörkölt, tészta, na meg a húsleves, abban lehet répa, zöldség is meg sok tészta. A gyümölcstől a hideg rázza, persze a doki szerint hegyni kell, mert többet árt mint használ, ha erőltetem, de hát kétségbe vagyok esve. A múltkor én voltam a legboldogabb, mikor este kikapott egy szelet pizzát a sütőből és megette. (mert ugye az apró dolgoknak is lehet örülni) Lassan eljutunk arra a szintre, hogy megkóstolja a dolgokat és utána nem kéri, de eddig csak ránézésre ítélt. Nem tudom mit lehet tenni, teljes a tanácstalanságom. Ja, és az oviban abszolút semmit nem kér, ezért már szóltak, hogy inkább hozzam el ebéd előtt, mert csak kidobott pénz, ha befizetem...

2012. nov. 12. 10:33

Szia. Hát nekem ebben nincs még tapasztalatom, mert a fiam hál istennek mindenevő. Legalábbis egyenlőre. most lesz 1 éves. De hallottam már a dackorszakról, hogy állítólag ez előfordulhat.


szerintem ne add be a derekad neki. Ugyanazt egyétek, ahogy azt már valaki írta, és ha nem kér, nem kér. De akkor mást se kapjon. Ha éhes lesz, megeszi. Ha nem, nem. De ne legyen az, hogy egy kész éttermi menüsort elétálalsz és csak külön neki főzöl. Én még figyelek a fiamra, hogy ne legyen fűszeres nagyon, de kap fűszereket. De csak neki ízetlen rizst csinálni, hát nem tudom. Egy kicsit petrezselymezd meg, kevés só legyen, a többiek utánasózzák. De nehogy már neki külön kelljen rizst csinálni. Ezzel megszokja, hogy ő irányít. És ezt következetesen vidd is véghez. A reggeli tényleg fontos, de kell, hogy az oviban is egyen. Ha nem eszik, akkor az az ő baja, ezt mond is meg neki, hogy ott volt az ebéd, te befizetted, ő nem evett belőle, nem fogsz külön ennivalót bevinni csak neki. És ehhez tarts is magad.


Az óvónőknek meg én megmondanám, hogy már voltatok ezzel kapcsolatban szakorvosnál, azt mondták, hogy minden rendben. Aki meg azt mondja, hogy beteges, annak is mond el az orvosi véleményt. És itt zárd le a témát.

2012. nov. 12. 10:30

Óvónők túllihegik a dolgot.

Fiam is sajna nagyon rosszevő az oviban. Alig kóstol bele vmibe, még azt sem eszi, amit itthon igen. Rántott hal és burgonyapüré az egyik nagy kedvence, előre örültem, mikor láttam, az lesz az oviban az ebéd. Mondom, most legalább látják az óvónők, hogy eszik, fiammal is megbeszéltem, milyen finomság lesz.

Na, azzal vártak, hogy a fiam bele sem kóstolt..:S

Nem, és nem akar ott enni. Szinte minden nap mondják az óvónők nekem, agyamra megy már.

Mondtam vagy ezerszer nekik, nem gond, ne erőltessék, itthon eszik.

Reggelit is adok neki, pár falatot eszik, nehogymá' éhenhaljon;D az oviban. Ovi után pedig tényleg nagyon éhes.

Amúgy nekem azt mondja, eszik ott..De neki az is evés, ha csak belekóstol vmibe. Meséli, hogy a Dani haverja milyen szépen eszik mellette, mégsem jön meg neki az étvágya.

Á, most jut eszembe, 1 valamit viszont MINDIG megeszik az oviban, a túrórudit;) Csak ritkán van;)


Fiam is amúgy válogatós volt. Nagyon le volt fogyva 2 évesen, mert nem akart enni.

Elkezdtem multivitamin rágótablettákat adni neki, attól azért az étvágya is picit beindult.


Most Maltofert kap (vas) és c-vitamint(gyerekorvos javaslata). Itthon most jól eszik. Nem mindent, de amit szeret, abból szépen eszik;)

2012. nov. 12. 10:25

Nekem két fiam van. A nagy 5 éves, és nála válogatósabb gyerek nincs a világon. Mindig ugyanabban az időben eszünk, együtt ülünk az asztalnál. Tízóraira gyümölcsöt kap, ez az amit nagyon szeret. Csak uzsonnára kap joghurtot, ezt is szereti. De szinte alig tudok olyan ételt írni, amit megeszik. Reggelire csak a babapiskóta, vagy gabonapelyely tejjel. Ebédre csak a fehér, natur rizs, halrudacska és paradicsomleves. A többiből szinte semmit nem eszik. Vacsorára szinte mindig bundáskenyeret eszünk. Én valsószínűleg azzal rontottam el, hogy kiskorában előltettem az evést. Az édességet és süteményeket meg állandóan enné, na de általában csak akkor kap, ha eszik főtt ételt is.

A kicsi fiam 2 éves, ő meg az ellenkezője. Szinte nincs olyan étel, amit ne enne meg. Sőt ebédkor amint megette a saját kajáját, a nagy elől húzza el a tányérját, hogy még az is kell neki.

2012. nov. 12. 10:25
A kislányom most 19 hónapos. Ő nem válogatós ez ugyemárkiderült. Vannak olyan napok amikor nem kíván csak kevés ételt. Szinte mindent megeszik. A főtt paradicsommal áll hadilábon. Nem eszi a paradicsomos káposztát és a paradicsom levest. Viszont nyersen és tésztán megeszi paradicsom szószt. A válogatós ma már több ételt is megesznek és megkóstolják azt is, amit eddig nem akartak.
2012. nov. 12. 10:09
Az én lány om is válogatós.15 hós.De ő az édességeket se nagyon szereti.
2012. nov. 12. 09:28

Nem tudom mi a titok,de csak azt tudom tanácsolni,hogy egy dolog nagyon fontos az életükben, az pedig a rendszer. Úgy mint az oviban,lehetőleg azonos időben legyen reggeli ,ebéd és a vacsi. Ha lehet otthon közösen étkezzetek és mindenki egyforma ételt kapjon,ha szereti ,ha nem. A köztes étkezések alatt sosem szabad jól lakatni a gyereket,ilyenkor inkább a gyümölcsöt vagy a kefírt ,joghurtot forszirozd. Édességet kizárólag fő étkezés után kapjon,ha megette amit elé tettél.Ha nem eszik ne erőltesd,mert mint írtad nem fog éhen halni. Ha megszokja,hogy pontosan mikor kap enni,ha éhes lesz, enni fog akkor is ha eddig elutasította .

Nálunk ez a módszer nagyon bejött,bár sok türelem kell hozzá,mert kb,egy hónap volt mire bevállt.

2012. nov. 12. 09:08
Nah, nekem aztán nem kell bemutatni, hogy milyen amikor válogatós egy gyerek. Mert nekem a négyből kettő is válogat. Minden gyerekemet ugyanúgy nevelem, kettő mégis válogat. Kettő mindent megeszik. Mit csináltam másképp? Semmit, így fogalmam sincs mi a mindenevő gyerekek titka...

Ugrás a teljes írásra: Válogatós gyerek
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook