Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válogatós gyerek fórum

Válogatós gyerek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Válogatós gyerek

1 2 3
2017. okt. 17. 18:34
A fiam 10 éves de már megbolonditott az evéssel,amit megeszik az a húsleves,rántott hús,müzli,tojás.a tizórait sose eszi meg,naponta nem tudom 100 gramnyi ètelt eszik e meg.én csak fözök és kidobok.sokszor érzem hogy megbolondulok
69. cicakaktusz (válaszként erre: 68. - Panna anyuja)
2013. aug. 24. 16:44
Hát ez az! A lányom keveset eszik, inkább többször csipeget, de most 11 évesen nem eszi meg eyszerre a korosztálya adagját. Anyósomék állandóan ezért piszkálják, és ez az egyik oka, hogy nem szeret elmenni hozzájuk. Anyósomnak az sem tetszik, hogy a lányom semmi zöldséget a krumplin kívül nem eszik meg főve, csak nyersen. Drága mama szerint vitaminhiányos lesz a gyerekem. Szerintem meg nem.
2013. aug. 23. 09:24

Ja, és még annyi, hogy ma 32 évesen, szülés után még mindig csini anyuka vagyok, ellenben a gyerekkorában jól evő egészséges nővéremmel, aki most meg egészségtelanül 100 kiló körül van.


Nagyon szép gyerek volt, jól evett, sokat mozgott, életvidám volt, ma meg hatalmas. Én nem ettem jól, csenevész voltam, gyenge, ma meg egészséges felnőtt vagyok, csak ne lenne annyi lelki sérülésem a sok erőltetéstől :D

2013. aug. 23. 09:20

Huh! Ahogy olvaslak titeket, nem irigykedem.


Az én lányom meg allergiás. Sok mindent nem ehet, de azt hiszem messze nincs vele annyi bajom mint annak akinek a gyereke válogat.


Gyerek koromban én is rossz evő voltam, szüleim- nagyszüleim mindent kpróbáltak, de nem jött be semmi. Akkor kezdtem el mindent megenni, amikor koleszos lettem és el kezdtem ugyannakkor sportolni is. Na akkor mindegy volt, mindent megettem, ma sem vagyok válogatós ( csak most terhesen)


Szóval szerintem nem szabad annyira görcsölni ezen. Vagy kinozni a gyereket. És igen is rá kell szólni az ovónénire is. Hagyja békén. Esetleg valami táplálék kiegészitő az nem árt.

2012. nov. 14. 21:18
Mondtam az orvosnak, hogy a gyerek zoldsegen gyumolcson tejen es levesen kivul nem nagyon akar mast enni. Erre az orvos, milyen szerencses vagyok, mert a legtobb anyuka pont azert szomoru, mert a gyerek ilyesmiket nem akar enni.
65. orsibigyu (válaszként erre: 58. - Banyaci)
2012. nov. 14. 21:16
O csak tizoraizik az oviban, rovidprogramos, mar otthon ebedel. Altalaban levest, de ha nagyon faradt akkor egybol jon a tej. Szerintem volt olyan nap amikor 1,5 liter tejet is bevagott. Delben felet este felet es ejjel felet. Biztos volt ilyen!
64. Lirori
2012. nov. 14. 18:42

Sziasztok

Az én gyerekem is válogatós de én is az vagyok úgyhogy nem lep meg a dolog, 3 éves a kislányom 11 kiló és 3 hónapig nem volt hajlandó kakaón, babánturmixon, joghurton kívül mást enni, most kezdett el csokis pudingot enni, van egy 7 hónapos öccse gondolom a féltékenység is közre játszott a dologban de hát ezzel sajnos nem lehet mit csinálni, vannak ilyen gyerekek.

63. Nagynéedina (válaszként erre: 53. - Banyaci)
2012. nov. 14. 14:53

kikérem a dokimtól a kenőcs receptjét és átküldöm neked. Szerintem egy próbát megér!!!

Remélem hamarosan tünetmentesíthető lesz a kisfiad :)

62. bowie
2012. nov. 14. 10:51

Én fiam sem válogat. Mindenevő. Maximum megkérdezi, hogy mi az, amit eszik, és, hogy azt szereti e?:D

A legjobb barátja viszont nagyon válogat. Csak gabonapehely, halrudacska, sült krumpli. Ha jó kedve van, akkor rántott máj. És a 3 és fél év alatt, amit eddig oviban töltöttek a válogatós kisfiú egyetlenegyszer volt beteg. Soha nincs megfázva sem. Ő pedig az édességet, gyümölcsöt, zöldséget is kerüli.

2012. nov. 14. 10:46
Szerintem, a gyerek érzi, hogy egyre természetellenesebben étkezünk, ezt nem a főzési szokásaidra értem, mert azokat nem ismerem, hanem az alapanyagok minőségére (színezékek, ízfokozók, stabilizátorok), úgyhogy talán nem is baj, ha válogat. A miénk is válogat, kedvence szintén a rizs :-)
60. dallam'75 (válaszként erre: 59. - Lillus-M)
2012. nov. 14. 07:07
Én sem értem, ez nem egy válogatós gyerek. Szinte mindenből eszik, nem is lehet mást várni többet. Ennél sokkal-sokkal rosszabbevők is vannak lsd az enyém. Rántott, sült hús fúj, gyümi ritkán, csak üres leves és tészta slussz.
2012. nov. 14. 05:47
Miről is beszélsz? Ha én ennyi dolgot fel tudnék sorolni, amit a kisebbik gyerekem megeszik már örülnék. Pedig ő már 11 éves... Nem hiszem, hogy az oviban még nem láttak nála válogatósabb gyereket, ez kész választék, amit ez a gyerkőc hajlandó megenni.
58. Banyaci (válaszként erre: 56. - Orsibigyu)
2012. nov. 13. 21:49
Drága lehet. Ha az oviban savanyúság van ebédre, repetázhat is. A vitamin abban is benne van. Anyukám jut róla eszembe. Nagy szegénységben nőtt fel. Felnőttként is volt, hogy egész nap el volt egy liter tejjel és egy karaj zsíros kenyérrel és nem volt vékony! Ha nem tejallergiás valaki akkor akár el is tud éldegélni rajta.
57. Banita76 (válaszként erre: 50. - Orsibigyu)
2012. nov. 13. 21:41
Szia! Nem gondoltam volna, hogy az én 2 éves lányomnál valaki kevesebbet eszik, de úgy látom, hogy a te kisfiad igen. Nálunk is a tejcsi a "menő kaja". :) De a 14 kg, az nem kevés, az én lánykám 11-12 kg körül van.
56. orsibigyu (válaszként erre: 54. - Banyaci)
2012. nov. 13. 21:23
Imadja a savanyusagot, mindent ami savanyu, meggyet, citromot, narancsot, barmilyen savanyusagot: ceklat, kaposztat, uborkat, mindent. Oviban tizoraizik. Mar szoltak, ne csomagoljak neki savanyusagot mert csak azt eszi meg. Igy pedig semmit nem evett.
55. Banyaci (válaszként erre: 51. - Orsibigyu)
2012. nov. 13. 06:27
Oviban eszik valamit?
54. Banyaci (válaszként erre: 50. - Orsibigyu)
2012. nov. 13. 06:27
Én úgy gondolom, hogyha nincs vitamin hiánya, akkor ő tudja. A savanyú uborka nem semmi, hogy benne maradt a menüben.
53. Banyaci (válaszként erre: 49. - Nagynéedina)
2012. nov. 13. 06:25
Igen, most kissé visszahúzódott, de nem múlt el teljesen. Sajnos még nyáron is ekcémás volt a bőre. Most szed rá allergia gyógyszert és napi háromszor kenjük. Így tűrhető. Egyébként elsősorban a hajlatokban(kar, láb) viszket a bőre, de rosszabb napokon mindenhol. beleértve a nyakát és az arcát is. Tavaly télen tomboló ekcémával esett át a bárányhimlőn. :(
2012. nov. 12. 21:53

el nem olvastam a hozzászólásokat,de sztem nem oylan rossz a helyzet ,nem oylan kevés amit felsoroltál,nálunk sokkal rosszabb volt a helyzet,most 10 éves lesz és még mindig csak a csirkemellett eszi meg más húst nem,a rizs nála is csak natur ment vagy majonézzel,főzelékből csak a krupli ment,semmiylen hüvelyest nem eszik a mai napig,gyümiből az aprómagvasakat egyáltalán:S...én is sokmindent kipróbáltam,lassan de bizosan haladunk már előre.

Mindig azt kérem tőle mielőtt elutasítja az ételt kósolja meg,szerintem ő agyban dönti el hogy nem finom:(

Volt amiket megkóstolt és rendesen öklendezett,sőt hányt is sajnos,erőltetni nem fogom,látom a javulást így kezdek megnyugodni:)

51. orsibigyu (válaszként erre: 50. - Orsibigyu)
2012. nov. 12. 21:34
Jah es alig betegszik meg. Most vittem oviba es 3 het alatt nem kapott el semmit.
2012. nov. 12. 21:33

Fiam napi adagja:

Rossz napokon: reggeli, 1 kiskanal gogotejcsi, azaz golyoformaju muzli tejben.

Tizorai: 1 savanyuuborka

Ebed: levest nem kostolja meg egybol atter a 6 dl tejre.

uzsonna: negyed alma

vacsora: negyed vajaskenyer, 6 dl tejcsi.

Tehat ha nem tetszik neki a napi menu, vagy nem er ra enni, vagy tul faradt az eveshez tejjel potolja. Ezt 2 evesen 14 kilosan. Nem kover, de annyira nem is sovany.

A legjobb nap:

Reggeli: 2dl joghurt, keves muzlivel

Uzsonna: 1 savanyuuborka, negyed kenyer, egy nagyobbszelet parizsi, negyed kifli

Ebed: kb 2 dl leves, 1 dl tej.

Uzsonna: 5 nagykanal masodikfogas, kesobb 1 alma.

vacsora: 5 kiskanal golyotejcsi, 2 dl tej.

49. Nagynéedina (válaszként erre: 46. - Banyaci)
2012. nov. 12. 20:01

Szia!

Megkérdezhetem, hogy javult-e a kisfiad ekcémája?

Melyik testrészén van neki?

Nekem is volt gyerekkoromban, illetve hát egészen felnőtt koromig, ha gondolod utánanézek, hogy mi volt az összetevője annak a kenceficének ami végül is hatásosnak bizonyult. Bár gyerekkoromban anyukám lekent akácmézzel is és az használt!!! Csak a lábam nem kente le így az még hosszú évekig ekcémás maradt.

2012. nov. 12. 19:56

Az én kisebbik ovis lányom is alig eszik az oviban. Szinte semmit. Ma pl. a dadanéni azt mondta, hogy tizóraira sem kenyeret, sem teát nem evett. Elvolt délig a reggel itthon megivott kakaóval.

Délben állitólag evett két szem krumlit és harapott kétszer a pulykamellből.

Szóval azért jó súlyban van, de engem kiidegel ezzel a "nemevéssel".

47. Nagynéedina (válaszként erre: 27. - Jacques)
2012. nov. 12. 19:50
Tejeskávéra gondoltam. Kizárólag koffeinmentes, babakávé :)
2012. nov. 12. 19:49
Sajnos az egyik óvónéni tavaly nagyon meg keserítette a kisfiam életét. Állandóan erőltette. Mivel ekcémás is és tavaly az is erősen előjött és hiába ami előzőleg bevált már nem használt. Volt, hogy azt mondta az a fiamnak, hogyha hétfőn is olyan csúnya lesz a bőre, nem engedi be a csoportba. Pedig az orvos engedte ovizni, hiszen nem fertőzött. Sebaj, nem vittem. Akkor meg jöttek, hogy legalább délelőtt kötelező az ovi. A háziorvos persze írt papírt, amikor elmondtam, hogy mi a helyzet. Ha ment is utána oviba a kincsem, ebéd után hazahoztam. Idén azzal nyitottam, hogy kijelentettem a gyerek nem halt éhen a nyáron, vitamin hiánya sincs, hagyják békén az evéssel. Kissé eréjesebb voltam mint szoktam, leszáltak róla. Újra szereti az ovit és ott is akar aludni. Sőt, néhamég eszik is bent.
2012. nov. 12. 19:43

Ó, hiszen ő a kiskori énemhez viszonyítva mindenevő:D Szegény anyukámat sajnálom így utólag.

Amikor elkezdtem szilárd táplálékot enni amit megettem: tejbegríz, krémtúró, reszelt alma+keksz, gyümölcsös bébikaják. mást nem, akárhogy próbálták.

Na jó, spenótot egyszer valahogy sikerült belém imádkozni. Egyszer. Utána se lett jobb. sok mindent megettem, de annyit mint egy madár. 11 évesen voltam 25 kiló. reggelim egy kifli alig fele volt, a tízóraimat szétosztogattam, ebédre és vacsorára se ettem túl sokat. Ez ment kb 13 éves koromig. Utána elkezdtem enni rendesen. Főleg miután koleszos lettem. :)

44. Mazsinka (válaszként erre: 42. - Banyaci)
2012. nov. 12. 19:28

Az öcsém most tíz éves, lassan tizenegy. Még mindig válogat, de mostmár jóval több minden van a palettán, mint korábban. A húsokat nem nagyon szereti, tésztás.


A doki azt mondta, egyen valami vitaminokat, és azt, amit szeret, amit nem, azt hagyjuk. A doki még azt is mondta, sok gyerek válogat, és tudják ők mire, mennyire van szükségük. Éhenhalni nem fog.


Egyébként anyámat nagyon rosszul érintette ez az egész, rengeteg módszert kipróbáltak, hogy egyen, de semmi. Most, hogy elkezdett sportolni, sokkal nagyobb az étvágya, és a húsokat is jobban kívánja-főleg a bécsit.


Az óvónő nagy hülye lehet, egy csomó gyerek válogat, pl. unokaöcsém sem eszik húst, barátnőm kisfia sem...kevés olyan van, aki mindent megeszik, amit eléraknak.

43. Banyaci (válaszként erre: 40. - Cicakaktusz)
2012. nov. 12. 19:25
Nem semmi lehet. Legalább nem a legdrágább ételre állt rá. Mert ugye, ha csak a kaviárt enné húzósabb lenne. Érdekes, hogy a fiaim is könnyen tanulnak.
42. Banyaci (válaszként erre: 41. - Mazsinka)
2012. nov. 12. 19:23
Miért haragudnék? A fiam óvónénije biztosan nálatok is valami nagy bajt szimatolna. Mert hát szerinte mindenki más eszik és valami oka csak van amiért az enyém nem. :)
2012. nov. 12. 19:17
Meg ne haragudj, de az öcsém évekig nem volt hajlandó mást enni, mint leszűrt levest, tejfölös kenyeret és tojást. Szóval a válogatás valahol itt kezdődik szerintem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook