Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallomások fórum

Vallomások (beszélgetős fórum)


39177. Channa* (válaszként erre: 39176. - Timycat)
2021. jún. 4. 23:20

Ha bejön betegen, amivel terjesztheti, illetve elutazik külföldre, amit most nem ajánlanak, akkor ez a büntetés...


Ha egyszerűen beteg lesz valaki és tud dolgozni ho-ban, az mehet...

39176. timycat (válaszként erre: 39175. - Channa*)
2021. jún. 4. 23:15
A 10 nap karantén alatt miért nem lehet ho?
39175. Channa* (válaszként erre: 39173. - 8d00a82c06)
2021. jún. 4. 23:09

Nálunk igen, sőt! Ugye most nem ajánlott annyira a külföldi utazás, de ha valamelyik kolléga mégis külföldre megy, akkor is csak 2 negatív teszttel jöhet vissza dolgozni, vagy 10 nap karantén után, ami alatt nincs ho, azaz fogy a szabi vagy fizetésnélküli...


Van akinek csak egy pici nátha a kovidja, a másik meg kórházba kerül, ahogy volt jó néhány kollégám, akik így jártak, annak ellenére, hogy fiatalok, nem elhízottak és nincs alapbetegségük...


Na, a lényeg, hogy nálunk komolyan veszik, és legtöbben egyetértünk ezzel.

39174. Zsifi1
2021. jún. 4. 22:26
Nálunk sem küldenek haza senkit náthával. Bár ho-ra se lenne mód. Sajnos, sokan szerintem kényszerből is mennek dolgozni, mert a táppénz, betegszabi kevesebb... és van, ahol megéreznék a kevesebb bevételt. :(
39173. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39172. - Channa*)
2021. jún. 4. 22:21

Egy nátha miatt nálunk senkit nem küldenek haza.

Lehet akár allergiás is a rengeteg nyárfaszösztől.

39172. Channa* (válaszként erre: 39171. - 8d00a82c06)
2021. jún. 4. 22:17

A mi munkahelyünkön a beteget hazaküldik.

Ha szerencséje van a kollégának, akkor már a recepciós a földszinten megteszi...


Simán tud ho-ban dolgozni és akkor nem fertőzi a többieket.


Ha mégis bejön és kiderül, akkor táppénzre vagy fizetésnélkülire kell mennie, illetve csak negatív teszttel dolgozhat újra.


Igen, bünti van, de ezt tudja mindenki, így ha mégis betegen jön be, akkor csak magát hibáztathatja...

39171. 8d00a82c06
2021. jún. 4. 21:52

"Mellettem ülő kollégám szörnyen náthás, de dolgoznia kell. Nem mondtam, de nagyon sajnálom, hogy így kell dolgoznia."


Végre egy EMBER!

Örülök, hogy nem lett kikiáltva covidosnak, és nincs ujjal mutogatás!

Most tényleg sok a náthás és az allergiás.

Én is tiszta nátha vagyok.

39170. timycat
2021. jún. 4. 20:48

"Én bezzeg nem kellek a kutyának se, úgyhogy élem a szinglik életét és élvezem."


Ebből nem az jön le, hogy annyira élvezné a kiíró.

39169. Pusi.Mari
2021. jún. 4. 19:53

"Krumplipüré porból csináltam..."


Én is szoktam, teljesen jó. Kettőnknek pont elég, gyorsan kész. A sparost vagy a knorrt szoktam venni.

39168. Icuska538 (válaszként erre: 39150. - Highlander73)
2021. jún. 4. 19:47
Sajnos sokan...nagyon sokan!
39167. Icuska538 (válaszként erre: 39159. - Miss Angel)
2021. jún. 4. 19:45
Keress meg drága anyuka! Nem dúskálok,de segítek 🍀🙏drága gyerekeid!Ès megèrtelek!
39166. Guruljka
2021. jún. 4. 18:06

"Krumplipüré porból csináltam ma a krumplipürét,de tejszint és vajat is kevertem a porhoz🍜🍜🍜 Esküszöm jó lett!"

Én azt hittem, vajat és tejszínt, esetleg tejet alapból tezünk hozzá.

Én szoktam kevés szerencsdiót is beletenni. (Régen kapirgáltuk a dióját, most már lehet őröltet kapni.)

39165. globus
2021. jún. 4. 17:54

"Krumplipüré porból csináltam ma a krumplipürét,de tejszint és vajat is kevertem a porhoz🍜🍜🍜 Esküszöm jó lett!"


Sparos nekem is ízlik :)

39164. 8d00a82c06
2021. jún. 4. 14:36

"Összeköltöztem a szeretőmmel... Mert a szeretőmből szerelmem lett"


Büszke lehetsz magadra, remélem családot robbantottál!

Sose légy igazán boldog!

39163. Channa* (válaszként erre: 39161. - Timycat)
2021. jún. 4. 14:33

Na igen, még erre gondoltam, hogy az alapanyagon is spórolnak, hogy nekik több maradjon, nekünk meg jó a sz@r is.


És biztos csúnya, de pont ezért nem érdekelnek a magyar termékek, mert ha drágább is, de jobb is, bár azok sem olyanok, mint külföldön...

39162. ba7da9cfc0
2021. jún. 4. 14:33

"Összeköltöztem a szeretőmmel... Mert a szeretőmből szerelmem lett"


Erre nem lennék ilyen marha büszke!

39161. timycat (válaszként erre: 39156. - Channa*)
2021. jún. 4. 14:25

Tolle magyar, legalábbis többségi részvényes magyar és annak a tulajdonosai magyarok, Mizo, Pick Bonafarm csoport (Csányi).


Magyarok azok, csak mérhetetlenül profitorientáltak, olcsón venni, olcsón előállítani, drágán eladni a szlogen. Az olcsó húsnak meg híg a leve.


Ami a drágulást illeti, ez még mindig csak a kezdet. Nem véletlenül piszmog a forint is, de csak ideig-óráig, gyenge mint a harmat.


Évek óta mondogatom, hogy a magyarok vakon vannak, nem veszik észre hogy milyen rohamtempóban csórósodnak el, de még mindig csak pillázik rám értetlenül, akinek megemlítem.

39160. 5da46c99ae
2021. jún. 4. 13:32

"Könnyű úgy túllépni egy pasin, ha már ott lohol a következő a nyakadban."


Addig nem engedi el a majom az ágat, amíg a másikban meg nem kapaszkodott 🙈

39159. Miss Angel
2021. jún. 4. 10:44

Ma titkon bőgtem amiért nem tudtam megvenni a gyerekeimnek 1 csokit. Naponként be van osztva mennyit költök. Leszidott egy ismerősöm, valamit rosszul csinálok ha egy csokira se futja. Próbálja meg ő 120.000Ft-ból 3 éhes szájat és önmagát etetni.



először is sajnalom,hogy ilyen helyzetben vagy.120 000FT ma már semmi,egy ember is nehezen él meg belöle,nemhogy 4 vagy 5 !! légy magadra büszke azért,mert te hónapról hónapra képes vagy arra,amire a legtöbb ember nem lenne képes,ezt a keveset beosztani és ennyiből élni.

Bőgés???

soha többé ne tedd....aki téged letorkollt,az egy minden együttérzés,minden empátia nélküli ember volt,olyan,aki valoszinűleg soha nem volt még csak hasonló helyzetben sem,de azért okoskodik,nem éri meg miatta bánkódni.Sőt,ezek után még ki is kerülném jó messzire......egyébként ha van egy kis lelke,megveszi neked azt az EGY SZELET csokit,vagy ha azt nem,de befogja a száját.

39158. Epresturmix (válaszként erre: 39157. - Tumbo2)
2021. jún. 4. 09:54

Kolbászt vagy a kolléganőm hoz hàzit (ez kicsit drága de isteni, 3000 Ft/kg) vagy boltit, a Gyulai egy rakás szar. Kevi kolbász nagyon nagyon finom fűszerezésű, egyáltalán nem túl paprikás, fokhagymás, nem bántja az epémet.

1 nagyobb szál 650 Ft körül van. Míg a Gyulainak ennek fele ugyanennyi és kemény mint a kő.

Éppen az előbb hoztam a boltból. Mindig van itthon belőle. Imádom. 🙂

39157. tumbo2 (válaszként erre: 39156. - Channa*)
2021. jún. 4. 09:45
az biztos nem,de még kolbász sem.vettem egy gyulait,hát nem az volt,az tuti.
39156. Channa* (válaszként erre: 39155. - Tumbo2)
2021. jún. 4. 09:36

Jaj, nem pestről kellene kidugni a fejüket, hanem a nagy házból!

Ezek azt sem tudják, hogy mi mennyiben kerül.

Én a húsokat nem is mondom, mert azok ára nagyon különböző, de pl. az étolaj (1 liter) 200 Ft-al lett több kb. fél év alatt, a sertészsír megfizethetetlen áron van lassan, közel ezer Ft kilója, holott 400-600 Ft-ért vehettük néhány hónapja. Az összes fűszerre rádobtak 20-30 Ft-ot, a krumpli ára stabilan tartja 300 Ft/kg árat, ha olcsóbb, akkor rossz is (megfagyott, stb.), a gyümölcsöt sem akarom megemlíteni, mert az, hogy az eper ára 2 ezer/kg, stb. A banán egyedül az ami olcsóbb esetleg, de sz meg nem kell mindenkinek.


A fizetés maradt, a munkanélküliség is, de az árak mennek fel rendesen.


Ja, és ami még nagyon bosszantó, hogy együnk tea vajat, mert az egészségesebb, mint a növényi margarin. Hát persze, 25 dkg 600-800 Ft, amíg a növényi margarint 200 Ft körül lehet megvenni, dupla mennyiségbe...


És eszembe jutottak a tejtermékek, ami bár fogy nálunk rendesen, de a legtöbb trapista sajt pl. ehetetlen (nem jó az állaga, az íze), de azért jó drágán adják, és itt sorolhatnám az elvileg magyar cégeket, mint a tolle, mizó, stb., egyik sem jó...


Szerintem ezek nagy része már nem is magyar tulajdonban vannak, illetve, nem is a magyar receptek alapján dolgoznak, mert ha így lenne, akkor valamelyeset az ízüknek hasonlítani kellene azokra, amiket régebben ettünk.


Ahogy mondani szokták: a szocializmus idején a párizsi húsból készült, most nem tudom miből, mert még a pick sem az igazi már...

39155. tumbo2 (válaszként erre: 39150. - Highlander73)
2021. jún. 4. 09:05
nagyon sokan,de ha elkeseredsz,hallgasd a palávert.nem is értik,miért panaszkodnak az emberek,épül,szépül az ország,növekszik az átlagkereset. ilyen jó dolga még sosem volt az embereknek.kár,hogy nem dugták ki a fejüket Pestről.
39154. unom (válaszként erre: 39153. - Highlander73)
2021. jún. 4. 08:10

Az, hogy valami sajátmárkás, az nem jelenti azt,hogy nem magyar.

Pl. a sparos kefír nádudvari, ami szerintem az egyik legjobb magyar márka.

39153. Highlander73 (válaszként erre: 39152. - Channa*)
2021. jún. 4. 07:49

Igen,sok sajátmárkás cucc sokkal jobb mint a neves márkák!

Aldiban is vannak ilyenek,Pennyben, DM-ben,Sparban,Tescoban!

Pl.Tesco saját márkás müzlik,csokik nagyon finomak!

DM saját márkás tisztítószerek szuper minőségűek fél áron!

Sparban a sajátmárkás csoki, szeletelt kolbász, szörp stb...

Pennyben is sok mindent veszek ami sajátmárkás,pl.a görög joghurt isteni és kb.fele annyiba kerül mint máshol!

Lidlt nem szeretem.😊 Ott tömeg van és nagyon szűk a hely! Ezért szinte sosem megyünk oda pedig vannak jó termékek!

39152. Channa* (válaszként erre: 39150. - Highlander73)
2021. jún. 4. 07:34

Aldiban van egy medvesajthoz hasonló sajt, azaz ez is ömlesztett háromszögsajt, ami a medvesajttól kétszer nagyobb (az egy darab) és olyan, mint a régi medvesajt az íze, azaz nagyon finom.

Tehát, ebben a dobozban, mivel 1 db sajt kétszer nagyobb, mint a medvesajt, kétszer annyi van, finomabb és olcsóbb is, mint egy karika medvesajt.


Én teljesen átszoktam sok élelmiszernél az aldis vagy lidl-s termékekre, mert jobbak, mint a "magyar" termékek.

Pennyben is szoktam vásárolni, és szoktam pennys terméket is venni, pl. sóletet, ami sokkal jobb, mint a globus sólet, van egy pennys virsli is, amit inkább megveszek, mint lutrizzak a piacon vagy bárhol a rosszabbnál, rosszabb virslikkel.


Ezek már nem tesco termékek, amiket nem lehet megenni. Ja, spárban sok sajátmárkás cucc jobb, mint a "magyar" cuccok...

Erre szoktam azt mondani, hogy sajnálom a magyar gazdákat, de azért nem fogok venni az általuk termelt és készített cuccokat, hogy kidobjam, mert ehetetlen....

39151. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39150. - Highlander73)
2021. jún. 4. 07:00

Én megértelek, ha azt mondod nem tudhatta. Másképpen vagyok beállítva, én eleve mindig a rosszabb verziót is kalkuláltam, mi lenne, ha elhagyna a férjem, mi lenne ha beteg lenne valamelyikünk?

De nem vagyunk egyformák.

Az biztos, hogy ha én láttam volna megvettem volna a sajtot és a kislány kezébe adtam volna anyukával megbeszélve, hogy engedje meg, hogy apró ajándékot aadjak a gyereknek. Megtörtént már. Tök jó érzés volt látni a meglepetést és örömöt a gyerek szemében.

39150. Highlander73 (válaszként erre: 39149. - 9b10f3d7ff)
2021. jún. 4. 06:52

Lehet hogy nem volt ilyen helyzetben pár éve és nem gondolta hogy ez várható!(Pl. egyedül maradt a gyerekekkel,nem talált munkát stb... bármi lehet ami miatt jelentősen csökkent a jövedelme!)

Múltkor a Pennyben láttam egy anyukát a 2 kislányával.

A sajtokat nézték.A kislány Medve sajtot kért de az anyuka azt mondta,az drága,vegyen a pennys sajtból.

Arra gondoltam hogy ez milyen nehéz lehet?Nem tudom milyen a pennys sajt,mert még nem kóstoltam,(sok sajátmárkás cucc ugyanolyan jó minőség mint az ismert márkák, többet használok is közülük!)-de soha nem szeretném azt mondani a gyerekemnek hogy nem kaphat Medve sajtot!(Imádja a Medve sajtot.)

Ez egy rendes anyuka volt,aranyos, jól nevelt gyerekekkel!Nem luxust kért a kislány,csak sajtot!

Elmeséltem a férjemnek is...micsoda világban élünk... és mennyien lehetnek így? 😪

39149. 9b10f3d7ff
2021. jún. 4. 06:29

Ma titkon bőgtem amiért nem tudtam megvenni a gyerekeimnek 1 csokit.Naponként be van osztva mennyit költök.Leszidott egy ismerősöm amiért valamit rosszul csinálok ha egy csokira se futja. Próbálja meg ő 120.000Ft.ból 3 éhes szájat és önmagát etetni.


Annyira sajnálom, amikor valakinek ilyet kell írni, ha önhibáján kívül nem jut.

Viszont meg lehet kövezni, ha valakinek nincsenek tartalékai, miért szüli meg a második, harmadik gyereket?

Mondják többen , mert szereti a gyerekeket. De, ha szeretem a gyerekem, akkor nem teszem ki annak, hogy majd ne tudjam megadni neki az alapvető szükségleteket.Mondjuk egy osztálykirándulást. Sajnos kevesen tudnak kilépni a szegénységből 😢 Vannak kivételek, de inkább tovább genereládódik a probléma.

39148. df1e1c376c (válaszként erre: 39145. - Channa*)
2021. jún. 3. 22:19

En alva olyan vagyok, mint a gaz, kitoltok minden teret.

Regota kulon takaronk van, mert szeretek burritot csinalni magambol. De azt hiszem, oregszem, es legtobbszor szeretek egyedul aludni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook