Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
963. bnedora (válaszként erre: 962. - Dóra456)
2007. dec. 14. 11:12
Bocsánatot kérek előre is a hívőktől, de kérdésedre szerintem biztosan tudnak választ adni, mert nem lehet őket meggyőzni semmiről. Már én is próbálkoztam feltenni több kérdést, de mindent meg tudnak magyarázni.
2007. dec. 14. 11:07

engem érdekelne mit válaszolna erre isten:


-isten mindenható, akkor tud teremteni olyan sziklát amit nem tud felemelni, de ha nem tudja felemelni, akkor már nem mindenható.

961. ac1096844d (válaszként erre: 956. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 14. 10:52

Ja, és majd elfelejtettem a lényeget!


"Szejecc"-lek:)

960. d3edebbda4 (válaszként erre: 958. - Ac1096844d)
2007. dec. 14. 10:44
Én is így látom. :)
959. ac1096844d (válaszként erre: 957. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 14. 10:31

Úgy tűnik, mintha arról szólna, csakhogy az ember céltévesztett lett, s nem is maradt meg ez az idilli állapot, ha tovább olvasol.

S amit Isten lépett az ügyben, nem véletlen.

958. ac1096844d (válaszként erre: 956. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 14. 10:25

"Kemenyen alatamasztja bibliai idezetekkel."


Amiket persze a saját kialakult teológiája szerint értelmez. Ez amolyan körbe forgó okoskodás.

Hogy Isten jó, és szeret minket feltétlen tiszta szeretettel, ebben mindenki épeszű egyetért.De mellette szent, és igazságos is.


"Tanítóid oktatása szerint viszont Isten rossz."

"A tanítóid azt hangoztatják, hogy Isten félelmetes, bosszúálló Isten."

"Azt mondják, élj félelemben Isten haragjától. Hogy reszketned kell a jelenlétében."

" Hogy egész életedben reszketned kell az Úr ítéletétől."

"Azt hangoztatják, hogy...."


Ezeket kapta istentől? Ezeket a valóban bugyuta kijelentéseket fantom tanítók szájába adja.

"Azt mondod hamis allitast allit es aztan megcafolja?"

Igen, hamis állítás, hogy a kereszténység ezt tanítaná!


"Ha úgy döntesz, hogy olyan Istenben hiszel, akinek valamilyen szinten bármire is szüksége van, és borzasztóan megsértődik, ha nem kapja meg, és megbünteti azokat, akiktől elvárja az adakozást - akkor úgy döntesz, hogy egy nálamnál sokkal, de sokkal kisebb Istenben hiszel. Valójában egy Kisebb Isten gyermekei vagytok."


Itt is hamis képet fest arról az Istenről, akiről a biblia tudósít. Így a végkövetkeztetést is hamisnak veszem.Istentől kapott kijelentést, melyben Isten önmagának ellentmond?

Tudod, a biblia ír evilág istenéről, aki szintén ad bölcsességet, csak az evilági bölcsesség. Bár nagyon közel tudja hozni azt a valósághoz, de mivel a hazugságból merít, amit ad is az marad.


Hány meg hány ember kívánta már alátámasztani az eszmélyét a bibliából kiragadott idézetekkel, mondván, a biblia is írja...

Ám ha azt a szövegkörnyezetében, és az írás egészének fényében vizsgálta volna meg, az eszmélyét valószínűleg elveti.

Ne hivatkozz a bibliára, sem arra, hogy az író abból merít. Te magad már vélekedtél róla, nem ragadott meg, tiszteled (sicc) de úgy el nem fogadod, ahogy a keresztények, mégis hivatkozol, hogy az író keményen alátámasztja a mondókáját bibliai idézetekkel.

2007. dec. 14. 10:12

Nézd meg, mi áll a Teremtés Könyvében. 11. fejezet 6. vers.

Így szól: ,,És mondá az Úr: ímé e nép egy, és az egésznek egy a nyelve, és munkájának ez a kezdete; és bizony semmi sem gátolja, hogy véghez ne vi¬gyenek mindent, amit elgondolnak magukban".


Mi masrol szol ez ,ha nem a vegtelen lehetosegekrol?

956. fa2dd7c559 (válaszként erre: 955. - Ac1096844d)
2007. dec. 14. 10:02

Ezeket az "oktatasokat" vagy ahogy mondod-bugyuta kijelenteseket az iro,maga Istentol kapta,mint ahogy te is kaptad amit kaptal.Kemenyen alatamasztja bibliai idezetekkel!Miket allit????????Azt hogy Isten jo,es szeret minket feltetlen tiszta szeretettel.Nem keri es nem varja el senkitol,hogy valamive valjon,azert hogy megkaphassa azt,amit mar amugyis megkapott.Azt mondja nem kell mast tenned csak visszaemlekezni arra aki valojaban vagy.Es ha majd visszaemlekszel,nem fogsz mast tenni,mint amit amugyis teszel,espedig hogy onmagadat fojton uja teremted,az onmagadrol alkotott legmagasztosabb elkepzelesed szerint,a most orok pillanataban.Ezek nem kitalaciok,es nem hamis allitasok,es nem velekedesek.Vagy te is csak velekedsz es kitalaltad magadrol hogy kaptal Istentol egy ajandekot??Es ha elhiszed magadrol,akkor masrol miert nem hiszed el hogy kapcsolatban all Istennel?Egyebkent mindannyian kapcsolatban allunk. Azt mondod hamis allitast alli es aztan megcafolja?Nahat ez erdekes-nekem ugyanez az erzesem tamad a "vallasos"emberekrol. Aki pedig ilyet csinal az nem "rafkos"hanem tudatlan.


De ugye azert meg szejecc??

955. ac1096844d (válaszként erre: 954. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 13. 22:42

Te figyelj már.


Ezeket az "oktatásokat" az író adja a tanítók szájába. Honnan szedi ezeket a bugyuta kijelentéseket? Miféle tanító állít ilyeneket Istenről?????????????

Saját kitalációkat nem nehéz cáfolni.

Állít egy hamis állítást, amit valaki szájába ad, majd a vélekedésével megcáfolja, és mi sül ki? = na ügye hogy igazam van?

Rafkós, az tuti.

2007. dec. 13. 16:47

. Lelked minden tapasztalata azt súgja, hogy Isten jó. Tanítóid ok¬tatása szerint viszont Isten rossz. A szíved azt súgja, hogy Istent félelem nélkül lehet szeretni. A tanítóid azt hangoztatják, hogy Isten félelme¬tes, bosszúálló Isten. Azt mondják, élj félelemben Isten haragjától. Hogy reszketned kell a jelenlétében. Hogy egész életedben reszketned kell az Úr ítéletétől. Mert az Úr olyan, amilyennek mondják, és Isten bizony bajban leszel, amikor szembekerülsz az Ő rettenetes ítéletével. Ezért kell „engedelmeskedned" Isten parancsainak.

Mindenekelőtt pedig semmiféle logikus kérdést nem szabad felten¬ned. Nem kérdezheted meg: „Ha Isten vak engedelmességet követelne a törvényeinek, akkor miért teremtett lehetőséget arra, hogy megsértsék azokat a törvényeket?" A tanítóid persze készen állnak a válasszal ¬mert Isten azt akarja, hogy „szabad választásod" legyen. Ám miféle szabadsága van a választásnak akkor, ha valamely dolog választása a másik ellenében elítéltetést von maga után? Hogyan lehet szabad a „szabad akarat", ha az nem a te akaratod, hanem valaki más határoz¬

69

za meg, mit kell tenned? Bizony, mindazok, akik erre tanítanak, osto¬ba álszentséget tulajdonítanak Istennek.

Azt hangoztatják, hogy Isten megbocsátó és könyörületes, ám ha nem a „megfelelő módon" kéred az irgalmát, hanem megfelelően „kö¬zeledsz" Hozzá, akkor nem hallgattatik meg a könyörgésed. Kiáltásod elhal a semmiben. Ez voltaképpen még útmutatást is jelenthetne, ha volna egy bizonyos megfelelő mód - csakhogy annyi „megfelelő mód"¬ról tanítanak, ahány tanító szóra nyitja a száját.

Így aztán legtöbben azzal töltitek felnőtt életetek java részét, hogy a „helyes utat" keresitek, azt ahogy imádhatjátok és szolgálhatjátok Is¬tent, ahogy engedelmeskedhettek az akaratának. Márpedig mindebben az a legmegejtőbb, hogy Én nem akarom, hogy imádjatok, nincs szük¬ségem az engedelmességetekre, és egyáltalán nem szükségszerű, hogy szolgáljatok Engem.

Az ilyen viselkedést az uralkodók követelték meg az alattvalóiktól ¬rendszerint egomániás, gyenge jellemű, zsarnoki uralkodók. Ezek bi¬zony a legkevésbé sem ájtatos követelmények, és legalábbis figyelem¬re méltó, hogy a világ mindeddig nem vonta le a következtetést, misze¬rint hamisak az ilyen elvárások, és semmi közük az isteni lét szükség¬leteihez vagy vágyaihoz.

Az isteniségnek nincsenek szükségletei. A Minden pontosan az, ami: a minden. Ilyenformán nem akar semmit, vagy éppen mindennek a hi¬ányában van - meghatározás és nézőpont kérdése.

Ha úgy döntesz, hogy olyan Istenben hiszel, akinek valamilyen szin¬ten bármire is szüksége van, és borzasztóan megsértődik, ha nem kap¬ja meg, és megbünteti azokat, akiktől elvárja az adakozást - akkor úgy döntesz, hogy egy nálamnál sokkal, de sokkal kisebb Istenben hiszel. Valójában egy Kisebb Isten gyermekei vagytok.

Nem, gyermekeim, hadd bátorítsalak ismét, ezúttal ezen az íráson keresztül, hogy Én szükségletek nélkül való vagyok. Semmire nincs szükségem.

Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek vágyaim. A vágyak és a szükség¬letek nem ugyanaz jelentik (bár sokan közületek azonosítják életük gyakorlatában). A vágy minden teremtés kezdete. Az első gondolat. A lélek fenségének érzése. Az Isten, amint eldönti, hogy mit teremt leg¬közelebb.

És mi Isten vágya?

70

Először is vágyom megismerni és megtapasztalni Önmagam, teljes dicsőségemben - megismerni, Aki Vagyok. Mielőtt kieszeltelek benne¬teket, és a Világmindenség valamennyi világát, ezt nem állt módomban megtenni.

Másodszor arra vágyom, hogy ismerjétek és tapasztaljátok meg, Akik Valójában Vagytok, azon teremtőerő révén, mellyel megaján¬dékoztalak benneteket; tapasztaljátok meg az Éneteket az általatok választott úton.

Harmadszor arra vágyom, hogy az élet egész folyamata állandó öröm, folyamatos teremtés, soha véget nem érő kiterjedés, és a teljes beteljesülés élménye legyen a Most megszentelt pillanatában.

l.étrehoztam egy tökéletes rendszert, ahol mindezek a vágyak megva¬lósulhatnak. Most is folyik a megvalósulás, ebben a pillanatban. Közöt¬ted és Közöttem az az egyetlen különbség, hogy én tudok róla.

A teljes felismerés pillanatában (mely pillanat akármikor rád köszön¬het), te is azt fogod érezni, amit Én mindenkor érzek; mérhetetlen örö¬möt, szeretetet, elfogadást, áldást és hálát.

953. fa2dd7c559 (válaszként erre: 924. - Livia38)
2007. dec. 13. 15:35

Igaz.Kiirhatnank alcimkent,(mondom a magamet)de hat ez a lenyege.Mindenki elmondja a magaet,es senki sem akarja rakenyszeriteni a maga igazat a masikra.En nem is akarok zoldagra vergodni senkivel,en csak veszem az adast.Igaz hogy nem egy a nezetunk,de en szeretem megismerni a mas nezeteit is,miert ne?Szeretem magamat probara tenni mert ez is erosit a hitemben,es ezzel semmi gond.En senki allitasara nem mondtam,hogy az nem igaz,esetleg arrol az allitasrol en is kifejtettem a magam igazat.Mindig is azt allitottam hogy mindenkinek igaza van!Neked is igazad van.


Ès ne gyertek mindig azzal a kifogással, hogy ez egy eszmecsere folytatás mert ez már rég nem arról szól mert ez már csak az ismételgetések sokasága!!!!!


Ismetles a tudas attya!


De hidd el en nem ereztem hogy valaki is leszivta volna az energiamat,bennem van boven,es szivesen adok masoknak is belole.

952. fa2dd7c559 (válaszként erre: 921. - Livia38)
2007. dec. 13. 15:24

Szia Livi!En is errol beszelek egy kicsit mas megvilagitasban.De a lenyeg ugyanaz.Ez is olyasmi mint az aranykor-ezustkor-vaskor levezetes.Mint ahogy a keresztenyek az anyagba valo bukast Adam-Eva tortenetevel magyarazzak.Csak nekem ilyen levezetesben vilagosabb es erthetobb.


Nem az a lényeges, hogy bebizonyítsuk, vagy valamit igazoljunk általa, esetleg valakit rákényszerítsünk, hogy õ is így gondolja. Értékét az adja, amit gondolkodásunkon, hétköznapi szemléletünkön változtatni képes. Te sem tanuló vagy egy elsajátítandó anyaggal szemben, hanem önmagát fejlesztõ tudatos lény, aki elõtt egy érdekes szerszámot csillantottak meg - csak akkor hasznos, ha használod, de nem kell feltétlenül ezzel fejlesztened magad.


Teljesen igazad van ebben is.

951. ac1096844d (válaszként erre: 950. - D3edebbda4)
2007. dec. 13. 15:13

Eszter könyvt azért szeretem, mert én anno antiszemita voltam. És olvastam az értelmezését olyan szemüvegben. Na persze, hoyg azt látták ki velőle, amire a fülök viszketett.


Pedig annyira magáért beszél:)

950. d3edebbda4 (válaszként erre: 949. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 15:11
Tényleg! Eszter is nagyon olvasmányos, érdekes. A Jób is nagyon sok elgondolkodtatót ír. Aztán a nagyon racionálisoknak a Prédikátor jön be, de egyik kedvencem a Dániel.
949. ac1096844d (válaszként erre: 948. - D3edebbda4)
2007. dec. 13. 15:06

Most le ne hidalj, de azt még el sem olvastam.

A Mackintosh könyv miatt Mózes könyveit bújtam.

De Eszter könyve is pl. igen igen tetszett.

De az Ó szövetséget nem olvastam még ki.

948. d3edebbda4 (válaszként erre: 947. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 15:04

Igen, az inkább emésztős, lassú olvasmány. Minden mondata kincset ér.

Az újszövetségben vannak csak kedvenceid, vagy akad az óban is?

Mint szerelmes férjet, nem érintett meg az Énekek Éneke?

947. ac1096844d (válaszként erre: 945. - D3edebbda4)
2007. dec. 13. 14:58

Hűű banyek, amelyiket épp olvasom.

Az ap.csel, a Róma levél, a Kolossé, ....és az összes többi.:De a példabeszédek az finom csemege:)

946. ac1096844d (válaszként erre: 943. - D3edebbda4)
2007. dec. 13. 14:54

Na jóóó, a példabeszédek az külön történet:)


Nekm az egyik az, amit Jézus mondott Pálnak, mikor elküldte őt a pogányokhoz:

"ApCs 26,18

hogy szemüket megnyisd, hogy sötétségből világosságra térítsd őket, sátán fennhatósága alól Istenhez, hogy a belém vetett hit által elvehessek vétkeik bocsánatát és örök részt a megszenteltek között."

945. d3edebbda4 (válaszként erre: 942. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 14:51
És neked van kedvenc könyved? (Mármint a Biblia melyik könyve a kedvenced?)
2007. dec. 13. 14:48

A történetiségben élő szellemi ember mindig úgy élte meg korát, mint a sötét erők offenzíváját.

Ez komoly kihívást jelent.

A visszavonulás-e a méltó tett, tisztán maradni a burjánzó mocsoktól; külsőleg lecsendesítve a világot, és az egyre sokkolóbb örvényléssel a lelki, szellemi magány csöndjében vívni meg a harcot. Vagy jelen kell-e maradni, szembefordulva a tajtékzó sárkánnyal, amely ráadásul láthatatlan, feláldozódni és jelet hagyni a világban. Ez a meg-megújuló dilemma lelki deformálódáshoz, szellemi leépüléshez és végzetes tévút-választások számtalan változatához vezethet és vezet. Kétségbeesve látjuk nagy tanítók, mesterek küzdelmét a mindennapi gyakorlattal: mint szívódik fel alattomosan a gyarlóság a szellemi szférákba, az uralomvágyból hatalomvágyat eszkalálva, megteremtve visszhangját a Mindent Elnyelő Káosz kozmikus hörgésének.

Nincs megoldás akkor sem, ha valaki választott. Ugyanis a Kettősségek Világában a kirekesztettnek, a nem-választottnak ugyanúgy léte marad, sőt még veszélyesebb, mert érvénye negatív módon lett megerősítve. Aki viszont a Nem-Kettősség Tudatállapotába emelkedett, arról nem tudunk nyilatkozni.

Magányos, csöndes és számos harcunkat magunk is vívjuk. Jelet kívánunk hagyni, a tradicionális szellemiség jelét.

Hangsúlyozom: jelről van szó. Mert a tradicionalitás szelleme számunkra azt jelenti, hogy énünkben személyes módon vagyunk képesek a tudó energia révén átélni, megtapasztalni a Mindenség Abszolút Tudatának személytelen voltát. Az örök és folytonos teremtés uralmi állapotát.

Ez a tétel a testbe zárt véges tudat számára szinte felfoghatatlan. Titkos tanítás. Ezért a tradicionalitás szelleme nem önmagában jelenik meg, hanem irányzatok, vallások, rítusok, utak, szimbólumok formájában. A Sötét Kor jellemzője, hogy ezek egymással szembefordíthatók, egymással szemben kijátszhatók, önnön kizárólagosságukat hirdetik, a hamis próféták eljövetelét, az igaz hit vérrel és vassal történő megvédését.

Jellemző, hogy a tradíció állítólagos arcai többet ártanak a tradicionalitás szellemének, mint a legteljesebben antitradicionális erők. A hagyomány és a transzcendencia iskolája ezért a lehetetlenre vállalkozott. Arra, hogy a kizárólagosság hangorkánjában, a lehatárolódás és kirekesztés légkörében az egységről szóljon. A tradíció egységéről.

Nem megbékélésről van itt szó, de nem is harcról. Az ősi hagyomány időtlen csöndjéről. A kőszikláról a viharban, az időtlenről a múlandóságban.

Az embernek egyetlen méltó célja van: a lehetetlen.

Ez a szellem örök igazsága a szerepét keveslő, hataloméhes anyaggal szemben.

Ez az igazság akkor is igaz marad, ha minden szellemi erőfeszítésünk összeomlik.

A jel megmarad.

943. d3edebbda4 (válaszként erre: 942. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 14:47

Van egy pár.

Pl: Péld.3.

5. Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.

6. Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.

2007. dec. 13. 14:44
Vali, van kedvenc Igéd?
941. bnedora
2007. dec. 13. 14:38
A fórum címére válaszolva: Szerintem mindkettő, magától az embertől függ, ki milyen mélységben hajlandó azt elfogadni.
2007. dec. 13. 14:33

Hát van akitől le lehet színi:)

Van akitől meg nem:)


Szerintem csak elmentek dógukra:)

939. d3edebbda4 (válaszként erre: 938. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 14:32

Ide már ne ássunk. Volt itt már minden. :)

De nagyon elcsendesedett a topik, úgy látszik mindenki elfáradt. Energia: zuty ---

938. ac1096844d (válaszként erre: 933. - D3edebbda4)
2007. dec. 13. 14:29

www.zsido.com ?


Hát én ehhez nem szólok semmit:)

Bele kőne ásnia magát az embernek.

937. Livia38 (válaszként erre: 935. - D3edebbda4)
2007. dec. 13. 14:29

Majd irok, csak most rohanok a karácsonyi ajikat megvenni

puszi mindenkinek : ))))))))))))))

936. Livia38 (válaszként erre: 934. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 14:27
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
2007. dec. 13. 14:27
Nem rossz Livi az ötleted: "mindenki mondja a maga igazát" topikcímet illetően.
934. ac1096844d (válaszként erre: 932. - Livia38)
2007. dec. 13. 14:25

Szia drágám:)

Nem bíjjod ki, mi:)

Itt a helyed a fanatikusok között:)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook