Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnátok negyedik gyermeket? fórum

Vállalnátok negyedik gyermeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
103. -meva-
2012. jún. 19. 23:29
Még 3-at sem!!! Elég bőven kettő!
2012. jún. 19. 20:59
nem
101. aeb0378846 (válaszként erre: 1. - Kistanítónéni)
2012. jún. 4. 14:31
Hát ez kettőtök döntése legyen, ne a tiéd egyedül.
2012. márc. 16. 08:56
Ha néhány éven belül nincs lehetőségetek nagyobb lakásba költözni, az szinte semmit nem számít most. Három kisgyereknek bőven elég az a 13 m2-es szoba. Mire több hely kellene nekik, lehet, hogy régen nagyobb lakésban fogtok lakni. De egy gyereknek kisebbek az igényei, mint sokan gondolják, és rajtatok is sok múlik, hogy milyen igényeket alakítotok ki benne. És nem ciki, ha nincs külön szoba, nagyobb korában sem, mostanában egyszerűen egyre nagyobb igényeket támaszt a közvélemény, miközben egyre nehezebb az élet, nem is értem, miért kell egymás életét így megnehezíteni. Nekem felnőtt koromig nem volt külön szobám, mert kicsi volt a lakásunk, volt, hogy az ágyam végében ülve egy rajzdeszkára tettem az írógépet és úgy gépeltem az egyetemi dolgozatomat. Persze vágytam külön szoba után, de nem haltam bele és nem lettem lelki sérült, amiért nem volt. Legalább megtanultam, hogy lehet úgy is boldogan élni, ha folyamatosan nem teljesül valami, amit szeretnék, mert közben annyi fontosabb van, ami megvan, és aminek lehet örülni, pl. a család... Mi csak ketten voltunk testvérek egészségügyi okok miatt, de nagyon vágytunk kistestvérre, és irigyeltük az unokatesókat, akik négyen voltak (és akiknek azóta 4-5 gyerekük van). Szerintem ha vágysz negyedikre, ne fogd vissza magad, mert pár év után azon fog sajogni a szíved, hogy miért is nem vállaltad. Ha pedig látni fogod a gyerekcsapatot játszani (úgy, mint lentebb Orsi írta), akkor viszont olyan örömöd lesz bennük, amilyet kár lenne kihagyni. A dolgok meg olyan bizonytalanok, hogy úgysem tudsz tervezni. Régebben az emberek jobban bíztak a Gondviselésben, hogy megsegíti őket az erőfeszítéseik közben, ezért is volt könnyebb dolguk a nehéz helyzetekben is. Most, aki kizárólag önmagában bízik, hogy megoldja az életét, annak tényleg nagy teher nehezedik a vállára. Kívánom, hogy kicsit lazítva és bizalommal tudjatok ehhez hozzáállni, és sikerüljön úgy dönteni, hogy tíz-húsz év múlva is boldog legyél tőle!
2012. febr. 12. 21:53
Tegnap itt voltak az unokatesók, és a fiam a nagyokkal ült és nézték a tévét. Még csak 1 éves, nem köti le a tévé, de a csapatszellem miatt szépen ült mint a nagyok. Libasorban ültek az ágy szélén 6 kis golyófej. Szuper a nagycsalád. Az ember szíve megtelik örömmel mikor elnézi őket. Úgy érzem többet nem tudok adni a fiamnak mint testvéreket.
98. Dina68
2012. febr. 12. 21:48

A kor nem számit.Én most 43évesen szültem a 2.gyereket.Kitalálták már a kromoszómavizsgálatot,persze izgultam,de minden rendben volt.

Több gyereket én már nem vállalok,ha fiatalabb lennék,akkor se.A mai világban nehéz lenne.

Tanárként dolgozom ugye nincs luxus fizetés, a férjem türhetően keres,ez arra elég,hogy 2gyereket becsületesen felneveljünk,1-1 különóra,wellnes a családdal beleférjen.Sok pénz speciel nálunk a kisgyerek,meg a nagy aki 16éves lesz. Az anyagiak nem vállalnék többet.A babának nem vásárolok a Brendonban,igyekszem jó áron megtalálni mindent,hely lenne van egy nagy családi házunk,de én szeretnék mindent megadni a 2lányomnak amit tudok.

2012. febr. 12. 21:35

Amúgy a fórum indító kérdésre felelve, még egy 2.-at sem merünk bevállalni, pedig minden vágyam volt testvért adni a Fiamnak.

De per pillanat olyan világban élünk, hogy még egyet is nehéz tisztességgel felnevelni...

96. Bella 13 (válaszként erre: 93. - Orsibigyu)
2012. febr. 12. 21:33

Egyetértek.

4 évig jártam közgazdasági szakközépiskolába, és úgy jöttem ki majdnem kitűnő érettségivel, hogy egy adóbevallást nem tudok megcsinálni...

Bezzeg a sok felesleges marhaságot korbáccsal akarták belénk verni.

Itt a rendszerben van a hiba. Az életre kéne tanítani a fiatal generációt!

95. Zamila
2012. febr. 12. 21:06
Simán.:)
94. orsibigyu (válaszként erre: 88. - Sz.Izolda)
2012. febr. 12. 21:02
Amugy angoltanár vagyok. Max 3-1O alkalom nálam az angoloktatás. Azt vallom annyi a dolgom csak, hogy megtanítsam tanulni a többit megoldja egy jó szótár (fonetikus átírással ellátott szótár), internet, és könyvek segítségével. Vannak nagyon jó nyelvkönyvek, cd-vel hanganyaggal. Annyiba kerülnek mint 2 magánóra és 15-3O órányi tananyag van bennük. Aki akar tanulni az kis szorgalommal megtanul. Csak olyanokat tanítanék, akik felvételire készülnek és fontos nekik, a kemény nyelvtan.
93. orsibigyu (válaszként erre: 81. - Sz.Izolda)
2012. febr. 12. 20:54
Tudod, nem is az a baj, hogyha sokat hoznak ki egy gyermekből, sőt. Az a baj, hogy néha felesleges dolgokkal terhelik őket, amiket később semmire nem fognak használni. Sok az elmélet, és kevés a gyakorlat az iskolákban. Órákig tanítják őket, hogy egészséges mozogni, de alig van pár tornaóra- legalábbis nálunk Romániában 2 van hetente. Szerintem naponta kellene legyen, mert az egészség megörzése mellett fontos, hogy a gyermekek levezessék a feszültséget és felesleges energiát, így jobban tudnának figyelni is.
92. Sz.Izolda (válaszként erre: 90. - Orsi26.)
2012. febr. 7. 17:16
De kár :( De nyilván megvan rá az okod.
91. Sz.Izolda (válaszként erre: 89. - 36f04c14f7)
2012. febr. 7. 17:15

Értem, egyet is érthetek, csak az utolsó mondattal nem. Nem leültetni, hanem együtt hallgatni angolul meséket, filmeket, adni neki ottani feladatokat, később újságcikkeket... kimeríthetetlen az internet :)

Semmiképp sem "leültetni", ez természetes.:)

2012. febr. 5. 18:04
Negyediket??Még másodikat sem,ebben már egyre jobban biztos vagyok..
89. 36f04c14f7 (válaszként erre: 88. - Sz.Izolda)
2012. febr. 5. 12:54

Én mikor délután ötkor hazaérek a munkából, mindenre van kedvem, csak angolórát tartani nem ;) De a gyereknek is bőven elég az, hogy fél ötig ott van az iskolában. Itthon átnézzük még a házikat, mert sajnos a napközis tanítónőnk nem túl lelkes.

Szerencsénkre, nekünk nem okoz gondot ilyesmire pénzt kiadni. Nem vagyunk gazdagok, de mindketten jól keresünk. Nálunk az iskolában az osztály több mint 90% jár valami sportra, nyelvórára. Kényelmes, mert az angol tanárjuk tartja órák után. Itt természetes, de ez nagyon jó iskola, jó környéken. Internet elé pedig leültetni egy 9 éves gyereket, hááát...

88. Sz.Izolda (válaszként erre: 87. - Kistanítónéni)
2012. febr. 5. 11:46

Engem anyukám tanított anno nyelvre, s a középfokúig nem is volt szükségem egyetlen forint befektetésre sem.

Ha van pénz rá, s a család úgy akarja, miért ne járjon máshoz, de szerintem bőven megoldható a családon belüli ingyen oktatás. Ha ehhez hozzávesszük az internet adta millió lehetőséget, eszembe nem jutna pénzt kiadni magántanárra.

87. Kistanítónéni (válaszként erre: 86. - 36f04c14f7)
2012. febr. 5. 11:28

Családon belül szerintem nem jó a nyelvtanítás. A férjem eredetileg angoltanár én mégis különórákra jártam, és most a lányom is másnál tanul. Kipróbáltuk itthon, de nem ment. Persze végszükség esetén megoldás lehet.

Én tényleg csak a lakás miatt érzem kicsit problémásnak a negyedik babát.

86. 36f04c14f7 (válaszként erre: 83. - Sz.Izolda)
2012. febr. 5. 10:04
Nem olvastad el figyelmesen a fórumindító posztját, én arra reagáltam: azt kérdezte 3 gyerek egy 12 nm-es szobában jól ellenne-e. Szerintem nem. Különóra kell, angolból főleg. Nekem van egy középfokú komplex vizsgám és próbáltam is én tanítani a gyerekeim, és szoktam is, de a tanárnőnek ez valahogy jobban ment, rá jobban figyeltek.
85. Kistanítónéni (válaszként erre: 84. - 937a2a883a)
2012. febr. 5. 08:52

Ebben vitába szállnék veled. Jártam egyetemre, főiskolára a kilencvenes évek közepén és néhány éve is. Hihetetlen, hogy mennyit esett a színvonal és mennyivel könnyebb most megcsinálni egy diplomát. A középiskoláról is hasonló a véleményem.

A lányom simán hozza a kitűnőt (hatosztályos gimiben nyolcadikos) pedig nem tanul semmit. Az igaz, hogy le van terhelve rendesen, de nem a suli miatt, hanem az önként vállalt hobbijai, valamint a nyelvórák miatt.

Szerintem nem szabad semmi programot nagyon erőltetni a gyerekeknek (főleg ovisoknak), ha valami tetszik neki azt úgyis csinálja. Persze a nyelv, meg valami sport az hasznos.

84. 937a2a883a (válaszként erre: 81. - Sz.Izolda)
2012. febr. 5. 08:16
Az érettségi szintje lehet alacsonyabb,de az a 4. év után van...addig,hidd el...le tudják terhelni a diákot.Ahova én jártam,az kemény suli volt.Elméletileg a hétvége pihenőnap,de mi 10-szer annyi házit kaptunk,mint egész héten.Amúgy az meg tény,hogy több mindent tanítanak,egyre több az anyag.És most az egyetemen sincs másként...leszarják a diákot és nyomják az anyagot,amit hiába tanulsz,mert 90%-ban igazsátalanul nehéz a zh,olyat beletesznek,amit le sem adtak.Volt olyan tanárom is,aki közölte,hogy nyugodtan megírhatjuk,de már sokan átmetek az eddigi vizsgákon,így minket már nem fog átengedni.
83. Sz.Izolda (válaszként erre: 61. - 36f04c14f7)
2012. febr. 4. 21:47
Ezzel viszont részben vitatkoznék. A külön szoba nagyon jó, ha megvan, de nem létszükséglet. Sokkal fontosabb a szeretet és a törődés minden szinten. A különóra lehet helyben is, ha a szülők értenek ehhez-ahhoz. Nálunk például adott lesz a két hangszer, matek-fizika és néhány nyelv oktatása, ezeket fontosnak tartjuk, mégsem kell hozzá fizetni egy magántanárt. Hogy külön szobájuk lesz-e, attól függ, hányan lesznek. Még csak egy van, Neki akár 2 külön szobája is lehet :) De inkább örülnék annak, hogy minden szobában 2-2 boldog, egészséges, művelt gyermekünk van.:)
82. Sz.Izolda (válaszként erre: 79. - 36f04c14f7)
2012. febr. 4. 21:43
Ezzel viszont nagyon egyetértek.:)
81. Sz.Izolda (válaszként erre: 69. - Irgum-burgum)
2012. febr. 4. 21:43

Le vannak terhelve és nagyok az elvárások? Az eszem megáll. Évről-évre jobban sírnak az emberek, hogy milyen feladatokig süllyed le az érettségi is, felvételi régóta nincs egyetemekre sem, idegen nyelveket hirhedten nem tudnak (ez régen sem volt másként).

Szerintem egy gyerekben 100-szor több van, mint amit kihoznak belőle. A tudatlanság leterhelőbb, szerintem ebbe fárad bele mindenki.

2012. febr. 4. 21:31
Határozottan nem. Bevallom, két gyermekem van, és még sokszor így is úgy érzem, nem tudok velük annyi időt együtt tölteni (hasznosan), ami csak róluk szól, amennyire igényük lenne. Én gyerek terén maximalista vagyok, és szeretnék nekik mindent megadni, de ugye az hogy anyagi keret véges az egy dolog, a másik, ami fontosabb, hogy a türelem, és az az idő, amit velük tölthetek, az is véges. Nekem már egy harmadik gyermek sem férne bele.
79. 36f04c14f7 (válaszként erre: 71. - Irgum-burgum)
2012. febr. 4. 21:27

A nyelvtanulást nagyon fontos korán kezdeni. A barátnőm pont ebből doktorált (jelenleg az MTA munkatársa) és épp azt bizonyította be, hogy a kétnyelvű gyerekek sokkal intelligensebbek lesznek társaiknál. Az agy az idegennyelvet nem ugyanazon részében tárolja ahol az anyanyelvet, így minél hamarabb stimuláljuk azt az agyrészt annál jobb nyelvérzéke lesz nagy korában, mivel az agy még gyerekkorban, amikor a legfogékonyabb a nyelvtanulásra, már kialakította a megfelelő neuronokat.


Egy másik dolog: egy gyerek a különórán is gyerek, nem profi sportra járunk, hanem balettozni/néptáncra és természetesen angolra. 12, 9 és 6 évesek a gyerekeim.


Nem ítélendő el senki, hisz nagy valószínűséggel különböző műveltségű/iskolázottságú és hátterű emberek vagyunk itt a fórumon. Ez nagyon látszik az emberek helyesírásán és a stílusán is (nem sértésként mondom). Mindenkinek más a mérce, más az igény. Nem biztos, hogy ami jó az egyiknek, az jó másiknak is.

2012. jan. 5. 15:07

Szerintem két gyerek simán elfér egy szobában. Ha nem lesz negyedik, biztos nem akarok nagyobb lakást, házat. Két azonos nemű hasonló korú gyerek szerintem lehet egy szobában. A húgommal közös volt a szobám, nem okozott gondot. Ha lesz negyedik baba, akkor mire a fiúk suliba mennek szeretnék nagyobb lakást, de szerintem addig elég kicsik még, hogy hárman is elférjenek. Különben is folyton a nappaliban vannak.

Különórákra óvodás gyereket szerintem nem sok értelme van vinni. A lányomat nem is engedtem táncolni (nem az anyagiak miatt, hanem mert túl korainak találtam), csak amikor iskolás lett, azóta is imádja. Az oviban középsőtől volt úszás, arra járt. A zeneiskola, sport szerencsére felénk nem kerülnek sokba, nyelvórákra eddig is áldoztunk, az belefér.

77. Timicicaanyuka (válaszként erre: 67. - Orsibigyu)
2012. jan. 5. 15:02

Vannak ilyen emberek is. De ez nem attól függ, hogy van-e tesója vagy nincs.

A bátyám is hasonló karakter, 43 évesen egész nap a szobában ül,de enni azért kijön. Pedig mi egy szobában voltunk egy darabig. Jó pár éve fordult így magába.

76. orsibigyu (válaszként erre: 69. - Irgum-burgum)
2012. jan. 5. 14:45
Egyetértek!
75. Bcicus (válaszként erre: 74. - Irgum-burgum)
2012. jan. 5. 14:44
Ez a te dolgod de az úszást nem úgy állítsd be,hogy az csak arra van, hogy megtanuljon úszni. Gyerekeknek a legjobb sport az úzás és a vizilabda mivel nem terheli az izületeket.
74. irgum-burgum (válaszként erre: 73. - Bcicus)
2012. jan. 5. 14:33
persze kell a sport,de én nem úszásra fogom majd beiratni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook