Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valentin nap fórum

Valentin nap (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Valentin nap

1 2 3
28. mandella (válaszként erre: 24. - Cskata)
2007. febr. 13. 11:49

nagyon egyetértek, köszi, hogy ilyen frankón megfogalmaztad. ez a lényeg.

és én nem vagyok benne biztos, hogy ha lenne egyvalakim, élvezném, vagy szeretném.

27. mandella (válaszként erre: 22. - Cskata)
2007. febr. 13. 11:48

:-)))

ezek jó tippek.

én elutazom Szolnokra a barátnőmhöz, mozi, csajos napok, és a többi praktika, amiket mondtál... :-)

2007. febr. 13. 11:16
Mi a párommal soha nem ünnepeltük a Valentín napot!Most sem fogjuk, egyrészt nem is leszünk együtt, mert vizsgázni fog, és amúgy sem kedveljük ezeket a nyálas ajándékokat.Mi az év többi napján is szeretjük egymást!:)
25. ica!
2007. febr. 13. 09:56
Én Tinendoval értek egyet! 1-szer ki lehet bírni! Amúgy meg ha belegondolunk, manapság nincs olyan ünnep, ami nem a pénzköltésről szólna! Még a szülinapokra meg a névnapokra is felhívják a figyelmünket, pl. a neten a képeslap-küldő oldalak, vagy a virágboltok kirakatai! Tehát ha így fogjuk fel, minden ünnepre ráállítanak minket, hogy költsük a pénzt! Ezért nem a Valentin-nap a hibás! Egyik ünnepnek sem az a lényege, hogy minél nagyobb értékben vegyünk valami hülyeséget, hanem csak hogy gondoljunk a másikra, ehhez nem kell sok pénz! Persze, tudom, hogy a mai világ szinte megköveteli tőlünk, hogy valami hatalmas ajándékot vegyünk, de szerintem tényleg nem ez a lényeg! Sokan azt mondják, hogy mindennap szeretik a párjukat, nem csak ezen az egyetlen napon, ami tök természetes, meg rendben is van, de ők mindennap kapnak mondjuk egy szál rózsát? Mert ha igen, az tök jó, és akkor nem szóltam! De nekem pl. tök jól esik, ha ezen a napon meglep valami aprósággal, vagy ha csak reggel korábban kel nálam, és készít nekem reggelit! Csak a figyelmesség miatt! Nem nevezem a Valentin napot ünnepnek, mert nálunk sincs túl sok jelentősége, de azért jólesik az embernek, ha egy napot különlegesebbé tehet a másik számára! Sajnos a mai világban már minden a pénz körül forog, de ha kreatívak vagyunk, könnyen kitalálhatunk magunk is valamit, és nem kell feltétlenül a kereskedőket gazdagítanunk! Mi pl. szülinapra, de még karácsonyra se veszünk egymásnak nagy dolgokat, mert csak a figyelmesség a lényeg, hogy örömöt okozz annak, akit szeretsz! És ezt sok pénz nélkül is el lehet érni! Én örülök a Valentin napnak, és csoda hogy ebben a zord világban még létezik olyan, hogy szeretet ünnepe! Akkor is szépnek találtam a Valentin napot, amikor egyedül voltam, jó volt látni a sok lányt rózsával szaladgálni... :) Aki nem ünnepli, az ne tegye, nincs túl sok jelentősége, de szerintem jó kis nap, és nem kell bántani! :)))
24. cskata (válaszként erre: 23. - Tinendo)
2007. febr. 13. 00:49

akinek van kivel "ünnepelni", annak biztosan jó..:) akinek nincs, azt csak mégjobban frusztrálja az élet ilyenkor, mert mindenhonnan a szerelem ömlik az ember arcába.. persze, ki lehet bírni, ha nem figyelünk oda rá..:) csak ez évről évre nehezebb, annyira töményen nyomják mindenhonnan..


egyébként sem tartom ünnepnek, csak a pénzköltésről szól (mint már jó pár éve a karácsony is), mindenféle funkciótlan giccseket próbálnak az embereknek eladni.. semmi köze a magyar ünnepekhez/szokásokhoz - egy mesterségesen gerjesztett mizéria az egész..


asszem elég konkrétan kifejtettem, hogy nem szeretem a Valentin napot..:))) nekem nem jön be..:))

23. tinendo (válaszként erre: 22. - Cskata)
2007. febr. 12. 21:07

Azért jó, ha van 1 ilyen nap.

1x 1 évben ki lehet bírni. :))

22. cskata (válaszként erre: 19. - Mandella)
2007. febr. 12. 19:50

nekem is feláll a hátamon a szőr tőle - de biztosan csak irígykedem..;))


ne foglalkozz vele, csütörtöktől már nem fog a csapból is ez folyni..

addig meg: tv elkapcs, rádió elteker, piros szivecskés kirakatot nem néz, virágbolt felé nem megy..:)))

2007. febr. 12. 17:14
köszi tinendo!:)
20. tinendo (válaszként erre: 19. - Mandella)
2007. febr. 12. 17:11
Sokan vannak így vele. :((
2007. febr. 12. 16:38
Gyűlölöm a Valentin-napot!
18. tinendo (válaszként erre: 17. - Szarvasi79)
2007. febr. 12. 16:26

[link]

[link]

Talán jók ezek.

2007. febr. 12. 15:42

Sziasztok!


Tudnátok segíteni?Én Valentín napi díszeket keresek, amit saját kezüleg lehet készíteni, sablonok.Terem díszítés céljából.

Ha tudtok ilyen oldalakat akkor megköszönném!

16. f72d419d5f (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2007. febr. 12. 15:25
Ugyanez a véleményem mint neked,egy újabb "ünnep " a pénzköltésre
15. emagdi
2007. febr. 12. 14:58
Egyértelműen a különböző "kereskedelmi egységek" terjesztették el Mo-n ezt az ünnepet. Semmi hagyománya nincs, csak azért erőltetik, hogy ilyenkor is vásároljanak az emberek, ráadásul olyan dolgokat, amikre semmi szükségük sincs.
14. Rika1
2007. febr. 12. 13:10
Nekünk nem hiányzik a Valentin nap,eddig sem volt.A párommal mindennap Valentin nap van,mert szeretjük egymást:))ez a lényeg:)
2007. febr. 12. 12:42
amig fiatalabb voltam addig természetesnek tartottam hogy valamivel meglepem a barátomat,viszont most már úgy gondolom hogy nem ezen a napon múlik hogy szeretem-e a páromat mert a többi nap is úgyan úgy érzek íránta és ez fordítva is így van,ennek ellenére mindig meglepem a páromat valamivel és ő is engem,bár mi egész évben szeretjük egymást!!!!
2007. febr. 11. 15:32

Hogy ki volt Valentin?

Biztos egy nagyon kedves, figyelmes férfi, aki szerelmét valami nagy dologgal ajándékozta meg ezen a napon, és ezért esik ez az ünnep február 14-re. Természetesen nem ilyen egyszerű a képlet, de mi most fellebbentjük a fátylat a nagy titokról. Ha van kedved, tarts velünk! Megtudhatod honnan ered ez az ünnep, s néhány szerelmi praktikát is megosztunk veletek.



Szóval Rómába kezdődött minden. Az olaszok, mint tudjuk, nagyon szeretnek mulatni, szeretik és kedvelik az ünnepeket, s ez régen sem volt másként. Az egyik ilyen kedvenc ünnepük volt Lupercakia, amelyet február 15-én tartottak. Luperca egy istennő volt, még hozzá ő volt az erdők, mezők, tüzek urának Faunusnak hitvese. S ha már istenekről van szó, hát kijárt nekik egy évben egy nap, amely napon áldozatot mutattak be nekik az emberek.

Ezen a napon Róma népe a város leghíresebb dombjához vonult, s annak rendje és módja szerint tette a dolgát, állat és kenyéráldozatot mutattak be istenüknek. Az áldozati kecskék bőréből szíjakat hasítottak, amivel a férfiak megcsapkodták a mellettük álló lányokat.

Persze, a jó öreg Juno istennő is szereti mindenbe beleártani magát. Ugyanezen a napon az ő tiszteletére egy faládába összegyűjtötték a lányok neveit, amelyet fiatal és természetesen nőtlen férfiak húztak ki. Így egyszerre letudták az ismerkedést is, és hát kezdődhetett a szerelem. Ha komolyra fordult a dolog, akkor a következő év ünnepén össze is házasodhattak.

Így lett ez a nap a szerelmesek napja. De hogy mitől lett Valentin nap? S hogy ki is volt Valentin? A legendák szerint egy római papról van szó, aki a keresztényeket segítette, s ezért II. Claudius császár 269. február 14-én kivégeztette. Pártfogói persze nem feledték, s halálának napját róla nevezték el, majd kikiáltották a szerelem és szeretet ünnepének.

496-ban Celasius pápa elrendelte, hogy Luperca ünnep helyett Szent Valentinra emlékezzenek február 14-én.

A keresztény világban hamar elterjedt ez a szokás, s már is Angliában találhatjuk magunkat az 1400-as években. Az angolszászok már akkor is tudták, hogy hogyan kell a másik szívét rabul ejteni. A fiatalok apró ajándékokkal, versekkel lepték meg egymást.

Franciaországban is ismert lett a játék. Ők visszatértek a régi gyökerekhez, annyi különbséggel, hogy egy szív alakú piros dobozból húzták ki a fiúk és lányok, leendő kedvesük nevét. Aztán szép lassan, úgy az 1700-as évek tájékán megjelentek az első Valentin verseskötetek.

A 19. században, pedig a Valentin napi üdvözlőkártya küldése vált szokássá.


Valentin egyébként magyarul Bálintot jelent, ezért nálunk Bálint napkét is szokták emlegetni. Hazánkban a 90-es évektől vált egyre népszerűbbé a szokás, hogy ezen a napon ajándékkal lepjük meg kedvesünket.

Persze nem szabad elfeledkezni arról, hogy az idő múlásával ez a nap nemcsak a szerelmesek napja lett, hanem egyszerűen a szereteté is. Így illő minden olyan embert megajándékozni ezen a napon, aki a szívünkhöz közel áll és oly kedves nekünk. Egy csoki szív, egy szál virág vagy egy kedves kis üdvözlet a szülőknek, testvéreknek, a legjobb barátoknak is kijár.

Azt se feledjük el, hogy nemcsak Valentin napkor fontos a szeretet, a törődés, a figyelmesség!

Ennyi hasznos ismeret után, nem árt megjegyezni egy nagyon fontos és komoly szabályt.

Minden ünnep attól szép, mert az emberek érzik és hiszik, hogy az a pillanat értük és nekik szól.


Tehát Boldog Valentin Napot!

11. Venes
2007. febr. 9. 09:02

Elég hülye ünnepnek tartom. nem sok értelme van.:)

Mindig szeretem a kedvesem, minden nap nnep így, nem kellene ennek egy külön nap, teljesen felesleges.

2007. febr. 9. 08:18
Alig várom!
2007. febr. 9. 08:14
A férjem sem szereti a valentin napot.Mindig azt mondja,hogy jenki ünnep.:)De azért mindig kapok tőle valamit:))
2007. febr. 8. 22:50
bocsi lányok,kétszer ment el!
7. cdc6d6d4be (válaszként erre: 5. - Moncsi 1982)
2007. febr. 8. 22:49

Hát igen van abban igazság ,amit írsz.Csak hülyítik az embereket a sok kacattal.Én személyszerint sokkal jobban örülök annak ha páromnak eszébe jutok és meglep valami csekélységgel,és én viszont.Nem ezen a napon múlik hogy szeretjük-e egymást.A fiataloknak,akik még csak járnak egymással biztos többet jelent,hisz ha belegondolunk mi is ilyenek voltunk,kamaszként,vártuk hogy valamivel

meglephessük a kedvesünket ,és ez pont jó alakalom erre.

6. cdc6d6d4be (válaszként erre: 5. - Moncsi 1982)
2007. febr. 8. 22:48
Hát igen van abbam igazság ,amit írsz.Csak hülyítik az embereket a sok kacattal.Én személyszerint sokkal jobban örülök annak ha páromnak eszébe jutok és meglep valami csekélységgel,és én viszont.Nem ezen a napon múlik hogy szeretjük-e egymást.A fiataloknak,akik még csak járnak egymással biztos többet jelent,hisz ha belegondolunk mi is ilyenek voltunk,kamaszként,vártuk hogy valamivelmeglephessük a kedvesünket ,és ez pont jó alakalom erre.
2007. jan. 31. 22:40

Sziasztok!


Nekem egy problémám van a Valentin-nappal.

Felesleges. Én minden nap ugyanúgy szeretem a páromat más napokon mint Bálint napon. Megvagyok nélküle és más ünnepek nélkül is. Miért kell a szerelmet egy napba önteni? Ajándékot bármikor vehetek. Meglátok valahol valamit aminek tudom hogy örülne, nem mindegy milyen nap szerzek neki örömet? Szerintetek??

4. Anita123 (válaszként erre: 3. - Anita123)
2007. jan. 23. 22:27
Hupsz...Ezt nem ide akartam...
2007. jan. 23. 21:21
Hogy szeretnéd,hogy teljen a szerelmesek napja?Mit fogsz venni vagy készíteni Párodnak?Hogy készülsz a nagy napra?
2007. jan. 15. 21:02

Ezeket nem is tudtam. Elképesztő,hogy a rómaiaktól eredzik ez a szokás(is). Mondjuk,szó se róla,azok aztán tudtak élni, a kultúrájuk valami fantasztikus,és a hiedelmviláguk....persze-persze a "görögöktől lopták"...mégis, nekem valahogy kedvesebbek a szokásaik,és az egész népük mint az ókri görögöké. Habár vitathatatlan,hogy a filozófiában ők voltak a jobbak:P

Ave Populus Romanus:):D

2007. jan. 11. 11:15
A Bálint nap, mint a szerelmesek napja Magyarországon csupán egy évtizede vált igazán ismertté.
Nálunk nincsenek olyan hagyományai, mint Amerikában, vagy Angliában, itt szinte kizárólag a fiatalok ünnepe, amikor kisebb ajándékokkal (pl. virággal, színes léggömbökkel, szívekkel) lepik meg egymást. Vitathatatlan, hogy a Valentin nap még mindig gyerekcipőben jár Magyarországon. Ugyan már több mint tíz éve próbálunk rászokni, az "idegen" szokással kapcsolatos ellenérzések még mindig ott vannak a levegőben így február közepe táján.

Ugrás a teljes írásra: Valentin nap
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook