Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valakivel megtörtént, hogy mikor levették a vérét először az után rosszul lett? fórum

Valakivel megtörtént, hogy mikor levették a vérét először az után rosszul lett? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. márc. 19. 08:52
velem igen hisz ehgyomorra konnyu rosszul lenni.pedig nem vagyok/nem voltam soha cukros/.
2019. nov. 28. 15:17
Szerencsére soha :)
2019. nov. 28. 15:14

Ajaj de hányszor. Elég volt belépnem a laborba és vége.

Most már jobban birom. Megedződtem.

2019. nov. 11. 20:06

Régen rosszul voltam már előtte is, aztán a vérvétel megtörténte miatt mégjobban. Ha mástól vettek attól is majdnem elájultam.

Manapság a vérvételtől már nem vagyok rosszul, de ha valakinek történik valami balesete és az vérzik, na azt most sem bírom.

2019. nov. 11. 16:38
Igen. Velem.
2019. nov. 9. 18:42

Sürgősségivel kerültem kórházba ,centrális vénás katétert szúrtak kb . ötödszörre!

Azt hittem ott pusztulok meg .😵


Azóta a varrótű látványától is rosszul vagyok.

Pedig sajnos nagyobb gyakorisággal kellene Tsh és társait nézni ,mert nincs már pajzsmirigyem és a gyógyszerezés miatt kell a vérvétel.

40. VendrinerPiroska (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. nov. 9. 18:08

Attól, hogy a középkorban csinálták, még nem jelenti azt, hogy hasznos is volt, legalábbis gyógyító értelemben. Mondjuk, sokakat megszabadítottak a hosszú szenvedéstől, ami persze egyfajta haszon, bár gyanítom, hogy a betegek inkább gyógyultak volna az euthanasia helyett. :)


Én személy szerint nem vagyok rosszul a vér látványától, sőt egy ideig dolgoztam is vele, de azért nem szoktam nézni, ahogy szurkálnak. Inkább csak az esetleges bénázás miatt, de azért nem gond, ha odakukkantok. Viszont a nagybátyám automatikusan elájul, ha meglátja a saját vérét. Másé nem zavarta. A katonaság alatt az egészségügyieknél szolgált, így volt alkalma elég vért látni, de azzal semmi gondja sem volt.

2019. nov. 8. 14:45
Szóval, kérdező, nem vagy egyedül...
2019. nov. 8. 12:23
nem bírom a vért látni,. sajátomat,a fiamét pláne nem.Igy már többször lettem rosszul vérvétel után.
37. Lávli (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. nov. 8. 12:12
Nekem nem mindegy, na de nem baj :)
36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Lávli)
2019. nov. 8. 12:06
Utána se, persze. De ha már előtte eldőlt, utólag szinte mindegy, mit itatsz vele.
35. Guruljka (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2019. nov. 8. 12:05
A véradás előtt is van egy vérvétel. :D
34. Lávli (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. nov. 8. 11:49
Dehogy mindegy. Utána se dőljön el senki :D (szerintem :D )
33. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. nov. 8. 11:44

Ott jönne ki, ha egészségügyi intézetben kellene ennem. 5 hónap kórházban fekvés alatt 1x sem tudtam bent enni, csak az udvaron.

Nagy levegőt sem tudok venni, ha vizsgálnak.


De a véradástól még nem voltam rosszul.

32. Amaunet (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. nov. 8. 11:42
A véradásra és a vérvételre gondoltam.
31. Guruljka (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2019. nov. 8. 11:11
Azért mégsem mindegy, hogy az ember menstruál vagy megszúrják, a mestruációnak ugyebár vannak egyéb aspektusai is. De ha választani lehetne, én szívesen megúsztam volna havi egy vérvétellel.
30. Guruljka (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. nov. 8. 11:08
Utána már majdnem mindegy. De van, akit már a szúrás előtt jobb lefektetni.
29. Amaunet (válaszként erre: 27. - 0adc8842b1)
2019. nov. 8. 10:19

Ostobaság a két véradást megkülönböztetni. Persze, ha még nem próbáltad egyiket sem...

A többit meg már leírtam.

2019. nov. 8. 09:44
Én már a fertőtlenítő szagtól is ájuldozom 😂😂
27. 0adc8842b1 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. nov. 8. 09:26
A kétféle "véradás" nem ugyanaz és nem is lenne itt helye. Egyik természetes, a másik meg külső hatásra. Ostobaság hasonlítani a kettőt. Különben meg véradás előtt sok folyadék kell. Nem véletlen, hogy utána régen virslit, meg sört adtak. Lassan kell utána felülni, nem jó hirtelen mozdulat, vagy semmi terheléses munka.
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. nov. 8. 07:56
:DDDDD
25. Lávli
2019. nov. 8. 07:18

Kóla és csoki a vérvétel után!:)

Folyadék és cukor pótlás, nagyon fontos.

Sose lettem rosszul, akkor sem, mikor én vettem a vért 😀

2019. nov. 8. 06:41

Én véradó is voltam sokszor és vérvételen is sokszor voltam. Jellemzően nem vagyok rosszul, de előfordult már 2 esetben is, hogy rosszul lettem.

Egyszer egy véradáson, ahol rosszul lett a barátnőm, én meg attól, hogy ő rosszul lett:), és egyszer egy sima vérvétel után. Nem tudom mi volt velem.


Én mindig azt hittem, hogy bírom a vért, de rájöttem, hogy csak akkor ha nem az enyém és nem olyané folyik (nem kémcsőbe), akit ismerek/szeretek.

Mindig végig nézem, hogy hova szúrnak és, hogyan, és szoktam irányítani a vérszívót, hogy hová kell szúrni.

Ha megfelelő ideig nyomjuk a szúrás helyét, akkor nem kékül be, és igen, van akinek hosszabb ideig kell, mert nehezebben áll el.


Van ismerősöm, aki előtt ha csak szóba kerül a vérvétel, elájul:DDDD Vérvételen csak fekve vesz részt, mert nem akar nagyot esni:DDD Ez azért vicces számomra, mert férfiról van szó:DDD

23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Regin_a)
2019. nov. 8. 00:10

Persze, igazad van.

Csak a fórumindító utána lett rosszul.

2019. nov. 8. 00:08
Volt régen a férjemnek egy nagydarab haverja, aki úgy bepánikolt vérvételkor, hogy hiába volt a tű beszúrva, egy csepp vér se jött. Egy görcs volt az egész srác, pedig azt hitték, amilyen nagydarab, fel se veszi
21. Regin_a (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. nov. 8. 00:03

ha a látványtól lenne rosszul, akkor már korábban megtörténne"

Ez bármikor előfordúlhat a procedúra alatt/után

20. Regin_a (válaszként erre: 1. - Gabina)
2019. nov. 8. 00:01

Én már véradás elötti sorbanálláskor elkezdtem szédülni. Nyomták a fejem lefelé, én a fejemet vissza és igy elmúlt. Nem vettek vért ezután

Viszont azóta simán nézem ahogy vért vesznek adott esetben

19. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Timycat)
2019. nov. 7. 22:52
B+, amilyen girnyó vagy, annyira állat! :D
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. nov. 7. 22:39

Vannak fura emberek.

Vagy eddig is voltak, csak a net nélkül nem tudtuk.

Én bizony sose vizsgálgattam, örültem, hogy kijött, kész.

17. Amaunet (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. nov. 7. 22:15

Pedig vannak, akik még vizsgálgatják is.:) Hányszor olvashattuk, hogy milyen a színe, állaga...


Szerintem a vérvétel utáni szédülés egyszerű fizika. Hiszen, ha a látványtól lenne rosszul, akkor már korábban megtörténne és nem utána.

Ami furcsa, hogy a fórumindító véradásról beszél.

Egy kiterjedt laborvizsgálathoz is levesznek vagy 4-6 csővel. Ilyenkor szoktak is szólni, hogy ücsörögjünk egy kis ideig még a labor előtt.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook