Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valakivel megtörtént, hogy mikor levették a vérét először az után rosszul lett? fórum

Valakivel megtörtént, hogy mikor levették a vérét először az után rosszul lett? (beszélgetős fórum)


1 2
16. timycat (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. nov. 7. 22:13

Így van.


Én bármikor, bárkiből kiműtök, beledöfök bármit, de magamat nem tudom "bántani".

Vérvételtől ugyan még nem lettem rosszul, de a saját vérvételemkor muszáj elfordulnom. De másét simán nézem, ha tudnám hogy kell le is venném.

15. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Gabina)
2019. nov. 7. 22:06
En egyszer elajultam a sima vervetel utan, de amugy is verszegenysegem miatt vettek vert, es semennyi kilo voltam vasaggyal.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2019. nov. 7. 21:53

Szerintem a menstruációs betét látványa nem oszt, nem szoroz. Persze nem tudom pontosan, mert gyakran rá se néztem, nemhogy nézegettem volna, másrészt egyébként is bírom a vér látványát.

Itt inkább az a tudat lehet nagyon erős, hogy "úristen, vérzem - elfolyik belőlem az élet..."


Sok ilyen ember azért disznóvágáson simán részt vesz, szóval nem általában a vér mint olyan látványa határoz.

2019. nov. 7. 21:52
Már jó pár alkalommal adtam vért, mikor ez megtörtént velem. Én arra fogtam, hogy előtte éjszaka elég sokáig néztem a tv-t és nem voltam elég kipihent.
12. Amaunet (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. nov. 7. 21:47

Igen, azért gondolom.


Szerintem a vér az vér. Nem bénít meg, ha vért látok.

A sajátomon kicsit meglepődtem, mert olyan kék színű.:D

11. globus (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. nov. 7. 21:27
Én a tű-fóbiámra fogtam, pl. injekciót kapni még ma sem szeretek. Olyan mértékben, hogy visítva kergetőztünk egy védőoltás miatt, amit végül nem engedtem beadni. Szülés után az utolsó méhösszehúzót nem kaptam meg combba, akkora hisztit levágtam, nekem külön cseppet hoztak :) Pár éve epeműtétnél hüledeztem, mikor vérhígítót akart adni a nővér: miiii, erről nem volt szó! :D
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Gabina)
2019. nov. 7. 21:20
Igen, gyakran előfordult velem, pedig nem félek cseppet sem.
2019. nov. 7. 21:19
Az se volt rossz, hogy hiába szorítottam, amint elengedtem, elindult a vér folyni, és habár a pulcsimat levettem és a táskámat a klotyóban lemostam, a nadrágommmal és a blúzzal nem tudtam mit csinálni, sőt az összes trükkös foltot nem is vettem észre. Hivatalos ügyet intéztem utána, és furán néztek rám nagyon.
8. New(l) (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. nov. 7. 21:13
Én az ominózus eset után két napig be sem tudtam hajlítani a karjaimat, úgy odalettek. Bár alapból színesedek a legkisebb erőbehatástól is, mintha folyton csépelnének otthon. :)
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - New(l))
2019. nov. 7. 21:09
Én nem nézem, csak majd utána, vagy egy hétig, a kék-fekete karomat...
6. Guruljka (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. nov. 7. 21:08

Miért gondolod, hogy "a nők kislánykoruktól hozzászoknak a vér látványához"???


Mert havonta egyszer elvileg látják? Mármint, ha nézegetik?

Az is más azért, mind amikor tőled vesznek vért. Van, aki oda se néz, mégis rosszul lesz.

2019. nov. 7. 21:07
Én simán nézem is a műveletet, pedig jó ha 4-5-ödjére sikerül, ha egyáltalán... Egyszer lettem rosszul, amikor már mindkét karom szénné szúrták, és még mindig semmi. Az megvan, amikor kb. a felkarodig tolják a tűt, és ott kororásznak? :)
4. globus (válaszként erre: 1. - Gabina)
2019. nov. 7. 21:02
Előfordulhat. Kicsit maradj ülve még, akár fekve, ha lehet. Igyál vizet, lélegezz mélyeket. Én sokáig rosszul lettem vérvételkor, fogorvosnál is. Jó hír, hogy hozzá lehet szokni, később észre sem veszed.
2019. nov. 7. 20:59
Van, aki vérvételkor is rosszul lesz.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Gabina)
2019. nov. 7. 20:56

A látványtól? Nem hiszem. A nők kislánykoruktól hozzászoknak a vér látványához.

Azért lehetett, mert azzal, hogy "megcsapolnak" csökken a vérnyomás, nem szállít annyi oxigént a vér az agyba.

Vannak esetek, mikor kifejezetten hasznos. Középkorban pl. érvágással gyógyítottak mindent.

Nem szabad rögtön felállni, bőségesen kell vizet inni, és nem véletlenül adnak a véradóknak enni, ha nem vitt magával valami harapnivalót.

2019. nov. 7. 20:49
Velem az első véradáskor megtörtént hogy rosszul lettem, elkezdtem szédülni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook