Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki tudja, hogy van-e olyan ápoló szolgálat, ami akár naponta többször is kijön ellátni beteget? fórum

Valaki tudja, hogy van-e olyan ápoló szolgálat, ami akár naponta többször is kijön ellátni beteget? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
41. wanda8 (válaszként erre: 37. - Annamari0825)
2011. ápr. 5. 08:39

Sziasztok!Jaj dehogy haragszom meg!Tudom,hogy akár egy időjárás változás is elviheti.

Már csak rosszabbul lesz,napról napra zavartabb,kapja a morfint egyre nagyobb adagban...

letépi magáról a pelenkát...

Szörnyű így látni egy felnőtt embert...

40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - Bártfai Andrea)
2011. ápr. 2. 10:45

Kórházaknak is van ilyen osztálya, csak várakozási idő van. Fizetős és megéri, sajnos nekünk is van már ilyen tapasztalatunk. :(

Remélhetőleg ezeket még nem szüntették meg.

39. Bártfai Andrea (válaszként erre: 35. - Medike01)
2011. ápr. 2. 07:57
Egyes idős otthonokban (pl. Zugló, Csepel, Törökbálint stb.) van ápolási részleg szakképzett ápolókkal, teljes ellátással, gyógytornászokkal. Esetleg ilyen helyen tudnának külön szobát biztosítani, hogy mamikáddal együtt lehessenek. Persze, pénz kérdése, - de talán a nyugdíjukból megoldható a havi ellátás.
38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - Wanda8)
2011. márc. 31. 20:15
:( Hallgass az orvosra. Már nincs mit tenni...
37. annamari0825 (válaszként erre: 36. - Wanda8)
2011. márc. 31. 20:11

Ha kezdődő tüdőgyulladása van,az nagy baj.

A beteg,legyengült szervezetet nagyon megviseli.

Ne haragudj meg ezért a mondatomért,de készüljetek fel a legrosszabbra.

36. wanda8 (válaszként erre: 35. - Medike01)
2011. márc. 31. 19:05

SZia!


Sok erőt és kitartást kívánok nektek is!Találni találtam már ápolót,de ma azzal fogadott az orvos,hogy nem javasolja a hazahozatalt,mert kezdődő tüdőgyulladása van.

Már nem tudom mi tévők legyünk???

35. medike01 (válaszként erre: 34. - Wanda8)
2011. márc. 31. 14:41

Szia!

Az én 80 éves papámat épp ma "rakták ki" a kórházból katéterrel, pelenkázva, fél oldali bénulással, mondván, nem tudnak vele többet foglalkozni.

A papa mellett ott van a mama, de ő nem bírja emelni, pelenkázni stb. Szóval nekünk is keresni kellett valakit, mert bár a fia s a lánya is megy mindennap, de csak munka előtt vagy után tudnak menni.

Úgy sikerült megoldani, hogy jön a falu "szociális gondozója" vagy hogy hívják, naponta egyszer hivatalosan. Megbeszéltük vele, hogy tudna-e jönni magánúton is, persze megfizetve. Vállaná szívesen, de ő csak a napi 8 órája után tud jönni.

Szóval most az a helyzet, hogy jön ő munkaidőben 1x, jön munkaidő után 1x és még egy falubeli ápolónőt is beszerveztünk (aki a kórházban is ott volt), hogy amikor nincs műszakban, akkor megy 1-2 x naponta.

Nagyon nem egyszerű, de hátha találtok ti is valakit, aki tud segíteni.

Teljesen átérzem a helyzetedet és a papáét is.


Sok erőt és kitartást nektek!


Az otthon nálunk nem került szóba, épp a békés, nyugodt légkör megeteremtése miatt. Sajnos tudjuk, hogy nem évtizedekig kell majd ezt csinálni :-( :-(

34. wanda8
2011. márc. 30. 20:27

Felhívtam a hospice szolgálatot,de itt a mi környékünkön nincsen szolgáltatásuk még.

Van itt a mi városunkban ápolószolgálat,de csak egyzser jönnek ki és sokat kérnek,úgy hogy még keresek.

Papa hazaakar jönni,mert az éjjel az egyik bácsi meghalt a szobájukban.Amugy sajnos ugyanúgy van.

33. gne2 (válaszként erre: 31. - Wanda8)
2011. márc. 29. 22:00
Megkérdezted a hospice ápolást? Hogy van a papád?
2011. márc. 29. 21:04

A Hospice Szolgálat kimondottan rákos betegek otthoni ápolását vállalja.

Ha kell naponta kimennek,ellátják a betegeket,és ezért nem kell fizetni.

Úgy tudom,a háziorvossal kell megbeszélni,de ez nem biztos.De szerintem akár nála,akár a kórházban lehet érdeklő,hogy nálatok működik e ilyen,és mit kell tennetek,hogy ápolót kapjatok.

31. wanda8 (válaszként erre: 30. - O.melinda)
2011. márc. 29. 19:59
Igen teljesen úgy van ahogy leírtad!Emberi módon szeretne eltávozni és itthon.........
2011. márc. 28. 14:10

Ahogy kiveszem a leveledből,olyan állapotban van a papa,hogy csak otthon szeretne eltávozni közületek méltó és emberi módon.Ezt az 1-2 hetet,ami még hátralehet neki talán táppénzzel is meg tudjátok oldani.

Esetleg ápolási díjat is kérhettek rá,ha a húgod nem dolgozik,igénybe tudja venni

2011. márc. 28. 13:33
"pénz a legkevesebb" néha sajna szó szerint!
28. wanda8
2011. márc. 28. 13:04
Igen úgy néz ki sikerül valamit találni.Csak még a pénzt kell összeszednünk rá!
27. ac808a6b30 (válaszként erre: 26. - Wanda8)
2011. márc. 27. 18:13

Igen, anno nekünk is a szívünk szakadt meg, fiatalon kórházban meghalni, de nem volt pénzünk otthoni ápolásra, és nem is lehetett, mert állandó orvosi felügyelet kellett:(

Mennyit számít az a rohadt pénz! Remélem, ti találtok valamit!

26. wanda8 (válaszként erre: 25. - Ac808a6b30)
2011. márc. 27. 17:41

papa is végstádiumú gégerákos.Nagyon sajnálom,ma is mikor bementünk hozzá,csak néz ránk,mintha azt mondaná vigyetek haza!!

Komolyan megszakad a szívem!!Mindenképp kihozom onnan,de haza nem tudom,még ha segítene valaki az ápolásában,de egyedül nem megy...:-((((((((((

25. ac808a6b30 (válaszként erre: 23. - Wanda8)
2011. márc. 26. 21:47
Kérdezd meg az adott kórházat, ahol most van a Máltairól, a családtagomat anno a kórházból küldték át a máltaiba, vagyis javasolták nekünk, mondván tovább nem maradhat. (ő mondjuk végstádiumos agydaganatos volt:( )
24. gne2 (válaszként erre: 23. - Wanda8)
2011. márc. 26. 21:08

Persze, nagy teher ez, nagy felelősség is nektek.

Szegény bácsi, gondolom mindent ért, és borzasztóan érzi magát. :(

23. wanda8 (válaszként erre: 22. - Ac808a6b30)
2011. márc. 26. 20:51

köszi a segítséget!Próbálok én is érdeklődni itt a környéken lévő öregek otthonáról.

Szívesen ellátnám,de senki sem akar benne segíteni,nekem meg kisgyerekeim vannak,meg munkám,és emellett nem tudok egész nap otthon maradni,húgom nem dolgozik de nem vállalja.Így azt gondolom a kórháznál mégis jobb egy szép idősek otthona.

Megfizetjük ha erre van szükség,persze van egy határ amit kibírunk,mert a többiek ezt sem támogatnák ha elmondanám nekik.Mert a kórház ingyenes 20 napig,utána pedig napi 700ft lenne az ápolása.

Csak a körülmények????

22. ac808a6b30 (válaszként erre: 21. - Mmacus)
2011. márc. 26. 18:59

Nálunk (Vácon) a Máltai kórházában(!) a bentlét mindössze pár csomag papírzsepibe, szíppanba stb.-be került, meg ruhákat kellett vinni!

Érdemes őket felhívni, de az ajánlott idősek otthona nagyon jó!

21. mmacus
2011. márc. 26. 18:47

A Máltai Szeretetszolgálat ellátása sem ingyenes, sőt nem is olcsó.

"Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza – Öregek. Szeretetotthona.Térítési díj: Intézményi térítési díj: 147291,-Ft / hó "

20. mmacus
2011. márc. 26. 18:39
A településeken működő házigondozó szolgálat maximum napi 4 óra gondozási szükségletig vehető igénybe. Amennyiben ezt meghaladja, bentlakásos intézményben lehet elhelyezni, ha a család nem tudja gondozni a rászorulót.
19. wanda8
2011. márc. 26. 18:31

Sziasztok!Most kórházban van,de ott nem akarom hagyni,mert szörnyű állapotok uralkodnak,gondolok arra,hogy minden féle betegek vannak,olyan mintha a zárt osztályra lépnél be.A másik az hogy szegény szeretne hazajönni,de gégekanülje,amit óránként,de legalább 2 óránként tisztítani kellene,plusz gyomor szondán keresztül táplálják(ezt amig itthon volt én csináltam),ezt is 2,5óránként kell csinálni.A gyomorszondánál sebes,és a gégekaülnl is.Jah és most a kórházba bepelenkázták,mert nem kísérgetik wcre.Rácsos ágyban!

Nem ez így nem maradhat!!!!

2011. márc. 26. 06:22
Ja, ha pedig nincs pénz, a Máltai szeretetszolgálatnál azt hiszem 2 honapot tölthet, és ök is nagyon aranyosak.
17. ac808a6b30 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. márc. 26. 06:21

A mi mamánk is idösek otthonában van Kecskemét mellett, senkihez nem akart költözni, mert szellemileg nincs a topon, viszont a gyogyszereit felügyelet nélkül nem szedhette, mert össze-vissza szedte volna, vagy pl. müanyag ételhordoban rakta oda az ételt a gázra melegedni.

Ez a hely nagyon jó, imádnivaloak a növérkék, az aulában vizesés és hatalmas, rengeteg virág, mintha az esőerdöt varázsolták volna oda.

Az udvaron egy nagy tó, ahol kacsák úszkálnak, és egy uszoda, ahová minden csütörtökön átviszik öket, aki akar menni.

Hatalmas park a kert.

Azt hiszem a nagynéni 110-et fizet egy 2 ágyas szobáért, ebben persze a mama nyugdija is benne van, és nem kell milliokat letenni, talán csak akkor (1-et), ha 1 szobásat kérsz.

Nézz utána, ha anyagi kereteitek engedik, Ballószögön van!

16. gne2
2011. márc. 25. 22:40

Esetleg egy környékbeli nyugdíjas ápolónő, vagy gondozónő meg tudná oldani a szakmai gondozást, a hozzátartozókra maradna a többi. Ami azért nem kevés, lássuk be, egy ilyen beteg nem tudja magát ellátni. :(


Az azért nagyon durva, hogy hazaadják a kórházból gennyes sebbel, de bent sem jobb a helyzet. Tudja szerintem mindenki, hogy milyen áldatlan állapotok vannak az egészségügyben, de a jó szó és az emberi, tisztességes hozzáállás nem kerül semmibe. :(

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Gne2)
2011. márc. 25. 22:14
...és nagyon hosszú a várólista:(
2011. márc. 25. 22:10
Van, ahol naponta kétszer mennek ki: reggel és délben;
13. c130f7eb3b (válaszként erre: 12. - Gne2)
2011. márc. 25. 22:02
Igen, ezért mondtam, hogy nézzen körül a neten, vagy a legközelebbi kórházban. Ha keddig ráér, én tudok konkrét infokat szerezni a tbányai kórházból.
12. gne2 (válaszként erre: 11. - C130f7eb3b)
2011. márc. 25. 21:59
De a fórumindító Zalában lakik, Tatabányán van az alapítvány központja.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook