Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valaki, aki jártas a lakáshitelekben, tud segíteni? fórum

Valaki, aki jártas a lakáshitelekben, tud segíteni? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 17. 23:17
még mindig számít, ha vki közalkalmazott?
24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - Laszlozsu)
2010. márc. 3. 00:21
hát igen, most elsejétől. De remélem még így is jobb lehetőségek mvannak a közalkalmazottaknak, mint amúgy.
2010. márc. 3. 00:15

Tavaly májusban a férjem elhunyt nagymamájának a házát is egy fiatal közalkalmazott pár vásárolta meg.

Nekik akkor még a teljes vételárat meghitelezte az OTP. Nem is kellett önerőt biztosítaniuk. Pedig már akkor is válság volt, meg dőltek be sorra a hitelek. Igaz, hogy mint írtam a napokban jött be a komoly szigorítás.

22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - 2c2de63135)
2010. márc. 2. 23:47
én abban reménykedek, h a közalkalmazotti munkaviszony "sokat" számít hitelbírálatnál. Mindenütt azt olvastam, h a közalkalmazotti hitelnél az a cél, h a közalkalmazott szükséges önerejének mértékét csökkentsék, vagyis nagyobb összeg is felvehető hitelként, mintha nem lennék közalkalmazott. Ha holnap sikerül időben magamhoz térni, bemegyek 1 bankba érdeklődni, aztán majd meglátjuk, mit mondanak. Csak az a bajom, h a közalkalmazotti hiteleket az OTP intézi, bennük meg annyira nem bízok, annyira nem tőlük akartam a hitelt... :(
21. 2c2de63135 (válaszként erre: 20. - C1e9612cd3)
2010. márc. 2. 23:26

teljesen jogos, az albi kidobott pénz, ha van más megoldás is..

hát igen, a mai ingatlanpiac be van totál dugulva...20-25%-kal kevesebbért lehet mindent eladni, mint 2 éve, azért meg senki nem akarja eladni, inkább éldegél még benne egy kicsit(amíg talán elindulnak az árak felfelé, bár azt mondják, lesz még rosszabb is:(

20. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - 2c2de63135)
2010. márc. 2. 23:21

nemtudom, Te milyen területen dolgozol, de ahol én, ott még hiány is van, nemhogy leépítsenek minket.

Nekünk is egyszerűbb lenne a történet, ha páromnak sikerülne eladni az örökölt vidéki házát, de manapság, főleg vidéken, ez szinte lehetetlen. Jönnek a "vevők", és vagy sok millával olcsóbban vinnék, mint amennyit ér, vagy közlik, h kell a ház, de csak akkor tudnak fizetni, ha a sajátjuktól megszabadultak... No comment...

Szóval, maradt ez az egy lehetőség, és mivel hivatalosan csak én vagyok hitelképes (párom még egyetemista, csak alkalmi munkavállalói kiskönyves jövedelmet tud igazolni), így önrésznek kellene bevonnunk a munkáltatóit, a többit pedig közalkalmazottiként felvenni. Ha sikerül eladnia a házat, akkor pedig lehet újabb lehetőségek után nézni (hitelkiváltás, stb.)

De albit fizetni úgy, h annyit fizetek rá, amiből a saját törlesztőm is meglenne...

2010. márc. 2. 23:12

sajna ma csak azoknak könnyű lakáshoz jutni, akik olyan családba születtek, és hátulról nyomják őket. Én, ha megszakadok se bírok többet dolgozni (így is 2-3 helyen nyomom), de addig, amíg csak albira kifizetek 80ezret (rezsivel), nem tudok félretenni annyit, ami számottevő lenne. Ha meg van egy kis félretett pénz, akkor biztos, h egyik pillanatról a másikra beüt a krach, és ki kell adni vmire... És kezdődik elölről minden.

Tehát, vagy így jutok saját lakáshoz, vagy soha nem lesz...

18. 2c2de63135 (válaszként erre: 16. - C1e9612cd3)
2010. márc. 2. 23:10

jó neked, ha közalkalmazottként nem félsz a leépítéstől, én is az vagyok és egyáltalán nem érzem magam biztonságban, főleg nem 10évre előre:((

amúgy én sem azt mondtam, hogy ne vedd fel, persze hogy használd ki, hiszen jó lehetőség, csak olvasd el alaposan mit írsz alá...(mi is felvettük, igaz csak 1 évre és utána befizettük az egészet, mert már megvoltunk nélküle is, akor meg minek kamatot fizetni, persze ezt épp annak találták ki, aki nem tud egyszerre sok pénzt törleszteni.)

2010. márc. 2. 23:07
Nem egyszerű ez sehogysem, de az egyszerű halandó embereknek csak ez a lehetősége van.
16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - 2c2de63135)
2010. márc. 2. 22:59
közalkalmazottként nem tartok annyira aleépítéstől, vagy a munkahelyem megszűnésétől. Attól viszont annál inkább, h nekem telik be e hócipő :) Viszont, ha azt is nézem, h ha felveszem a munkáltatóit, meglesz a lakás (ha minden jól alakul), akkor 1-2 éven belül szeretném az első gyereket megszülni. Vagyis az a 10 év elmenne a gyessel, gyeddel, amiből uugy fizetném a törlesztőt.
15. 2c2de63135 (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2010. márc. 2. 22:47

attól, hogy felveszed a munkáltatóit 10évre, egyáltalán nem vagy biztosítva afelől, hogy 10évig van is munkád!!! ugyanis ha megszűnik a munkahelyed, vagy megvállnak tőled(pl leépítés) a fennmaradó összeget egy össegben vissza kell fizetned...

nézd meg mi áll a hitelszerződésben, hiszen a munkáltatói kölcsön is egy hitelszerződés, alaposan olvasd el!!!

2010. márc. 2. 22:39

Persze-persze gondoltam is.

Tudod, most a napokban szigorították meg NAGYON a hitelfelvételi lehetőségeket, s ezért írtam, mert ki tudja most mit lehet és mit nem.

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Laszlozsu)
2010. márc. 2. 22:35
bankba mindenképpen bemegyek érdeklődni, mielőtt foglalózunk, vagy bármit is elindítok.
2010. márc. 2. 22:31

Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem ez kölcsön. Ugyan kamatmentes, de lesz kezelési költsége havonta, és hát ugye vissza kell téríteni. A munkáltató is bankon keresztül fogja kifizetni. Legalábbis nálunk így történt.

Akkor pedig már a banknak is át kell gondolnia, hogy mennyi hitelt ad még egy hitel mellé. Mi az, amit még törleszteni tudsz. Főként most, hogy szigorodtak a felvételi lehetőségek.

Szerintem járj utána a banknál, nehogy mellényúljatok.

2010. márc. 2. 22:04
köszi mindenkinek! örülök, h úgy tudjátok ti is, h önerőnek számít az a pénz! Akkor indulhatok lassan lakást nézni (a neten már megtettem) :)
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - 501f2aeb5b)
2010. márc. 2. 22:03
hát, igen. Ez se egy mellékes dolog, h bebiztosítom magam munkahely biztonságilag is...
9. süße (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2010. márc. 2. 22:02
Akkor viszont jó.Van önerőd és tuti tíz évig állásod.
2010. márc. 2. 22:00
önerő! barátnőmék is berakták az építkezésbe azt a pénzt!
2010. márc. 2. 21:56
Szerintem is önerő.
6. 501f2aeb5b (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2010. márc. 2. 21:56
De legalább 10 évig nem vállnak meg tőled, ami a mai világban... hmm legalább van a biztos.
5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Süße)
2010. márc. 2. 21:54
ez nem a cafetteria rendszerű. Ez olyan, amit max. 10 év alatt kell visszafizetnem a munkáltatónak, vagyis minden hónapban vonják a részletet a fizumból, és annyi időre, amíg vissza nem törlesztettem, elkötelezem magam a munkáltatóm iránt. Vagyis, szinte olyan, mint egy tanulmányi szerződés.
4. süße (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2010. márc. 2. 21:47
A lakáscélú kamatmentes támogatás ami vissza nem térítendő,az önerő,a többi szerintem nem.Ha a cafeteria rendszerről beszélünk akkor önerőnek számít.
3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - 501f2aeb5b)
2010. márc. 2. 21:46
annyit már sikerült informálódnom, h közalkalmazotti hitellel az OTP-hez kényszerítenek, pedig nem szerettem volna tőlük kérni... De ha nincs másutt mód felvenni a közalkalmazottit, akkor muszály lesz azt választani. Márpedig egyértelmüen az lenne a legjobb hitellehetőség számomra.
2010. márc. 2. 21:44
Szia! Én ugyan nem vagyok jártas, de szerintem számíthat önerőnek. Munkáltatótól felveszed. MEg mutatod nesztek itt az önerő, ennyi. De egy jó tanács ráfázol banktól ne vegyél fel hitelt.
2010. márc. 2. 21:41

Arra lennék kíváncsi, h a munkáltatói kölcsön, amit kamatmentesen, lakásvásárlás céljára ad(hat) a munkáltató az alkalmazottnak, az önerőnek számít, v számítható-e lakáscélú banki hitelnél?

Volt, ahol azt olvastam, h igen, de van, aki szkeptikus ezzel kapcsolatban.

Lakást szeretnék venni, és az önerő máshogy nem megy sajna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook