Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vakbélgyulladás! (Jegelés után visszatérő) fórum

Vakbélgyulladás! (Jegelés után visszatérő) (beszélgetős fórum)


1 2
51. Eszti88 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2015. júl. 6. 09:54

Szia!

Nekem az elsőt eljegelték kb. fél év mulva ismét begyulladt ekkor már műtötték.

2013. máj. 24. 16:14
Szerdán kórházba kerültem vakbélgyulladással.Mivel nem voltak egyértelmű tüneteim így nem műtöttek rögtön, hanem gyógyszert kaptam rá és jegelték éjjel-nappal. Sem enni, sem inni nem kaptam, mert nem tudták melyik pillanatban fog rámjönni és akkor rögtön műteni kell. Tegnapra elmúltak a görcseim és ma hazaengedtek. Még nem vagyok egészen jól...de már nem fáj. Remélem megúszom a műtétet.
2013. márc. 13. 13:26
amugy ha sokat jarkalgatok utana erzem h valami bem stimmel a hasammal. meg ma reggel hasmenesem is volt. nagyon gaz ez igy h barmikor visszajohet:-\
2013. márc. 13. 13:24
hali. remelem meg valaki olvassa a forumot:-). kivancsi lenbek kriszti1212 hogy mi lett vegul veled. engem mult het csutortokon vettek fel a sebeszetre vakbellel. penteken hazaengedtek h jegeljem. fajdalom szinte nem is volt azota. kicsit tegnap este meg ma reggel visszajott de csak enyhrn. de este 37,5 hoemelkedesem volt vettem be algopirint. nem tudom h vissza menjek e vagy ne? most csak 36.6 a himersekletem. ennyi volt mikor hazaengedtek is. valaki segitsen :-)
2011. márc. 3. 09:04
Ez a betegség nem játék, mert könnyen elgennyesedik és akkor pedig sürgősen műtétre van szükség különben meghal a kedves beteg. A férjem is úgyanígy járt és hamar és időben kórházba került és sikerült megmenteni az életét. Kívánok jóegészséget üdv.Ágnes
46. mamcili (válaszként erre: 44. - Kriszti1212)
2010. júl. 9. 11:14

ez nagyon jó hír...

a rossz mellett persze...

45. Kriszti1212 (válaszként erre: 43. - 07c4794583)
2010. júl. 9. 09:20
Hoppá, az nem semmi. Akkor neked aztán jól elrendezték a hasad :( Akkor én még szerencsés vagyok ehhez képest. Most már tuti nem fogok ezen problémázni. Jaja, hála az égnek nem modellkedem :D Eszembe sem jutott soha :D
44. Kriszti1212 (válaszként erre: 42. - Mamcili)
2010. júl. 9. 09:19
Nőgyógyászhoz mentem először, mert azt hittem olyan bajom van. Megnézett hüvelyi UH-val és semmi. Megtapogatott úgy rendesen, belül nem volt semmi, viszont vakbélnél mondta, hogy gyerünk a sebészhez, hogy mondja meg ő, mert szerinte vakbélgyuszi. Onnantól mentem egész este. Leküldtek a sürgősségire, ott elvégeztek mindenféle vizsgálatokat, utána pedig egy hasi UH, ahol mondták, meg mutatták, hogy a vakbéllel van gond. Úgy is lett. Most a jegelésnek nem látom sok hasznát, mert így kb. egy hét után ma is kicsit erősebb hasprésre megfájdul. Kicsit csak, nem nagyon, de érzem. Szóval méhenkívüli terhesség tuti nincs :)
43. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - Kriszti1212)
2010. júl. 8. 21:32
nekem a négy műtét után vagy egy függőleges, vörös, 2 centi széles és 15 centi hosszú heg a hasamon hosszában, egy 12 centis oldalsó szintén vörös (nem fehéredtek ki) ferdén, 2 másik kisebb vágás, és 4 pontszerű heg a köldökkel majdnem egy vonalban, ezek a dréncsövek helyei. engem sose zavart, meg a pasijaimat se. szerintem ne csinálj ebből problémát, nem fotómodellkedésből élsz (gondolom).
42. mamcili (válaszként erre: 41. - Kriszti1212)
2010. júl. 8. 21:26

Kriszti,

ne zavarjon a műtéti heg...

az egészségedre gondolj...

és egyébként gyorsabb a gyógyulás a 2-3 lyukas(laparoskopos műtétnek :)

csak hogy vígasztaljalak kicsit...


Nekem még eszembe jutott, hogy nem kwhetsz méhen kívüli terhes?

hasi uh-n voltál?

nőgyógy látot?

41. Kriszti1212 (válaszként erre: 40. - Badonyimariaeva)
2010. júl. 8. 09:25

Tök jó, hogy a sürgősségin is egy napig tart minden... Nekem meg délután 4 és este 9 között vagy 30szor nyomták végig a hasamat, de olyan szinten, hogy a végén már nem tudtam konkrétan megmagyarázni mi fáj, mert mindenhol éreztem. :( Másnapra lett egy tökéletes vérképem, ami arra adott okot, hogy ne műtsenek.


Azért az durva, hogy újra kellett vágni :( Na én ilyenbe bele sem merek gondolni... Mondjuk nem tudom mi lesz a vége, de valami y bemetszés lesz a hasamon, mert a sürgősségin egy orvost kérdeztem, de azt mondta a császáros heg szélét hiába nyitnák meg, onnan nem lehet elérni a vakbelet. Szóval fölötte kell csinálni másikat. De állítólag az is bikinivonal alatt van. Ezután tudtam meg a két lyukas megoldást. Akármelyik lesz is, mindenhogy gáz. És hiába nem látja más, ha én igen, és zavar :(


Köszönöm, hogy te is megosztottad velem. Nem jók ezek a dolgok, akár merről nézzük :(

40. badonyimariaeva (válaszként erre: 33. - Kriszti1212)
2010. júl. 7. 22:26

Én négy évvel ezelőtt begörcsöltem és a háziorvosom azonnal a sürgősségi osztályra küldött.

Egész nap a kórházban voltam mire rám került a sor, meg mire meglettek a vizsgálat eredményei.

Majd vagy 10 orvos jött le, gondolom megbeszélték, hogy most mit csináljanak velem.

Azonnal műtét volt a válaszuk.

Még akkor este megműtöttek, mert különben perforálódott volna.

Majd egy hét múlva újra vágtak mert begyulladt, de ez egy másik történet.


Remélem minél hamarabb kiveszik!

Nehogy komolyabb bajod történjen!

39. Kriszti1212 (válaszként erre: 36. - 90b0cfb141)
2010. júl. 7. 21:45

Juj, szegény. Na akkor neked megvolt a karácsonyi "ajándék" úgy rendesen :(

Bizony pedig ha érzed, akkor vissza kell menni. Inkább szedjék ki, mert még sokkal nagyobb baj is történhet, azt meg nem szabad megvárni.

38. Kriszti1212 (válaszként erre: 35. - Monika0104)
2010. júl. 7. 21:44
Ez a legrosszabb, hogy annyit várnak, meg gondolkodnak, hogy a végén már kapkodni meg rohanni kell, hogy elkerüljék a legnagyobb bajt :( Utálatos és rohadt egy dolog...
37. mamcili (válaszként erre: 33. - Kriszti1212)
2010. júl. 7. 09:08
menj el másik kórházba...
2010. júl. 7. 08:25

Szia!

Engem két éve karácsonykor vittek korházba vakbélgyulladással. Nem volt túl vicces, mert dec 24 reggel kellett befeküdnöm 40fokos lázzal, görcsökkel, mondván perforál, azonnali műtét. De ezt nem tették meg. 26.a délután engedtek haza, addig jegelték, aminek következtében még 1 hónapot kellett otthon ágyban feküdnöm,mert a vesém olyan szinten megfázott, hogy nem tudtam kikelni az ágyból. Gondolom karácsonykor senkinek nem volt "kedve" műteni. azóta nagyon félek, mert eddig kétszer éreztem ahhoz hasonló fájlalmat az oldalamban:(

2010. júl. 7. 08:18
Sziasztok nekem 11 éve vették ki a vakbelem nálam is jegeléssel és infuzióval kezdték kezelni .Nekem mindig baloldalon fájt a hasam alul mikor a vakbél jobb oldalon van tehát nekem is sok kivizsgáláson kellett keresztül mennem mire nagy nehezen rájöttek , hogy vakbélgyulladás lehet , de amig meg nem műtőttek addig nem voltak biztosak benne , hogy az, mivel baloldalon fájt persze nőgyógyászaton is voltam , de nem ott volt a baj.Aztán be kellett feküdnöm a kórházba aztán jött az infúzió és jegelés , de nekem nem múlott el jegeléssel a fájdalom , hétvégére hazajöhettem a kórházból és azt mondták hétfőn ha vissza megyek akkor most már döntenek , hogy műtsenek-e vagy sem.De nagyon magas volt a véreredményben az ami a gyulladást jelenti így hát nem sokat gondolkodtak ki kellett venni. Tehát az én tapasztalatom szerint a jegeléssel nem fog elmúlni a fájdalom vissza fog térni .Sőt szerintem addig húzzák ilyen kezelésekel az időt amig be nem görcsöl és akkor már veszélyesebb .
34. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Kriszti1212)
2010. júl. 7. 07:49

szia,


nekem is perforált a vakbelem, aminek szörnyű következményei lettek, amellett, hogy épphogy túléltem, és azt biztosan mondhatom, hogy más, mint a menstruációs fájdalom. először is folyamatosan mérd a lázat, mert menstruációnál a 37.2-3 még elfogadható hőemelkedés, de a kikészülő vakbélnél bizony megy ez fölfele a 38-39 felé, ez egy elég biztos jele annak, hogy nagy baj van. másrészt a fájdalom szerencsés esetben jobboldalra lokalizálódik (de ez néhány esetben nem igaz), harmadrészt a rosszullét sokkal érezhetőbben félelemkeltő, mint egy menstruációs görcs esetén, tehát egy görcsös, úristen-mi-a-fene ez, mindjárt meghalok állapot, tehát erre a belső jelzésre nagyon kell figyelni, tehát ami nem csak olyan, hogy hú, de fáj, hanem már teljesen meg van rémülve az ember. Ilyen és hasonló tünetek esetén (nehezedre esik kiegyenesedni, homorítani például) azonnal futás az ügyeletre, és kérj hasfaltapintást. Egy tapasztaltabb orvos pusztán a hasfal tapintása alapján kihívja neked a mentőt. Én sokkal később az egyik barátommal is így jártam, csak megismertem a lázas tüneteket, és tudtam, hogy ebből éjszakai műtét lesz.

szóval taxi és ügyelet, ha bármi ilyen van.

33. Kriszti1212 (válaszként erre: 32. - Badonyimariaeva)
2010. júl. 7. 07:26
engem 18óra előtt vizsgált meg a sebész, aztán lementem a sürgősségire, ahol elvégezték a laborvizsgálatokat. Aztán meg este, 21órára felfektettek osztályra és jeget adtak, meg infúziót. Ennyit a gyorsaságról. Ja persze előtt hajnal négykor meg sem bírtam mozdulni a fájdalomtól. Egész nap úgy járkáltam, hogy minden lépés fájt :( Ja és már megint érzem, hogy ebből lesz még valami.
2010. júl. 6. 21:43

ilyet még nem hallottam, hogy ne vegyék ki a vakbelet, ha már ilyen nagy baj van.

Csak egyszerűen lejegelik?

2010. júl. 6. 21:36
és gyógyulj meg!
2010. júl. 6. 21:35
köszii, jóéjt!!!
2010. júl. 6. 21:31

Köszönöm szépen, hogy leírtátok a tapasztalataitokat. Azt hiszem nem fogok sokáig várni és hamar visszamegyek az orvoshoz, hogyha kiújulni látszódik a gyulladás.


PrincessKate: gyors gyógyulást kívánok neked és remélem, hogy hamar ellátnak rendesen.


Megyek aludni. Jó éjt mindenkinek!

28. PrincessKate (válaszként erre: 25. - Mamcili)
2010. júl. 6. 21:26

hát elég szűkszavúak voltak... hiába kérdezgettem.

elküldöd az elérhetőségeit?

köszi

27. hte23 (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2010. júl. 6. 21:18

Örökbefogadással.


Akkor még nem volt divat a pereskedés.

26. Kriszti1212 (válaszként erre: 22. - PrincessKate)
2010. júl. 6. 21:14
4hét mondjuk hosszú idő, de azért akkor is rossz. Nekem amúgy péntek éjjelre raktak rá jeget, meg szombat délelőtt. Délután mikor kisfiamat hozták látogatni akkor már majdnem szaladgáltam. Vasárnap saját felelősségre hazaengedtek. Tegnap reggel mentem a záróért (mondjuk úgy vettem át, hogy még egy kontroll vizsgálatot sem csináltak, orvos csak köszönésig látott)...
25. mamcili (válaszként erre: 22. - PrincessKate)
2010. júl. 6. 21:13

hormonális...nem lehet?

pesten tudok egy nagyon jó nődokit...

24. Kriszti1212 (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2010. júl. 6. 21:12
Ne szégyelld magad, nem a te hibád. És nem mindenki ilyen. Sokan hanyagok mondjuk, mert kicsit olyan, mintha a beteget hibáztatnák a felsőbb vezetés miatt. Kár. Viszont aki meg jó orvos, az nagyon az. Nekem szerencsém volt nagyon a nődokimmal. És hihetetlenül hálás vagyok, hogy nem zavart haza, hanem kivizsgáltatott rendesen. A többi már nem rajta múlik.
23. PrincessKate (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2010. júl. 6. 21:03

én is :D

sok genny dolgot lát ott az ember...

2010. júl. 6. 21:02
nekem amúgy az az érthetetlen, h 4hete voltam nőgyógyásznál akkor semmi, utána mondták h vakbél, jég stb, tegnap meg már dugig lettem cisztával... 4hete még egy darab se volt...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook