Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vakbélgyulladás lehet? fórum

Vakbélgyulladás lehet? (beszélgetős fórum)


20. levarosbukta (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 7. 13:44
El kell menni ilyenkor orvoshoz, lehet hogy most megúsztad, de ha vakbélgyulladásod van és megszűnt a fájdalom annak a jele is lehet hogy perforált. Mert perforálás után nem fáj. Azzal el lehet lityázni 2-3 napot amíg a vakbélből kijött baktériummal teli trutyi remek bulit csap a hasban. Aztán jön a szepszis oszt kampó! Szóval nem játék a vakbélgyulladás.
2022. jan. 7. 11:12
Most elmúlt, legalábbis reggel nem ébredtem fájdalomra. Ha vakbél lenne akkor fájt volna tovább nem? Remélem csak valami kisebb probléma volt
18. gyöngy:) (válaszként erre: 16. - 71ddaa07fa)
2022. jan. 6. 23:50

Én 6 évig szenvedtem vele mikor egy tapintás után már küldtek is a műtőbe, már majdnem perforálódott.

Addig nem tudták diagnosztizálni.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 71ddaa07fa)
2022. jan. 6. 23:39
Igazad van...viszont most le csillapodott a fájdalom szerencsére, pedig fájdalom csillapítot csak reggel vettem be
2022. jan. 6. 22:23
Akkor ne tétovázz! Menj be az ügyeletre, vagy a legközelebbi kórház sürgősségi osztályára. Bár azt mondják nem egyszerű a diagnosztizálása, azért egy orvosnak biztos könnyebb, mint nekünk itt.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 71ddaa07fa)
2022. jan. 6. 22:17
Hasfájdalom csak ma kezdődött :/
14. eandi78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 21:21
Mindenkinél más. Nekem hányinger és hőemelkedés volt 1 nap és kicsit fájt jobb oldalon. Majd éjjel fájt amikor fordultam az ágyban, reggel fájt a nadrágot felvenni. Nem volt vészes, de úgy gondoltam elmegyek dokihoz bringával, küldött is sebészetre azonnal vakbél gyanúval, ott hüledeztek hogy tudok ilyen állapotban tekerni, meg kellene halnom a fájdalomtól. A háziorvos-sebész-ultrahang körúttal kb. 10 km-t bringáztam, még aznap műtöttek, azt mondták elég súlyos volt, akkor kevésbé éreztem, utólag azért túl bátor voltam. SBO-ra nem mentő vitt, ott saját lábamon mentek vizsgálatokra, nem engedtem, hogy kerekesszékben toljanak. Vérvételen CRP, süllyedés, fvs volt kegyetlen magas. A betegség egyetlen előnye, ha van ilyen sehol nem kellett várni. UH-n sürgős felirat a beutalón, SBO-n azonnal behívtak, még jó hogy akkor nem tudtam, hogy létezik triázs és ez mit jelent;)
13. papája (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 21:15
Folyamatos, de mozgáskor, láb emelés, lépés, felállás szúró.
2022. jan. 6. 21:08

Még nem volt vakbélgyulladásom, de szállítottam már kórházba, akinek, mint utólag kiderült az volt.

Mondhatni végig jajgatta az utat, mert bárhogy ült, minden pozícióban fájt neki.

Szóval szerintem te pár nap után nem kérdeznél, hanem már a mentőben, vagy a kórházban feküdnél nagy fájdalmakkal.

2022. jan. 6. 20:31
és szúró vagy folyamatos fájás?
10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 19:15

Középiskolás koromban évekig elő-elő jött a jobb alhasi fájdalom. Más tünet nem volt. 19 évesen ugyan ez, kicsit erősebb fájdalommal. Ekkor mentem el először orvoshoz a tüneteimmel. Azonnal kórházba utalt, mondták vakbélgyulladás, de nem sürgős. Napokig vizsgálgattak, majd megműtöttek, mondván, úgy is ez lenne a vége egyszer. Elmondták, hogy a féregnyúlvány tele volt a korábbi gyulladások hegeivel. Ennek lassan 50 éve.


Úgy hogy nagy tünetek nélkül is lehet valakinek vakbélgyulladása.

9. tien
2022. jan. 6. 19:15

Nekem a petefészek gyulladásomat gondolták vakbélgyulladásnak.

Fel is vágtak középen ,és már ha arra jártak kikapták a teljesen egészséges vakbelemet.


Menj orvoshoz ,ez nem játék .

8. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 18:52

Gyerekkoromban ( ami 50 éve volt ) sokszor vitt mentő ezzel a gyanúval kórházba. Jegelték,elmúlt.....Majd 28 évesen kiderült,ugyanezen tünetekkel,hogy epekövem van,de már a májam is tele volt velük. Megműtöttek,azóta csak gyomorsavam van,de az nagyon.........

Igazuk van az előttem szólóknak,nagyon nagy fájdalommal jár,és hasnyálmirigy gyulladást is okozhat :(

7. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 18:35

Olvasgass ! Ne várd, hogy magától elmúlik !

[link]

6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 18:31
Ki kell vizsgálni ! Beszélj a háziorvossal !!! Ha vakbélgyulladás, az életveszélyes is lehet, ha nem veszik komolyan ! Kilyukadhat a vakbél, és hashártyagyulladást kapsz ! Azt nem mindenki éli túl... :(
5. Sütikee (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 18:24
Szerintem nem enyhül, inkább erősödik
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sütikee)
2022. jan. 6. 18:19
akkor az nem enyhűl?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 18:13
Akár az is lehet.
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 18:00
Vakbélgyulladásnál fetrengenél a folyamatos fájdalomtól.
2022. jan. 6. 17:50
Sziasztok, párnapja kezdődött hasmenésel,hányingerel, az elmúlt egy napos volt, a hányinger maradt. Mai nap reggel erős ( folyamatos nem nyilaló) jobb alhasi fájdalomra keltem, no-spa és xiloxot vettem be, picit enyhűlt,Nyomásra fáj, Dr diéta és hányás csillapított mondta hogy szedjem, igazábol lesem toj.. Mútlkor volt a vizeletembe többször véres nyák ( nem havi.) arra is azt mondta ha nem múlik 1 héten belűl akkor megyünk tovább..elmúlt..viszont ez most agaszt hogy nem e vakbél gyulladás,illetve akinek volt az letudná írni a tapasztalatait? Tüneteit.. csináltam azt hogy felemelem a jobb lábamat..vagy felhúzom.. úgyan az, nemfáj se jobban..de enyhébben sem..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook