Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon megkaphatja a pici a kicsi "kinőtt" játékait, vagy neki legyen külön minden új? fórum

Vajon megkaphatja a pici a kicsi "kinőtt" játékait, vagy neki legyen külön minden új? (beszélgetős fórum)


10. Ekka
2008. júl. 31. 11:38

Szerintem vegyél Neki 1-2 új játékot, aztán majd Maja eldönti, hogy a meglévők közül melyiket adja oda a kistesónak.

Azt meg nem hiszem, hogy az kiságyban üldögélő maci miatt Maja ferde szemmel nézne, hiszen van annyira céltudatos kiscsaj, hogy kerek perec a tudomásodra hozza, hogy az a maci bizony mégiscsak kell Neki! -szerintem ez sem tragédia:) ..de nyugi!!! Maja okos, ügyes kislány, nem lesz ott semmi hiba! Imádni fogja Petit;)

2008. júl. 22. 14:03

Nálunk 27 hónap van a két fiú között. Én odaadtam a kicsinek a nagy bébijátékait, és semmi konfliktus nem volt belőle. Ha a nagy szeretett volna a csörgőkkel játszani, akkor mindíg elvehette a picitől, hiszen a kicsi még nem ragaszkodott hozzá. Annyi volt a szabály, hogy olyat vegyen el, amivel épp nem játszik, vagy ha épp az az egy kell neki amit a kicsi rág, akkor adjon a kezébe másikat helyette. Teljesen jól működött. Azóta sincs ebből nagyobb gond. Persze a nagy mindíg kikapkodja a kicsi kezéből az érdekes cuccokat, de a kicsi teljesen természetesnek veszi, hogy a nagynak elsőbbsége van. Nyilván a kicsi is kapott pár új játékot, s a szülinapi ajándékait azért nem hagyjuk, hogy a nagy kitépje a kezéből. Szerintem is túlaggódod. Meglásd, teljesen jól fog magától is működni. :)


Esetleg a nagyot bevonhatod a játékok szortírozásába. Egy kosárkába gyűjtsétek össze a bébijátékokat, s szülés előtt pár héttel tegyétek el a kicsinek. Szerintem ez segíthet erősíteni a nagyban az érzést, hogy ő már milyen ügyes nagylány. :)

2008. júl. 20. 13:59

Asszem veszek neki - meg úgyis kap ajándékba - egy-két újat, aztán fokozatosan megmutogatom neki a többi meglevőt. Vagy majd Maja mutogatja, az is lehet. :) Már talált egy-kettőt, ami a picinek lett félretéve, "bontatlan", de nincs nagyon "ráizgulva". :)

Lakástbővítünk közben, Maja új szobába költözik, -remélem ;) - új birodalma lesz új bútorokkal, egy-két új játékkal, úgyhogy talán nem lesz gond...lesz bőven változás az életünkben most...

Köszi az eddigi válaszokat, de azért csak hajrá, hajrá, ha van más vélemény!

Most húzok tovább pakolni, csatatér a lakás! Élmény a nagy hasammal igazán! :D

2008. júl. 20. 13:54

Persze...nem akarom én "elvenni" tőle, csak nem tudom, hogy működik ez a testvéreknél!? Van egy húgom nekem is, de nekünk nagy volt a korkülönbség (6 év),nekem már mindegy volt. Vannak közös játékok és vannak mindegyiknek sajátjai, ugye? :)


Csak nem akarom, hogy mittudomén, az egykori macija (amire mondjuk mindig tojt nagy ívben) ücsörög a pici rácsoságyában - ami most még ráadásul Majáé, Ő kap most egy gyönyörűszép "nagy"ágyat :) -szóval nem akarom, hogy emiatt véletlenül ferde szemmel nézzen az Öcsire és esetleg visszakövetelje. Az senkinek nem lenne jó. :/


Egyébként nagyon tündéri, puszilgatja, simogatja a hasamat, nem tudom, hogy csak tetszik neki, hogy gömbölyű, vagy érti, hogy baba van benne, az Ő testvérkéje - már ezerszer elmondtam. :D

2008. júl. 20. 13:27
Szerintem egy-két újat azért vegyél a kisfiadnak,de mindenből felesleges,aztán menet közben úgyis meglátod,hogy hogyan lesz jó mindenkinek.
2008. júl. 20. 13:10
kapcsa=kapja
2008. júl. 20. 13:09

Szia!

Nálunk nem másik tesóé lett a sok babakori játék, hanem a barátnőm kislányáé, de a fiam nem vette zokon, pedig szinte mindent odaadtam Kincsőnek. Márkó kapott a baratnőmtől játékot és azt úgy veszi, hogy Kincső adta neki cserébe a babajátékokért. Igaz ő már nagy (4 éves), de szerintem nem lesz gond nálatok sem, ha a lányod játékait kapcsa meg a kicsi. Főleg azért nem, mert ha akar akkor még ő is játszhat vele, és majd tudja mutatni a kicsinek, hogy hogy kell vele játszani, még szerintem össze is hozhatja őket ez jobban.

2008. júl. 20. 12:56

Gondolom nem elveszed a lányodtól, és közlöd, ez ezentúl a fiadé, vagyis a tesóé. Nem kell újat venni, főleg, mivel nem is foglalkozik igazán vle.

Szerintem túlgörcsölöd a dolgot. :))

De teljesen felesleges mindenből újat venni a kicsinek, főleg, hogy szinte minden még új. :)


Még valami. Elvenném tőle, nem venném el tőle...

Ezek erős szavak. Nem elveszed, hanem átadod a kisebbnek. Ha elvesznek tőlem valamit, az fáj, de ebben az esetben nem erről kellene, hogy szó legyen.

2008. júl. 20. 12:55

Szia!:)


Nekem ugyan nagyobb a korkülönbség a gyerköim között,de azért leírom én mit csinálnék a helyedben.

Vennék a picinek pár új apróságot,és idővel szoktatnám a kicsit a picivel való osztozkodáshoz.Neki sztem eleve furcsa lesz majd az,hogy már nem csak Ő van,hanem egy nála apróbb kisember is akire elég sok odafigyelés kell,tehát ami eddig a kislányodra irányult egyedül az ugye osztodik.Jó esetben:)

Először ezt szokja meg a kicsi lány,aztán lehet majd vele beszélni arról is,hogy odaadni egy-két dolgot az öcsinek,amihez ő már nem ragaszkodik kézzel-lábbal:D

2008. júl. 20. 12:45

Tapasztalt többgyerekes anyukák és lelki dolgokban járatos kedves Hoxázók! Segítségeteket kérném, mert gőzöm sincs, mi a helyes!?


A helyzet a következő:

Van egy most 17 hónapos kislányom, Maja, aki 20 hónapos korában kistestvért kap, pontosan egy kisöcsit.

Maja babajátékait odaadhatom a picinek, hogy fogja érinteni vajon? Ezt előre el szeretném dönteni, nem "kísérletezni".


-Adjam oda neki és Maja fogadja szépen el, hogy "osztozkodni" kell, legyen ez az első lecke a tesvéri önzetlenségből? Elmagyarázom neki, hogy azok pici-babás játékok és hadd játszon vele Peti...neki van annyi más, nagylányos! ;)


-Vagy azok már örökre a kis emlékei, a sajátjai, mégha nem is foglalkozik velük!? Hozzátenném, hogy igazából nem nagyon ragaszkodik semmihez, nincsenek nagy kedvenc játékai!

Természetesen az alvós állatkáját és kispárnáját nem venném el tőle! :)


Szóval vegyek új rágókás, zörgős-csörgős, színes plüssöket stb.-t a picinek, vagy nem szükséges?

Bocs, ha hosszú voltam...szörnyű, milyen gondjaim vannak! :D

De kérlek írjátok le a véleményeteket! Köszi előre is! :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook