Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon érdemes-e folytatni egy kapcsolatot, ha megcsaltak? fórum

Vajon érdemes-e folytatni egy kapcsolatot, ha megcsaltak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. márc. 29. 12:52
ez sok mindentől függ
2009. márc. 29. 12:23

Én úgy gondolom, hogy nem érdemes. Engem is csaltak már meg egy hosszú kapcsolatban, és emlékszem, hogy egy világ omlott össze bennem. Valami teljesen megváltozott, kiábrándultam mindenből. Férfiakból, szerelemből. A mai napig nem bízom emiatt a férfiakban.

A lényeg, hogy megbocsátottam, de nem volt értelme, mert utána úgymond bosszút álltam...Tudom, ha a mostani párom megcsalna, akkor az már nem az igazi. Ugyanaz lenne a szitu: minden megváltozna...Nem tudnék úgy nézni rá, mint előtte, nem tudnám úgy ölelni. Úgyhogy én annak idején elhatároztam: ha megcsalnak, először megbocsájtok, aztán akkor lépek le, amikor a legkevésbé számít rá! Persze nagyon remélem, hogy ennek nem kell soha bekövetkeznie!

2009. márc. 29. 07:45

Egyetlen alkalommal "léptem félre" de az revans volt...

Azaz inkább hihetetlennel való szembesülés miatti elkeseredettség, valamint bonus trackként egy pár pohár és már ment is a "Meg is nézné magát benne" -Petőfi után szabadon Falu végén kúrt'a kocsma népi játék.


Kettő kivételével az összes oldalbordám úgy adott vissza anyámnak a lízingből, hogy már megvolt az új verda.


Megpróbáltam illetve megpróbáltuk a felszarvazés után folytatni, de aki egyszer megégette a száját a forró levesse az már óvatosabb.


És mindig ott marad fejedben a kétség...


És rá kellett jönnöm, hogy a töltött káposztán kívül semmi sem jó felmelegítve, de jómagam azt még azt is hidegen eszem.

2009. márc. 15. 15:22
Szerencsére nincs ilyen tapasztalatom, de biztos nem folytatnám.
2009. márc. 15. 11:34
én nem voltam még ilyen helyzetben, de semmi kép sem folyatnám... megcsalás = szakítás. ez biztos!
34. Nyuszó68 (válaszként erre: 31. - Altimi85)
2009. márc. 9. 19:39
Én is így gondolom,ha valaki nem tud dönteni próbálja meg csak 1-2 hétig, esetleg hónapig külön, mert csak akkor derül ki igazán hogy boldogulnak egyedül. Sokkal könnyebb átgondolni.Én is így tettem.S hogy nem láttam minden nap talán tényleg könnyebb feldolgozni.
33. Nyuszó68 (válaszként erre: 30. - Dork-a)
2009. márc. 9. 19:35

"engem nagyon szeret és nem akarna elhagyni"


Hű de sokszor és sok helyen hallottam és olvastam már e szavakat.Minden férfi ezt mondja? Na meg hogy "nem teszem többé,nem érte meg". Ismerős szavak ugye? Gondolom igen. Persze biztos vannak kivételek, de szerintem nagyon ritka,vagy nagyon jól titkolják.

Amikor az én férjem megcsalt ő sem tudott igazi választ adni a miértre.

32. krsta
2009. márc. 9. 15:27
Telnek a napok időközben... Gondolkodom, figyelek, érzek, élek, nyitott szemmel - és szívvel - próbálok a világ felé fordulni. Minden nap úgy érzem változik a helyzet körülöttem, bennem. Az biztos, hogy költözök. A megcsalás okát megtudtam - talán még érthető is. Most azonban nem akarom folytatni, így. Újrakezdeni talán, de folytatni ugyanezt nem. Változnom kell, változnia kell, változtatnunk kell. Alapvetően mindkettőnknek legbelül, a lelkünkben kell rendbetenni egy csomó mindent. Kicsit el kell most távolodnunk fizikailag, úgy érzem. Ha továbbra is szeretné tartani a kapcsolatot, nem zárkózok el, de a bizalmam visszaállítása azt hiszem nem lesz egyszerű feladat. Ha sikerül, azt jelenti tényleg fontos neki a kapcsolatunk és tesz is érte. Ha nem, az is önmagáért beszél... akkor úgysem folytatjuk. Nagy közhely, de azt hiszem most nagyon igaz: az idő sokmindent eldönt majd...
31. altimi85 (válaszként erre: 1. - Krsta)
2009. márc. 9. 11:19

Szia!


Az én/mi kapcsolatunk több mint 7 évig tartott és akkor csalt meg. A mi esetünkben nem vallott be semmit a dologból, nem is kellett, mivel én "nyitottam rájuk". Akkor már elköltöztem tőle a közös házunkból, visszaköltöztem a szüleimhez, és ők segítettek ezt a dolgot átvészelni. Ez tavaly tavasszal történt. Ő nem akart és én sem akartam adni még egy esélyt.

Én nem adtam neki esélyt, de nem is bántam meg.

Az biztos, ha el tudsz tőle költözni, és nem leszel vele egy helyre összezárva, akkor könnyebb lesz túllépni ezen és elfelejteni valamilyen szinten. Teljesen nem fogod soha elfelejteni, mert sebet ejtett a sziveden, de ezt ahogy a többiek is írták, neked kell letisztáznod a lelkedben, és utána lépni.

Mindenféleképpen tisztázd le magadban és úgy dönts!

30. Dork-a (válaszként erre: 27. - Nyuszó68)
2009. márc. 9. 10:29
Még mindig.Eddig MINDENT megtettem érte.értünk.Mostanra fáradtam el,mert kiderült hogy s sokadik fogadkozás után sem fejezte be,már 6 éve ugyanazzal csal.Közben mondja, hogy engem nagyon szeret és nem akarna elhagyni.Én kiégtem,azt hiszem...soha nem mondta meg,miért kell mellettem más.Most lett elegem az egészből...
2009. márc. 8. 23:01

leghamarabb magad vizsgáld meg, ha megcsaltak, aztán a párodat meg a kapcsolatotokat


lehet, már régebb magában hordozta a kifele tekintés csíráját, ami most ki is nyílt


egy alkalmilag létrejött, vagy épp "csak szex és más semmi" típusú testi kapcsolat nem jelenti egy érzelmi-lelki-szellemi-testi párkapcsolat halálát, onnan még vissza lehet fordulni


de azt feltétlenül érdemes megnézni, hogy MI volt az, amit a másik kapcsolatban keresett vagy vélt megtalálni

2009. márc. 8. 22:53
2006 nyarán történt, becslésem szerint kb 2-3 hónapig tartott – remélem :). Igen, voltak jelek, gyanús dolgok…. Kiderült…, borzasztó nehéz volt…. Még most is együtt dolgoznak, de szeretem annyira, hogy fel tudtam dolgozni, és ehhez Ő is kellett. Ma is együtt vagyunk, igaz, néha még sírok, -többet, mint gondolná,… időnként hisztizek, többet, mint szeretné. De azt hiszem megérte még egy esélyt adni kapcsolatunknak. Olyan, mintha egy szálka került volna a véráramlatomba, időnként közel kerül a lelkemhez, szívemhez, akkor műsor van :), de túl lehet élni. Ha a másik igazán fontos, ha nem tudunk nélküle aludni –és itt most nem a szex-re gondolok -, félre lehet tenni a büszkeséget. Egyszerűen vele vagyok egész.
27. Nyuszó68 (válaszként erre: 26. - Dork-a)
2009. márc. 7. 20:32
Még mindig együtt élsz vele?
26. Dork-a
2009. márc. 6. 13:05
én bíztam,de hogy mit "rontottam el" az a mai napig nem derült ki-nem tudja megmondani (vagy nem akarja).Adtam esélyt ,rengetegszer- nem változott,mindig újra kezdi.Szeretem, de már lehet hogy csak szerettem...
25. bomee
2009. márc. 6. 09:25
nem, nincs miért
24. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 1. - Krsta)
2009. márc. 6. 07:44
ezt csak a saját lelki világod dönti el...
23. julia-g (válaszként erre: 20. - E25db264a2)
2009. márc. 5. 22:51
Miért is?
22. Nyuszó68 (válaszként erre: 20. - E25db264a2)
2009. márc. 5. 22:36
Ez nagyon igaz! Ha megtudtuk az okot akkor meg kell próbálni helyrehozni. De ha esetleg nem sikerül orvosolni a problémát, akkor szerintem nem érdemes folytatni, úgy is ugyanoda jutnánk! És ezt ki akarná? Szerintem mindenkinek elég EGYSZER!
21. Nyuszó68 (válaszként erre: 19. - Csipkerózsika)
2009. márc. 5. 22:32
Úgy látszik ez a bizalom kérdés nem csak számomra fontos.
2009. márc. 5. 00:44
Attól függ hogy miért csaltak meg.
2009. márc. 5. 00:39
Csak akkor érdemes folytatni, ha képes az ember újra bízni. Erre sajnos nagyon kevesen képesek, és kinyírják egymást...
18. Nyuszó68 (válaszként erre: 3. - HLivia)
2009. márc. 4. 21:52
Ezzel én is így vagyok.
2009. márc. 4. 17:18
én a megcsalást nem tudnám feldolgozni.Onnatól kezdve akaratlanul is pokollá tenném a párom életét,még akkor is ha nem szakitanék vele a csalás miatt.Igy vagy ugy végül szakításhoz vezetne a dolog.
2009. márc. 3. 19:42
Krista: látogass el ide: ide rendben hozhatod kapcsolatod: www.harmonikuselet.hu
15. timibo (válaszként erre: 13. - Krsta)
2009. márc. 3. 19:26
Nálam is a felállás hasonló. Én egy kicsit "hibásnak" érzem magam, amiért a párom megcsalt..hahaha. Tényleg. De nem tudom, hogy nem történt volna meg amúgy is. Ő állítja, hogy csak egy kis megértést, és szeretet kapott tőle, amit tőlem nem. Megbánta...nagyon... Megváltoztattuk az életünket, jobb lett, nagyobb odafigyelés, tolerancia stb.De az én lelkem halálos sebet kapott. Ha nincsenek a visszatartó tényezők (gyerekek, közös adósság, vagyon stb)akkor nincs bocsánat. Ha nálad egyik sem áll fenn, akkor lépj, ezernyi pasi van a hűtleneken kívül is!!!!!!!
14. Dork-a
2009. márc. 3. 16:53
Én már elég tapasztalt vagyok ebben a témában...sajnos.Kb.14 éve kezdődött,épp a 3. gyermekünkkel voltam állapotos- ő szerelmes lett.Iszonyatos volt. Próbáltam megtalálni az okokat-leginkább magamban.Harcoltam érte,6 hetes baba mellett lefogytam 14 kg-persze nem tudtam szoptatni.Tényleg mindent megtettem érte.Kb. egy év alatt visszaállt az életünk, és én próbáltam hinni benne,hogy többé nem fordul elő...most megmondani se tudom azóta hány esélyt adtam...Épp a napokban gondoltam végig az életem.Akkor,ott az első esetnél kellett volna elküldenem.Mindenkinek jár egy!! esély ,de csak ha tényleg tudatában van milyen rombolást okozott annak a másik embernek a lelkében.Az én párom soha nem tudta megmondani,miért tette,teszi...neki így kerek az élete.Talán ha akkor neki kellett volna küzdenie,hogy visszafogadjam minden másképp alakul.mindenképp külön kellene mennetek,hogy érezze,milyen,ha elveszít....az én párom még sose érezte és úgy gondolja soha nem hagynám el,ezért mindent megtehet.Ez így is volt-mostanáig.
13. krsta (válaszként erre: 10. - Df7d93e6e7)
2009. márc. 2. 12:27
Az új esélyt épp azért tudnám neki megadni, mert úgy érzem, hogy én is tehetek róla - még ha nem is tudatosan. De ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem így kellett volna "megoldania". És igen: vajon megtenné majd újra akkor is, ha minden rendben lesz???
12. krsta (válaszként erre: 9. - Tücsimücsi)
2009. márc. 2. 12:23
Ilyen szempontból könnyebb a helyzet, mert nincs közös gyerek, csak egy közös albérlet. Úgyhogy most lakást keresek - de nem találok :( Egyébként ha sikerül elköltöznöm, biztosan könnyebben menne majd a felejtés...
11. krsta (válaszként erre: 5. - Df7d93e6e7)
2009. márc. 2. 12:17
Úgy érzem az egyik alapvető probléma az volt nálunk, hogy ő nem nőtt még fel teljesen, mint ahogy egy 34 éves férfitól az elvárná az ember. Ezt már ő is tudja. Tudja, hogy sok mindenen kellene változtatnia és úgy érzi, ehhez egyedül kell lennie, hogy átgondolja a dolgokat, hogy elfelejtse a régi, rossz (sokszor hamis) beidegződéseket. Ha én ott vagyok körülötte folyamatosan, erre képtelen, azt mondta. Márpedig ha így érzi, nem erőltethetem a további együttélést. De tartok tőle, hogy ez egyenes út lesz a kapcsolatunk végéhez. ..
10. df7d93e6e7 (válaszként erre: 7. - Krsta)
2009. márc. 2. 12:16
Szerintem nem minden férfi ilyen. És van olyan is hogy az adott körülmények, párkapcsolati gondok, vagy éppen csak a félrenézegetése miatt megteszi egyszer és ígér, és többet tényleg nem. Én 2 hónap híján 5 éve vagyok a párommal, aki már a férjem is. Ha megcsalna egyszer megbocsátanám. Persze attól függően, hogy milyen körülmények vezettek ehhez.Sokan mondják, hogy ahhoz , hogy az egyik fél félrelépjen, a másik fél is kell. Mert ha mindent megkap és jó nem kell neki más. Nos ez nagyon sok esetben nem igaz. De vannak esetek ahol igen. Ha párom azért csalna meg mert elhanyagoltam, az esély járna neki. Amúgy, a férjem előtt volt egy hosszú kapcsolatom, 1,5 év és a srác megcsalt, ő nem kapott esélyt éreztem hogy nem tudnám sem elfelejteni, és azt is hogy ő újra megtenné.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook