Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon érdemes-e folytatni egy kapcsolatot, ha megcsaltak? fórum

Vajon érdemes-e folytatni egy kapcsolatot, ha megcsaltak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. a1f4b553ae (válaszként erre: 97. - Alienlove)
2014. márc. 16. 20:02
Az én környezetemben hála égnek vannak. Nem is kell messzire mennem.Az egész családom ilyen ,sőt a párom családja is.:)Szerencsésnek mondhatjuk magunkat.
98. alienlove (válaszként erre: 92. - Timycat)
2014. márc. 16. 20:00

Gratulálok, pont erre gondoltam.

A véletlenül besikerült kósza numera egy állomása volt a kapcsolat fejlődésének.

97. alienlove (válaszként erre: 91. - A1f4b553ae)
2014. márc. 16. 19:59

Az emberek örök hűséget esküsznek egymásnak és az elfogadott norma szerint boldogan élnek, míg meg nem halnak. Mutass ilyen párokat a környezetedben, mert én egyre kevesebbet találok.

Igenis, az ember gyarló. Más az ideológia és más a megvalósulás.

2014. márc. 16. 19:56
ugye azt mindenki átérzi, hogy az első bejegyzés 2009-ből való, így a vita és a tanácsadás tárgya már nem az ő kapcsolata?
2014. márc. 16. 19:46
hát ha egy kósza numera besikerülne, már röpülne is a cuccai!
2014. márc. 16. 19:06

Hát én azt nem tudnám úgy felfogni, hogy: "véletlen besikerült kósza numera" ! Bár mindenki más!

Egy csókot 1x esetleg meg tudnék bocsátani, de egy "numerát" már nem. Az nem lehet véletlen.

Nekem is van olyan ismerősöm akit a felesége már annyiszor megcsalta, hogy a két kezén nem tudná összeszámolni, mégis boldogok együtt!

Van olyan ismerősöm is, akik kipróbálták a megcsalás utána békülést és ugyan most is együtt vannak 2 gyerek miatt, de rossz a kapcsolatuk.


Neked kell érezni, hogy van-e értelme így tovább folytatni, és hogy szerinted ez tényleg csak 1x-i alkalom volt-e stb. Mivel több okai is lehet annak, hogy megcsalt még lehet működne a dolog, ha változnátok.

Viszont mérlegelj, ha úgy érzed talán mégegyszer megtenné, te azt kibírnád-e lelkileg? Vagy most mennyire fáj, hogy nincs-e veled...melyik rosszabb.

2014. márc. 16. 18:57
Timy, én gratulálok nektek és azt kívánom további ilyen jó kapcsolatotok maradjon!:)
2014. márc. 16. 18:50

Mi folytattuk, szerintem egyikőnk sem bánta meg. Nem lett olyan mint amilyen volt, határozottan jobb lett. (na nem ez a gyógyír a párkapcsolati problémákra, csak nálunk egy jelzés volt, hogy ezt így tovább nem érdemes csinálni, mindketten változtatni akartunk, így sikerült is)

Pont múltkor beszélgettünk arról, hogy egy véletlen besikerült kósza numera nem ér annyit, hogy felrúgjuk azt ami van.

91. a1f4b553ae (válaszként erre: 88. - Alienlove)
2014. márc. 16. 18:42
Ezzel az ember gyarló kijelentéseddel én nem értek egyet. Egy házasság, vagy egy kapcsolat pont arról szól, hogy a másikat szeretni, tisztelni annyira, hogy csak ő létezik. Magyarországon nem elfogadott a poligámia.Az emberek nem azért állapodnak meg a másik mellett, vagy ígérnek neki örök hűséget esetleg, hogy aztán 1-2 év múlva megcsalják. Persze sok esetben ez lesz, de egy szerelemben, egy párkapcsolatban ez az ember gyarló szerintem nem elfogadott. Mi lenne, ha mindenki e szerint élne?
2014. márc. 16. 18:38

krsta még tagja a hoxa portálnak.

nagyon kíváncsi lennék, mi történt velük.

89. alienlove (válaszként erre: 80. - Ina87)
2014. márc. 16. 18:27

soha nem lesz olyan, amilyen volt?

nem biztos, hogy jó lenne, ha olyan lenne, amilyen volt, mert az egész cirkusz abból indult ki, hogy valami nem volt megfelelő ebben a kapcsolatban.

biztosan más lesz.

biztosan nehéz lesz újra felépíteni a kölcsönös bizalmat.

biztosan nem lenne jó, ha elfelejtenék, ami történt


nem ismerjük igazán a szituációt abból a pár mondatból, amit a fórumindító itt leírt. ő jobban ismeri a férfit, jobban ismeri a kapcsolatot.

az én véleményem továbbra is az, hogy ha szereti és képes megbocsátani, és ha a férfi is hajlandó az együttműködésre, egy újrakezdést még megér.

2014. márc. 16. 18:21

nem kell visszafogadni, de lehet, ha akarjuk, megbocsáthatunk.

engem kell szeretni és tisztelni, de mint írtam, az ember gyarló. nem vagyok benne biztos, hogy egy ilyen "baleset" után nem lehet új alapra helyezni egy kapcsolatot, ha mindkét fél úgy akarja.

a Jóisten is megbocsát, mi mért nem tehetjük?

elég sok példát láttam a környezetemben mindkét útra és általában azok jártak jobban, akik megbocsátottak egymásnak.

87. 6fef80bd7d (válaszként erre: 85. - Alienlove)
2014. márc. 16. 18:07

szóval azt mondod, hogy vissza kell fogadni az illetöt, hogy rá 2-3hónapra megint megtegye? "ha szereted", szóval téged nem kell szeretni és tisztelni se? hm

érdekes.....

2014. márc. 16. 17:58

én meg tudnám bocsátani a megcsalást, mert a férfi gyarló. sokszor van úgy, hogy akkor jön rá mit tett, mikor már nincs visszaút.

az sem általános, hogy ha egyszer megteszi, akkor többször is megteszi. van, aki egyszer megéli ezt a traumát, aztán rájön, hogy nem érdemes. az okosabbja.

2014. márc. 16. 17:56

szerintem egy próbát megér.

nem kell mindig mindent elsőre eldobni, büszkeségből, előítéletből.

akkor is, ha döcögősen indult, akkor is, ha elment. ha szereted, fogadd vissza, adj még egy esélyt. lehet, hogy ez is fontos állomása volt a kapcsolatotoknak.

2014. márc. 16. 17:37
Senki nem reagál túl semmit. Mindenki elmondta a véleményét. Ennyi:)
2014. márc. 16. 17:32

Igen, mindenki más és más.

Szerintem ebben a fórumban totál túlreagálják a megcsalás-témát.

Százezer oka lehet, nincs két egyforma eset. Bizonyos idő után meg úgy gondolom, egész más megítélés alá kerül, mint mondjuk egy friss, egy-két éves kapcsolatban.


Mások felett okoskodni, na az a legcikibb: "..én a te helyedben", sőt, a még nevetségesebb szerintem, amikor valaki azt mondja, hogy "... én biztos, hogy soha..."

Soha ne mondd, hogy soha. Semmire.

Nem tudhatod, mit csinálnál, ha olyan helyzetbe kerülnél, amilyenben még nem voltál. Addig csak fikció. Találgatás.

És kár bizonygatni bármit addig.

82. a1f4b553ae (válaszként erre: 1. - Krsta)
2014. márc. 16. 17:20
Mindenki más és más. Én a magam nevében beszélek most. Egyetlen dolgot nem tudnék megbocsátani. És az a megcsalás. Ott már nem lenne bizalom, örök kételyek lennének.Önbecsülésem a béka segge alatt lenne. Ha valaki szeret, az nem megy félre.
2014. márc. 16. 17:11
bár mondjuk az is más kérdés kinek mit jelent a megcsalás.
80. ina87 (válaszként erre: 1. - Krsta)
2014. márc. 16. 17:04
nem,az már soha nem lesz olyan amijen volt akár h változtok és tudjátok h szeretitek egymást ragaszkodtok egymáshoz,de az a törés mindég ott lesz azt nem lehet kitörölni meglehet bocsájtani de meg feledkezni rola soha,lehet h egyideig szépvolna minden és jo.de az csak egy állapot és egy idő multán fel jönne a megcsalás...
2014. márc. 16. 12:56
Akkor érdemes csak, ha a 3. tudatosan, módszeresen kidolgozva próbálta meg tönkre tenni az adott kapcsolatot(főleg akkor ha már korábban ismerte a pasit, mint amióta a jelenlegi kapcsolat kezdete) Akkor igen. Egyéb esetben nem.
2014. márc. 16. 12:46
NEM
2014. márc. 16. 12:03
nemhinném. márcsak büszkeségböl sem! ha szeret valaki valakit nemcsalja meg. ha pedig összefekszik mással menjen a pi..ába! erre nemlehet semmi magyarázat.
76. Nünüke :) (válaszként erre: 70. - 852308703c)
2014. jan. 21. 15:03
tetszik az idézet Csernustól :)
2014. jan. 20. 20:12
Nem
2014. jan. 20. 19:28
hmmm...nem minden estben
2014. jan. 20. 19:26
nem
72. Azurit
2009. dec. 17. 13:12

Szerintem nem,de ez nagyon sok mindentől függ:gyerek,anyagiak stb...

Nagyon kéne neki pedáloznia,hogy újra kialakuljon valami bizalom felé,de félő,hogy ez már sosem lesz a régi...

2009. dec. 17. 13:07
nem
2009. aug. 19. 13:21
NO way! Irtad eddig is gyanakvo voltal, mert ez az tortent veled a multba--o mastol kereste meg ami neki hianyzott--ezek utan te meg bizalmatlanabb leszel...szoval ahogy CSernus mondana csak nem akarsz a sz***a tejszinhabot fujni???? mert a tejszin elfogy es aztan ??? Aki szeret nem igy viselkedik...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook