Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon belenézhetek a párom telefonjába? fórum

Vajon belenézhetek a párom telefonjába? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
199. 0c97fbb607 (válaszként erre: 196. - Panna1)
2007. okt. 15. 21:42
Ha úgymond nem csak férjed ,hanem leki társad is,ismered őt testestül lelkestül,akkor a hűség jön magától.Vagy ha mégse,akkor te leszel az első aki megtudja,hogy miért van szüksége másra.Ilyen egyszerű.
2007. okt. 15. 19:49
Persze, nincs abban semmi.
2007. okt. 15. 13:21
SIMÁN!:)
196. Panna1 (válaszként erre: 189. - 0c97fbb607)
2007. okt. 15. 12:43

Valóban a hűség számomra az EGYIK alappillére egy jól működő kapcsolatnak. Mert szerintem azt is jelenti egyben, hogy tisztelem a társamat. Nem akarom megbántani... Ha tudom, hogy neki fáj, ha megcsalom, akkor nem csalom eg, mert nem akarok neki fájdalmat okozni.

Nem is hiszem, hogy a szeretet elmúlik akkor, amikor kiderül, hogy az egyik fél félrelépett. Pont ezért nehéz. Mert még szereted a párod, de fáj amit tett, nem tudod, hogy bízhatsz-e benne,és hogy nem vág a szívedbe újabb és újabb tőrt. (persze jelképesen). A lélek sebei pedig nem gyógyulnak olyan könnyedén. Ezért fontos sztem a hűség.

195. Panna1
2007. okt. 15. 12:30
Egyábként gondolkoztam a telefonos témán, és arra jutottam, hogy sztem párfüggő a dolog. Vannak olyan párok, akik nem problémáznak a telefonba-belenézésen, vannak akik nem szeretik. A lényeg, hogy a párod is úgy gondolja, mint te.
194. Panna1
2007. okt. 15. 12:26

Bocs, nem akarok nagyon okoskodni,de én az "Aki tanult vagy olvasott valamilyen szinten a férfi-női különbségekről, az jobban átlátja ezt a témát és érthető, h a legtöbb nőt miért furdalja a kíváncsiság ilyen téren" idézetben nem látok olyat,ami arra célzott volna, hogy a nők okosabbak lennének. Melis,sztem az agyunk és lelkivilágunk különbözőségére célzott ezzel, talán ő olvasott olyan könyvet, amivel érthetőbbé válik számunkra a férfiak gondolkodása, és a férfiak számára a nőké.

Egyébként nem tudom, hogy meg lehet-e állapítani, összességében, hogy a nők vagy férfiak okosabbak-e. Mindkét nemben vannak szuperagyúak, és egyszerűen gondolkodók is...

193. mr.az (válaszként erre: 187. - MelisUK)
2007. okt. 14. 11:31
Az lemaradt az elözöröl hogy jo utat,meg szerencsét mert egy ilyen hosszu uthoz nem àrt.
192. mr.az (válaszként erre: 184. - MelisUK)
2007. okt. 14. 11:29

Szia,

De,eltudom képzelni,söt hallottam is ilyenröl,de nem volt hosszuéletü a kapcsolat.Lehet egy autot is teljes gàzzal hajtani,meg egy emberi szervezetet is.Egy idö utàn mindkettö elhasznàlodik,leamortizàlodik.Ugyan ez vonatkozik a szellemi,lelki kapcsolatra is.Ahhoz hogy "tartosan" jol müködjön szükség van arra hogy idönként feltöltödjön,hogy lazitsunk a köteléken és késöbb megujult erövel tudjuk folytatni.Nem egy 3. személyre gondolok,hanem arra hogy rendezd magadban a felmerült kérdéseket,értékeld a kapcsolatod.Engem az szomorit el az igenlö vàlaszokban hogy mindenki innen akarja megtudni hogy nem müködik a kapcsolata,ezt màr irtam koràbban,csak a tuti buktära vàrnak,és akkor se teszik fel a kérdést,vajon mit rontottam el?Nem magukban keresik a hibàt elöször,söt szerintem egyszersem.Mert az örökös ellenörzéssel,bizalmatlansàggal nem segitenek a kapcsolaton,inkàbb rontanak rajta.

Bocs de azt màr föként nem értem mi a francokat keresnek a barätnök,baràtok a mäsik telefonjàban.Erre egyszerüen példät se hallottam mög a környezetünkben.De még arra se hogy a közeli rokonainkkal se tesszük,ezt abszolut nem értem,nonszensz.


"Aki tanult vagy olvasott valamilyen szinten a férfi-női különbségekről, az jobban átlátja ezt a témát és érthető, h a legtöbb nőt miért furdalja a kíváncsiság ilyen téren"

Idézet töled,szoval a nök tanultabbak,csak ezért teszik.Lszi segits,hol tudnék utàna olvasni,szeretnék felzàrkozni.

Az ällovizet ugy értettem hogy 3 hétig nem mozdult a dolog,ha megnézed a dàtumokat.Ez kb.annyit tesz ennyi ideig agyaltam,elmondjam-e a véleményemet,mert azért nagyon nem értek egyet dolgokkal.És van még pàr ilyen,csak reménytelennek tartom hogy elgondolkodjatok dolgokon.

191. caravell (válaszként erre: 189. - 0c97fbb607)
2007. okt. 14. 10:42

Igazad van myly! Nagyon jókat írsz, öröm olvasni az összegzéseid!

:)

2007. okt. 14. 09:59

"Érzésem szerint a házasság nem arról szól, hogy az összes határ ledöntésével gyors közösséget hozzunk létre, sokkal inkább az a jó házasság, amelyikben mindegyik a másikat teszi meg egyedülléte őreként, és így a másikat az adható legnagyobb bizalommal tiszteli meg."


Rainer Maria Rilke

189. 0c97fbb607 (válaszként erre: 188. - Caravell)
2007. okt. 14. 09:45

Képtelen vagyok megfogalmazni amit gondolok a mai kor kapcsolatairól,hogy ne legyek bántó vagy sértő.Azt sem tudom ,hol is kezdhetném ,hogy egy kicsit is érthető legyek.

Nekem úgy tűnik a hozzászólásokból,hogy a hűség a tartópillére egy jól működő kapcsolatnak.Ha megcsal rongy ember ,ha nem akkor klassz férj???

Ha hű szeretem,ha nem ,kkor nem.

Szerintem a hűség huszadrangú dolog egy kapcsolatban.Az elsőszámú,szeretet feltétel nélkül.Úgy szeretni ahogy van.A második dolog ,hogy ismerd ,légy kíváncsi mit gondol ,hogyan érez,beszélgetések nagyon fontosak,ne csak a napi történésekről,meg a melóról.Harmadik dolog ami nagyon fontos,légy önmagad egy kapcsolatban,ne változz meg ő érte,mert hosszútávon visszaüt.

Sorolhatnám még ,hogy mi minden fontosabb egy kapcsolatba,mint a párom mobilja,de felesleges,szerintem a lelke mélyén mindenki tudja.

2007. okt. 14. 08:54

Kedves "beleolvasók"! Sajnálom, hogy nem reagálta le senki, amit írtam, ezért a legfontosabb részt újra betenném:

"A kétértelmű helyzetek miatti magyarázkodás pedig megalázó: nagy kárt okozhat valaki azzal,hogy kérdőre vonja a párját, amikor semmi oka nem volt rá. Szép kis tartós lassan elvérző sebeket lehet így ejteni."

187. MelisUK
2007. okt. 13. 21:17

Sajnálom, de jó ideig nem tudom majd olvasni a fórumot, de kíváncsi vagyok a végkifejletre.

Holnap reggel egy nyaralással egybekötött költözködésbe vágunk bele (Anglia, Franciaország, Olaszország, Görögország, Egyiptom, Törökország, majd Ciprus, ahová október 26-n érkezünk, pontosan Limassol városába. Ezután egy ideig ott fogok élni, még nem tudom meddig, majd meglátjuk.

Igyekszem minél hamarabb megrendelni a netet, h újra itt lehessek.

Üdv mindenkinek és sajnálom h nem tudtam a témába nagyobb intenzitással és odafigyeléssel belevetni magam, de az utóbbi napokban nagy pakolásban voltunk, azt se tudom, h hol áll a fejem :)

De hnap reggel végre elindulunk :)

186. mr.az (válaszként erre: 184. - MelisUK)
2007. okt. 13. 17:42

Szia.

Ha komolyan gondolod beszélhetünk konkrét dolgokrol"hézagok"-rol.Sajnos csak holnap leszek màr elérhetö,de vàrom hogy mit talàltàl nàlam.

185. hdsb
2007. okt. 13. 16:34

Az én véleményem az, hogy felesleges megnézni egymás telefonját.

Más kérdés tényleg az, ha valaki a telefon tulajdonságaira kíváncsi.

Én személy szerint nem örülnék ha bárki is nézegetné az én személyes dolgaimat.

Én sem nézem meg másét.

184. MelisUK (válaszként erre: 167. - Mr.az)
2007. okt. 13. 16:26

Szia!

Lehet h nem tudod elképzelni, h létezhet olyan, h valakik tényleg egyek lesznek, de ez totál lényegtelen dolog. Az, h azt írod, h hézagok vannak a véleményemben...huh. Ilyen alapon a tiédben is és mindenki máséban is. Én pusztán kisebb elemzésnek vetettem alá a kérdést, ugyanis totál másról folyik a vita, mint amit a kérdés maga takar. A belenézés igenis takarhat a telefon tulajdonságaira való kíváncsiságot is. Ugyanúgy, mint ahogy barátnők megnézik egymás telefonját, úgy a párok is belenézhetnek egymáséba, sőt, a párok még inkább, mert az "igazi" párok egymás legjobb barátai is.

Tehát, a lényeg h nem feltétlenül vonatkozik a kérdés az üzenetekre, nevekre a telefonkönyvben v a híváslistára stb. Ilyen alapon vizsgálva a kérdést az a véleményem, h bele lehet nézni a párunk telefonjába.

Egyéb téren pedig tényleg kapcsolattól függő, h kiknél hogyan alakul ki. Viszont sajnálni tudom azokat a nőket, akik attól félnek, h vajon mi lehet a párjuk telefonjába és nem merik megnézni, mert valakik szerint mindez magánszféra.

Aki tanult vagy olvasott valamilyen szinten a férfi-női különbségekről, az jobban átlátja ezt a témát és érthető, h a legtöbb nőt miért furdalja a kíváncsiság ilyen téren. De ez egy idő után alábbhagy, már csak ritkán jön elő.

Hogy állóvíz ez a téma? Mindenki próbálja a másik féllel a saját véleményét elfogadtatni és ez egyáltalán nem rossz dolog, nem lehet MÉG állóvíznek nevezni. Ha egyik fél sem enged egy idő után sem, na akkor igen. Akkor olyan lesz, mint a parlament: vég nélküli vitatkozás. És itt nem a vita a lényeg, hanem egymás véleményét meghallgatni és átgondolni; ugyanakkor a legtöbb ember önérzetét sérti, ha esetleg megváltozna a véleménye. És jogosnak tartom, h amíg valaki teljesen nincs meggyőzve egy bizonyos témával kapcsolatban, az álljon ki addig a saját véleménye mellet -, viszont ha megváltozott a véleménye, akkor tudassa.

Örülök, h egy átmeneti vitás állapot keletkezett. Kíváncsi vagyok a konklúzióra.Úgy vélem mindkét válasz elfogadható, hisz - szerintem - mindez kapcsolat- és médiafüggő.

183. 0c97fbb607 (válaszként erre: 182. - Szanád)
2007. okt. 13. 13:32

Szerintem ,jól tette,hogy lekódolta:DDDD!

Nem ,ott sem lenne ildomos belenézni.

182. szanád
2007. okt. 13. 10:51
És mi van ha a lányom telójába nézek bele ? Bár nem tudok mert okos lány és lekódolta ,de belenéznék.Egy 16 éves lányon szerintem nem árt ha rajtatartjuk a szemünket /de fiún is /
2007. okt. 13. 10:01
szerintem nem kéne:)
180. H MAYA
2007. okt. 13. 09:04

Egy kapcsolat akkor müködik,ha nincsenek titkok,tehát a telefonba bármikor bele lehet nézni!

Amikor már odájig jut a dolog,hogy megrendül a bizalom,nincs értelme az egésznek!És aki egyszer megteszi az megteszi máskor is.

179. mr.az (válaszként erre: 170. - Kisböbe)
2007. okt. 13. 08:00

Jo reggelt!

Most döntsd el mit szeretnél!

178. 0c97fbb607 (válaszként erre: 175. - Rexona)
2007. okt. 12. 21:21
Szerintem is igaza van.Ha szeret téged,ha úgy érzed minden rendben köztetek,akkor semmi szükség arra ,hogy bizalmatlan légy ,pár üzenet miatt.
177. imena (válaszként erre: 175. - Rexona)
2007. okt. 12. 21:19
Te tudod:)
176. imena
2007. okt. 12. 21:18
Arra nem gondolt, hogy jobb lenne, ha nem is lenne semmi olyan a telefonjában, ami miatt idegeskedned kell? Mert ha van, akkor már baj van...
175. rexona (válaszként erre: 174. - Imena)
2007. okt. 12. 21:13

Hogy miért lenne jobb a kapcsolatunk? - mert így nem kell idegeskednem, így nem láthatok semmit amin esetleg gondolkodóba kéne, hogy essek. A hívasai, üzenetei csak rá tartoznak. És ha nem látom, nem tudok kombinálni-agyalni. -Vallja ezt Ő.

És milyen igaza van. :-)

174. imena (válaszként erre: 173. - Rexona)
2007. okt. 12. 21:07

Fő a bizalom? Ezek után? És már miért lenen jobb a kapcsolatotok, ha nem nézela telefonjába? mi lehet még benne?

Egyébként pedig mindneki tegye azt, amit jónak lát, aki nem akar, és vakon megbízika párjában, hát ne nézzen bele. De nem kell azt elítélni, aki megteszi.

173. rexona
2007. okt. 12. 21:03

Az én párom levédte a telefonját biztonsági kóddal. Ez jól esne nektek?

Hozzáférni nem lehet, mert előtte be kell ütni a jelszót.

Június óta van ez, amikor azt írta egy másik hölgyeménynek: Mikor találkozhatunk megint? (régen egy pár voltak, de nem sokáig)

....és mi 7 éve vagyunk együtt. Természetesen rátaláltam erre a "drága" sms-re.

Azt mondja sokkal jobb lesz a mi kapcsolatunknak, ha én még véletlenül sem nézek bele a telefonjába. Mindig mondja : fő a bizalom. Hát igen. De mégis ilyet írt akkor.


Különben ez a kérdés egy örök mókuskerék. Vannak akik esküdöznek, hogy ők soha nem csinálnak ilyet. Meg vannak akik már első alakalommal beleütköztek a fájó üzenetekbe és nem bírják abbahagyni a nyomozást.

2007. okt. 12. 20:59
Hát igazából ha nagy a baj akkor talán..de az már olyan kutakodó szerintem...de ha nincs semmi probléma akkor szerintem persze h meglehet nézni
171. 0c97fbb607 (válaszként erre: 170. - Kisböbe)
2007. okt. 12. 20:47

Böbe.

Ez nem Női fórum,csak fórum,bárki ,bármiben nyilváníthat bármilyen véleményt.

Amúgy maximálisan Mr az -zal értek egyet.

Nem értem azokat akik úgy vannak egy kapcsolatban,hogy nincs bizalmuk a párjukkal szemben,meg "nem árt az óvatosság" ,meg ilyenek?

Ha talál az ilyen nő egy fura sms-t, akkor mit érez?Mámort,hogy "na ,ugye én megmondtam ,hogy szemét alak"?Vagy mit bizonyit ha elcsíp egy emailt?Egy kapcsolat vagy működik ,vagy sem.Ha nincs bizalom,akkor szeretet sincs,ha nincs szeretet akkor nem más,mint birtoklási vágy.

170. kisböbe (válaszként erre: 167. - Mr.az)
2007. okt. 12. 19:50

Én csak annyit kérdeznék tőled,hogy mit keresel 1 női fórumon???

Amúgy meg ezt nem neked írtam és nem vaok kíváncsi a véleményedre!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook