Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Üzlet a társasházban fórum

Üzlet a társasházban (beszélgetős fórum)


11. janszi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 10. 18:44
Tudom hogy elsőre hülye ötlet,de ha felajánlanád megvételre a lakásodat,abból a pénzből vehetnél újabbat jobb helyen,itt már úgyis süllyed a csónak menthetetlenül.Persze nem kell nekik tudni hogy miattuk van gondod,de ha belegondolnak hogy összenyithatják a két ingatlant úgy,hogy nem kell albetétet módosítani,semmi cicó...Meg fogják venni,te pedig nem fogod megbánni.Jelen infó alapján azt mondom,Péter-Pál esete a körtefán fütyölő rigóval,amire az ügyvéd azt mormogta a zsebét simogatva,hogy innen is nekem fütyöl a rigó,meg onnan is :)))
2021. máj. 10. 16:55
Szerintetek azzal, hogy a lakásom értékcsökkent a szomszéd tevékenysége és viselkedése miatt kihez fordulhatok?
9. syria (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 09:36
Próbáld meg, amit Aszparagusz is írt, de készülj a legrosszabbra, mert az ilyen ügyeskedőkkel szemben nem sok esély van. :( Ha lesz is eredmény, az ki tudja, mikor következik be?
2020. dec. 1. 09:21

SAjnálom!Csatlakozom az előttem íróhoz.

DE bocsáss meg (nem bántás) kicsit naívak voltatok,hogy azt gondolhattátok hogy 1 konyha (akármilyen elszívóval) nem lesz zajos + szagos .Nem lehet 1 konyhát zajok és szagok nélkül működtetni( persze vannak fokozatok)Nehéz utatok lesz ,,,,,de levél (email) mehet akár a kerületi önkorm,képviselőjéhez ,vagy menjetek el a fogadóórájára .

7. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 08:26

Nézd meg a társasház alapító okiratát, illetve az SZMSZ-t, hogy van-e kitétel arra vonatkozóan, hogy az üzlethelyiségben milyen tevékenységet lehet folytatni.

Milyen dokumentáció van a szellőző berendezés telepítésével kapcsolatban.


Hivatalos felszólítás a kft. felé az eredeti állapot visszaállításához, illetve ennek jelzése a kerületi jegyző felé.

2020. nov. 30. 22:54
Ezt nem tudom. A közgyűlés óta tulajdonosváltás volt. Általában 3-4 kft tulajdonában van. Ezek közt adják sorra az üzlet tulajdonlását. A kft-kben ugyan az a tulajdonos és oda könyveli amelyik kft kimutatása megkívánja.
2020. nov. 30. 22:53

engedély... ígéret...

Konkrét dolog van papíron? Mi van a papíron?

2020. nov. 30. 22:46
Ki a tulajdonosa az üzlethelységnek?
3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 30. 22:24
A jegyző adja ki a működési engedélyt,hozzá kell fordulni, vagy birtokháborítás címen a bírósághoz - gondolom.
2. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 30. 22:19
Ez komoly probléma. Nem tudom hová lehetne fordulni. Talán a felettes szervhez, ANTSZ-hez. A lakók fogjanak össze, de még akkor is évek a pereskedés és mire a bíróság kötelezi bármire is. Magától nem fog helyreállítani semmit.
2020. nov. 30. 21:38

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni a következő problémámra.

Csendes, nagyrészt idősek által lakott házban vettem ingatlant.

Sajnos, van egy közös falam az utcára nyíló üzlethelyiséggel.

Korábban egy ékszerüzlet volt, nem is volt semmi gond.


2018-ban a tulajdonos és leendő bérlője engedélyt kértek a ház közgyűlésétől, hogy a lichthofba nagy teljesítményű szellőző berendezést telepítsenek. Ennek fejében ígéretet tettek, hogy az ott kialakításra kerülő konyha nem fog semmilyen gondot okozni a ház lakóinak. Nem lesz zaj, nem lesznek szagok.

Nem így lett.

Ahogy beindult a konyha az emeleteken is érezhetően áramlott a sültszag, hallani lehetett ahogyan darabolnak, konganak az edények. Az udvar visszhangzik.

A hétvégi, főleg vasárnapi nyitvatartás is zavaró.


A velem köztes főfalat, ami cca. 60cm kivésték, csempézték és polcokat helyeztek el a helyén.

Ennek következtében a székek húzgálása napközben áthallatszik a lakásomba.


Kérem, adjatok ötletet hova forduljak, hogy a falat visszaállítsa a tulajdonos és a a bérlő tartsa magát a szag- és zajmentes működéshez!


A közös képviselő emailben kereste meg a tulajdonost, aki szinte minden évben más-más kft., de az a füle botját sem mozdítja.


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook