Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utcai evangelizáció fórum

Utcai evangelizáció (beszélgetős fórum)


1 2
35. Kiramami72 (válaszként erre: 31. - Basset)
2014. júl. 19. 08:32
Sehogy. Ez nem marketing. Viszont amikor meglátják benned azt a bizonyos plusszt, meg fogják kérdezni tőled, mitől vagy olyan más. Elmondhatod,aztán ha betalál neki, sokat fog kérdezni tőled. Agitálni senkit nem kell!
34. Basset
2010. ápr. 19. 08:45
Persze, nem erőltetésre gondoltam, hanem pl. hogy miről beszélsz vagy egyáltalán hogy kezdesz egy ilyen jellegű beszélgetést... "Á, tök finom ez a hurka... Te hiszel Istenben?" - vagy hogy? :P :)
2010. ápr. 18. 14:52
Vagyis nem lehet.
32. 2265582793 (válaszként erre: 31. - Basset)
2010. ápr. 18. 14:51
Rábeszélni nem kell senkit.
31. Basset
2010. ápr. 12. 17:52
Hívők! Ti hogyan "beszélnétek rá" valakit, hogy ő is legyen az?
30. Basset (válaszként erre: 16. - Goodall)
2010. márc. 24. 08:57
A 16-os beírásodra kérdezném, hogy már olyan sokszor hallottam ezt, hogy "a gyülekezetben megmondják, miben kell hinni". Én ezt nem így tapasztaltam... Te miért gondolod így? Ez tapasztalat?
29. Basset (válaszként erre: 28. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 23. 14:57
Hát,ez úgy kezdődött, hogy még gimiben volt egy csajszi, aki hívő volt és nagyon sokat beszélt Istenről, Jézusról meg a Bibliáról, meg saját tapasztalatokról, meg úgy "benne élt" ebben a világban, mintha Isten minden perceben így ott állt volna mellette... :O Sokan emiatt lököttnek is nézték. DE mert nagyon jófej volt a csaj, nem lehetett nem szeretni... És én sem tudtam, szóval barátok lettünk, egymás fenekében lógtunk éjjel-nappal és én is így belekerültem ebbe a "körbe". Szerettem, ahogy beszél róla, boldogságot sugárzott és ahogy vele voltam, én is boldog voltam. És azt gondoltam, hogy ez biztos amiatt van, mert hisz Istenben. Hagytam, hogy beszéljen nekem Istenről, mutasson igeverseket, meséljen, élveztem is és kicsit hittem is benne, de nem voltam hívő. Aztán, amikor vége volt a sulinak,ez így megszakadt évekre. 10 évvel később szültem Szegeden és ott egy totál lehetetlen módon... :S találkoztam egy csajjal, aki ugyanolyan volt, mint a gimis barátnőm... Ugyanaz a boldogság, jófej, kedves, és hívő... :O Beszélgettünk, beszélt Istenről, aztán hazajöttem, elmentem egy gyülibe. Ott egy csomó ilyen emberrel találkoztam és "valahogy megtértem..." :)
28. 1aa92abc3d (válaszként erre: 27. - Basset)
2010. márc. 23. 14:29
és mitől gondoltad meg magad?
27. Basset (válaszként erre: 26. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 23. 14:29
3 éve.
26. 1aa92abc3d (válaszként erre: 25. - Basset)
2010. márc. 23. 14:02
és te mindig is hívő voltál?
25. Basset (válaszként erre: 24. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 23. 13:43

0 % az esélye. Nem az a cél, hogy meggyőzzem arról, hogy higgyen, hanem, például, hogy elmondjam, egyáltalán mi az, amiben hinnie kellene. Szerintem a keresztények (vagy bármilyen más vallásúak) 99,9999999999999999%-a :) NEM az utcai evangelizáció hatására tértek meg. Ahhoz kell egy fontos ember, szinte mindig! Sok megtérés-történetet hallottam már, szinte mindegyikben volt egy "lány, aki..." (fiúk esetében nyilván) vagy egy "barátnőm, aki..." vagy egy "nagymamám, aki..." - szóval az utolsó, de talán több lépcsőfok is a megtéréshez, kell hogy egy szívednek kedves valaki legyen. Az utcai evangelizáció inkább arról szól, hogy elmondják, miben hisznek és miért, felkeltve így az érdeklődésedet, esetleg bemutatják a gyülekezetet... Szerintem ez a célja.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ezt olyan formában tenni, hogy az ne legyen kellemetlen élmény az embereknek.

Sokan azt mondják, hogy a "vallás" vagyis a hitbeli meggyőződés magánügy. Szerintem nem... Ha magánügy lenne, akkor lenne xmillió egyszemélyes gyülekezet... :) Én szeretem mindenkinek (sok mindenkinek inkább) elmondani, mit tapasztaltam, hogy miért állok kinn.

24. 1aa92abc3d (válaszként erre: 9. - Basset)
2010. márc. 23. 11:30
mekkora az esélye annak hogy egy teljesen átlagos, nem hívő embert meg tudsz győzni arról hogy higyjen,csak mert megszólítod?ez engem érdekelne.
23. Basset (válaszként erre: 22. - Goodall)
2010. márc. 23. 07:32
Naná! :)
22. goodall (válaszként erre: 21. - Basset)
2010. márc. 22. 22:32
Bocs, de kis dolgom volt. Meg késő is van. Beszélünk holnap? Vagy priviben?
21. Basset (válaszként erre: 13. - Goodall)
2010. márc. 22. 21:02
Igazából szerintem az a jó, ha én kérdezek, ő pedig válaszol. Mit gondol Istenről, Jézusról, ismeri-e a Bibliát... Ilyenek... Ő beszéljen, ne én!
20. Basset (válaszként erre: 19. - Goodall)
2010. márc. 22. 21:00

Igen, azt hiszem, mindenkinél, aki arra sétál és hajlandó megállni a hello-ra... :) Habár, azt hiszem, a szórólapot osztogatjuk annak is, aki nem áll meg...

Aki megáll hallgatni, az már potenciális "áldozat" :) A zene például remek kiindulópont egy beszélgetéshez. Ki nem szeret a zenéről beszélgetni...?

19. goodall (válaszként erre: 17. - Basset)
2010. márc. 22. 20:57
Kinél kezdeményeztek beszélgetést? Aki már mondjuk néhány perce megállt zenét hallgatni és látszik rajta, hogy tetszik neki? Vagy azonnal odamentek?
18. Basset (válaszként erre: 16. - Goodall)
2010. márc. 22. 20:56
És mit gondolsz a Bibliáról?
17. Basset (válaszként erre: 13. - Goodall)
2010. márc. 22. 20:54

Huh... Hát ez nehéz kérdés, mert én még "kezdő" vagyok, nem nagyon "tudok" "ügyesen" evangelizálni... :)

Szóval mi (= egri Golgota) általában kiállunk a térre, parkba, mikor hová. Van min. 1 gitáros, és 1 kongás, ők dalokat játszanak. Keresztényeket, de mostanában ráálltunk, hogy mást is, Lighthouse Familyt, ilyeneket. Közben kettesével jobbról balról közrevesszük a zenészeket (mondjuk az utcán), szóval az a lényeg, hogy párban vagyunk. Jön az emberke és vagy beszélgetünk, hogy mit tud Istenről, mit gondol róla, és ha érdekli, elmondjuk, mi mit gondolunk róla. Na, most itt az az érdekes, hogy nyilván mindenki ismeri Istent és tud róla ezt-azt... Aztán jön a "meg vagyok keresztelve", és a "járok templomba", ami Egerben nem is meglepő... :) És aztán jön az, hogy mit tud Jézusról. Ez már cifrább, mert a legtöbb ember nem ismeri őt úgy, mint Isten fiát, vagy Isten "megtestesülést", akit az Úr a bűneink bocsánatáért küldött el. Szóval elmondjuk az evangéliumot és ha esetleg érdekli vagy úgy tűnik, hogy érdekli, akkor kap szórólapot (ezt általában elveszik), és pá.

Szerintem az utcai evangelizáció FŐ CÉLJA nem az, hogy megtérítsen, hanem, hogy elgondolkodtasson.

16. goodall (válaszként erre: 14. - Basset)
2010. márc. 22. 20:47
Akkor nagyon különbözünk:) Én nem járok gyülekezetbe, mert ott mindig meg akarják mondani, mi az egyedül üdvözítő. Én úgy látom, nincs ilyen. De szeretek tanulni és megismerni mások véleményét, látásmódját. Megtartani belőle, amit jónak tapasztalok és elvetni, amit nem.
15. Basset (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2010. márc. 22. 20:45
Miért?
14. Basset (válaszként erre: 8. - Goodall)
2010. márc. 22. 20:43
Konkrétan nem magamról beszéltem. De én pl. imáááádom a gyülit. Hasonló felfogású emberekkel együtt lenni, beszélgetni, együtt lógni. Az igehirdetés is szuper és a közös dicsőítés is. Szerintem annak hangulata van. Persze nem bármelyik gyüli testhez álló, sokszor a hasonló felfogású gyülik közt is ég és föld a különbség (pl. Golgota, Testvér gyüli, Baptisták - ezek mind naaaagyon különbözőek, holott ugyanarról tanítanak).
13. goodall (válaszként erre: 9. - Basset)
2010. márc. 22. 20:31
Konkrétan hogyan csináljátok?
12. goodall (válaszként erre: 9. - Basset)
2010. márc. 22. 20:15
Az illető valószínűleg Scientológus volt. Pénzlehúzásra szakosodott, zsarolásoktól sem visszariadó szekta, a magam részéről óvakodom tőlük. Én megvettem a könyvet, úgy a huszadik oldalig bírtam gyomorral, ott tettem le. Az általuk felvázolt "clear", akivé válhatsz, ha csatlakozol, túlságosan emlékeztetett az übermensch-re.
11. spinneli (válaszként erre: 1. - Basset)
2010. márc. 22. 20:11
A legaljabb munka, szerintem.
10. goodall (válaszként erre: 7. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 22. 20:10

Az erőszakos térítés dühít. Beszélgetni róla nem dühít feltétlenül, hiszen ironizálni is lehet, na meg annyi mindent megéltem már, ha nem tudnék vigyorogni a sarkos dolgokon, nem itt lennék, hanem dühkezelő terápián csapkodnám az asztalt. :)


És köszi, hogy kérdeztél!

9. Basset (válaszként erre: 7. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 22. 20:09

Azért, hogy tudjuk, hogy hogyan NE csináljuk és hogyan IGEN. :)

Sokszor annak is kellemetlen, aki kinn áll és evangelizál. Próbálja élete legfontosabb dolgát megosztani mással is - az meg elküldi a búsba... :S Nem mindig kellemes.

Persze nem mindenki oké. Én is találkoztam már olyan evangelizálóval, akitől kivert a víz... Valami általa "kihagyhatatlan" könyvvel traktált, hogy vegyem meg... - Na, ez egy tipikus hiba, ez a pénzkunyerálás!!! Amikor próbáltam vele beszélni, miért hisz abban, amit reklámoz, mit adott neki személyesen, nem igazán tudott "libabőrösítő" sztorikkal előállni...

Szóval ilyenekre gondoltam... :)

8. goodall (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. márc. 22. 20:08
A kérdésed kérdéseket szült. Netán arra gondoltál, veled mint hasonlóan gondolkodóval szeretnék-e erről beszélni?
7. 1aa92abc3d (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. márc. 22. 19:38
minek beszélgetni arról ami dühíti?
6. Basset (válaszként erre: 3. - Goodall)
2010. márc. 22. 18:58
És nem akarsz néha beszélgetni róla? Elmondani valakinek a tapasztalataidat? Nem vágysz néha valaki hasonlóan gondolkodóra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook