Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálom, hogy irigy vagyok fórum

Utálom, hogy irigy vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
2021. szept. 5. 21:34

Igen, pontosan ezt a megkeseredést érzem egy ideje, és utálom!

Teszek én érte, próbálkozom mindenféle mellék keresettel, de valahogy mégis csak a mindennapokra elég. Nem vezetek naplót a vásárlásokról, de semmiféle luxuscikket nem veszek. Vagy mi számít luxusnak?

3. Ani0601 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 21:29

Nem Te indítottad a tökéletes életes fórumot? Mindegy is.

Megértelek. Nem hiába mondják, h jobb egy Audiban sírni, mint egy biciklin...

Tudom, ezzel nem segítek.

Had kérdezzem meg, hogy állsz az anyagiakkal? Megfontoltan költöd a pénzt?

Vezeted a bevételt, illetve a kiadásokat vhol? Az hasznos lehet.

Van lehetőséged jobb munkahelyre? Vagy munka mellett vmi ingyenes képzésre?


Az irigység emberi dolog, nem vagy vele egyedül. Akkor van baj, ha megkeseredsz ezektől a gondolatoktól.

Én igyekszem úgy felfogni ezeket a dologokat, h másnak jobban megy, nekem nem annyira, hát ez van. Nem rágódok rajta, inkább próbálok tenni azért, h jobb legyen.

2. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Borboleta)
2021. szept. 5. 21:16

Dolgozom 2 munkahelyen is, hogy el tudjam tartani a gyermekeket. Tanulás, képzés rengetegbe kerül.

Van akinek meg csak ugy az ölébe csöppennek a dolgok, kap egy házat, örököl vagyont, stb. Én meg hullafáradtra dolgozom magam, hogy egyik napról a masikra megéljünk valahogy.

2021. szept. 5. 21:07

Azon kapom magan, hogy egyre többször irigykedek másokra.

Mivel nekem anyagilag vannak problémáim, az irigyseg ezen a területen jön elő. Miközben a józan - normális - eszem tudja jól, hogy a pénz messze nem minden és szép házakban is laknak boldogtalan emberek, mégis befelé irigykedve nézem, hogy körülöttem mindenkinek rendezett háza van, nincs akinek nincs plazmatévéje, azon a fránya face képeken gyönyörű lakások, bútorok vannak, jó kocsikat vezetnek, halomra vásárolják a ruhákat sminkeket. Lassan már azt látom, hogy én vagyok a legcsóróbb a környéken.

Saját magamat is zavar, hogy nem tudok őszintén örülni annak, ha a másik vásárol valami szépet, mert rögtön az jut eszembe, hogy nekem erre sosem fog telni és minek veszi meg a másik a huszadik cipőt amikor van neki 19, nekem meg összesen kettő. Tudom hogy ezzel cssk eltolom magamtól a jót, mert a negatív érzések nem vonzanak pozitív történéseket.

Hogy tudnám átváltani magamban ezt a csunya irigységet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook