Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utál fürdeni a babám fórum

Utál fürdeni a babám (beszélgetős fórum)


2012. jún. 4. 06:55

KÖSZI A SEGÍTSÉGET!


Ki fogom őket próbálni.

Már ül a lánykám, de azt is próbáltam, hogy ültetem, de akkor is ugyanúgy sír. Már ha tudja, hogy fürdeni megyünk akkor sír...

Próbálkoztunk a víz hőmérsékletével is de az is hasztalan...

8. youlcsi (válaszként erre: 1. - 94a051b837)
2012. jún. 3. 21:23

szia!

sok baj lehet.

pl mi a megfelelő vízhőmérséklet?

a kisfiam 40-42 fokos vízben fürdik kezdetek óta. a 37-38 fokban már fázik (ennek ellenére a pancsolás simán megy kint az udvaron :))

hogy fürdik? ülve, fekve, hanyatt, hason?

nálunk, ahogy tudott ülni (nem felülni, csak ülni), csak ülve volt hajlandó fürdeni. egészen pár héttel ezelőttig visított és kapaszkodott kifelé, ha megpróbáltam hanyatt dönteni pl hajmosáshoz. szóval jó 10 hónapig sírt, üvöltött, ha feküdni kellett a kádban.

a zuhany nem zárja ki a közös fürdést. mi van, ha zuhanyoztok??? beálltod a vizet, bekened fürdetőkrémmel és karodba veszed a zuhany alatt. mindjárt kiderülne, hogy a vízzel van baja, vagy csak a helyzettel.

egyébként a zuhanytálcában is simán elücsörög a baba. annyi víz, ami belefér, pont elég ahhoz, hogy pancsizzon, te meg lemosdasd.


fürdesd egyedül. fürdesse csak apája. szóljon fürdés alatt a kedvenc zenéje... kísérletezzetek!

7. NTDK (válaszként erre: 1. - 94a051b837)
2012. jún. 3. 19:38

Szia


Próbáljátok meg fürdetővödörben megfürdetni. Mi azt használtuk. Zseniális találmány! Keress rá a neten. Külföldön már az orvosok is javasolják, nem véletlenül. Testileg is és lelkileg is alkalmasabb eszköz egy babának. Az én babámat is "dobálták" egy hétig a kórházban fürdés címszó alatt. A vödröt viszont imádta, azóta is imád fürödni.

2012. jún. 3. 19:07
Az énm lányomnak a hajmosással volt baja 5 éves koráig a hajszárítót a mai napig utálja pedig már 7és fél éves
5. timycat (válaszként erre: 1. - 94a051b837)
2012. jún. 3. 19:01

Állítólag én is végigbőgtem minden egyes fürdést, hajmosást 3-4 éves koromig. Aztán anyu elvitt úszni tanulni az elején vonyítottam, de megtetszett és azóta is imádok úszni, a fürdésmániám meg már elég durva ;) Egy kisebb afrikai ország éves vízkészletét engedem le naponta a lefolyón :S


Szerintem a babaúszást ki kéne próbálnotok, nem erőltetve, csak szépen lassan

2012. jún. 3. 18:57

Sztem a babaúszás megér egy próbát, hogy otthon nincs esély a közös pancsira.

De az is lehet, hogy apa fogja, és látja, hogy te énekelve táncolva mész el fürödni, látja, hogy te mennyire élvezed, közben nagyon mutatod, hogy nevetsz rá, stb.Lehet butaságnak hangzik, de próba cseresznye :)

2012. jún. 3. 18:56

Szia!


Milyen pozícióban fürdeted?Ül már?Hanyatt fekve sok baba sír.

Ha hason van sokszor nem sírnak.Kevés víz,nagyon fontos,hogy erősen tartsátok.

Vagy ha ül,akkor ne kelljen belefeküdnie,csak üldögéljen.

2012. jún. 3. 18:54
Ja és tusolónk van, így esély sincs közös pancsira...
2012. jún. 3. 18:53

9 hós a kislányom és gyűlöl fürdeni.

Már mindent kipróbáltam: nem éhesen fürdetni, játékot betenni a vízbe, énekelni neki, nyugtatgatni stb...de csak sír.sír...és sír... A víz hőmérséklete megfelelő nem az a baj. Apával együtt fürdetjük, tehát attól sem kellene félnie, hogy történik valami rossz.


Korababa, két hétig volt a koraszülött intenzíven, ahol elég brutálisan fürdették. Nem tudom, már arra gondolok, hogy az akkori rossz élmények miatt fél a víztől.


Szerintetek???

Már elég kellemetlenek az esti pancsik így. A strandra emiatt nem is merek vele elmenni, a babaúszás kilőve....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook