Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos babám utálja a húst... fórum

8 hónapos babám utálja a húst... (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. egypt (válaszként erre: 56. - 9a095cf031)
2016. júl. 21. 11:58

Japánban eszik a rengeteg halat, tojást, csirkét, stb., nem vegánok. Amerikában ott a sok gyorskaja. Mégis hogy lehet összehasonlítani a kettőt?

Fejlődő szervezetről beszéltem, olvass utána megbízható helyen vagy kérdezz meg egy hozzáértőt, aki tanult biológiát meg biokémiát, kell -e nekik hús vagy sem. A műveletlen szerintem nem én vagyok kettőnk közül, legalábbis máshonnan szerezzük a műveltséget. (Mellesleg helyesen: rizst.)

És nem azt írtam, hogy a zöldség egészségtelen és sok húst kell enni, csupán azt, hogy az egészséges fejlődéshez valamennyi hús is kell, pláne nekünk, mert az sem mindegy ugye, ki milyen génekkel rendelkezik és milyen fajta táplálkozási kultúrában nőtt fel. Ami egy ázsiainak jó, egy európainak nem feltétlenül.

74. enigma. (válaszként erre: 73. - Marrone Ricci)
2016. júl. 13. 10:19

A fiam 8 hónapos korától eszik lazacot, harcsát, pontyot. A tavalyi balatoni nyaralásunk idején volt 8 hónapos, ott megkóstolta a hekket is (5 falatot, panír nélkül) mert egész egyszerűen kinézte a szánkból :-)

Egy éves korától kap tonhalat, zöldfűszerekkel és citromlével kikeverve.

2016. júl. 12. 15:25
Ti halat adtatok már 8 hónaposan a babáknak? Ha igen, milyet és hogyan? A hal témáról tényleg mindent lehet olvasni,adni 8 hónapos kortól, nem adni 1 éves korig, édesvizit, tengerit, ne azt, higyanyszennyezés és antibiotikumozás a haltenyészetekben, szálka miatt konzerv, konzerv nem jó, csak a friss,... :D Én még nem adtam neki halat.
72. syria (válaszként erre: 60. - Marrone Ricci)
2016. júl. 11. 17:48

Nem értem a védőnőt.


Az elsőszülöttem tanított meg arra, hogy az el nem rontott emberke zsigerből tudja, mi a jó neki. Hiába akartam rendszeres programokat tartó anyuka lenni, ha a fiam aludni akart, akkor felébreszthetetlenül aludt. Toronymagasan tett rá, hogy evés-, fürdés-, mit tudom, milyen idő van. Fantasztikus alvókával született.

71. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Marrone Ricci)
2016. júl. 11. 16:48
2 nap az jó. Ha több napra szeretnéd, lefagyaszthatod, kivéve azt, amibe krumplit teszel, de végülis máshova is elhasználhatod a levest, pl rizottóba nektek.
70. Cucicsillag (válaszként erre: 32. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 10. 22:02
En a sotol kivok... Anyosomek annyira soznak,hgy ehetetlen :(
2016. júl. 10. 21:52
Olyan fura nekem, hogy a küldés helyett itt arra kell rábökni, hogy ment. :o
68. Marrone Ricci (válaszként erre: 67. - Csipkerózsika)
2016. júl. 10. 21:50
Én B+, de arra már nem emlékszem, hogy nekem milyen okosságot írtak. :)
67. Csipkerózsika (válaszként erre: 66. - Marrone Ricci)
2016. júl. 10. 21:35
Igen, én is olvastam. Én A-s vagyok: vegetáriánus. :D
66. Marrone Ricci (válaszként erre: 64. - Csipkerózsika)
2016. júl. 10. 21:17
Igen, én sem tudnék minden nap húst enni, télen többször eszem talán, de ilyen melegben elvagyok a gyümölcsökkel, levesekkel, könnyebb kajákkal. Azt olvastam, hogy ez vércsoport függő is, a nullás kívánja mindig a húst.
65. Marrone Ricci (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2016. júl. 10. 21:13
A levessel hígítottam fel neki pépesre a répás húst, kis krumpli is volt benne. Tegnap főztem, ma még kapott belőle. 2 napig lehet adni, vagy ezt is szabad úgy, mint az üvegeset, hogy kinyitástól számított két nap? Mondjuk én már 3 napos üvegeset sem szoktam odaadni, ha nem eszi meg, inkább kidobom.
64. Csipkerózsika (válaszként erre: 60. - Marrone Ricci)
2016. júl. 10. 20:55

Szerintem ez tök normális. Valamikor az őseinknél, sőt a mi családunkban - paraszti családból származom - még a nagyszülőknél, meg nálunk is az volt a szokás, hogy hetente egyszer ettünk húst: vasárnap. Nekem speciel a mai napig pont elég ez a heti egy alkalom.

Egy időben olyannal éltem együtt, aki csak húst hússal bírt enni, hát egy év után úgy éreztem, hogy feldobom a talpam...

63. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Marrone Ricci)
2016. júl. 10. 15:23
Hát ahhoz képest egyáltalán nem vagytok lemaradva, de gyerekfüggő is, hogy mire van igénye, vannak édesszájú vagy sósat kedvelő gyerekek, mondjuk én a gyümölcsöt a husival soha nem kevertem össze, de gyerek és gyerek között is van különbség, a középsőm pl olyan nagy adag zöldséglevest, babatésztát evett egész korán, hát persze, mert neki nagyon korán jöttek a fogacskái is, meg eleve jobban rajongott a sós ízekért:)
62. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Marrone Ricci)
2016. júl. 10. 15:11

De én úgy értettem, hogy a levét. Ha úgy készíted el, ahogy írtam, a leve táplálóbb mint a sűrűje, és így nem kell a húst odaadni neki, viszont a levéből esetleg többet megeszik és akkor több fehérjét fogyaszt el.


Pl elég mondjuk másfél deci leveshez hozzákeverni 2-3 evőkanál rizspépet (rizskrém néven is fut, ha nincs ilyened, akkor turmixolt főtt rizst), és ebbe teszel zöldséget (ahogy írtad, pl a sárgarépát.

61. Marrone Ricci (válaszként erre: 52. - Csipkerózsika)
2016. júl. 10. 14:57
Most olvasgattam itt a fórumon és több anyuka is írta, hogy a 8 hónapos babája még anyatejes és gyümölcsöket kóstolgat. Ehhez képest nem vagyunk lemaradva.
60. Marrone Ricci (válaszként erre: 58. - Syria)
2016. júl. 10. 14:51
Ok, megnyugtattatok, a védőnő paráztatott be, amikor megtudta, hogy hetente csak 1x-2x tudok neki minimális húst adni, mert nem szereti. Legalább a tápszert szereti, azzal pótolom ki mindig kaját, még egy étkezést sem tudtunk kiváltani. 2x adok neki pépet egy nap, utána tápi, mert 100 ml körül eszik csak egy étkezésre, nem kér többet. Erőszakoskodni meg nem akarok vele, mert megutálja az evést. Szerencsére a vizet szereti, azt sokat iszik, meg a tápszer, ami megy nálunk és a gyümölcsök.
59. Marrone Ricci (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. júl. 10. 14:43
A levesből répát kevertem össze hússal és kipróbáltuk a főtt fokhagymát hozzá, eszegette, de nem rajongott érte. Pár falat azért lement. Ma barackkal kevertem neki, így jobban ette, délután még kap hozzá banánt és barackot.
58. syria (válaszként erre: 47. - Marrone Ricci)
2016. júl. 10. 10:45

Ne erőltesd a húst (mint ahogy sok mást se)! Ha nem eszi, a baba szervezete nyilván tudja, hogy miért utasítja el.


Nem hülyeség a vegetarianizmus. Tudom, mert próbáltam. Egyetlen hátrányát tapasztaltam: baromira hiányzott a hús. :)

2016. júl. 10. 09:21
Én a fórumindítótól szeretném kérdezni, hogy hogy sikerült a levessel való próbálkozás? Azóta minden rendben, azt már szereti a babád?:)
56. 9a095cf031 (válaszként erre: 50. - Egypt)
2016. júl. 9. 19:04

Japánban viszont baromi magas az életkor, jóformán a legmagasabb, és ott jellemzően sok zöldséget esznek, viszont nagyon kevés rizset. Az indiaiak meg közel sem élnek olyan egészségügyi körülmények között, mint pl. egy húsfogyasztó amerikai.


Igazából nem értelek. Ma már elismert tény az, hogy húsfogyasztás nélkül is lehet hosszú és egészséges életet élni, kismillió példa van rá. Ezek után megcáfolni ezt a dolgot elég furcsa.

55. 9a095cf031 (válaszként erre: 34. - Egypt)
2016. júl. 9. 19:01

Keress rá a hanzákra, ők egy kb. 100 ezres közösség, akik arról híresek, hogy mikor felfedezték őket, jóformán semmilyen általunk ismert betegségük nem volt, pedig ők aztán szó szerint nem ettek húst. Ahogy több millió indiai gyerek sem.


Ne haragudj, de azért, mert műveletlen vagy a témában vagy te személy szerint úgy véled, hogy a fejlődő szervezetnek kell a hús, ettől függetlenül már régóta tény, hogy nem kell. Az ember mindenevő, ehet húst, de ha nem eszik, akkor is bőven be tudja vinni változatos táplálkozással az összes szükséges összetevőt.


Azt mondod, nem szórakoznál a gyereked egészségével - őszintén, akkor te ugye sosem adsz neki vegyszerezett, műkajákat, édességet és ilyesmit? Furcsa, hogy a vegetarianizmust nem fogadjék el az emberek, azt viszont igen, hogy sokan műkajákkal tömik a gyereket.


Azért, mert "szerinted" nem egészséges a vegetarianizmus, attól még az lesz. Sőt, remélem tudod, hogy épp a mindennapi húsfogyasztás az, ami pumpálja az esetleges rákhajlamos sejtjeidet, rombolja az érrendszert és a szívet, a beleket, ésatöbbi....?

54. 1abbb5d144 (válaszként erre: 46. - 328e1b30ab)
2016. júl. 9. 10:27
Az ami valakinek bejon, nem biztos,hogy masnak is. Szerintrm tuti lehet a rasszok koztis kulonbseg ebben is.most nem a husra gondolok,hanem altalaban.
53. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Egypt)
2016. júl. 8. 22:08
Ezek nem áltudományos források, ezt az összes egészségügyi szervezet alátámasztja kórházi és egyéb adatokkal. Nem kötelező követni de hogy áltudományos, az nem igaz.
2016. júl. 8. 21:55

Szerintem nem olyan nagy baj az. Az ízlés idővel változik és a szervezetnek van egy alap intelligenciája, vagyis amire szüksége van, azt kívánja. Ha szüksége lesz rá, akkor megeszi.


Az afrikai törzzsel kapcsolatos kísérletben nem hiszek. Ez maximum akkor lehetett igaz, ha amúgy éheztek és komoly hiánybetegségeik voltak, de én inkább azt tudom elképzelni, hogy a belterjesség miatt silányultak el a génjeik és ez volt az igazi ok... Ha egyáltalán igaz volt és nem csak propaganda a húsevés mellett...

51. egypt (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2016. júl. 8. 13:02
De ugye nem gondolod komolyan, hogy csakis azért, mert nem esznek húst? Inkább mert nem esznek gyors kaját meg hasonlókat és egészségesebb az életmódjuk, pl. általában nem dohányoznak, stb. Ezért veszélyes összehasonlításoknál egyetlen faktort kiragadni, így lehet téves következtetéseket levonni.
50. egypt (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2016. júl. 8. 12:57

Tudom, hogy nagy divat manapság, hogy azt akarják elhitetni az emberekkel mindenféle áltudományos forrást felhasználva, hogy a húsevés káros, de szerintem ettől még nem lesz igaz. Minden rákkeltő túl nagy mennyiségben (még a víz is), a legtöbb zöldség kimondottan (lásd spenót), erről is van egy csomó tanulmány, úgyhogy a marhahúsról ennyit. :) Ha meg India, hát nem túl magas ott az átlagéletkor...

Nyilván mindenki azt hiszi el, ami számára szimpatikus, én a magam részéről inkább hiszek egyetemi professzoroknak és tudósoknak, mint pl. vegán étrendet népszerűsítő oldalaknak.

49. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Marrone Ricci)
2016. júl. 8. 12:33

A fehér cannellini babnak is nagyon vékony héja van, nem zavarja a babák pociját de át is passzírozhatod a hüvelyeseket kezdetben főzés után és így a héj a passzírozóban marad. Ha te főzöd, akkor mindig előzetes áztatás, ami közben 3-4 óránként cseréld ki a vizet és az utolsó vizet is dobd ki, a főzéshez másikat használj. Ezzel a módszerrel kidobod azokat az emésztésgátló anyagokat amik az áztatás közben áznak ki a száraz hüvelyesekből.


Ha jól emlékszem, zsenge zöldborsót az enyémek már elég korán kaptak, az olyan átmenet, már hüvelyes de nem zavarja őket ez sem.

2016. júl. 8. 12:26
Én azt gondolom, hogy a mértékletesség nagyon fontos, legyen szó babáról vagy felnőttről egyaránt. Pl. ennyi idősen áfonyát még nem kaphat,ettől függetlenül lehet kapni 6 hónaposnak adható áfonyás kaját. Azt mondjuk nem adtam neki, de biztosan nekik megfelelően van elkészítve. Viszont áfonyás joghurtot ettem pár nappal ezelőtt és kért belőle, adtam neki 2 kiskanállal, nem lett semmi baja tőle. Egyébként a fahéjról én is olvastam, hogy az első fuűszerek közé sorolták, ami adható. Nyilván itt is érvényes a mértékletesség.
2016. júl. 8. 12:12
Köszönöm szépen mindenkinek, próbálkozunk tovább. Ma húslevest főzök, megpróbálom a fokhagymás mixet. :) Állítólag a vöröslencse jó, mert nincs héja és nem puffaszt, azt majd kipróbálom. Ma adtam neki alma-csirke üvegeset, nem nagyon kérte, de utának belekevertem a vaníliás rizspépbe, raktam még bele sárgabarackot, úgy megette, örültem. :)
46. 328e1b30ab (válaszként erre: 39. - Egypt)
2016. júl. 8. 08:57

Indiában egy nagyjából százmilliós közösség nem eszik húst, soha. Nem alacsonyak és nem értelmi fogyatékosok.


Ennyit az "afrikai törzsről".

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook