Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha a fiam(9hós) egy hónapja útál fürdeni? :( fórum

Mit tegyek ha a fiam(9hós) egy hónapja útál fürdeni? :( (tudásbázis kérdés)


30. Roni24 (válaszként erre: 29. - Mokka78)
2008. jan. 18. 17:23

Na, hurrá! :)))

Nagyon örülök! ;o)

2008. jan. 15. 21:21
Elmúlt a fürcsiutálat! Biztos kinőtte :)
28. Mokka78 (válaszként erre: 27. - 5cb4354c81)
2007. dec. 31. 16:42

Lehetne ,de egy-két cm-nél nem többet!!! :(

Annak meg nem sok értelme.

27. 5cb4354c81 (válaszként erre: 25. - Mokka78)
2007. dec. 31. 14:37
Pici vizet sem lehet beleengedni? Nem kell sok először, csak éppen legyen az alján valami.
2007. dec. 31. 10:40
Ha van kád is,akkor lehet próbálni mindenféle oldalára tapasztható játékokat,főzőcskézni szokott a lányom,babát mosdat.A zuhannyal az a baj,hogy folyamatosan folyatni kell a vizet.
25. Mokka78 (válaszként erre: 23. - 5cb4354c81)
2007. dec. 30. 19:11
Hát sajna nekünk nem! az Anyósék direkt alacsonyat vettek annakidején ,hogy ne keljen akkorát lépni! :(
2007. dec. 30. 18:59
Nagyon jó a magasított tálca,mert egy nagyobb gyermek is tudja élvezni az ottani pancsit,ha a lefolyót befogjuk.Bár nálunk van egy nagy kád,mégis néha ilyet játszunk.Mit ajánlanátok,ha útál hajatmosni a három éves kislányom?
23. 5cb4354c81 (válaszként erre: 22. - Mokka78)
2007. dec. 30. 18:44
Igen, direkt ilyet vettünk, pont a fürcsi miatt.
22. Mokka78 (válaszként erre: 21. - 5cb4354c81)
2007. dec. 30. 09:18
Magasított a zuhanytálcátok?
21. 5cb4354c81 (válaszként erre: 20. - Mokka78)
2007. dec. 29. 21:42

Szia! Nekünk is csak zuhanyzónk van, én a tálcába engedek vizet, és abban fürdik, már 6 hós kora óta. Van, hogy mellé ülök(már amennyire elférünk), és úgy játszunk. Próbáljátok ki így, hátha sikerülne.

(Az én fiam pici korában utált fürdeni. Születésétől, amíg nem tudtam felültetni a kádjában. Végig üvöltött minden fürcsit,+a törülközést+az öltöztetést)

20. Mokka78 (válaszként erre: 17. - 984ff08d0b)
2007. dec. 29. 12:43
Tusolást még nem próbáltuk együtt! Még megvárom hogy stabilan álljon,talán úgy könnyebb lsz a zuhanyozás :)
2007. dec. 29. 12:42
Usziba voltunk mi is! De a 6 alkalom után már nem tetszett neki sajnos! és egyre jobban nem szerette :)
2007. dec. 29. 11:18

Sziasztok!

Az én fiam(9év)most utál mosdani,de az uszoda jöhet.A kislányom (3év)a hajmosit nem csípi,de az uszoda neki is bevált.

17. 984ff08d0b (válaszként erre: 15. - Mokka78)
2007. dec. 29. 10:43
ohh, értem :( tusolni nem szoktatok együtt? Ő a kiskádjában...vagy az nem fér oda? Fiamnak saját lavórja(műanyag) volt nyáron, ő abban pancsizott, én mellette zuhanyoztam :D Néha amúgy ő is rövidre zárja a fürdést, de olyankor áltban már fáradtabb és e miatt.
16. Mokka78 (válaszként erre: 14. - Roni24)
2007. dec. 29. 08:16
Szerzek játékot jövöre! :)
15. Mokka78 (válaszként erre: 13. - 984ff08d0b)
2007. dec. 29. 08:16
Sajna nincs nagykád,csak tusoló! Kiskádba fürdik! :(
14. Roni24 (válaszként erre: 12. - Mokka78)
2007. dec. 29. 00:21

Ez is már haladás. :) Ne izgulj, meg fogja szokni újra! Kéne neki valami vadiúj vízijátékot beszerezni. Olyat, ami felhúzhatós és úszik a vizen. Ezek nagyon tudják érdekelni őket!

Ha meg csak pár percig is kibírja anélkül, hogy nyüszizne, akkor próbáld meg dumával elterelni a figyelmét, miközben fürdeted. Magyarázd neki, hogy milyen fincsi a pancsi, és hogy gyorsan megmossuk a lááááábikóóódat, meg a pocidat, meg a füledet, meg a stb... és ha kész vagyunk, hoppp, már ki is jövünk a vííízbőőőől! Ugye milyen finom volt? :))) :PP esetleg, próbáld meg, hogy megmutatod neki a kis kezével, hogy hogy kell fürdeni, az is leköti a figyelmüket egy darabig.

2007. dec. 28. 21:27
Szia, ha más nincs előtte apa vigyázzon rá és ha nagykádban fürdeted zuhanyozz le, mosd ki a kádat és ülj be vele te is...persze fürdőruhát vagy bugyi-melltartót vegyél és csak akkor ha nincs gombás körmöd vagy nőgyógyászati panaszod...de az együtt fürdés jó és leköti. Pár nap után már ülj ki 3-4 perc után a kád szélére, megint pár nap után már csak a szélén ülj és végül kint ülj ott végig. Ha bármikor sírni kezd a kiszökés alatt, csobbanj mellé. Egy idő után sikerülni fog így remélem...
2007. dec. 28. 20:31
MA se ment jobban a fürdés! Sok vizet engedtünk,az úgy tünt tetszett neki,:) kereste a lábát ! de ez csak pár percig tartott, utána felpattant és nyöszörgött hogy vége!
2007. dec. 27. 21:12
Ez a fekvés dolog biztos mindenkinél így van! Amikor egyszer felültettük megpróbálni annakidején ,hogy milyen.. nahát azóta nem lehetettt belefektetni! :)
2007. dec. 27. 21:09
Köszi Mindenkinek! Bevittem egy csupaszbabát neki(unokatesótól örökölte) Rá se hederített :) 3 táncoltunkbohockodtunk neki ,de gyorsan kipattant a vízből :( De legalább ma leült!
2007. dec. 27. 20:02

Szia Mokka!


Dominak is volt egy ilyen korszaka 8 hósan, mint Siminek, kb 3 hétig tartott. Szép fokozatosan szokattuk vissza a vízbe. Sikerült, és a mai napig nem tudjuk mitől volt, hiszen nem ijedt meg semmitől.

Szal mi úgy csináltuk, hogy Első este csak éépen hogy beleállítottuk, közbe énekeltem, és apja gyorsan lemosta. Második este szintén, és meg sem próbáltuk leültetni. Harmadik este mikor állt, játékokat mutattunk neki ( kedvencét, ha bírja a viezt, vagy üres palackba tegyetek vizet, és öntsétek ki lassan belőle). Negyedik nap megpróbáltuk beleültetni, + ének+ kedvenc játék, gyorsan kivettük, mihelyst végeztünk, nem volt pancsi, és így tovább, mindig kicsit tovább hagytuk, de ha jelzett, egyből ki. 1 hét volt kb és visszaszokott. Azóta meg nem akar kiszállni. De a hajmosás szintén ülve van, nem lehet lefektetni. Ja, és nagyon szorosan fogd, bújj hozzá, hogy érezzen minél jobban.

8. Roni24 (válaszként erre: 2. - Mokka78)
2007. dec. 27. 19:32

Szia!


Nálunk egy lázas, hűtőfürdőztetéses 5 nap után jött egy olyan időszak (még kicsi volt), amiután ha a karomon fektetve fürdettem, elkezdett keservesen zokogni! Csak ülve hagyta magát megfürdetni, de sajnos, ez a hűtőfürdőztetéses élmény annyira benne maradt, hogy mikor néhány hónap múlva újra megpróbáltam, belefektetni a kádba, megint rettenetesen rémült sírásba kezdett! Ezek után újabb hónapokig ordítás volt a fürdés. Már ha csak meghallotta, hogy megyünk fürdeni, rákezdett a sírásra.

Nagyon sokáig ment ez így, semmi játék sem érdekelte már akkor, ő is állandóan mászott volna ki a kádból!

Bele sem akart ülni többé, egy ideig csak állva tudtam megfürdetni, mert akkor nem sírt. Persze hajmosásnál muszáj volt leültetni, így akkor megint csak ordítás volt a vége.

Eleinte nyugtatgatások és magyarázatok közepette igyekeztem minél hamarabb túllenni a fürdetésen, hogy ne lovalja bele magát nagyon a zokogásba!

Aztán egyszer kitaláltam, hogy mivel az addigi fürdőzős játékai már nem nyugtatták meg, olyat vittem a kádba, amit szeretett, és nem baj, ha víz éri! Nálunk a buborékfújó jött be, egyébként is imádta, és bevittem a kádba is játszani! Ezzel a módszerrel, néhány nap alatt megint hozzászokott a pancsihoz, mert elterelte a figyelmét. Nem is sír azóta, persze a fektetvefürdetéssel azóta nem kísérletezek, nehogy megint elriasszam a pancsitól! :)

Próbálj ki valami hasonlót! Remélem bejön! :)

2007. dec. 27. 18:23
Ja És csak kiskádunk vamn!:(
6. Mokka78 (válaszként erre: 3. - 14775640c4)
2007. dec. 27. 18:23
remélem elmúlik!
2007. dec. 27. 18:23
tele van a kád játékkal! de amióta fel tud állni felpattan és a nyakamba kapaszkodik sírva:(
2007. dec. 27. 18:18

Nem lehet, hogy korábban megijedt valamitől, pl szemébe ment a víz, stb, és most azért fél?

szerintem is vigyetek valami játékot a kádba, kacsát, vagy ilyesmit, akkor lehet, hogy nagyobb kedve lesz neki is fürödni.

2007. dec. 27. 17:48

szia!

nálam mindét gyereknél volt egy ilyen korszak csak kicsit később. kb 1 éves kor körül.előtte imádtak fürdeni és utána is.kinőtték ezt a korszakot.igaz a nagy a hajmosástól még mindig fél.nekem a kicsinél pl. az jött be hogy összeraktam egy kádba a nagytesóval. észre sem vette és ugy eljászottak hogy egyből megkedvelte a fürdést ujra.persze ez akkor müködik ha nincs túl nagy korkülönbség.a nagynál meg játszottam mellette mig fürdött.bevittem a babáit. megmutattam hogy fürdenek.és ez tetszett neki.igaz tiszta vizesek lettek a babák, de legalább eltereltem a figyelmét.

2007. dec. 27. 17:41
Végig sírja az egészet,a törölközést is! :(
2007. dec. 27. 17:40
Mit tegyek ha a fiam(9hós) egy hónapja útál fürdeni? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook