Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » USA Hawaii ingatlanárak - leasehold, fee simple - ValakiI tud erről infót? fórum

USA Hawaii ingatlanárak - leasehold, fee simple - ValakiI tud erről infót? (beszélgetős fórum)


12. Jasmine24 (válaszként erre: 11. - Makkmarcsi)
2011. nov. 9. 15:56
Igen Anglia! Igy van! :) De barmikor tuladhatsz rajta es megy a hitelebol az embernek, nem pedig kidobott penz mintha alberletbe lenne az ember.
11. makkmarcsi (válaszként erre: 10. - Jasmine24)
2011. nov. 8. 08:31
És melyik országban élsz, ha megkérdezhetem? Ja, ha freehold, akkor gondolom Anglia. Találtam egy linket amúgy, ahol elmagyarázza; igen, a különbség (fordításom alapján), hogy a fee simple (USA-'ban) biztosítja a legerősebb tulajdoni jogot, míg a másik gyakorlatilag egy hosszútávú bérleti jog.
2011. nov. 7. 17:57
Sziasztok! Mi leashold-ra vettuk a lakast, ha jol tudom mikor vettuk 3 eve akkor volt rajta 55 ev. Van olyan lehetoseg azonban, hogy megvedd a freehold-ot es nyilvan lakastol haztol fuggoen, de nem olyan veszes aron. Mi is gondolkodunk rajta, mert csak 5 ezer font lenne, de innen par ev mulva ugyis kikoltozunk, mert 2 szobas es picike lenne majd a gyerekekkel, ha lesznek.
9. makkmarcsi (válaszként erre: 8. - Martian)
2011. nov. 7. 12:22
Ja, hogy melyiket válaszd..hát, én is elbíbelődnék ilyesfajta gondokkal ott :-)
8. Martian (válaszként erre: 7. - Makkmarcsi)
2011. nov. 7. 12:00
ez legyen hawaiion a legnagyobb problémám :DD
7. makkmarcsi (válaszként erre: 6. - Anyapocak)
2011. nov. 7. 11:59
Köszi! Jól megbonyolítják..:-)
6. Anyapocak (válaszként erre: 4. - Makkmarcsi)
2011. nov. 7. 11:56

igen úgy van ahogy leírtad. de h őszinte legyek fogalmam sincs mi lesz 100 év múlva, gondolom az ingatlan árak arányosan mennek fel, nem tudom mi értelme van ne kérdezd meg! :-)

a fee simple-ről még nem hallottam, a fee díjat jelent a simple meg simát, lehet ott kint a leasholdnak az ellentéte, itt freeholdnak hívják amikor örökös tulaj vagy.

5. Martian (válaszként erre: 4. - Makkmarcsi)
2011. nov. 7. 11:13
ha jól értem akkor, ha már csak 5 év van hátra akkor annyival olcsóbb, de 5 év múlva visszaszáll a cégre akik eladták 95 évvel ezelőtt
2011. nov. 7. 11:11
Köszönöm, akkor ez valószínűleg ott is így működik. Csak ezeket a lelakott éveket nem értem. Ha teszem azt Józsi megveszi 100 évre, nekem 5 év múlva eladja, akkor az enyém 95 évig. Én is továbbadhatom pl.10 év múlva? Akkor aki tőlem veszi meg, az már csak 85 évig birtokolhatja, és így tovább? És ha lejár az összes 100 év? Teszem azt én akkor veszem meg, amikor már csak mondjuk 5 év van vissza, és ez lejár, akkor az ún. eredeti tulajé lesz megint? Tehát ez olyasmi, mint a nyaralási jog 20 évre? Ennek egyébként mi az értelme, hogy nem váltakoznak folyton a bérlők? És azt nem tudod véletlenül, hogy ez a "fee simple" mit jelent? Mert a szavakat értem, de nem tudom mit takar. Bocs a sok kérdésért :-)
2011. nov. 7. 11:04

a hawaii ingatlanokba nem tudok segíteni de a leashold kérdésben igen, mert itt kint (Angliában) is úgy működik. Az ingatlanok 80%-a leashold ami azt jelenti h megveszel egy ingatlant és 100 évre a tied, persze ezt eladhatod a 100 év alatt és ugyanannyi pénzt ki tudsz belőle venni, ha érted mire gondolok, csak ha tovább adod akkor a lelakott évekkel csökken a következő tulajdonosaknak.

Nálunk a nagya építtető cég a leasholder.....

remélem segítettem egy kicsit, :-)

2011. nov. 7. 10:47
Ha lenne annyi pénzem, akkor nem kéne idejárnom felvágni... Akadhat itt valaki, aki esetleg tud segíteni. Egyszerűen bizonyos oknál fogna kíváncsi vagyok az infóra, ennyi.
2011. nov. 7. 10:38
Sziasztok! Hawaii-i ingatlanárakra vagyok kíváncsi, de bármilyen oldalra ütöm be, hogy árak (akár lakás, apartman, condo, ház), mindenhol ilyen kategóriákat látok, hogy leasehold (kibérlés), vagy fee simple. Tehát látom, hogy mondjuk egy condo Waikiki-n 100.000$, de mégis azt írja, hogy bérlés. Ez azt jelenti, hogy ennyiért a vevő csak X időre a bérleti jogot veszi meg? Hol lehet találni olyan oldalt, ahol csak az van írva, hogy valóban mennyiért lehet venni mondjuk egy lakást Oahu-n? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook