Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött mellett óvodás? fórum

Újszülött mellett óvodás? (beszélgetős fórum)


19. martin3 (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 31. 00:23

szia! nálunk 4 gyerkőc van, és kb 1,5év a különbség közöttük. Vagyis mikor a legidősebb oviba ment,a 2. 1,5éves volt a 3. pedig 5 hetes. A kislányom mindjárt az első héten összeszedett egy hányós vírust, amit az egész család elkapott, kívéve a pici, őt megvédte gondolom az anyatej. Szerencsére mindenki túl volt a víruson 1-2 nap alatt. A tél folyamán még 1-2x volt náthás, max 1-2x lázas, amit nem feltétlenül kapott el a többi(a pici 1x sem!). Most a 4.babánk is nyári, így a 2 nagy már ovis, de a pici semmit nem kapott el eddig! Szerintem őket védi az anyatej. Bár idén még egyik sem volt lázas, most kaptak el csak 2 hete egy hányós-hasmenés vírust, ami megint az egész családon(felnőtteket is belelértve) végigment szép lassan...a picinek viszont most sem lett semmi baja!

szóval én a helyedben biztos, hogy beadnám oviba, különben is így fejlődik az ő immunrendszere is, ha elkapja a betegségeket. Ha a széltől is óvjuk később lesz beteges gyerek, vagy felnőtt korára. Az immunrendszer a betegségek által fejlődik...

18. dius81 (válaszként erre: 17. - F758a7200f)
2011. jan. 30. 14:16
igen, hasonlóképpen gondolom én is....
2011. jan. 29. 22:18

Az én nagyobbikom már javában ovis volt, amikor megszületett a hugika, és amikor elmentünk délutánonként elhozni a fiamat az oviból, a többi kisgyerek állandóan a babakocsi köré gyűlt és alig bírtam elhessegetni őket, a koszos kezecskéikkel mind rákapaszkodtak a babakocsira.


Őszintén szólva nagyon odavoltam, de mégsem mertem nagyon szólni érte, mert gyerekek, csak kedveskedni akartak, gondolom és nagyon kíváncsiak:)


Aztán jött a második turnus délután, mert a fiam is ugye állandóan a pici körül forgott, hogy ölelgesse meg minden, hiába hazaéréskor rögtön kézmosás, nem tudom, hogy igazából mennyi bacit adott át neki...És szintén nem hessegettem el őt sem, hogy ne legyen soha féltékeny stb.


Most a pici már majdnem 3 éves és sokkal ellenállóbb mint a nagyobbik volt ennyi idősen, mert már kezdetben kapott "kis adagokat":DDD Szerintem mire oviba megy, ő sosem lesz beteg, mert már majdnem mindent elkapott a nagytól amit lehetett. És nekem sokat számított az elején hogy egész délutánig csak a picivel foglalkozhattam, míg a nagy kitombolta magát az oviban:)

16. mtt80
2011. jan. 29. 22:10

Szia!

Én is a napközi mellett döntenék! Hidd el neked is jól fog jönni. Na meg azért ott csak kisebb a lehetőség a fertőzésre, mint a "rendes" oviban, hiszen oda nem csak 12 gyerek jár, ott nagyobb a veszély!

Csak arra ügyelj, ha a napközi mellett döntötök, hogy ne pont akkor kerüljön el a gyerkőc otthonról, amikor megszületik a pici, mert akkor azt hiheti, hogy most neki azért kell oviban lenni, mert a pici megszületett. Vagy már jóval hamarabb, vagy egy kicsit később.

Én tavaly szültem a kislányomat (áprilisban), a kisfiam akkor volt 4,5 éves ovis. Mikor megszületett a kicsi, utána 2 hétig a nagyot sem vittük oviba, otthon volt velünk.

2011. jan. 29. 22:05
A mi kisfiunk szeptemberben kezdi a mini csoportot az oviban, van egy húga. Én úgy vagyok vele, hogy ha már beteg lesz a gyerek, akkor inkább ilyen idős korban, mint később. A kicsilány is hamarabb esik át rajta, és nem lesz vele semmi gond. A betegségeket bárhol,és bárkitől elkaphatja a gyerek.
14. vikasz
2011. jan. 29. 22:02

A helyedben én beadnám oviba, jót tenne egy ekkora gyereknek, hogy közösségben lehet, vele egykorúakkal játszhat, barátokat szerezhet. A kistesó viszont elkaphatja tőle a betegségeket, még ha szopizik is, az nem védi meg. Tapasztalatból írom.

Én is alig várom már, hogy a 3 éves nagylányom oviba mehessen.

2011. jan. 29. 22:02

Nálunk amikor született a kistesó (2009. okt), a nagy dec. töltötte a 3-at és dillemáztunk menjen-e ja.tól oviba (amikor csak 3 hónapos volt a hugi).

A NEM mellett döntöttünk, éppen a betegségek miatt. Nem bántam meg, hogy csak most szept. ment oviba (betegségek így is hazajönnek, de már nem olyan csöpp a kicsi). Programot szerintem lehet szervezni, mondjuk nálunk több hasonló korú gyerek van akivel most ment együtt oviba...

2011. jan. 29. 21:58
Na, azért ez nem teljesen így van. Unokaöcsémet pl ki kellett venni az oviból, mert a csecsemő húga kórházba került egy olyan bacitól, ami a nagyfiúknak (3, 1,5) csak egy tüsszentés volt... Igaz a kislány valószínűleg hajlamos a légúti betegségekre, így nem ebből kell kiindulni. Ezért mondtam, hogy a nyár jó időpont, akkor kevesebb a betegség. Azért a helyedben beszélnék a védőnővel, dokival is, hogy mit javasolnak.
2011. jan. 29. 21:53

Hű, hát tényleg nem könnyű a döntés.

A kicsi, amíg kizárólagosan szopizik, (nálam minimum 6 hónap), addíg úgysem igazán kap el semmit.

A nyár pedig tényleg nem igazán veszélyes.

Szerintem elkezdi, és meglátjuk, mennyire nő meg a betegségek száma.

De én is úgy látom, hogy sokkal jobban érzi magát, ha van társasága.

2011. jan. 29. 21:52
Nálunk is most jön a tesó, nagyobbik jelenleg bölcsis, és megy oviba. Bacikat meg apukától, vagy a játszótérről, akárhonnan elkaphat. Emiatt nem szabad a nagyot "bezárni".
2011. jan. 29. 21:50
A napokban mondta nekem a gyerekorvosunk, hogy egy mai 3 éves gyerekkel nem szabad otthon maradni, vinni kell oviba, mert az anyuka már nem tudja kielégíteni az igényeit, nem tud vele annyit foglalkozni, amennyit kell. Főleg, ha anyuka energiáját másik gyere köti le. Sokkal okosabbak és többre van igényük, mint anno mondjuk nekünk volt.
8. tündér74 (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 29. 21:50
Szia!:) Én a helyedben nem tenném ki az újszülött pici babát a különböző fertőzéseknek. Minél kisebb egy gyerek, annál súlyosabb lefolyású lehet a fertőzés. Én elsőként ezt venném figyelembe.
2011. jan. 29. 21:49
Az a saját tapasztalatom, hogy sokkal edzettebb az a gyermek, akinek a nagytesó kezdettől fogva hazahordja a bacikat. Míg szopik, sok mindent meg sem érez.
2011. jan. 29. 21:48
3 évesen irány az ovi, ő már nagyfiú :-D én az egyszememet is adom 3 évesen oviba.
2011. jan. 29. 21:46

Neki kell már a gyerektársaság (mármint hasonló korú gyerekek társasága)

Lehet, hogy furcsa a hozzáállásom, de a bacik előbb-utóbb úgyis hazajutnak....

2011. jan. 29. 21:45
Én nem adnám oviba, igaz nem tudom még elképzelni, hogy bírnék 3 ilyen pici babával. Remélem megtudom:)
2011. jan. 29. 21:41
Szerintem neked könnyebb lenne ha "csak" két gyerek lenne otthon. Igaz, a bacik tényleg veszélyesek, de a tavasz vége-nyár már jó ebből a szempontból.
2011. jan. 29. 21:40

Szia, én mindenképpen az ovi mellett döntenék...

Bacikat a játszóról, a boltból és igazából bárhonnan hazahozhat a nagytesó, az apuka....

A nagyfiúnak meg arany élete lenne a mama mellett...gyerektársaságban...az én fiam szeptemberben kezdte az ovit (kiscsoportot) és februárban született a hugi, semmi gond nem volt...mikor tudtam, hogy valami nagyobb betegség lehet kialakulóban az oviban, akkor 1-2 hetet kihagytunk....

2011. jan. 29. 21:37

Sziasztok!


A kisfiam 3 éves lesz júniusban, van egy másfél éves kislányom, és áprilisra várjuk a harmadik babánkat.

Az anyósom most kezd el dolgozni egy családi napköziben, ahol maximum 12 gyerkőc lesz (egyenlőre még csak 4-5).

Felmerült lehetőségként, hogy a fiamat is beadnánk ebbe a családi napközibe.

Mellette szól, hogy a nagyijával lehet napközben, akit nagyon szeret. Imádja a társaságot, itthon szerintem unatkozik néha. Talán nekem is egyszerűbb lenne a két kisebbel itthon.

Ellene szól viszont, hogy esetleg hazahozhat bacikat a többi gyerektől.


Érdekelne, hogy ki hogyan döntene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook