Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött babánk nem eszik - segítség, mit tegyünk, hogy ne kelljen szondán táplálni? fórum

Újszülött babánk nem eszik - segítség, mit tegyünk, hogy ne kelljen szondán táplálni? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 5. 21:10
Küldtem levelet remélem megkaptad....
8. jency83 (válaszként erre: 6. - 3c222e9534)
2009. szept. 30. 19:52

Szia!

Volt már Győrből több baba is nálunk, szóval, ha ott az osztályon szólsz, biztosan kapsz beutalót, ill. meg tudok adni 1 telefonszámot is, ha komolyan érdekel a dolog! Addigis küldök 1 internetes címet, ahol részletesen elolvashatod tevékenységünket.

Küldöm priviben, mert ide nem lehet....:)

2009. szept. 30. 14:45
Dévény tornás szakember nem tud bemenni hozzá. Ők is kitünő eredményeket értek el "szopizni tanítással".
6. 3c222e9534 (válaszként erre: 4. - Jency83)
2009. szept. 30. 11:48

Szia!


Jelenleg Győrben vagyunk a koraszülött osztályon.


A terhességem alatt megállapították a terhességi cukorbetegséget - 13. héten - 160 gr-os szénhidrát diétát írtak elő; a 29. héten centralizált keringést állapítottak meg, de az el is múlt.


A szülés a terhességi hét 38. hetén történt, a baba akkor 36 hetesnek felelt meg.


8 napot töltöttünk a szülészeten- természetes úton szültem- 15 órás burokrepedésem volt;, mire elhitték, hogy nem én nem akarom szoptatni a kisbabámat, persze addigra teljesen kikészültem, mivel semmit sem tudtam pihenni, és 2 óránként kellett etetnem.


Most odáig jutottunk, hogy Győrben vagyunk a koraszülött osztályon, ahol a NUK-os koraszülöttes cumisüvegből etetjük,ebből 15-20-25 gr-ot eszik 15 perc alatt- elalszik etetés közben -, a többi fennmaradó mennyiséget szondán kapja, ami folyamatosan le van vezetve a gyomrába.


A baba nyugodt, alszik, etetés előtt felébred sír, nyüsszög. A fejét mozgatja, emelgeti, jobbra balra "fordulgat".


Elvégezték nála a kardiológiai, az anyagcsere, az izomtónus vérvizsgálatot, ezek negatívok lettek.


Jelenleg a genetikai kromoszóma vérvizsgálatra várunk,ami 2 hét múlva lesz meg.


Ma reggel megette az előírt 50 gr-ot a cumisüvegből és a 11 órási etetésnél is megette de közbe bealudt.


Várom jelentkezésedet!


Én jelenleg a héten délelőtt s este 8 után tudok gépközelben lenni, mert a babánál vagyok bent.


Köszönök előre mindent!

5. 3c222e9534 (válaszként erre: 4. - Jency83)
2009. szept. 30. 11:29

Szia!


Nagyon megköszönném, ha tudnánk beszélni valamilyen formában.


Megadom az e-mail és az msn címem, ha nem tűnök tolakodónak és ott mindent leírnék.


e-mail:

farkas-zsuzsanna@freemail.hu


msn:

egyetlenem001@hotmail.com


skyp:

fazsuu felhasználónév; település Győr

2009. szept. 29. 10:40

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hol ápolják a kisbabádat? Én csecsemőápolóként dolgozom az országosan egyedülálló FEJLŐDÉSNEUROLÓGIAI OSZTÁLYON, amelyet a mondhatom nyugodt szívvel világhírű Katona professzor fejlesztett ki(fejlődésneurohabilitácio). Nagyon sok kisbabát megtanítottunk már szájon át enni, szóval, hozzánk minden olyan babuci bekerül, aki ilyen gonddal küszködik. Kicsit több infó kellene a gyermeked egészségi állapotárol, a részleteket priviben is megbeszélhetjük, de ide is szívesen írok a az osztályunk profiljáról! :)

2009. szept. 29. 10:38
Miért kell szondázni?
2. törpe hugi (válaszként erre: 1. - 3c222e9534)
2009. szept. 29. 10:38
Szia! Csak kíváncsi lennék,időben szültél? A dokik mit mondanak?
2009. szept. 29. 10:34

Sziasztok!


Segítséget kérek!



A kisbabánk 2 hetes és szondán táplálják, mert nem akar enni.


Van valakinek tanácsa gondolata, hogyan lehetne ezen az áldatlan helyzeten változtatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook