Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött babák napirendjének kialakítása fórum

Újszülött babák napirendjének kialakítása (tudásbázis kérdés)


23. aeb750e196 (válaszként erre: 20. - Gavrilo1)
2009. jún. 11. 05:54

persze, tudom, hogy igény szerinti szoptatás van..amikor a baba kéri, de nekünk azt mondták, hogy ez azt jelenti, hogy ha óránként kér enni,akkor óránként adjunk neki, de 3óránál tovább ne legyen étlen.

Persze, a gyakorlatban sokminden más, mint a suliban. :)

22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - M_Marcsa)
2009. jún. 10. 22:46
És a teára is rákaphat. Inkább vizet kell adni.
21. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Erika_darts)
2009. jún. 10. 22:45
Éjszakai evés: kicsi lányom 2 évesen éjjel 2-szer kelt szopizni... Adtam.
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 19. - Aeb750e196)
2009. jún. 10. 22:35
Majd megtanulod a saját gyerekeden hogy ez a 3 óra nagyon relatív. Lesz 1,5 de lesz 4,5 is. És ez teljesen normális!! Ha a baba egészséges és nem koraszülött, vagy nagyon kis súllyú akkor az igény szerinti szoptatás sokkal jobb mind a babának mind a mamának. Ez a három órás dolog már elég idejemúlt.
19. aeb750e196 (válaszként erre: 17. - 5e76004fb5)
2009. jún. 10. 15:08
igaz, hogy még fiatal vagyok, és nincs saját gyermekem, de most voltam újszülött osztályon gyakorlaton . ott mondta a doktornő, hogy 3óránál tovább ne aludjon nappal, ennie kell, különben hamar kiszárad. éjjel aludhat, de nappal max 3óra teljen el két étkezés között.
18. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - Erika_darts)
2009. jún. 10. 08:03
Ez nálunk is volt,de Én igény szerint szoptattam,és nem ragaszkodtam mereven a fürdetés időpontjához.Volt,hogy 7-kor fürdettem,volt,hogy 9 kor.Mindig hozzá igazodtam.Miért kellene leszoktatni a 2 hónapos babát az éjszakai evésről?Annyit szopik amennyi az igénye,ha tápot kap az mondjuk más helyzet.
2009. jún. 10. 07:59

Ó te szegény! Ennyi válaszból, hogy szűröd ki, hogy melyik a legjobb nektek?

Ellenvélemény: Mindig magadból indulj ki. Ha te is szereted, hogy a legjobb álmodból ébresszenek fel akkor te is ébreszd fel a babád.

(kivéve, ha nem koraszülött és gyakoribb táplálásra van szüksége)

2009. jún. 10. 07:56
Majd Ő kialakítja saját magának.Nem kell beleavatkozni a saját kis életritmusába,mert csak összevisszaság lesz a vége.Én hagytam,hogy akkor aludjon amikor ő akar,akkor szoptattam mikor éhes volt,egyedül a sétákat határoztam meg Én.És miyen jó,hogy nem tartottam be a merev ideológiákat(lsd.suttogó).Mert nagyon jó alvó lett.Fél délután2 és fél 5 között alvás és az éjszakát is végignyomja:)
15. Gligi (válaszként erre: 12. - Mókica)
2009. jún. 10. 06:16

Egyetértek!!!

Mi is így így csináltuk! Most 5 hónapos a kisfiunk és soha nincs probléma a napi történésekkel!

Fontos a rendszer, mert az biztonságot ad a picinek és tudja hogy mi után mi következik :-)

14. borbelya (válaszként erre: 4. - Koppanya)
2009. jún. 9. 20:04
Én sem! Kialakítja magától, ne erőltess rá semmit!!! Jó egészséget nektek!
13. aeb750e196 (válaszként erre: 11. - Erika_darts)
2009. jún. 9. 19:46
3óránál tovább ne aludjon nappal, fel kell kelteni etetni, nehogy kiszáradjon. a gyakorlaton nekünk vmi olyasmit mondtak, hogy akkor pl ha 8kor akar anya etetni, vigye el 7-fél 8kor a kicsit fürdetni, és utána legyen a szopi. Tehát előbb pancsi, aztán szopi. De 3óránként ennie kell. éjjel persze nem kell felkelteni
12. Mókica (válaszként erre: 10. - Vanianyu)
2009. jún. 9. 19:10

Mi is pontosan igy csináltuk, Maya 9 hónapos! Mindig tudom mi baja pont a napirend miatt! Én sokszor felkeltettem az elején, hogy beálljon a napirend, hamar meg is szokta! A mai napig mindig minden ugyanabban az időben van!!!

Az igaz, hogy az eleje nem volt zökkenő mentes, de ha kitartó valaki és türelmes, a későbbiekben nagy hasznára lesz!!!

2009. jún. 9. 18:18
A legnagyobb problámám az, hogy most is alszik, 3 órakor evett utóljára. Ha felkeltem, akkor és most eszik, akkor 8 előtt nincs fürdés, mert azt mondják teli hassal sem jó fürdetni. Ha pedig hagyom hogy aludjon, mondjuk még egy órát, akkor már lehet fürdenti 7-kor is. Utána eszik és alvás, de akkor meg éjjel kétszer is felkel enni. Próbáltam azt is, hogy ebben az esetben még 10-kor felkeltem és megetetem (addig úgyis fent vagyunk), így csak 2-3 között egyszer eszik. Ja és nekem mindig éjjel eszik rengeteget. Napközben 100 ml az adagja, de éjjel van hogy 150 ml is becsap és alszik tovább. Sokan mondják, hogy éjjel már nem is kellene enni (2 hónapos), mert régen - Anyukámék idejében - úgy szoktaták le a babákat az éjszakai evésről, hogy inkább teát adtak nekik éjjel.
2009. jún. 9. 16:21
Szia. mi az elsö naptol kialakitottuk a napirendet,kiságyba raktuk 3 oránként evett,minden este ugyanabban az idöben pancsi ,alvás. Hamar meg is szokta a lányunk. A mai napig tartjuk ezt .jol müködik mert igy tudja mikor mi következik ( 2,5 éves mult)
2009. jún. 9. 15:19
én már ahogy a korházból hazajöttünk a fürdés időt mindig betartottuk mind a mai napig(most lesz lassan 10 hós),szerintem azért fontos hgy ne össze vissza legyen a baba nai rutinja hogy egyszer 6 kor van fürcsi másik nap meg este fél 9 kor...........az evés nagyon nehéz valaki ezt valaki azt mondja.....én csak akkor kelteném a babám éjszaka ha nem lennne megfelelő a súlya amúgymeg tök felesleges.......az az egy bökkenő van a dologban hgy ahány ember annyi féle tanács.......ezt nekd és a babádnak a család napi szokásainak kell hogy megfeleljen
2009. jún. 9. 15:07
nekem 2 fiam van. az elsőnél viszonylag hamar kialakítottuk a napirendet, azaz ébresztettem- altattam-etettem. ő a mai napig ilyen "rendszerető". előnye, hogy lehet előre tervezni, és a gyerek is hamar megszok egy rendszert. hátránya, hogy majdnem 3 évig ringattam. a kicsinél ezt nem tudtam megcsinálni, egyszerűen mindent úgy kellett csinálni, ahogy ő akarta.pár hónapos korára kialakította magának a rendszert. viszont nagyon hamar bevezettünk egy kis alvás előtti rituálét, ilyenkor már tudja, hogy alvás lesz, beteszem az ágyba és alszik egyedül. gyereke válogatja szerintem.
2009. jún. 9. 14:58

ígény szerint szopiztak, ígény szerint aludtak- kiegyensúlyozott, végig aludt éjszakáink voltak mind a hárommal


az elsővel próbálkoztam az első pár hétben aminek állandó nyűgösség volt az eredménye, aztán jött az ígény szerinti cselekvés és tündér lett, a lányoknál nem is próbálkoztam

2009. jún. 9. 14:57
Pár hónaposan alakul ki a napirend, addig elég kiszámíthatatlan. Ha mindenáron befolyásolni akarod, napközben ne hagyd 3 ó-nál hosszabban aludni, vagyis tartsd be a kb 3 óránkénti szoptatást. Mondjuk ezt is nehéz, mert van h 3,5-4 de van h már 2 óra múlva éhes...
2009. jún. 9. 14:56

az újsz. az első időben szinte mindig alszik. nincs éles határ ébrenlét és alvás között. napirend kialakítása szempontjából is fontos az igény szerinti szoptatás: amikor a kicsi kéri, de 3óránál több idő ne teljen el a két étkezés között ( ha alszik, fel kell kelteni)

Ja, és az első 6hétben éhségsírás van, azaz "tuti" azért sír, mert éhes.

Aztán majd beáll egy étkezési rend, és ezáltal könnyebb lesz a napirendet is kialakítani

2009. jún. 9. 14:55

néhány nézet szerint, rögtön el kell kezdeni kialakítani a napirendet- én ezzel NEM ÉRTEK EGYET


3 gyerkőcöm van, ők alakították a saját rendjüket ki

3. szecsilla (válaszként erre: 2. - Erika_darts)
2009. jún. 9. 14:47
hadd, hogy ő alakítsa ki, idő kell neki. én semmivel sem erőltettem
2009. jún. 9. 14:45
Mikor és hogyan alakítottátok ki a napirendeteket?
2009. jún. 9. 14:44
Újszülött babák napirendjének kialakítás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook