Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok ajánlani valami jó (bio) babakozmetikumot ami már újszülötteknél is nyugodtan alkalmazható? fórum

Tudtok ajánlani valami jó (bio) babakozmetikumot ami már újszülötteknél is nyugodtan alkalmazható? (tudásbázis kérdés)


19. vberni01 (válaszként erre: 8. - Szabinasmile)
2012. jan. 6. 09:41
Igen, tudják, hogy káros. Sima textil darabot is bevizezhetsz, áttörlöd, és kész.
18. vberni01 (válaszként erre: 1. - Szabinasmile)
2012. jan. 6. 09:38

két betűs drogériának van naturkozmetikuma kifejezetten babák részére. Én a fürdető habot használom, ebbe teszek levendula olajat.

Babaolajnak bio szűz olivaolaj+mandula és jojoba olaj, és mindenki dícséri milyen jó baba illata van! (én nem érzek semmit!!!!! :) )


ui: hintőport mi sose használtuk!

17. xti_ (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2012. jan. 6. 02:14

én is ezt csinálom, de nem kell. csak derékig vetkőztetem, persze alul :) ezt egy peluscserénél mindenképp meg kell tenni úgy is.

shea vajat vagy kókuszt használok a popsijára, esetleg mixelve a kettőt. főleg a sheának olyan jó a fedése, hogy nem tud rátapadni a popójára a cucc,szépen leválik róla.

de ha kakis lenne, akkor is inkább megmosnám, mint hogy ott kencézzem rajta föl-alá... nekem az nem egészen tiszta.

16. Szabinasmile (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2012. jan. 5. 21:26

Igen ez igaz :)

Hát gondolom azért a nagyját ők is letörlik valamivel és utána mossák meg.

Remélek találok valamit ami beválik :)

15. Szabinasmile (válaszként erre: 11. - Mannalány)
2012. jan. 5. 21:24

Igen ezt is hallottam már, hogy a gyógyszertáriak sem a legjobbak. Igen sajnos a biobio baby nem túl olcsó, de találtam egy webáruházat ahol 3 dolgot megtudok venni 5000ért (fürdető, popsikrém és hintőpor) Jó, hogy írod a Weledát mert azzal is szimpatizáltam, azért nem vettem ma a DM-ben mert túl drágának találtam és gondoltam szétnézek hátha találok valami mást, vagy webshopban olcsóbban.

Megnéztem az Alverde-t, szerintem ezt fogom kipróbálni.

köszönöm szépen

14. trapiti (válaszként erre: 8. - Szabinasmile)
2012. jan. 5. 21:19
Arról nem is beszélve, hogy a csap alá tartáshoz az egész gyereket le kell vetőztetni, holott egyébként csak egy pelus csere lenne...
13. martin3 (válaszként erre: 8. - Szabinasmile)
2012. jan. 5. 21:17

ja csak én a kakit nem mosnám le a mosdókagylómban közvetlenül. persze volt már olyan, hogy nyakig kakis lett a gyerek, de a nagy részét ekkor is letöröltem..

a gyógyszertári mosdatókrémet én is utáltam, egy ragacsos, zsíros massza, ráadásul totál eltömődik tőle a lefolyó!!! szörnyű...ahelyett mindenképpen keress valami jobbat:)

12. trapiti (válaszként erre: 5. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:16
Mi popsitörlőztünk, és azzal sem volt semmi gond :) kellett is mert sokszor szó szerint nyakig kakás volt. Aztán jött a fogzás és mindegy volt mit csináltam sebes volt a popsija... szerintem a Jordán vizén kívül mindent tettünk rá... akkor múlt el amikor kijött a foga :)
2012. jan. 5. 21:15

A gyógyszertáriak is tartalmazhatnak sok nem túl bőr és bababarát összetevőt.

Mi kezdetben Weledás szappant használtunk, de nem volt jó, viszont a popsikrémük 1.5 éve bevált.

A Bio-bio babyvel én is szimpatizáltam, pár dolgot vettem is, de nekünk túl drága volt:-(

Olcsóbb márka a dm-es Alverde és jó még némelyik sajátmárkás babás termékük is.

Amiket a 2. hozzászóló írt, mind jó!!!(kivéve a gyógyszertári cuccok)

Amúgy sok illatuk ezeknek sincs, de így legalább nem nyomják el majd a babád finom természetes illatát.

(na, majd lesz nem finom is, de ez most nem téma:-D)

10. trapiti (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. jan. 5. 21:15
Kb. 2 éves koráig használtuk a Logonát, azóta a dm kamilla-pantenolos nagyflakonos babafórdetőjét. Érzékeny, fehér bőrű a kislányom, de soha semmi gondot ezek nem okoztak, most 4 éves. És mindig tiszta és illatos :)
2012. jan. 5. 21:14
A Weleda nagyon jó.
8. Szabinasmile (válaszként erre: 5. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:14

Köszönöm! Most írtam azoknak amit küldtél, hogy ők mit ajánlanak.

A popsimosással kapcsolatban: Keresztanyum kint él Olaszországban (ahol kicsit már talán fejlettebbek) és mondta, hogy kint egyáltalán nem használnak popsitörlőt hanem berakják a csap alá a babát és megmossák. Furán hangzik, de biztos tudnak valamit :)

7. trapiti (válaszként erre: 1. - Szabinasmile)
2012. jan. 5. 21:13
Ha nem akarod a gyógyszertári fürdetőkrémet használni (amit megértek, mert egy gusztustalan mancs az egész, és egyáltalán nem érződik tisztánka tőle a baba... főleg ha izzadósabb alkat) akkor a Bio Bio baby és a Logona fürdető tökéletes, csak ez a kettő babafürdető ami Mo-on kapható és lauryl szulfát mentes. mindekettőt használtuk, és nagyon jó volt.
2012. jan. 5. 21:11
Igen az orvos is sima napraforgó olajat ír fel, úgy tudom.
5. martin3 (válaszként erre: 3. - Szabinasmile)
2012. jan. 5. 21:11

azt hiszem a shea vaj is jó popsikrémként...de azért ezekről mindenképp érdeklődj alaposan, mert én most ezeket használom magamon és megakadt a szemem azon, amikor a leírásukat olvastam, hogy babáknak is ajánlják, csak már kidobtam a papírt, ha jól emlékszem és így már nem tudom, mit mire írtak(a babáknál)

A8múgy nekem 4 gyerkőcöm van, és az első 3 hónapban semmilyen popsitörlőt nem használtam nálunk, hanem csakis vizes vattát(ráadásul langyos-meleg vizeset, így nem is zavarta őket, ellentétben a kissé hideg érzetű popsitörlőkkel), és ettől semmilyen bőrproblémánk nem volt..

2012. jan. 5. 21:08
de a sima 100% szűz olivaolaj is jó:)
2012. jan. 5. 21:07

Köszönöm!

Igen, tudom, hogy az ilyen Johnson, Nivea stb egyáltalán nem jó mert sok káros anyagot tartalmaznak, ezért keresek valami olyat ami tényleg természetes és nem bántja a bőrét. Mindjárt megnézem amit küldtél :)

2012. jan. 5. 21:03

ezek a gyógyszertári krémek és fürdetők, amiket a doki felír...pont azért ezeket, hogy ne bántsa a baba bőrét..és ne a mindenféle anyaggal teletömött márkás cuccokat vedd az elején( Amitől illatos lesz)

amúgy bio cuccok, amik babáknak is jók: kókuszolaj, mandulaolaj, szőlőmagolaj, andio.hu oldalon találsz egy csomót..

2012. jan. 5. 21:00

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani valami jó (bio) babakozmetikumot ami már újszülötteknél is nyugodtan alkalmazható?

Februárban fogok szülni és mondta a védőnő, hogy a gyerekorvos ír majd fel fürdetőt, popsikrémet, hintőport és babaolajat is, de nekem ezek egyáltalán nem szimpatikusak. Sok barátnőm szült mostanában, ezeket használják és semmi baba illata nincs a babáknak, azt nem mondom hogy büdik, de kellemesnek sem mondható. Valami természeteset keresek, ami nem irritálja majd a bőrét. Bio bio baby. Ilyet találtam. Ismeri valaki?

Köszönöm előre is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook