Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ujjszopás és cumi fórum

Ujjszopás és cumi (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 2. 16:48
Hogy lehet az, hogy valamelyik gyerkőccel meg lehet beszélni, hogy bekötjük az ujját és 2 hét múlva már nem cumizik, másiknál meg szintén ugyanez a téma, csak azzal a különbséggel, hogy a cumizás helyett bepisil, körmöt vagy hajat rág....?
2013. márc. 28. 21:53

Off, jól hangzik ez a 18 éves felnőtt........

Azért ezen a kötésen elgondolkozok....

13. 15a0ad145d (válaszként erre: 12. - -Bigyóné-)
2013. márc. 28. 07:48
Azt hittem, hogy napközben is!
12. -Bigyóné- (válaszként erre: 11. - 15a0ad145d)
2013. márc. 28. 07:41
Miért lenne vicc ?! Te odafeküdnél a 18 éves gyereked mellé,és lesnéd,hogy mikor cumizik? Képtelenség! Álmában cumizik!
11. 15a0ad145d (válaszként erre: 10. - -Bigyóné-)
2013. márc. 28. 07:38

Ez vicc!

És nem zavar senkit?

2013. márc. 28. 07:37
Sógorom fia 18 éves,és még mindig szopja az ujját! :)
2013. márc. 28. 07:33

Nálunk is mindhárom csajszi szopja az ujját, a legnagyobb 3,5, a középső 15 hónapos lesz, a kicsi meg 4 hónapos.

A nagyobbik szinte csak elalváshoz, meg tv-zéshez szopizik,a középső hajlamos napközben bármikor a kicsi pedig szintén, ha álmos.

Próbáltam mindegyikőjüknél a cumit, de kiköpték.

Az ujjleragasztással csak riogatni szoktuk a nagyot, de aztán megsajnálom és nem kötöm be neki :)

Remélem azért nem fog sokáig tartani, mert azért családon belül szoktuk kapni a sok okosságot a drága fogszabályzással kapcsolatban....

2013. márc. 27. 20:03

Miért is probléma az ujjszopás kicsi gyereknél?

Eszemben sincs megszólni vagy bármivel bekenni vagy bekötni, hogy megakadályozzam. Jó neki.

2013. márc. 27. 16:32
Ha cumizik az se jó,ha az ujját szopja az sem...szerintem hagyjuk ezt a gyerekekre,ha neki fontos cumizza csak az ujját,más választásod úgy sincs.Majd abbahagyja ha megérik rá.
2013. márc. 27. 16:28
Az én babám, 6 hónapos elmúlt és 2 hónapos kora óta szopja az ujját fanatikusan, mániákusan, állandóan és mindig...cumi persze nem kell, el van vele és valóban saját megnyugtatására, szórakoztatására "használja" persze én sem örülök neki, de elvenni nem akarom...nálunk már az ínyén is meglátszik, ez van jobban sérülne ha elvenném, pedig csak annyi lenne,hogy ráhúzom a kis body-ja ujját és kész, nem teszem ,mert imádja az ujját és a nagyobbik lányom is most dobta el a cumit...7 évesen...a foga telesen oké, semmi baj vele.A fiamtól 2 évesen vettük el a cumit és utána pedig a haját tépte, melyik a jobb? Egyik sem....szerintem bízzuk rájuk,tudják ők...:)
2013. márc. 27. 15:42
Na ez az, amitől fosok. Még csak 4,5 hónapos a Fiam, ezért próbálnám most átszoktatni másra, mert még talán nem sínyli meg annyira.... :(
4. titati (válaszként erre: 3. - 67c772efc3)
2013. márc. 27. 15:35

Nem biztos, hogy sikerrel jársz a lekötéssel.


Nekem a legnagyobbam 5 évesen döntött úgy, hogy 5. szülinapjára leszokik az ujjszopásról. Sikerült neki! Saját döntés volt.


A középsőm 6éves koráig az oviban IS cumizott, aztán már csak itthon, és csak lefekvés előtti mesénél, és alváshoz- Most 7éves, de ez a szokás még mindig megvan.


Korábban mindennel próbáltuk meggyőzni őket, de nem sikerült.


A legkisebbemnek 3,5 évesen be kellett kötni a cumis kezét (minden ujja) egy égési sérülés miatt 3 hétre. Elfogadta, hogy nem cumizhat, egy percig se zavarta a kötés...lekerült a kötés, utána még 3 hétig örültünk, hogy de jó, többé nem lesz ujjszopás, mert leszokott.


Nagyban játszott valamivel,egyszer csak odapillantottunk....És tádám, mit látunk??!! 6 hét után megint szopja az ujját! És nem lehet "elvenni" tőle.

2013. márc. 27. 15:23

Mit jelent ez a lekötés? Be volt kötve a kezük, mintha "bibis" lenne? Amúgy jól hangzik. És talán a módszer is olyan, mint a cumi elvétele...

Én nem vagyok jártas az ujjszopiban... De ezek szerint az is "normális", ha unja magát, már szopja is?!

2013. márc. 27. 15:15

Nekem 3-ból 3 gyerekem szopta az ujját. Egy magától 15 hónaposan abbahagyta, mert hólyag lett rajta.

A másik kettőnek kb két éves korában bekötöttem az ujját és megbeszéltük a dolgot. Az első délután nehéz volt, mert alváshoz is kellett az ujjuk. Estére már nem volt gond-kidőltek. Másnap gond nélkül elaludtak az ujjuk nélkül.4-5 nap után lekerült a kötés. Elmúlt az ujjszopás.

Szerintem még légy türelmes és ha kicsit nő próbálkozz valamivel.

(foguk, ínyük nem deformálódott el, pedig nagy ujjszopós volt mindegyik) :)

Volt egy előnye is az ujjszopásnak-rászoktak a kézmosásra, mert koszosan nem vették a kezüket a szájukba

2013. márc. 27. 15:07

Sziasztok! Lányom 21,5 hónapos, 4 hónapos korig szenvedtünk a cumival, mert állandóan kiesett, éjjelente volt, hogy mentünk min. 15 alkalommal cumit visszadugni. Így 4 hónaposan elvettük. Ezzel a cuminak pápát intettünk, de ujjszopis sem lett, ez jó döntés volt. A Fiam most 4,5 hónapos, Ő nyitásra kapott cumit, de szintén csak bohóckodott vele, na meg a szoptatás rovására ment, így 1 hónaposan elvettük, viszont ujjszopis lett. Most is szopja, nagyon, fanatikusan. Ha nem foglalkozok vele, máris ezzel szórakoztatja magát. Még a játékhoz sem nyúl inkább. Elővettem a cumit, de persze az most fúúúj. Eleinte be sem akarta kapni, most már rákap, de szedi is ki a kezéből... Utólag azt mondom, jobban pártoltam volna a cumit és ha hülyeség, ha nem, örülnék, ha leszokna az ujjáról. De ehhez már most le kéne szoktatnom az ujjáról. De hogyan?! Veszem ki a szájából, de már megy is vissza. Ha hason van, már lassan akkor is képes megoldani az ujjszopit. Alapvetően féltem a fogait és azt, hogyan fogom erről leszoktatni. Más nem zavar. Aztán persze az is jó lenne, ha nem ujjat szopna, csak pl. textilt gyűrne, nem a cumi a lényeg, hanem az egyéb önmegnyugtatás. De amíg ott az ujja, más nem kell....

Ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook