Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újévi fogadalmam: lefogyok fórum

Újévi fogadalmam: lefogyok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3012. b4a3a4979d (válaszként erre: 3009. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 2. 07:28

Valahogy én is így vagyok ezzel. Azzal a különbséggel, hogy a szekrényemben a 38-astól a 46-osig megtalálhatók a ruhák, nem kell nagyberuházást csinálnom. És mivel régebben általában Olaszországban vásároltam, meg egyébként is inkább a klasszikus dolgokat szeretem, amik nem mennek ki egy szezon alatt a divatból, most is hordhatók.

Egyébként holnap megyünk.


A futós oldalon beszéltük a lányokkal, hogy valamikor egy közös futóveresenyen érdekes lenne részt venni, és ott találkozni, érdekes lenne egy találkozót itt is összehozni - nem tudom, valamikor ez kivihető lenne-e. Vagy hogy tetszik-e az ötlet egyáltalán? Nem most, valamikor.

3011. b4a3a4979d (válaszként erre: 3010. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 2. 07:23

Szia, jó reggelt, persze.

Közkincs, egyébként sem az én kútfőmből származik. Megnézted már ezt a Drug Bunnys weboldalat?

2009. ápr. 2. 07:02
Ericika: bemásolhatom a 3005-ös hozzászólásodat a naplómba?
2009. ápr. 2. 06:55

Jó reggelt! Kezdődik egy újabb nap:). Ma reggel elgondolkodtam fogyás ügyben. Célom elvileg ugye 63-65 kg, de már nem sok választ el tőle. Tekintettel a hatalmas változásra ami eddig történt velem és az életemben úgy döntöttem, hogy nem fogok görcsösen a kg fogyásához ragaszkodni. Persze ugyanúgy folytatom tovább az életmódváltás, csak nem leszek elkeseredve hogy most stagnál, vagy keveset fogyok. Most örülök annak, hogy van csomó szép és csinos ruhám, és ha viszont még lefogyok 3-4 kg-t akkor ruhatárat kell cserélnem, ami ugye költséges, mégha szépen lassan is szerzi be az ember. Képzeljétek, még most sem telik el nap, hogy az ismerőseim ne dicsérjenek meg. Tegnap pld: akit nap mint nap látok mondta nekem: "Szia, bocsi, de alig ismertelek meg". Tegnap Apum is nagyon megdicsért:), amikor beléptem az ajtón. Az elismerő férfipillantásokról ne is beszéljünk, mert sokszor már zavarba hoz ez a sok figyelem:)

Egyébként vágattam többet a hajamból még, így legalább formája is van, persze még mindig hosszú:).

Összegzésként elmondhatom, hogy elértem a célom, (ha nem is kg-ban). Soha nem leszek csontsovány, és nem is akarok az lenni:), sportos izmos, energiával teli annál inkább. :)

Ti hogy haladtok ? Hogyan telnek a napjaitok? Ericika ezen a hétvégén jössz magyar földre?

3008. Medina07 (válaszként erre: 3007. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 1. 11:46

Ericika!


Ez nagyon-nagyon jól esett! Köszönöm szépen! :) Mennyire figyelsz az emberre.

Hát akkor én is már most, előre, nagyon szép, sportos, egészséges hétvéget kívánok neked!

2009. ápr. 1. 11:35

Szavaztam.


Medina,

csak nehogy elfelejtsem holnap, ezért már ma a vasárnapi szülinapodra minden szépet és jót kívánok, azt, hogy ezt az életmódodat egész életedben tartani tudjad, a maradék "fölösleges" 2 kilódat is add le, és szálkásodj, főleg a pocidnál, mindenki, aki neked fontos, egészséges legyen, és persze te szintén az legyél.

Boldogságot és sok örömet az egész kis családnak, és sok-sok pénzt, valamint hogy vágyad a képzőművészet berkein belüli munkára ne csak vágy maradjon.

A naplómba egy virágot teszek be, ez egyedül csak a tiéd.

(Péntektől nem leszek gép mellett hétfőig.)

3006. Medina07
2009. ápr. 1. 11:16

Sziasztok csajok!


Én is vagyok, csak rengeteg dolgom volt, tegnap délután meg sokat kint voltunk Atival.

Én most sétán kívül nem csinálok semmit, pedig már kéne, ezért lehet, hogy ma elmegyek biciklizni.


Renike, Allics: Jelentkezzetek be ti is. :)


Ja, és kérlek szavazzatok megint!

[link]

Szofrán Attila István

2009. ápr. 1. 09:38

A tegnap ajánlottakból egy kis részlet.

(Rizs alatt köret értendő, a csirke lehet bármilyen fehérjeforrás.)


"Fogyás (nem csak testépítőknek - átlagembereknek)

Tévhitekről:


1. Nincs semmiféle szer, amivel fogyni lehet diéta nélkül.


2. Nincs "fogyasztó", edzés, gép vagy készülék.


3. Diéta nélkül fogyni nem lehet! - aki az ellenkezőjét állítja, hazudik!


4. Célirányosan fogyni egy testrészről nem lehet. Genetikailag meghatározott, hol tárolódik a legtöbb zsír és honnan tűnik el utoljára. Nem lehet a problémás területeket se edzéssel, se zsírégetővel fogyasztani, minden ilyen állítás hazugság.


5. Az éhezés nem fogyaszt, hanem az izmokat bontja, ami gátolja a zsírégetést. A táplálkozásnak felkeléstől lefekvésig kel tartani, a "6 óra után nem eszünk" elv baromság és káros.


6. Az összes sztárdiéta baromság!


Fogyás alatt tegyük fel, hogy azt értjük a mikor az átlagember nem rendelkezik izomtömeggel, de túl sok zsír van rajta, és ettől szeretne megszabadulni. Az étrendnél a szálkásítás szabályai irányadók. Jegyezzük meg, nem a testsúlyunkból kell veszítnünk, hanem a zsírból, az izomvesztés nem jó! A jel.szó harmadik betűje:k


Edzés: súlyzós edzés és aerob edzés. A súlyzós edzés intenzitása nyilván kezdő szint, az edzés szekcióban található 3 napos kezdő program javasolt.

Azok, akik nem akarnak/tudnak súlyzós edzést végezni, fogadják el, hogy az eredmény mérsékelt lesz. Számukra kardió edzés javasolt, ez okozza ugyanis a magasabb intenzitása révén az izmok stimulációját – de összehasonlíthatatlanul gyengébb szinten, mint a súlyzós edzés – és így arra ösztönzi a testet, hogy a bevitt tápanyagokat ne zsírként tárolja, hanem az izmokba szállítsa. A nem kielégítő táplálkozás azonban MINDIG izomvesztéshez vezet, aminek egyenes következménye a zsírvesztés leállása, sőt a zsír tárolása. Fogyni (zsírból) csak hosszú távú munkával és diétával lehet, a minimális eredmény 12 hét, de kövér embereknél évekre kel tervezni.


Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:


1. 20g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj


2. 50g csirke+30g rizs


3. 50g csirke+30g rizs


4. 50g csirke+200g zöldség


5. 50g csirke+100g zöldség


6. 50g csirke+200g zöldség


A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!


Az itt bemutatott étrendek működő minták, de ezek sikeréhez egyénre kell optimizálni!


Célszerű ezt a mintát mindenkinek a saját testtömegéhez testre szabni. A csirke szabadon helyettesíthető egyéb sovány hússal a megfelelő mennyiségben, a rizs azonban nem, az csak pufirizzsel, maximum részben főtt krumplival helyettesíthető!


A 6 óra után tilos enni elvet eszünk ágában se legyen betartani, baromság! Amint kihagyunk étkezést, azonnal izmot bontunk és visszatartjuk a zsírvesztést!"

3004. Awela (válaszként erre: 3003. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 1. 08:08
Én csak most keltem fel.:) Nagyon fáradt voltam már a héten, folyton elaludtam előadásokon, ezért úgy döntöttem, ma kicsit később megyek be.
2009. ápr. 1. 07:41

Jó reggelt,

hol vagytok, lányok?

Itt a tavasz, mindenki fut és kertet művel?

Mostanában ahogy írtam, 2 óránként eszek, kb. 1500 kcal-t, a súlyom 71 és 72 között mozog, kíváncsi vagyok, hogy tényleg elkezd-e lefelé menni egy idő után, ha a szervezet nem pánikol, hogy nem kap eleget.

Jövő héten intenzívebb futásba is kezdek, meg a tvaszi nagytakarítás is a nyakunkon, az ablakpucolás is mozgás.

3002. ericika2
2009. márc. 31. 20:31

Tehát nem az edző válaszol, hanem az alapismereteknél láttam mégiscsak.

Én is most 2 óránként eszem -de nem mindig ch és protein, hanem néha, ill. többször gyümölcsöt és zöldséget is.

3001. ericika2
2009. márc. 31. 20:29

Az edző válaszol rovatnak a linkje:

[link]


Az alapismeretek étkezésről szóló részének a linkjei. A szálkásítás és a fogyás részeket külön figyelmetekbe ajánlom.


[link]


[link]

3000. ericika2 (válaszként erre: 2993. - E1e9ab571d)
2009. márc. 31. 20:15

Ez Drugs Bunny, a www.body.builder.hu oldalon az edző válaszol rovatban írta, kb. két hete olvastam. Imádom "enyhén" rusztikus stílusát. Ez a nagyon visszafogottak közül való volt.

Ez egyébként nem egy tíz napos diéta, hanem a bodysok étkezési programja.

Én naponta odanézek a fórumjukra, sokat lehet tanulni.

2999. ericika2 (válaszként erre: 2998. - Az álarcos)
2009. márc. 31. 20:06

Szia, ahogy írtam, ezek csak érzések, nem próbáltam őket, csak a pilatest.

Biztosan átmozgat, ha írod, de nekem a futás a kedvencem, ami egyben teljesen relaxál is. (Természetben futok.)

Itt a környékünkön nincs is lehetőségem kipróbálni, de többször vettem ki a könyvtárból róluk.

2998. az álarcos (válaszként erre: 2991. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 19:40

Callaneticset is, jógát is gyakoroltam, gyakorolok. A callanetics igenis szörnyű izomlázat tud csinálni, ha jól csinálod - érdemes először oktatóval, amíg az ember meg nem tanulja a helyes tartásokat -, de valóban nem egy pörgős, aerob dolog.

A jógának csak annyiban van köze a fogyáshoz, mozgás. Egyébként minden testrészt átmozgat, és inkább a testi-lelki harmóniát, a helyes légzést tanítja némi meditációval. Fájós hátakra, bemerevedett, letapadt izmokra kiváló.

2997. Awela (válaszként erre: 2996. - E1e9ab571d)
2009. márc. 31. 19:38

Azt nem tudom, mert nincs mérlegem. Majd jövő hét végén megyek haza, akkor mérek.

Én változóan vagyok vele, van, amikor egész nap alig eszek, máskor meg folyton éhes vagyok...

2996. e1e9ab571d (válaszként erre: 2995. - Awela)
2009. márc. 31. 18:40
Gratula, ügyes vagy! Kg-ban hogy állsz? Én nem bírnám ki, hogy egész nap nem eszek, vagyis csak reggelit és vacsorát.
2995. Awela
2009. márc. 31. 18:37

Az aerobikot én is imádom! Pilatest nem próbáltam, de nem is fogom. Van nekem jó kis taposógépem, kemény dvd-m, sok lépcső a suliban.:)

Ma csak reggelit ettem, de azóta se vagyok éhes... Pedig vacsira zöldséges rizst akarok enni. Remélem, megjön az étvágyam mostmár, mert későn meg nem akarok enni.

A pocim egyébként gyönyörű, -2 centi újra. Már szép lapos.

2994. e1e9ab571d (válaszként erre: 2993. - E1e9ab571d)
2009. márc. 31. 17:59

""Itt mindenki azt csinál amit akar. " - ja végülis igaz. Asszem úgy van valahogy a mondás hogy aki hülye az haljon mög!:D csak azt a 4kilo zsírt így nagyon nehéz ám leadni ilyen baromságokkal. mindenhonnan fogyni fogsz csak zsírból nem, arra nagyon vigyáz majd a szervezeted. minden nap egy valami szart enni. . . ez nagyon kész. . . ez horror a szervezetnek. mellesleg nem csak a mérleget kéne nézegetni.

Mintaétrend:


1. zabpehely + tojás vagy protein

2. csirke+rizs

3. csirke+rizs

4. csirke+rizs

5. csirke+zöldség

6. protein+1 kanál lenmagolaj

a ch mennyiségét úgy kell belőni hogy heti 0, 5-1kg-ot fogyj. ha olyan 80kg vagy kezdésnek kb 150g ch jo lesz. ha többet fogysz mint 1kg tul kevés a ch és nem csak a zsírból fogysz már hanem aszalodsz össze izomból is és üríted a glikogén raktárakat ami nem jo. ha kevesebbet fogysz hetente mint fél kilo értelemszerűen tul sok a szénhidrát. szénhidrát persze nem csak risz lehet, lehet még zabpehely, zabkorpa, puffasztott rizs, barna rizs, mindenféle zöldség, nagyon kevés gyümölcs, zabkopra, esetleg főtt burgonya vagy teljes kiörlésű lisztből készült kenyér (ez már nagyon határeset)a fehérje forrásnak sovány húsokat kell fogyasztani: marha, hal, csirkemell, pulykamell. zsírmentesen kell őket elkészíteni. fehérjéből napi 1, 5kg/ttkg kell körülbelül ha nem edzel ez 80kilonál 120g ha jol számolom. étkezéseknek felkeléstől lefekvésig kell tartania 2-3óránként kell étkezni. nincs olyan hogy este 6 után nem eszünk, mert lassul az anyagcsere és megáll a zsírból fogyás. na kb ennyi egy diéta, nem megvalósíthatatlan. de tapasztalatból mondom csak ezzel szoktak szemmel is látható eredményeket elérni az emberek (mérleg mit mutat kit érdekel?). de a legtöbb idiota diéta alatt koplalást és önsanyargatást és el se tugya képzelni hogy normális étrendel kéne inkább diétázni nem teát iszogatni egésznap. meg persze ez nagyobb precizitást és odafigyelést is igényel és baszik szenvedni ilyennel ha lehet teával is fogyni. . . aztán rájön pár év vesződés után hogy sokkal rosszabbul néz ki mint a "fogyókúrák" kora előtt. a másik meg ha itt számolgatsz rájösz hogy egy honap alatt 2, 5-5kilot tudsz csak fogyni, ami visszariasztja az akaratgyengéket, de hátha egyszer ez a valóság hogy nem 10nap alatt lehet lefogyni. .

2009. márc. 31. 17:58
Ezt egy régebbi fórumban reagálta egy kissé nyers modorú egyén, de van benne igazság. A fórum a 10 napos csodadiétáról szól, amit én is csináltam vagy inkább végigszenvedtem:(
2992. e1e9ab571d (válaszként erre: 2991. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 17:18
Na itt vok, sziasztok! Csak a Pilatest próbáltam eddig. Nekem sem való ez a mozgásforma. A keméyn aerobik, az kell:). Ma alig ettem viszont, és nem is vagyok farkaséhes. Valószínű a 2 napos zabálás után a testem automatikusan reagált. Ma majdnem összetörtem a kocsim hátulját. Nekimentem tolatásban a kerítésnek. Még jó hogy a kapu nem fix, és engedett pár cm-t így nem lett horpadás, se semmi nyom szerencsémre,viszont iszonyatosan csattant, röhögött is rajtam egy férfi, azt mondta "ha tudja, hogy nekimegyek, csak szólnom kellett volna Neki kinyitotta volna". Mellesleg nem vezetek ilyen rosszul, csak egy másik járókelő nagyon bebámult a kocsiba, és megzavart:). Napi 10-15 km-t levezetek városban dugókban, útépítésekben, és eddig semmi baj nem volt, és nem is lesz, lekopogom:).
2009. márc. 31. 07:08

Egyébként jó reggelt mindenkinek!

Hát, mostmár nagyjából kikristályosodik végleg, hogy nem leszek 70 alatt, amikor rokonlátogatóba megyünk, ott fönn nem szeretik a hiúságot úgy látszik. Csak akkor segítenek, ha ezen elhatározásoknak semmi köze a negatív emberi érzésekhez.


Heidi,

én vettem egy fél éve egy Pilates DVD-t, egyszer néztem végig, és végigcsináltam vele, olyan unalmas volt, mint a fene. És mindenki annyira el van szállva tőle, hogy a belső izmokat (hát- has) hogy megdolgoztatja észrevétlenül. Nekem ne legyen észrevétlen, hanem igenis vegyem észre, hogy húzódik, fáj egy picit, hogy van értelme. Hasonló érzéseim vannak a callanetics és a jóga kapcsán is. Csinálta valaki ezeket?

2009. márc. 31. 07:01

Tegnap találtam egy nagyon jó cikket: "Szakítópróba" a címe, és az alábbi idézet a szerzőjének, Katthy-nak a naplójából való. Ajánlom olvasásra:

"Az ember már csak úgy van belőve, hogy eredmény, eredmény, eredmény, lehetőleg, MOST, de inkább TEGNAPRA. Nem tudom, hogy ez csak a mai, "rohanó világ"-ban vált ennyire fontossá, de tény, sose voltunk még ennyire teljesítménycentrikusak, mint most. Az emberi tényező elhanyagolható, csak a számok számítanak.

Ha így folytatjuk, simán el tudok képzelni egy olyan jövőt, ahol már csak két lábon járó számológépek vagyunk, és az, hogy kit találunk szimpatikusnak, könnyen megállapítható a magasság, súly, mellbőség (pasiknál a hüvelykujj hossza ;) ), derékbőség és lábméret alapján. Vagy ez már most is így van...?! Hmmm....

Ja, vissza a diétákra: nincs a birtokomban se edzői, se táplálkozástudományi oklevél, így nem áll jogomban megítélni, mi a jó és mi a rossz, de azt mindenki tudja, hogy a szakértők nem a pár hetes, drasztikusan lecsökentett kalóriatartalmú fogyókúrkat javasolják.

Nekem meg jogomban áll eldönteni, hogy érdekel-e a szakértők véleménye, vagy sem."

2009. márc. 30. 22:39
Sziasztok a mai Pilates annyira gyenge volt, hogy majd elaludtam. Biztos én vagyok már jó formában, mert másokat eléggé megdolgoztatta. Marad az aerobik:). Éhes vagyok, de a hét következő felében még szigorúbban veszem a diétát, az elmúlt 2 napos durva kilengés miatt.
2988. Awela
2009. márc. 30. 16:46
Hát én ma összeszedtem mindent, ami ehető volt itthon és főztem.:) Végeredmény a krumplis prószára hasonlít leginkább, csak kicsit még jobb.:) Azt fogok enni mindjárt, aztán ennyi, max este egy-két falat, de nem szabad túlzásba vinni. És a sok mozgástól 1,5-1,5 centi ment le mindkét combomból! Eláll már egy kicsit a nadrág, hát nem szupi?:)
2987. b4a3a4979d (válaszként erre: 2984. - E1e9ab571d)
2009. márc. 30. 16:05

Ezt nem neked címeztem, hanem magamnak szedegetem össze, mi a fenéért nem megy tovább a fogyásom. És valóban lehet, hogy kicsit túlságosan lecsökkent az alapanyagcserém.

Lehet, hogy a heti böjtnapokat el kell hagynom, vagyis valószínű, hogy el fogom, és a futással turbózom fel magam.

2986. e1e9ab571d (válaszként erre: 2985. - B4a3a4979d)
2009. márc. 30. 15:55
Én is azt ettem volna:), vagy lehet, hogy azt is, meg a többit is. Na lépek, este vagy holnap jövök! Bye
2985. b4a3a4979d (válaszként erre: 2983. - E1e9ab571d)
2009. márc. 30. 15:52
Nyert!!!
2009. márc. 30. 15:38
Szerinted a lénap és a gyümölcsnap böjtnek minősül? Én csak úgy használtam a kiböjtölöm kifejezést.
2983. e1e9ab571d (válaszként erre: 2982. - B4a3a4979d)
2009. márc. 30. 15:37
Persze, hogy a palacsintát:)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook