Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Újabb kullancs-kór: babézia fórum

Újabb kullancs-kór: babézia (beszélgetős fórum)


16. gerlemama (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 6. 19:30

Köszi,hogy érdeklődtél.Szerencsére meggyógyult,bár 13nap után evett csak,de utána már napról napra javult.Nem Lyme-kór,a bal láb károsodása a kor miatt is lehet(6éves) és az epilepszia a betegség szövődménye.Azóta nem jött elő,remélem nem is fog.

Ma már olyan mintha sosem lett volna beteg:)

A bal lábában a reflex az nem jött vissza,de megtanult vele együtt élni.Már szalad le-fel a lépcsőn is.

2012. szept. 1. 21:55
Szia! mi történt? Remélem teljesen jól van már a kutyusod!
14. gerlemama (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 21. 11:43
A doki szerint szövődmények már ezek,de a lyme kór eszembe sem jutott.Majd ma úgy is megyünk megint vérvételre,megkérdezem,hogy Ő mit gondol erről.
2012. aug. 20. 20:16

Szia a Te kutyádnak nem lett esetleg lyme-kór fertőzése is.

Az jár neurológiai tünetekkel is.

A babéziára nem jellemző.

A babézia, magyarul vérvizelés a kullancsfertőzések újabban egyre terjedő veszélye a Lyme-kór mellett. Egyenlőre a kutyáknál fordul elő leggyakrabban. Latin neve is erre utal: Babesia canis. A sokszor halálos kimenetelű betegség okozója egy aprócska körte alakú véglény, ami a vörösvértesteket károsítja, lép-, máj- és veseelégtelenséget okozva.

12. gerlemama (válaszként erre: 10. - Border05)
2012. aug. 20. 14:01

Milyen tünetei voltak? Szövődmények?

A kutyusomnak a vér eredményei javulnak,viszont a bal lábánál nincs gerinc reflex így arra az oldalára nem tud stabilan állni,járás közben bal oldalra dől és epilepsziás rohama is volt.Azt szeretném megtudni,hogy másoknál is voltak-e ilyen tünetek,esetleg szövődmény miatt kialakult dologról van-e szó?

11. Lanvin (válaszként erre: 1. - Gerlemama)
2012. aug. 20. 11:03

AZONNAL vidd orvoshoz a kutyádat.


Az én kutyóm is elkapta tavaly, az első tüneteket követő 3-4. nap vittük el az állatorvoshoz, aki mondta, hogy ha egy napot várunk, valószínűleg elpusztul. Akkor már annyira gyenge, hogy nem tudott ülni se, csak feküdni. :S


Jobbulást a kutyusnak. :)

2012. aug. 20. 10:55

az én kutyám majdnem belehalt

hiába hordtam minden nap infúzióra

végül az mentette meg,hogy kétszer vért kapott, de nagyon sírtunk, azt hittük, vége lesz

2012. aug. 19. 22:15

Nyilván azt sem tudta mi a baja.Helyi állatorvos,de mivel este lett beteg így csak azt tudtam hívni.

Másik orvost akartam írni.Egy olyan rendelőt találtam ami fel van szerelve.Ott rögtön vettek tőle vért és ott kapta az infúziót is.

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - Gerlemama)
2012. aug. 19. 22:11
miért elött milyennél voltatok, csak magán doki létezik de az elsp ellen panaszt tennék babéziás kutyának egyből ifnózió kell, így hoyg csak csütörtökön kapta jóval késöbb nem csoda hogy lasabban gyógyul,de reméljük meggyógyul.
2012. aug. 19. 22:04

Van rajta bolha és kullancs elleni nyakörv.Ennek ellenére mégis belement a dög.

Hétfőn kezdődött,akkor csak fájdalom csillapító és láz lehúzó injekciót kapott.

Másnap újra ezt kapta de mivel nem lett jobban így magán állatorvoshoz vittem.Csütörtökön kapott imizolt és infúziókat,2napig ott is maradt és ma megint kapott imizolt.

6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Gerlemama)
2012. aug. 19. 21:49
milyen kezelést kap mikor kezdődtek a tünetek. Naponta át kell nézni a kutyát kullancs ügyben, de ez már késő infó.
5. gerlemama (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 19. 21:24
Én meg eddig nem is tudtam,hogy van ilyen nyavalya.
2012. aug. 19. 21:23
Nem,fekete a szőre és elég nagy.Fogalmam sincs mikor kerülhetett bele.Még soha nem volt benne:(
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Gerlemama)
2012. aug. 19. 21:18
Tudod, hogy az orvoshoz vitel előtt kb. mikor került bele a kullancs?
2012. aug. 19. 21:13

Sajnos ez már nem újabb, ez régi betegség. Nekem a kutyusom 10 éve lett beteg. Úgy vettem észre, hogy a vizelete sötét volt. Azonnal orvoshoz vittem, ..szerencsére, akkor kapott egy infúziót, másnap még egyet, időben elkapott betegség volt, így a kutya nálunk kinézetre nem volt beteg, persze ténylegesen a vörösvértestek szétestek, attól volt a vizelete olyan, amilyen.

Mielőbbi teljes gyógyulást a kutyusodnak!!!!

Az étkezésére figyelj, ha rendbe jön, bár az orvos biztos elmondja.

2012. aug. 19. 21:07

Kutyuskám babéziás.Nagyon beteg és sok helyen azt olvastam,hogy a legtöbb kutyánál 3-5nap alatt javulás,gyógyulás következik be.Az én kutyusom 7napja beteg:(

Tapasztalatokat szeretnék,kinél milyen tünetek voltak,meddig tartott,mit kapott rá a kutya.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook