Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hallottatok már a Babéziáról? Ilyenkor is megbetegedhet tőle egy kutyus? Nagy a baj, ha mégis? fórum

Hallottatok már a Babéziáról? Ilyenkor is megbetegedhet tőle egy kutyus? Nagy a baj, ha mégis? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 7. 18:02
Kulancs terjeszti.Sürgősen vigyétek állatorvoshoz.
2010. febr. 6. 12:49
Babízázisként ismerem, ua. mint embernél a kullancs okozta agyhártyagyulladás. Mindenképp állatorvost igényel. Fertőző forrása:kullancs!
20. clugie
2010. febr. 6. 11:29
Örülök, hogy jobban van a kutyus!!!!!!
19. Nikike1988 (válaszként erre: 18. - Szika)
2010. jan. 21. 16:51

jaj nagyon örülök hogy jobban van a kutyusod:):)

Vigyázzatok rá nagyon! Jobbulást neki!!


Hát sajnos az én kutyusom már 8éves volt és gondolom ez miatt már gyengébb volt a szervezete a drágámnak:( Sajnos ez van:( Már beletörődtem mert muszáj volt!

Most itt van nekem Bercike és így könnyebb:)

18. szika
2010. jan. 17. 19:55

Sziasztok!


Köszönöm, hogy ilyen sokan aggódtatok. Pénteken kellett utoljára vinni. Már sokkal jobban van a kis picikénk. Nagyokat játszik, az étvágya is rendben van. Kapott még antibiotikumot, amit be kell szednie, és kb 10 nap múlva mehet a következő oltására.


Nagyon aggódtam miatta, de szerencsénk volt, úgy látszik.


Niki: nagyon sajnálom a kutyusodat. :(

17. Nikike1988 (válaszként erre: 12. - Szika)
2010. jan. 13. 00:08

írj mindenképpen hogy mik a fejlemények a kutyussal!

izgulok érte!!

2010. jan. 13. 00:07

sziasztok

én december 23án vesztettem el a kutyusomat egy kullancs miatt.Akkor hó is volt ráadásul:(


Nagyon nagyon drukkolok hogy minden rendben legyen a kutyusoddal! Nagyon kis édes egyébként:):):):)

2010. jan. 12. 14:42
hogy van a kiskutya?
2010. jan. 12. 13:52

Ha már véreset pisil egy kutyus,akkor ott már súlyos fokozatú a babézia...első jelei:magas láz,étvágytalanság-sokszor még inni is csak alig akarnak,elesettség,rengeteg alvás.

Mi szeptemberben vesztettük el a terrierünket.Nem tudták kikezelni,mivel máj és vesebaja is volt,meg nem is volt már mai darab,sok volt neki egyszerre.Hiába előztük meg a kullancsokat,mocskosul szívós dögök :-( egész évben...

Viszont ha a kiskutya még csak lázas és bágyadt,szerintem idejében kezdték kezelni,jó esélyei vannak.

A sok gyógyszer miatt ha megeszi,adj neki kefírt,joghurtot,ezt a miénknek is javasolták.

13. clugie
2010. jan. 12. 09:00
Jobbulást a kutyusodnak!!! Majd írd le mi volt! :)
12. szika
2010. jan. 11. 20:06

Köszönöm. :)


És figyelni fogom a pisifoltokat.

11. a74de3d08a (válaszként erre: 10. - Szika)
2010. jan. 11. 20:01

Vért vettek tőle?

Abból lehet biztosan tudni.

Az én kutyum szerencsére túlélte. :-)

Tényleg figyeld a vizeletét, nem véres-e, ha az lenne, az nagyon gáz lenne....

Van kullancs sajnos már egész évben.

Nagyon édi a kiskutyád...

10. szika
2010. jan. 11. 19:59

Voltam vele orvosnál, ahogy írtam lejjebb. Kb 2 órája jöttünk haza. Akkor nagyon elesett volt. Utána még rosszabb, mert teljesen ébreszthetetlen volt. Most az előbb fölkelt, és 2 helyre is odapisilt. Nem volt véres. :) És most olyan, mintha megélénkült volna. Ivott egy kis cukros tejet, mert szilárdat nem kért. És most sétálgat.

Nem volt benne kullancs, és nem voltunk gazos részen. Szegény annyira fázott, hogy a teraszlépcsőre pisilt, meg a járdára és a vízóra akna tetejére kakilt napok óta.


Tényleg nem tudom, mi lehet. A dokiban nagyon megbízok, de a medica.. hát nem szimpi, és ő vizsgálta, még ultrahangot is csinált róla - szerinte a mája, lépe nagyobb. És hogy babézia. Arra is kezelte. Hát mindenesetre holnap megkérdezem újra.


Nagyon kedvesek vagytok.. azért kicsit megnyugodtam.

2010. jan. 11. 19:55

Csatlakozom az előttem szólókhoz: Vidd orvoshoz !

Sajnálnám szegénykét ha komolyabb baja lenne!

2010. jan. 11. 19:50
Most is vannak kullancsok, ezek a dögök, bármit elviselnek, olyanok mint a csótányok.Egyik ismerősöm nem használ semmilyen kullancs elleni szert és kivitte a kis beaglejét egy eléggé gazos területre sétálni és tele volt kullanccsal.Tavaly télen hoztuk el a kiskutyánkat és raktunk rá kullancsírtó szert és mégis volt benne kullancs.Szóval ezek már immunisak ezekre is.:(Az a lényeg, hogy ha ki is viszed, mindig nézd át, mert ha időben kiszeded, akkor nem lesz gond.Ha bágyadt, vagy véreset pisil, akkor azonnal vidd orvoshoz.
2010. jan. 11. 19:45
2010. jan. 11. 19:44

Köszönöm. :)


Szegénykém ő sem bír menni, de 42 fokos lázat mért a doki, és kb 30 másodpercig volt bent a lázmérő. Nem volt véres pisi. tegnap még semmi baja nem volt, és azóta nem volt kint a kutya.

Kapott most vagy 4 féle szurit, és holnap is vinnem kell. Nagyon be vagyok tojva miatta...

2010. jan. 11. 19:39
Az enyém akkor még menni sem bírt, állítólag a véres pisi a biztos jele, de, ha nem volt kint mitől lenne? Ráadásul ilyenkor télen alig van kullancs. Az állatorvostól megkapta a szurit? Eyébként nagyon édi :))))))))))
2010. jan. 11. 19:36

Sajnos megbetegedhet, az Én kutyámat

tavaly februárban -7 fokban csípte meg egy fertőzött kullancs, pedig azt hittem, hogy télen nincsenek. Azonnal vidd orvoshoz, mert 2-3 nap alatt elpusztul.

2010. jan. 11. 19:35

Ezt mondja a dokim medicája is. De 2 hónapos a pici.. és benti kutyus, csak pisilni jár ki... van ilyenkor kullancs?


Tegnap este vettem észre, hogy nagyon elpilledt, meg szörcsögött az orra.. ma már az orvosnál voltam vele. :(

2010. jan. 11. 19:33
Az én kutyum kullancstól kapta, nagyon súlyos volt, de szerencsére időban orvoshoz vittem és meggyógyult.
2010. jan. 11. 19:32
Hallottatok már a Babéziáról? Ilyenkor is megbetegedhet tőle egy kutyus? Nagy a baj, ha mégis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook