Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új törvények...ötleteket kérek! fórum

Új törvények...ötleteket kérek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
125. Castellina (válaszként erre: 124. - Castellina)
2011. szept. 8. 09:58

Nem szeretnék az adómból rabokat eltartani.

Én ledolgoztatnám velük a fogva tartásuk költségét. Akár a börtön fenntartásával kapcsolatos munkákban, mint takarítás, mosodai munka, kerti munka, felújítások, illetve, ha van szakmája, akkor abban dolgoztatnám. Termelje ki a költségét! Ha jól tudom ez mai napig lehetőség, de nem kötelező. Hát én kötelezővé tenném!

2011. szept. 8. 09:54

A tavalyi számok alapján napi 2238 forintba kerül egy fogvatartott a magyar adófizetőknek. A büntetés-végrehajtás évente egy adott összeget kap a központi költségvetésből, azt kell elosztania a börtönök működésére.


A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága a Pénzcentrum.hu-t úgy tájékoztatta: a 2010-es számok szerint a fogvatartotti közvetlen költség, azaz egy magyarországi rab egy börtönben töltött napja 2238 forint.

2011. szept. 8. 08:25

A magyar önfoglalkoztatók összetétele, az adott foglalkoztatási formát választók indítéka részben eltér az európai gyakorlattól. Az érintettek egy része természetesen valóban viszonylagos szabadsággal, maga osztja be idejét, szervezi munkáját, viseli érte a felelősséget. Nagy részük azonban csak formálisan tekinthető függetlennek.


A rendszerváltozás idején rendkívül sok kényszervállalkozás alakult, amelyek jó része jelenleg is önfoglalkoztató. Jelentősnek mondható (bár számszerűen nem becsülhető) az alkalmazotti viszony vállalkozóivá alakítása. Az e körbe tartozók ténylegesen ugyanolyan kötöttségekkel rendelkeznek, mint a hagyományos formában foglalkoztatottak, de nem élvezik az azzal járó védelmet, biztonságot. Munkáltatóik nem akarják, vagy nem képesek teljes mértékben megfizetni a méltányosnak tartott munkajövedelem után a közterheket, és ebbe a munkavállalók kényszerűségből beleegyeznek.


A KSH legfrissebb - 2009. harmadik negyedévi - adatai szerint Magyarországon 449 500 egyéni vállalkozó és 15 700 segítő családtag dolgozik.


Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) támogatja az önfoglalkoztatóvá válást. 2009-ben a kötelező legkisebb munkabért kaphatta meg legfeljebb hat hónapig az a munkanélküli, aki saját magának teremtett állást. A támogatás annak jár, akit a munkaügyi kirendeltség legalább három hónapig álláskeresőként tart nyilván. Az elbírálásnál előnyt élvez a megváltozott munkaképességű, roma, 45 év feletti, illetve a tartósan álláskereső vagy pályakezdő személy.

Akkor is előnyben részesül a pályázó, ha országos átlagot jelentősen meghaladó munkanélküliséggel sújtott településen kíván vállalkozni, vagy épp hiányszakmában dolgozna.


Magyarországon kissé más a helyzet, mint Európa többi országában. A mezőgazdasági tevékenység és a nem hiányszakmában tervezett vállalkozás támogatását kétszer is meggondolja az ÁFSZ. Az állam nem ad pénzt olyan önfoglalkoztatóknak, akik piaci, illetve mozgó árusítással, használtcikk kereskedelemmel foglalkoznának, se az ügynököket, taxisokat és a biztonsági őröket sem támogatják.


Hazánkban az önfoglalkoztatók aránya nagyjából megfelel az EU átlagának. A Magyar Vállalatgazdasági Kutatásokért Alapítvány 2004-es felmérése szerint az emberek kétharmada szívesebben dolgozna alkalmazottként, és 24 százalékuk lenne szívesebben önfoglalkoztató. A válaszadók tizede kombinálná a kettőt.


Profession-Durbák Ildikó

122. Castellina (válaszként erre: 121. - 48aad0a7c4)
2011. szept. 8. 08:18

Én úgy tudom kötelező a lakóházak könyvelését közzétenni, mérleget, beszámolót tuti. Mi mindig megkapjuk. Számlaadás is kötelező!

Törvények azok vannak, más kérdés, ki tartja be..

2011. szept. 6. 08:51

Ötlet? Hát az van bőven!

Aki 5 éven belül háromszor visz csődbe vállalkozást, azt szankcionálják.

Ellenőrizzék a Társasházak képviseleteit is. Sok adó eltűnik ott is...

Vízóra csere volt mifelénk mindenféle kényszerített cserékkel összevonva, számlát semmiről nem adtak a lakóknak. Felügyelet nincs.A könyvelés a lakóknak legyen hozzáférhető a neten. A törvény kötelezze őket rá.

A járulékokat csökkenteni kéne, mert a vállalkozásokat különben tajra vágják.

Legyen önfoglalkoztatás, ami nem vállalkozás. Ha nincs kereset, ne kelljen járulékot sem fizetni. Vannak országok, ahol ez jól működik. Ezek az emberek nem mennének segélyért és a számláikat ki tudnák fizetni. Most arra kényszerítik őket, hogy feketén dolgozzanak. Már több fórumon olvastam erről az önfoglalkoztatásról, semmilyen törvény nincs erről nálunk, pedig kéne.

Amíg a járulékok ilyen magasak, nem lesz részmunka pl. a kismamáknak. Inkább kevés embert dolgoztatnak 12 órában ez foglalkoztatás csökkentő.

Töröljék el a 16%-os adót, mert ez egy rossz és igazságtalan törvény, fejlett országokban progresszív, sokkal igazságosabb adó van.

A törvények egyeztetéssel készüljenek.

Az alkotmány nem az országé, csak a fideszé.

Munkatörvény munkavállaló ellenes.

Közmunka - Argentínában van ilyen, nekünk nem kell. Munkahelyek kellenek.

Mezőgazdaság - a kereskedő ossza meg a hasznot a termelővel, Ausztriában ez már remekül működik törvény nélkül is. (gabonafelvásárlás - Duna tv)

Jelenleg nem érdemes a földeken dolgozni, mert haszon szinte csak a kereskedőnek van. Állattenyésztésre is érvényes...

Legyenek jó törvények és azt tartassák be.

120. Castellina (válaszként erre: 119. - F303be5590)
2010. aug. 27. 09:13
van aki tudatosan csinálja..
119. f303be5590 (válaszként erre: 118. - Castellina)
2010. aug. 25. 14:46
előre nem igazán lehet ezeket tudni
118. Castellina (válaszként erre: 113. - F303be5590)
2010. aug. 24. 10:07
De mi értelme van egy vállalkozásnak, ha nem tudja fenntartani magát? Ha adósságot termel, ha nem tud adót fizetni? ha tartozása van az államnak vagy a szállítóknak és nem tudja kifizetni, akkor meglopja őket. csődeljárással megszünteti a cégét és lelép fizetés nélkül. Gondolom te se örülnél neki, ha a pénzed után kellene futkosnod és nem kapnád meg, miközben a tolvaj újra és újra elkövetheti...
2010. aug. 18. 14:21
és elég sokan szeretnének
116. 3265084553 (válaszként erre: 115. - F303be5590)
2010. aug. 18. 13:54
No, azért alkalmazottként elég sokan dolgoznak ám. Az emberek többsége.
2010. aug. 18. 13:51
és mi a biztosíték arra, hogyha talál magának munkát, hogy ki fogják fizetni?
2010. aug. 18. 13:50
vagy esetleg kerekedjen fel. vegyen repülőjegyet és húzzon innen?
113. f303be5590 (válaszként erre: 111. - Castellina)
2010. aug. 18. 13:49

hanem szerinted mit csináljon?

kilincseljen állásért hátha felveszik valahova?

vagy járjon méregdrága tanfolyamokra, ha esetleg lesz egy papírral többje, akkor jobb eséllyel indul a munkaerőpiacon?

és addig ki fogja eltartani a családját? szerinted?

112. 3265084553 (válaszként erre: 111. - Castellina)
2010. aug. 18. 10:30
Igen, akkor már gyanús hogy benne is van némi hiba.
111. Castellina (válaszként erre: 110. - 3265084553)
2010. aug. 18. 10:08
Igen, egyszer-kétszer, az megbocsátható. na de 10 alkalom után, jobb ha nem próbálkozik többet...
110. 3265084553 (válaszként erre: 109. - Castellina)
2010. aug. 17. 15:16

Tulajdonost akartam mondani.

Aki nagyon ért hozzá annak is csődbe mehet a cége.

109. Castellina (válaszként erre: 108. - 3265084553)
2010. aug. 17. 15:03

Ügyvezető bárki lehet, de a cég tulajdonosán van a hangsúly. Ha már a 20. céget viszi csődbe, akkor tuti, hogy nem önhibáján kívül teszi...

Annyira hülye nem lehet egy ember, hogy ne lássa be, vajmi keveset ért az üzlethez, minek erőlködik az ilyen..

108. 3265084553 (válaszként erre: 107. - Castellina)
2010. aug. 17. 14:55
Csődbe mehet egy cég a vezetők önhibáján kívül is. Ráadásul könnyen kikerülhető a dolog, ha kinevez egy hajléktalant ügyvezetőnek.
2010. aug. 17. 14:52
Nem engedném, hogy az aki csődbe vitte cégét, újra és újra cégeket alapítson. Eltiltanám tőle. Van, aki sportot űz cégalapításból, miközben magánvagyona gyarapodik, adót pedig nem fizet...
2010. aug. 17. 11:30
Önmagában az, hogy valaki nappalin vagy levelezőn tanul még nem jelent semmit. A hozzáállás fontosabb. A nappali egy "könnyebb" lehetőség a tanulásra, kérdés hogy él-e ezzel a lehetőséggel az ember.
105. eszter_good (válaszként erre: 11. - Biborcsiga)
2010. aug. 17. 10:43

Ha nappalin végeznének, akkor megtanulnák, amit a nappalisok és lenne közük a kommunikációhoz, meg az emberi hangvételű vitákhoz, amik végén normális döntés születik.

Ehelyett akikkel én találkoztam mind alulképzett volt, antiszociális és semmi köze nem volt a jog szellemiségéhez.

104. kovan (válaszként erre: 103. - 3265084553)
2010. aug. 15. 21:34

Ez SZÉP!!Kényes téma,de ügyesen megoldanád:-).Egyetértek.

Ezt a területet is tabunak tekintik..

103. 3265084553 (válaszként erre: 102. - Kovan)
2010. aug. 15. 21:30
Szekularizációs intézkedéseket sürgetnék. Egyetlen egyházat sem támogatnák az adófizetők pénzéből, valamint eltörölném az adómentességüket is. Csak a karitatív tevékenységüket tartanám meg a támogatottak között ha van ilyen.
102. kovan
2010. aug. 15. 21:02
Az egyház támogatásából is vonnék el pénzt amit átcsoportosítanék az állandóan megszorított réteghez :az egészségügyhöz,oktatáshoz.
2010. aug. 14. 17:15
Igen! Sok család szinte belerokkan anyagilag a taníttatásba, utána pedig sehol semmi. Ha így haladunk, újra igaz lesz a költői mondat, hogy "kitántorgott két millió ember" a világba. Lassan egyszerűbb lesz azokat a helyeket felsorolni, ahol nem él/dolgozik magyar.
100. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 99. - A14deb9047)
2010. aug. 14. 17:12
Beszélgettem olyan, akkor már a felmondási idejét töltö fiatal aneszteziológussal, aki még a saját anyjának sem merte elmondani, hogy nyelvórára jár, nehogy a munkahelyén megtudják, és keresztbe tegyenek neki, amiért egyértelmü, hogy külföldre kívánkozik. Szomorú...
99. a14deb9047 (válaszként erre: 96. - 3265084553)
2010. aug. 14. 16:30
Vannak, akik egy-egy hosszú hétvégére kimennek ügyelni kórházba, és annyit kap érte, mint itt egész hónapban. Ezt osztályvezető főorvostól hallottam. Svédországban már szinte nincs orvosképzés. Nem véletlenül hangoztatják, hogy most agyelszívás van hazánkban.
98. 448f1a930a (válaszként erre: 88. - A14deb9047)
2010. aug. 14. 16:14
Tudod azt elhiszem,hogy szellemileg rendben van,körzeti orvosként is még elszütyög,bocsánat a kifejezésért,de amikor a gégészeten a törött orrod vár összevarrásra és ott találod a 85 éves remegő kezű nem tudom milyen titulusú orvost akkor gondolkodóba esel,hogy talán el kellene futni,vagy másik dokit kérni,mert esetleg életed végéig cipeled a nyomokat....Nekem szerencsém volt,mert bekukkantott egy szemész és ő varrta össze a tátogó sebemet.
97. 97d765b0d9 (válaszként erre: 96. - 3265084553)
2010. aug. 14. 15:14
Igazad van, elhúznak. De csak azok tudnak elhúzni, akiknek már szakosodtak. Az álltalános orvosok nem, azoknak először valamire szakosodni kell, pl belgyógyászat, sebészet, urológia, stb.
96. 3265084553 (válaszként erre: 95. - 97d765b0d9)
2010. aug. 14. 14:11
Nem is tudtam hogy orvosból túlkínálat van idehaza. Olyan panaszt hallottam, hogy mind elhúz külföldre.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook