Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új Hoxa fórum

Új Hoxa (beszélgetős fórum)


82. cabcd72c72 (válaszként erre: 80. - Hoxa)
2018. máj. 16. 14:41

Köszi a választ, éppen megtaláltam az eredetit és jöttem vissza jelezni, hogy megvan.

Most már beraktam a kedvenceim közé azt is.

81. Guruljka (válaszként erre: 77. - 12d083b51b)
2018. máj. 16. 14:40

Hát én sehol nem látok ilyet. :D Néztem a főoldalon és a profilomnál is.


Most hozok egy kávét, mert úgy látom, még nem működöm!

80. Hoxa (válaszként erre: 79. - Cabcd72c72)
2018. máj. 16. 14:40

Ha egy hozzászólással szerinted probléma van, akkor a jobb oldali sarokban található piros tenyér ikonnal tudod a moderátorok felé jelezni (csak 20 törzsponttól).


Itt írtam róla:

[link]


Nyugodtan nyomd meg, mert azzal még nem küldöd el a jelzést a moderátoroknak, azt is meg kell még utána adni, szerinted mi a probléma a hozzászólással. Ha azt nem nyomod meg, akkor addig nem is küldöd el.

2018. máj. 16. 14:37

Kedves Hoxa, a bejegyzésem jobb alsó sarkába, mit is jelent a piros tenyér?

Olvastam az eredeti bejegyzésednél, de azt nem találom.

2018. máj. 16. 14:36

melyik oldalakat sokszor látogattok, azokat a címsora mellett jelöljétek be a 'kedvencek' közé és a saját oldaladon rákattintva, azok jönnek a szemed elé.


(Régen pipát lehetett tenni a négyzetbe, most a fehér csillag pirosra vált.)

77. 12d083b51b (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2018. máj. 16. 14:29

Annak a sornak a legvégén keresd a 3 db. függőleges csíkban álló pöttyöt, amelyikben a "Lakat. Biztonságos. https:..." feliratod van.

Most látom, hogy ott, a kereten belül is van egy nagyító, ahol a méretet lehet igazítani. Meg a csillag = könyvjelző hozzáadása. És nálam ezek után, kereten kívül van egy piros lakat, és még attól jobbra a 3 pötty. Ha arra katt, lenyílik egy ablak, mindenféle jóval...

76. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2018. máj. 16. 14:22
Igazad van.
75. Guruljka (válaszként erre: 73. - 12d083b51b)
2018. máj. 16. 14:21
Te Hópihe, én meg piros lakatot nem látok, hahaha! :D
74. Guruljka (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 14:18

Amit én kaptam ajándékba, fel se tudtam venni. A fiam vette fel egy nagyon várt hívásnál, adta a kezembe, de kétszer is kinyomtam véletlenül az oldalán levő gombokkal. Szerencsére újra visszahívott, aki keresett.


Nekem nem kell olyan, amihez külön koreográfia kell.

73. 12d083b51b (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2018. máj. 16. 14:15

Köszi! Fönt jobbról a piros lakat mellett van 3 pötty, ha lenyitjuk ott az ablakban is van lehetőség igazítani.

Láss csodát, a főoldalon ezek után jobbról még olyan menüpontok is megjelentek nálam itt a hoxán, amiről eddig még nem is tudtam.


És igazad van, ha ugyanezt megteszem másik honlapnál is, és ott pedig emelem a betűméretet, akkor már nem is golyózik a szemem. Köszi! :))

72. kori54 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2018. máj. 16. 14:14
Köszi, de jó, hogy ezt megírtad! Első eset, hogy kicsinyíteni kellett egy oldalt :)
71. Guruljka (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 14:11

Ahhoz nem is. :D


Inkább még kis szöveg közti pofácskákat kérnék. A billentyűzeten nem nagyon lehet árnyalni. ☺

70. Guruljka (válaszként erre: 65. - Alfoldi13)
2018. máj. 16. 14:10

Elég baj az.


Az asztali gép már eszedbe sem jut? Nem csak okostelefonon van internet!

Ha kíváncsi vagyok, ideülök. Ha utazom valahova, akkor akár olvasni, akár beszélgetni is lehet,vagy csak kinézni az ablakon.


Hiányozna az internet, de én eddig még életem nagy részét anélkül éltem le. Úgyhogy az a kialakítás, hogy egy adott munkaasztalnál ülve dolgozom, nekem nem feltűnő. Azért is álás tudok lenni, hogy egy gépelési hiba miatt nem kell esetleg újraírni az oldalt. És tény, hogy interneten keresztül dolgozom, de ehhez a munkához nem lenne elég egy telefon.


(Hát csak rám akarja erőltetni, hogy okostelefon nélkül antiszociális gügye egyén vagyok... )

69. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2018. máj. 16. 14:09

Sosem voltak műkörmeim, de még sosem kapcsoltam ki telefont véletlenül. Értem, hogy nem használnál ki egy okostelefont, de a számítógéped vagy az internet legtöbb funkcióját sem használod ki, mégsem mondod, hogy akkor fölösleges. Mondjuk én a mosógépem legtöbb funkcióját sem használom, ki mert van rajta vagy 30 program, mégsem válnék meg tőle.


Nem a lépéstartás mértéke az okostelefon, csak ez a példa jutott eszembe. Először azt akartam felhozni, hogy ennyi erővel járhatnánk palatáblával iskolába, csak eszembe jutott, hogy nem vagyunk már diákok.


De mindegy is. Akkor sem csatlakozom a "jajj, arrébb került pár ikon, de borzasztó" klubhoz.

68. valcum
2018. máj. 16. 14:00
Ez az újítás nem jól sült el.Vissza!
67. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - Bichi)
2018. máj. 16. 13:59
Csak nem értem ezt a nagy pesszimizmust. Nem tudok azonosulni azzal, amikor történik valami, és az egyből milyen rossz, pedig nem is. Bár nekem nem bonyolult az új oldal, csak más az elrendezése.
66. Guruljka (válaszként erre: 63. - 12d083b51b)
2018. máj. 16. 13:56

Hópihe, az egyéb fórumok méretét is simán lehet állítani, majd vissza.

Nyomva tartod a baloldali Ctrl gombot, és az egeret fel-le görgetve változik az adott oldal mérete.


Én ezt eddig a Hoxával csináltam a legtöbbször, és örülök, hogy most már nem kell.

65. alfoldi13 (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2018. máj. 16. 13:56
ma már okos telefon nélkül lassan semmi nem megy..internet nélkül már hiányérzetünk lenne,ma mindennek utána tudunk nézniés ki tudja mi is lesz itt még száz év múlva!
64. Guruljka (válaszként erre: 61. - Katica 619)
2018. máj. 16. 13:54

Nekem a csajos vagy nem csajos nem szempont. Miért tartod fantáziadúsabbnak a rózsaszínt?


Én ezt a megjelenést, mint jobban olvashatót, jobbnak is tartom.


(Vesszek meg, ha értem, hogy miért érzi magát valaki nőiesebbnek egy x színnel. Ha nő a talpán, akkor bármilyen színben is nő.)

2018. máj. 16. 13:53

Először nagyon zavart, hogy ilyen hatalmasak a betűk, aztán pár óra elteltével egészen hozzá lehet szokni, sőt természetesnek tűnik.

Igen ám, de amikor átmegyek egy másik honlapra, akármelyikre, és attól kezdve úgy érzem magamat, mintha apró bolhákat kellene számolgatnom, és elkezd könnyezni a szemem, mert még szemüveggel is alig-alig látok valamit.

Nem tudom, hogy nekem kellene valahol a betűméretet állítanom, vagy esetleg valami más gubancom van???

2018. máj. 16. 13:52
hát itt sokkal többet kattogtatunk...de ehhez nehezen szokunk hozzá
2018. máj. 16. 13:45
Régi sokkal jobb volt.Nyilván megszokjuk ezt is használni,de pl. külcsínben ez semmi.Mennyivel csajosabb volt az előző,több fantáziával,ez a sima fehér alig mintával olyan semmilyen.(mondhatjuk sokakat nem érdekel milyen a dizájn,nekem tetszett a régi).
60. Guruljka (válaszként erre: 45. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 13:32

Én az okostelefonok legtöbb funkcióját nem használnám ki. Ráadásul idegesít, hogy véletlenül is ki tudom kapcsolni. Nincsenek ugyanis hosszú műkörmeim, amikkel eleve furán fog az ember, én amit megfogok, az normálisan meg van fogva. :D


Nem agyi kapacitás kérdése, kit hány megabájt tart egyben.

Amióta 50 éves korom körül elkezdtem számítógépet használni, azóta egy csomó ismeretet elsajátítottam ezen a téren,ha már csak az újabb és újabb verziókba való beletanulást nézem is.


Ne haragudj, a hsz-od lényegével egyetértek, de mindig eldurran az agyam, hogy a lépéstartás mértékének az okostelefon számít. Én a döntésképességet fontosabb mutatónak tartom. 60 évesen el tudom dönteni, hogy okostelefonra nincs szükségem.

Csak azért nem használom a régi gombos Nokiámat, mert a még régebbi gombos Ericssonomat jobban szeretem! És nem, köszönöm szépen, de nem akarok mailt fogadni, ha valamerre úton vagyok, autóm sincs, tehát meg tudom kérdezni az útvonalat is...

59. Bichi (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. máj. 16. 13:20
Nem azt írták, hogy meghaladja a képességüket, vagy nem tudják megoldani, csak nem értik, hogy minek kell bonyolultabbá tenni, mint volt...
58. viva70
2018. máj. 16. 13:07
Nekem abszolút nem jön be az új honlap. Sajnálom...:(
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Bichi)
2018. máj. 16. 13:07
Oké, hogy a legtöbben nem agymozgatás miatt jönnek ide, de ha ennyi meghaladja a képességeiket, akkor nagyon máshova sem járnak megmozgatni a kis agysejtjeiket :o)
56. Hoxa (válaszként erre: 54. - Kori54)
2018. máj. 16. 13:04
5000 karakter volt eddig, hány üzenetet görgettek egymás után? Néha tényleg érdemes törölni és új üzenetláncot kezdeni. Felemeltük nagyobb számra mindenesetre.
55. Helenka (válaszként erre: 52. - Bichi)
2018. máj. 16. 13:00
Pfff... de hol? Ha nem látja, akkor nincs értelme lájkolni, nem?
54. kori54 (válaszként erre: 47. - Kori54)
2018. máj. 16. 13:00
Közben rájöttem ki kell törölni az előző leveleket :o
53. Helenka (válaszként erre: 49. - Bichi)
2018. máj. 16. 12:58
A fórumokban nyilván nem látja, de pl.naplóbejegyzésben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook