Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet Amerikában fórum

Új élet Amerikában (beszélgetős fórum)

1 2
60. barbus0501 (válaszként erre: 59. - Padora)
2022. febr. 11. 15:43
Szia. Persze!
59. Padora (válaszként erre: 56. - Barbus0501)
2022. febr. 7. 14:42

Szia Barbus, volna kedved a Kalandvágyból külföldre podcastban szerepelni egy rész erejéig? kalanvagybolkulfoldre@gmail.com a címem.

köszönöm!

Pataki Dóra

58. L.Anikó2 (válaszként erre: 57. - L.Anikó2)
2021. júl. 17. 09:54
Megtaláltam.Írtam privát.
57. L.Anikó2 (válaszként erre: 56. - Barbus0501)
2021. júl. 17. 08:45
Köszi,hogy jelentkeztél. Küldenék egy matricát de nem tudom hogyan kell. Új vagyok a fórumon. :) New Yorkban már voltuk,de szívesen mennénk újra. Van minimális ismeretünk. Itthon van segítségünk repjegy,szállás foglalás. Amit nem tudnánk pl. metro bérletet venni, ha a szállásadóval valamit kéne tárgyalni. Ilyesmiben kéne segítség. Nem szetetnénk tolakodók lenni. Ha lenne ott valaki akit el tudunk érni már sokat számítana. Ha ismersz magyart aki hazajönne 1-2 hétre addig bérelnénk a lakását. Ő is jól jár mi meg tudnánk kommunikálni. A beutazás így még nincs megoldva de gondolom kérhetünk tolmácsot ha faggatnak. Privátban lehet itt beszélni?
56. barbus0501 (válaszként erre: 55. - L.Anikó2)
2021. júl. 16. 20:58
Hova jottok? Sajnos az itt elok nem annyira baratsagosak. En New Yorkban elek, par dologban tudok segiteni :)
2021. júl. 15. 14:27
Sziasztok! Amerikában élő magyarok vagy angolul jól beszélők segítségét szeretném kérni. Párommal utaznánk ha majd lehet túristaként a covid után.Sajnos nem beszéljük a nyelvet. Akár egy csapat is összejöhet. Mindenki segítene amiben tud. 54 és 62 évesek vagyunk.
54. lolita2112 (válaszként erre: 52. - Badboy)
2020. márc. 29. 08:44
szomoruan olvastam az amerikai tapasztalataidat,en dem amerikaban eltem s mint a helyiekrol,mint a magyarokrol cask jot tudok mondani.
2020. jan. 30. 00:16
Itt elek New Yorkba. Barkinek kerdese van, nyugodtan kerdezzetek.
52. badboy
2020. jan. 29. 08:46
Sokan azt hiszik,hogy amerika fuu de kiraly..Nos kint eltem 6 evig,es elmondhatom,hogy kidolgozod a beledet..beleoregszel,belefasulsz a rengeteg munkaba.Most johetsz azzal,hogy itthon is igy meg ugy kell dolgozni stb..Nem olyan..az itthoni legkemenyebb napod ,szanatorium a kintihez kepest.Napi 14,16,sokszor 18 ora kemeny munka.Nem szamit,hogy beteg vagy v sem.Mexikoiakkal,indiaiakkal,fekakkal dolgozol a koszba,mocsokba,buzben.A hetet vasarnappal kezded,es csak a szombat szabad,akkor pedig pihensz,vagy bevasarolsz a kov hetre,mosodazol stb..A magyarok 90% ara semmiben sem szamithatsz,ott tesznek alad ahol tudnak..kint rajossz,hogy valojaban milyen a magyarok tobbsege( sajnos).Barmi bajod van dokihoz nem tudsz menni,mert felted a munkahelyedet.Ha fogaszatra mesz,elmegy tobb havi sporolt penzed.A lakasberles( ha sikerul..) minimum 1500 dollar,es akkor meg semmit sem vettel es ne fizettel rezsit.( gaz,villany,net,telefon,berlet).Van persze jo oldala is.Mas eletfelfogas,nyuzsges,tomeg,( aki szereti)ha jo fizud van meg tudsz venni dolgokat amiert itthon sokkal tobbet kene sporolni.Amerikaba ugy erdemes kimenni ha raszansz 4-5 evet az eletedbol es gyujtogetsz.Parban konnyebb mert akkor az egyik fizeteset el tudjatok tenni.A lanyok takaritanak..persze nem ugy mint itthon..meg a konyhaszekrenyt is porszivozni kell,6-7 vagy meg tobb gyerek utan takaritani,mosni,vasalni,segiteni a fozesbe stb..@ rva kemeny..rengetegszer lattam sirva dolgozni lanyokat..egy ido utan ugy belefasulsz,hogy azt hiszed ez a termeszetes..Most azokrol beszeltem akik illegalisan vannak kint.A 90 % brooklynban,borough parkban zsidoknal.. Aki legalisan van kint,az adozasok utan meg sokszor annyit sem keres mint egy illegalis.Persze ha anyanyelvi szinten beszel angolul,jo helyre kerul tobbet kereshet.Bocsi,ha sok embert elszomoritottam de a valosagot irtam le.Szivesen valaszol9k barmilyen kerdesre.Egyebkent a craiglisten talalhatsz kinti munkat,de kosd fol mind az 1000 nadragszijjadat..diplomaval,erettsegivel kint kitorolheted..Ami szamit: nyelvtudas,fizikai terhelhetoseg..semmi mas
2019. febr. 1. 11:06
Sziasztok! Kérlek, írjátok meg, hogy milyen oldalakon lehet valós munkákat keresni New York-ban vagy Miami felé. Sok féle nézeget az ember a neten, de nehéz kiszűrni, hogy VALÓS munkalehetőség vagy sem. 52 éves vagyok, és úgy alakult, hogy egy rokont ki kellene kísérni Amerikába, nekem meg megszűnik a munkahelyem. Ha már kint lennék, akkor szeretnék dolgozni magyar családnál egyelőre takaítás, gyerekfelügyelet, házvezetés, stb..Jogi területen szerzett irodai végzetségem van, pedikűrös és gyermekvédelmi végzettségem is van. A nyelv még nem igazán megy, egyelőre annyi, hogy az írott szövegből ki tudom következtetni hogy miről van szó, de a nyelvtanulásra ráfeküdnék. Várom válaszotokat, köszönöm szépen.
2018. jan. 27. 03:16

Sziasztok! 

Olyan magyar üzenetèt várom, akinek van zöld kártyája de nem tudja hogyan induljon el az Egyesült Államokba. Én az USA-ban élek lassan 10 ève. Talán tudok segiteni egy új élet elkezdèsèben. 

FONTOS: Csak olyan irjon, akinek MEGVAN/HAMAROSAN MEGLESZ A ZÖLDKÀRTYÀJA ÈS TISZTESSÈGES EMBER. Sajnalom, de egyedulallo ferfi kerem ne irjon. Anyagiakban nem tudok segiteni. KERLEK ne irjatok massal kapcsolatban. Köszönöm. Sok sikert mindenkinek es sajnalom ha az uzenetem kisse durvanak tunik, nem àll szandekomban senkit megserteni. ☺ e-mailem: emmaswan82@mail.com

49. Kristen8 (válaszként erre: 48. - 9c485f67e8)
2017. jún. 10. 19:35
Jól van, nagy magyar anyuka.
48. 9c485f67e8 (válaszként erre: 46. - Kristen8)
2017. jún. 4. 22:09
A kutyának van kölyke; bár lehet, neked is majd egyszer az lesz - ha egyáltalán lesz.
47. Kristen8 (válaszként erre: 45. - Cseke149)
2017. jún. 3. 14:11
Igen, úgy néz ki cégen keresztül fog menni a dolog. Köszi!
46. Kristen8 (válaszként erre: 37. - Barbus0501)
2017. jún. 3. 14:09

Nem, Barbi, nem hiszem azt, hogy kapkodnak az ember után csak mert kiment. Nem fogok takarítani, sem más kölykére vigyázni. Ha ezzel itt bárkinek problémája van, azt tartsa meg magának.

De örülök, hogy valami értelmeset is hozzászóltál a témához.

2017. máj. 19. 07:22

A kezdet a legnehezebb. Ha ebben van támogató cég mögötted, akkor könnyebb. Tényleg az a legegyszerűbb, ha cégen belüli traszferről van szó.

A hiteltörténet nagyon kell és ebben tud tamogatni egy cég. Anélkül senki vagy üzleti szempontból. Itt akkor vagy jó, ha jó hitelfizető vagy, akkor adnak egyre jobb feltételekkel hitelt. Ez otthoni szemmel furcsa lehet, de így van. Ha cég hoz ki, ebben támogatni is tud, mert amíg nincs hiteltörténeted, nem akarnak majd semmit hitelre adni neked, de hogyan építs hiteltörténetet, ha nincs hiteled... ördögi kör. Ezt biztosítja neked a munkáltató, ha ő hoz ki. Ezért jobb ez a kihelyezés dolog mint, amikor te keresel kint munkát.


A biztosítás érdekes dolog. Tenyleg őrületes számlák vannak viszont akinek van pofája hozzá, úgy lehet alkudni mint a piacon. ;)

2017. máj. 14. 18:37

Manapság már sehol nincs kolbászból a kerítés. Mindenhol dolgozni kell és nem is akárhogy.

Valamit valamiért.

Ettől függetlenül én mégis azt mondom, hogy a puding próbája az evés, ha teheted próbáld meg. Mit veszítesz? Legfeljebb haza jössz. Nem te leszel sem az első, sem az utolsó.

43. m-erika (válaszként erre: 42. - Barbus0501)
2017. máj. 14. 17:10

Ertem amit mondasz, pont ezek miatt a koltsegek miatt nem gondolnam, hogy megerne kint takaritani, ha otthon jol el az ember, csak egy kis kalandra, valtozatossagra vagyik azzal, hogy par evig kulfoldon szeretne elni.

Nekem egyebkent az illegalitassal az lenne a problemam, hogy nem utazhatnek az orszagbol ki-be. En pedig szeretek utazni, akar hazalatogatni, vagy mas orszagokba a "kornyeken". Meg persze a bizonytalansag is zavarna. De ez en vagyok. en is ismerek sok magyart, aki kint van papirok nelkul. Nekik megfelel. De sokmindenkinek nem. A kerdezonek sem, azt irta. Es ismerek sok olyant is, akik rendes vizummal vannak kint. Van akinek elismert szakmaja van, van akinek csak atlagos, megis elintezte neki a ceg, hogy legyen vizuma.

2017. máj. 14. 13:23
En amugy bemutatnek neked par magyar szarmazasu amerikai allampolgart. Csak ugy nezd meg, ok mit, meg mennyit dolgoznak. Nehogy azt hidd, hogy ugy kiraly az elet. Csak egy pelda. A hol en dolgozok babysitterkent, egyszer a nagyobbik gyerek majdnem megfulladt valamitol. Elvittek a dokihoz. El kellett vinni egy specko korhazba is. A csalad 2 evig szepen fizette havi rendszeressegel az osszeget, ami a szamlara vokt irva. Most egy honappal ezelott kerdeztek meg, hogy mennyi van meg hatra. Es 6000 dollar. A szules itt 10 ezer, egy vervetel meg 300 dollar. Es akkor meg fizess taxot, meg berelj lakast. Vagy 1300 dollarert. Ha viszont azt mem tudod, akkor berelhetsz szobat 600 dollartol akar 2000 dollarig is. A merto berlet egy hetre 32 dollar. A telo egy honapra 63 dollar. Ha van kocsid, fizetned kell a biztositast, ami a leg alapabb, az havi 145 dollar a Geiconal peldaul. A tv csomag fullos internettel 146 dollar. A villanyszamla a gazzal olyan 150-170. Ezt lakasra irom, nem egy szoba berles eseten. Ha lakast berelsz, akkor ugye 1 havi kaukcio. Szoval kezdesnek 2600 dollar egy lakas berlese. De az sem biztos, hogyvbeengednek a buildingbe. Elobb mutass credit historyt. Es nagyon durvan utannad tudnak nezni. Szerintem papiroskent szivasabb, mintha nem lennel papiros, es esetleg a nehez melot is el kene valalnod. Lehetsz itt papir nelkul is menedzser egy ettetembe, vagy lehet irodai munkad, meg papirosannis csalodhatsz hatalmasat.
41. lapbarna (válaszként erre: 9. - Kristen8)
2017. máj. 14. 12:49

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi neked a normális munka (mosogatás, hadonlók kilőve, ugye)?

Mondjuk olyat tudok elképzelni, hogy egyetemre meghívnak előadónak x szemeszterre, vagy kutató vagy egy olyan témában, ami nekik érdekük. Vagy egyéb olyan szaktudàssal rendelkezel, több éves-évtizedes tapasztalattal, ami náluk sem hétköznapi, ahogyan itthon sem, hiszen ezért keresett itt is.

40. barbus0501 (válaszként erre: 38. - M-erika)
2017. máj. 14. 12:43
Azert elmondanam, hogy itt New Yorkba rengeteg ember jott ki papirokkal, es csalodtak akkorat, hogy hogy leesett az alluk. Mivel en itt elek, es tagja vagyok a facebookon is eleg sok oldalnak, es latom hogy mindenki ezt kerdezi, hat elarulom, hogy baromi keves ember jon ki ugy, hogy egy ceg szponzoralja. Meg ugye had ne emlitsem, hogy Trump bacsi utan meg nehezebb. Lehet zoldkartyalottozni. Az en ksmerosom is itt van vizummal. Tanul, mellette meg megy aztan napi 10 oraba kesziti a turmixokat....Ahhoz, hogy valakinek egy ceg intezze el a papirokat, annak a szemelyenek kimagasloan tehetsegesnek kell valamiben lennie. De hat ugye mondanom se kell, hogy az egesz vilagrol jonnek Amerikaba.
2017. máj. 14. 12:27
Szerintem probald meg semmit nem veszitesz.otthonrol biztos tudsz jelentkezni felszolgaloi allasra vagy barosnak vagy eladonak. Vagy ha nagyobb a kepzettseged akkor irodai allasra jelentkez. Ha mrg neagyisten kint vagy es nem talalsz munkat mosogatsz egy kicsit vagy szobalanyozol hotelben.kozben keresel munkat.
38. m-erika (válaszként erre: 37. - Barbus0501)
2017. máj. 14. 09:17
Van, aki nem mindenaron szeretne Amerikaban elni, csak akkor, ha normalis munkat tud szerezni. Aki egy atlagos szinvonalon el itthon, az minek is menne ki illegalisan takaritani vagy mosogatni? Csak hogy elmondhassa, hogy o az USA-ban el? Szerencsere a forumindito nem ilyen hulye.
37. barbus0501 (válaszként erre: 1. - Kristen8)
2017. máj. 14. 05:02
Jo Isten. Latszik, hogy azt se tudod Amerika mi fan terem. Tudod hany ember keres itt munkat??? Ha nem akarsz ehen halni, meg fizetni akarod a rentet, akkor bizony el fogod vallalni meg a takaritast is...Azt hiszed itt kapkodnak az ember utan csak azert, mert kijott? Ha igy indulsz neki, inkabb ne is fogj bele, mert a hatalmas Amerika bizony megtori az embert.
36. m-erika (válaszként erre: 34. - Epresturmix)
2017. máj. 13. 20:52

Munkavállaláshoz nem feltétlenül kell zöldkártya. Elég a munkavállalói vízum, vagy olyan vízum, amivel lehet egyéb munkát vállalni (pl. au-pair)

És nem feltétlenül vagy halott autó nélkül, ez is várostól függ, vannak olyan városok azért az USA-ban, ahol tökéletesen meg lehet lenni autó nélkül. Pl. New York, Washington, San Francisco, Chicago

35. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Kristen8)
2017. máj. 12. 09:56

Autó nélkül halott vagy. :)

Semmi sem olyan, mint itthon. :D

Össze se lehet hasonlítani.

Hová mentek pontosan?

34. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Kristen8)
2017. máj. 12. 09:52

Vízumból is többféle van. Munkavállaláshoz kell a zöldkártya is. Ez alsóhangon 500 dollár, akkor ha van ismerősöd, aki kitölti neked. Ha nincs, ügyvéd megcsinálja "potom" 1000 dollárért.


Nincs segélyezés. :D

Nem tömnek senkit segéllyel ki. Nem a segély miatt szoktak emberek kimenni. Nem ez a fő szempontjuk, ha már kijutnak. Nagyon jó rendszer működik ott. És nagyon szigorú!

Nincs lófa.zoskodás.

Igen, párban sem könnyű, meg sehogyan. És nem mindenkit engednek ki! Ezt ne felejtsük el!

2017. máj. 12. 09:34

Gondolom vannak erre FB csoportok, blogok, amiket már kint élők vezetnek. Álláskeresési portálok, állásközvetítők.


Írj egy jó CV-t, kereshetsz akár olyan cégeket itthon, akiknek vagy a székhelyük, vagy kirendeltségük Amerikában van és oda bejutni.

Jelentkezhetsz valamilyen penpal közösségbe kapcsolatépítés céljából, és akkor esetleg tudna valaki segíteni majd a kezdeti időben.... azért vannak lehetőségek.

2017. máj. 12. 09:31

Tervezzük a kiutazást turistaként, és oda aztán a világ pénze nem elég, pedig 2 hétre megyünk csak :))

Néztem a googlemaps-et, hogy lássam a leendő szállás közelében milyen a környék, van-e bolt, buszmegálló... Hát nincs :)

Nem olyan mint itthon, hogy elindulok a kapuból jobbra vagy balra, és 5 percen belül eljutok gyalog egy közérthez... ott autó nélkül képtelenség meglenni.

Ismerek olyat, aki a nyugati partról költözött az országunkba, és kiválóan érzi magát, nem is akar visszaköltözni sosem.

Tegyük hozzá, hogy tanárként plusz native angollal itthon sosem lesz pénz szűkében, és autót sem kell vennie mert egymást érik a buszok és a metrók.

2017. máj. 12. 09:23

Itt a pont, Epresturmix :)) Ha nem kellene vízum, sokkal egyszerűbb volna, viszont akkor már kiürült volna Európának ezen része és nem hiszem, hogy az az amerikai gazdaságnak jót tenne :))

De őket is meg lehet érteni, senki nem akar jöttmenteket kitömni segéllyel, és sajnos sokan nem dolgozni akarnak csak lébecolni meg a markukat tartani. Ha meg nem kapnak meg valamit, akkor verik az asztalt nagy arccal, nulla tudással.

De ahogy az elmúlt hetekben olvastam blogokat és fórumokat, azt látom, hogy szinte mindenki párban vagy családostul ment ki, és még úgy sem volt egyszerű megvetni a lábukat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook