Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új dumahely! fórum

Új dumahely! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2008. márc. 4. 10:18
Én attól csak még éhesebb leszek! De mindegy is szerintem,mert amiket én eszek,azokban is kevés a kcal. Sajna ma a mozgás is kimarad.Holnap meg kosármeccs,szerintem késő este fogok tornázni.Nem akarom holnap is kihagyni!
45. Prügi
2008. márc. 4. 10:17
Én sem hagyom ki, csak gyümölcsöt eszem. De az pont elég is.
2008. márc. 4. 10:12
Igen! Én viszont a vacsit nem akarom kihagyni. Inkább nagyon lightos kajákat eszem. Parizer,Wasa kenyér,paradicsom,paprika,ubi,saláta, körözött, omlett! Talán így is lefogyok!
43. Prügi (válaszként erre: 42. - 27525d0da6)
2008. márc. 4. 10:10
Legalább nem láttál benne hatost :-).
2008. márc. 4. 09:46
Ma reggel voltam 59,9
41. Prügi (válaszként erre: 40. - 27525d0da6)
2008. márc. 4. 09:29

Pedig jó lett volna, ha megméred, és ha eetleg lenne látszata a hétvégi kajálásnak, akkor az a következő időszakra jó kis elrettentő példa lehetne! Nem az a megoldás, hogy homokba dugod a fejed, és inkább nem is akarod tudni, mennyit "ettél magadra" a hétvégén! Igenis nézd meg, és akkor legközelebb ennek fényében majszolgatsz hétvégente.

Egyébként meg szerintem a te súlyodnál még megengedhető az ilyen kilengés, csak ha tényleg komolyan veszed ezt az egészet, akkor nem! Mert ebből lesz a jo-jó effektus, amit ne akarj megismerni!

2008. márc. 4. 09:26
Tegnap épp ezért nem is mértem meg magam!
39. Prügi (válaszként erre: 38. - 27525d0da6)
2008. márc. 4. 09:01
Én hétvégén úgy kompenzálok, hogy - mivel úgyis később kelek fel - reggeli és tízórai kimarad, ebédre eszek rendesen (mindegy, mi van ebédre, egy kis adagot megeszek, de szigorúan egyet, tilos a repeta), de délután és este már szintén nem zabálok, max. uzsonnára megeszek egy Norbi rudat vagy pudingot, hogy ne legyen hiányérzetem az édesség miatt se, este meg ugyanúgy gyümölcsöt eszek, mint hét közben. Ez csak önmegtartóztatás kérdése szerintem. Én ilyenkor arra gondolok, hogy érdemes-e elrontani egyetlen hétvége alatt az egész heti munkám? Ugye, hogy nem?! Szóval ennyi elég, és inkább uralkodom magamon. Így hétfőn nem attól kell félnem a mérlegen állva, hogy elölről kezdhetek mindent, hanem folytatom ott, ahol abba - sem - hagytam. Szerintem ez jó motiváció, legalábbis nekem.
2008. márc. 4. 08:52
Na szóval: nekem is az esti zabákkal van bajom. Hétköznap még csak meg tudom állni,hogy diétásat egyek.De hétvégén,mintha elvágták volna. Főleg ha a párocskám is velem van.De mindig csak hétvégén.Tegnap is ő vacsizott, tőkehalmájjal és zsemlével kínálgatott,de nem fogadtam el.Hétvégén meg mint aki megbolondult,csak ennék.
37. Prügi (válaszként erre: 36. - 27525d0da6)
2008. márc. 4. 08:47
Bárki csatlakozhat :-)
2008. márc. 4. 08:39

Sziasztok! Szia Prügikém! :) (ő a tesóm)

Csatlakozhatok dumcsizni?

35. Prügi (válaszként erre: 34. - Tracsi)
2008. márc. 4. 07:35

Szia!


Hát ahhoz végképp nem volna lelkierőm, hogy 5-kor felkeljek! Akkor inkább kínzom magam éjfélig, de hajnalban én használhatatlan vagyok.

Persze mindenki másképp tudja beosztani az idejét, ha rá lennék kényszerülve, hogy úgy csináljam, idővel valószínűleg megszoknám, így viszont örülök, hogy délután van időm mindenre, amire szeretném.

34. Tracsi
2008. márc. 4. 07:12

Jó reggelt mindenkinek!

Én a reggeli tornával úgy vagyok hogy csak akkor van időm. Jó tudom! Nekem könnyű itthon vagyok. De később a kicsi fiamtól egyáltalán nem tudok tornászni mivel nem hagy. Volt már olyan hogy a hasizomerősítő alatt egyszerűen ráült a fejemre! :-))) Korábban viszont volt olyan hogy 5 órakor keltem letekertem a szobabiciklivel 20 percet (kb 10-12 km) és utána indultam 6-ra dolgozni. De ezt már nem tudnám megcsinálni én sem!

33. Prügi (válaszként erre: 31. - Marcsika74)
2008. márc. 4. 07:01

Szia!


Meglátod, idővel rááll a szervezeted a gyümölcs-vacsira. Én is így csinálom, este már nem eszek rendes ételt, általában csak kivit. Az első 1-2 nap után már egyáltalán nem lesz furcsa (legalábbis én hamar megszoktam). És éhes sem vagyok ilyenkor, sem pedig később. Legközelebb másnap 10 körül eszem először, addig simán kihúzom evés nélkül. Én viszont reggel nem bírnám rávenni magam a tornára, de ti nagyon ügyesek vagytok Tracsival! Képtelen lennék ezért korábban kelni, így is 6:10-kor csörög az óra. Én inkább munka utánra ütemezem a mozgást, de már eljutottam arra a szintre, hogy nem csak muszájból csinálom, hanem lassan kezdem élvezni is :-).

További sok sikert a folytatáshoz, gyere mindig, és megvitatjuk, hogy ki, mit, hogyan csinál!

2008. márc. 3. 20:42
Jó éjt nektek!!!
31. marcsika74 (válaszként erre: 25. - Prügi)
2008. márc. 3. 20:40

Szia!

Hogyan képzelem a diétát?Több zöldséget s gyümölcsöt szeretnék beiktatni az étrendembe,s kalóriából kevesebbet bevinni mint eddig.Meg nem akarok csak gyümölcsöt vacsizni.Minden reggel tornázok 30percet,este pedig futok.Hát ma az első napom ,amit leírtam teljesítettem is.De most nagyon éhes vagyok,hiányzik a kiadós vacsi.A végső cél ha már 50kg leszek az tök jó.De voltam már 47kg is.

Ma reggel pedig 62kg.

30. Prügi (válaszként erre: 29. - Tracsi)
2008. márc. 3. 19:09

Ja, tényleg, szobabicajunk is van, de az valahogy már nem elégíti ki mozgás terén az igényeim. Nálunk is a futópad és a szobabicaj is leginkább a szobains szerepét tölti be :-). Amúgy dolgozni bicajjal járok, de azt nem venném mozgás számba, mivel oda-vissza kb. csak 2 km-t kell mennem. Szóval legideálisabb nekem a torna. Nyáron nyílik itt a közelünkben egy edzőterem, esetleg ha addig olyan kondiba kerülök, akkor netán kipróbálom. De ez még csak távoli terv, és nagyon képlékeny. Majd meglátjuk, mi sül ki belőle(m) addig :-).

Jó tanulást,már ha lehet ilyent mondani, holnap ugyanitt! Én is megyek tusolni, aztán tv-zek, ma biztos hamar elalszom, mert az múlt éjszaka nem sokat sikerült aludnom (mondhatni semmit).

Ja, egyébként olvasom a naplód is, abból is próbálok meríteni :-).

Jó éjt!

29. Tracsi
2008. márc. 3. 19:01

A futással én úgy vagyok hogy akkora mellekkel ami nekem van nem lehet futni. Hacsak nem akarnék dekázni velük! :-)))))

Nekem van még szoba biciklim, amit egy időben használtam de az utóbbi időben már csak ruhaszárítónak használom! :-)))

Mára én kiszállok mivel még vannak tételeim! :-((((

De holnap itt leszek megint úgy mint ma!

Pá!

28. Prügi (válaszként erre: 27. - Tracsi)
2008. márc. 3. 18:51

Bizony! Habár hazudnánk, ha azt mondanánk, hogy könnyű mene lesz, de épp azért vagyunk itt, hogy segítsük egymást.

Én Norbi és alexandra dvd-ire szoktam tornázni (Norbitól Aerobik Norbival második részt, Alexandrától a Nyerj időt! csináltam, de most váltottam a Duci tréningre), máskor meg taposózok vagy a Leg Magicet használom. Van futópadunk is, de azt utálom. Mármint nem a futópadot, hanem magát a futást. :-( Majd ha már jobb kondiban leszek, akkor talán az is menni fog.

27. Tracsi (válaszként erre: 26. - Prügi)
2008. márc. 3. 18:47

Én a Callanetics tornát csinálom minden reggel a könyvből. Vagyis előttem van a könyv de már nem kell néznem. Mellette hallgatom a "Black magic dance" cd-t amin igazi fekete zene van! Igazából a könyv nagyon nem ajánlja a zenét de hallgatni jó. A tornát meg úgy is a saját ritmusom szerint csinálom és nem a zene ritmusa szerint! Egyébként vannak dvd-im is. Van Pilates, Béres Alexandra, Kezdő hastánc, Terhestorna! :-))) Szóval el vagyok látva velük de nekem egyenlőre az a legjobb amit csinálok! Még az Alexandra is jó és csináltam is. A Pilates dvd-vel csak annyi bajom van hogy nem tudom megcsinálni és ez annyira felháborított hogy azóta szüneteltetem!

Marika! Tényleg jó helyen vagy ha bíztatásra vágysz! A súlycsoport tényleg nem ugyan az de szerintem neked ugyan olyan probléma a feles súly mint nekünk. A lényeg hogy jól érezzük magunkat a bőrünkbe! És ez nemsokára így is lesz! Ugye Prügi!!!:-)))

26. Prügi
2008. márc. 3. 18:32

Tracsi!

Tőled még nem is kérdeztem, te mire tornázol? Vannak torna dvd-id, vagy magadtól edzel?

Én most mecsináltam a Duci tréninget, és őszintén mondhatom, igazán élveztem. Kicsit aerobikos, ritmusos, pörgős. Nagyon jó volt. Az előbb megcsináltam a Gerinc tornát is, az is nagyon jól esett, habár túl hosszúnak találtam (több, mint 1 órás), így csak 40 percet csináltam meg belőle. Remélem hosszútávon segít.

25. Prügi (válaszként erre: 24. - Marcsika74)
2008. márc. 3. 18:29

Szia Marcsika!


Hát akkor pont jó helyen jársz, Tracsival épp azért társultunk, hogy megosszuk egymással a tapasztalatokat, gondokat, és persze, hogy támogassuk egymást a fogyókúrában. Nekem nagyon nagy erőt ad! Szóval bármi gondod van, meginognál, vagy csak úgy érzed, hogy bíztatásra szorulsz, mert fogytán van az akaraterőd, gyere bátran, majd gatyába rázzuk egymást! :-) Sajnos mi már nem 60 egynéhány kilós súlycsoportba tartozunk, így jóval többet kell ledobnunk, mint neked, de legalább mi vagyunk az élő példák arra, hogy nem szabad megvárni, míg idág fajul a hízás. Az első 1-2-3 kg még nem is zavaró, viszonrt a többi már gyorsan követi ezeket, és nehéz megálljt parancsolni, amikor az ember már 10-15-20 kg, vagy ennél nagyobb súlyfelesleggel küzd.

Hogyan képzeled a diétát? Melyik módszerrel szimpatizálsz? Mozogsz is mellette? Mi a végső cél, hány kg szeretnél lenni?

2008. márc. 3. 14:51

Szia Prügi,Tracsi!

Irigyelek benneteket, leadott kilók miatt.Én tegnap eldöntöttem mától megteszek mindent hogy legalább 10 kg-mal kevesebb legyek.De a kitartásom nem mindig eredményes.De a ruhatáram veszélybe van már.47kg-ról ,62kg cseperedtem.A magasságom meg 150cm.Nem vagyok még túl kövér de két év alatt jött rám 15kg.Mi lesz később?Csak ez a fránya akarat erő.Meg a családom sem piszkál a kilók miatt.

23. Prügi (válaszként erre: 22. - Tracsi)
2008. márc. 3. 14:34

Ismerős a szitu, én is voltam így nem is olyan rég (júliusban végeztem) 1-2 tárggyal. Erre nincs jobb megoldás: bemagolni, szó szerint, ha másképp nem megy :-(. Sajan ez a tanulás szemét egy dolog. Ki tudtam készülni rendesen 1-1 vizsga előtt. Főleg, amikor az utolsó félévet már munka mellett csináltam meg. Brrr. Nem szeretném újra csinálni, pedig kacérkodok a gondolattal, hogy még tanulnom kéne vmit (legfőképpen nyelvet/nyelveket, és érdekel az ingatlan szakma is: ingatlan közvetítő-értékbecslő, stb.). Talán jövőre bele is vágok, ha visszajött szülésiről a kolléganőm. De amíg egyedül tartom itt a frontot, addig erre gondolni sem merek, hiszen szabadságra is csak ritkán tudok elszabadulni, nem tehetném meg, hogy vizsgákra szaladgálok a munkahelyről. Szóval sehogy sem jó ez :-(.

Na mára búcsúzom, lassan lejár a munkaidőm, otthon meg már nem nagyon lesz időm netezni, ha tornázni is akarok, meg vaalni, kutyát sétáltatni, gerinc tornázni...

További szép napot és kitartást neked!

22. Tracsi
2008. márc. 3. 14:06

Az tényleg érdekes lenne! Főleg ha elvesztenéd az egyensúlyod és a lábaid kerülnének az asztal fölé! :-)))))

A tételeim száma tényleg nem sok csak az anyag finoman fogalmazva érthetetlen! Na most kérdem én hogy dumálsz egy olyan anyagról amit nem értesz. Sőt ! Van olyan tételem ahol már magát a tételt sem értem! :-))) És a probléma itt válik megoldhatatlanná hogy ha az ember már a kérdést sem érti hogy válaszol rá!

21. Prügi
2008. márc. 3. 12:18

Hát elég furán venné ki magát, ha fitt labdán gurulgatva jobbra-balra fizetném ki az emberkéket (adminisztrátor-pénztáros vagyok). :-) Biztos néznének nagyot. Azt hiszem egyetlen jó megoldás a Gerinc torna lehet.

Tarts ki a tanulással, 12 tétel nem is olyan sok! :-) (Egyszer én 45-öt tanultam meg 3 nap alatt). Szóval mindent bele!

20. Tracsi (válaszként erre: 19. - Prügi)
2008. márc. 3. 11:52

Nem lehet bevinni az irodába fitt-labdát? Azon ülve biztos hogy jó a tartásod, az izmaid is erősödnek és munka közben még mozogni is tudsz!

A hátfájásodon javítana szerintem.

Én meg már beleőrülök a gazdaságpszichológiába! X-(((

19. Prügi (válaszként erre: 18. - Tracsi)
2008. márc. 3. 10:27

Hát ez az, idegesít is :-(. Sajnos itt az irodában 8 órát csak ülök, biztosan attól fáj. Meg persze nincs ezen mit szépíteni: biztosan a súlyfelesleg sem tesz jót neki :-(. De hát már dolgozom rajta, hogy ne így legyen.

Akkor csak jó tanulást, mindent bele! :-)

Közben majd bekukkantok, hogy jártál-e erre.

18. Tracsi
2008. márc. 3. 09:58

Sajnos el kell kezdenem tanulni. Szombaton vizsgázok és még van 12 tételből 12 amit még nem tudok! :-((( És ráadásul nem is olyan egyszerű tantárgy. Szóval itt vagyok de lehet hogy csak később válaszolok!

A hátadra meg vigyázz mert a hátfájdalom a leggyilkosabb! És még ez neked nagyon korai! :-))

17. Prügi (válaszként erre: 16. - Tracsi)
2008. márc. 3. 09:55

Szia!


Köszi, jól telt a hétvége, csak nagyon gyorsan :-(. Nem pihentem ki magam, az éjjel szinte semmit sem aludtam. Ettől eltekintve minden rendben.

Én 7-től 3-ig dolgozom, így a torna mindig délutánra marad. Munka után haza megyek, megiszok egy kávét elolvasom az újságot, aztán uccu :-). Nekkiállok. A mai tervem az, hogy először megcsinálom a Duci tréninget, utána kivasalok, és ha azzal végeztem, akkor megcsinálom a gerinc tornát is. Az ugyan nem fogyaszt (gondolom), de a hátfájásom miatt meg muszáj :-(.

Még nem reggeliztem, hamarosan megeszem a kajcim (szendvics teljes kiörlésű kenyérből). Reggel még jól lehet lakni, én csak délután nem eszem már hízlalókat.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook