Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új dumahely! fórum

Új dumahely! (beszélgetős fórum)


166. Prügi
2008. márc. 19. 13:05
Igen, tudom. Teliholdkor (ami most lesz, talán holnap, ha jól tudom), akkor meg nehezebb az ember, és nem kedvez a Hold a fogyásnak. Érdekes dolgok ezek, de én hiszek bennük (és még sok minden másban).
165. Tracsi
2008. márc. 19. 13:02
Azt hallottad már hogy könnyebb fogyni ha fogyóhold van? Ez valahogy összefügg az apály-dagály folyamatokkal. Igaz az 4 vagy 6 óránként változik. És hogy hogy jön össze nem tudom de ezt mondják! Higgyünk benne és könnyebb lesz fogyni! :-)))
164. Prügi (válaszként erre: 163. - Tracsi)
2008. márc. 19. 12:55

Aranyos vagy :-).

A tornával inkább pont úgy vagyok, hogy az az érzésem, muszáj csinálni, mert nekem az tök jó. Közben már élvezem, de néha nehezen veszem rá magam. Na meg az a mániám, ha nem csinálom meg egy nap, akkor tutira kövér maradok. Szóval már-már mániákus függővé váltam. Mondjuk nálam az ideális a heti 5 alkalom, ennél többet nem csinálok, de ha kevesebb akar összejönni, az már nagyon gáz.

A munkaidőm majd 3-kor jár le, alig várom. Bár ami a munkát illeti, ma elég lightos napom van, de valahogy most mégsem szívesen ücsörgök itt.

Remélem csak a változékony idő, vagy a közelgő teli Hold okozza ezt a hangulat-ingadozást nálam, és hamar visszarázódok a régi kerékvágásba, mert tisztában vagyok vele, hogy a negatív gondolatok a fogyást is hátráltatják. Eddig olyan jól ment, mert HITTEM benne, de most valahogy még a hitem is elszállt. Franc tudja mi van velem, de megpróbálok ezen túllenni. A mai nap biztosan lendületet ad ehhez, nem is tudnék jobb programot kitalálni, mint ami ma vár rám :-)

Ja, a fűsulis téma nem érintett érzékenyen, valahol mélyen tudom, hogy úgysem lesz hozzá elég bátorságom, szóval maradok a tanfolyamnál. Nem vágyam egy diploma, saját örömömre akarok tanulni, lehetőleg minél több téren szeretnék tájékozódni :-). Nagy a tudás szomjam :-). De az, hogy most belevágjak munka mellett egy 4 éves dolgoba, azt látod nincs merszem bevállalni. Nem tudok ennyi időre előre tervezni, most még fontosabb álmaim vannak, amik megvalósításra várnak. Először azok teljeseüljenek, aztán később lehet másfelé is kacsintgatni.

163. Tracsi
2008. márc. 19. 12:35
Figyu Prügyi! ha van egy kicsike időd nézz rá a Vicces topik-ra! Talán tudsz egy kicsikét nevetni!
162. Tracsi
2008. márc. 19. 12:14

Ez az ami a legjobb most számodra szerintem is! Egy kicsi kikapcsolódás! Meg amit a múltkor megbeszéltünk egy jó kis röhögés! :-))))

Most én is el vagyok havazva mert a munkamegbeszélésem miatt elmaradtam a tanulással és próbálom behozni! Azért tudtam csak most feljönni és válaszolni neked! Remélem nem keserítettelek el azzal hogy a fősulit forszíroztam??? Mert nem volt szándékomban!


Ettél ma már valami gyümölcsöt? Próbálkozzál egy almával. Vagy (most olyat mondok hogy talán el se olvasd) talán egy kocka csoki? Az boldogsághormont termel!

Egy biztos ha nem tudsz koncentrálni a tornádra és nem szívesen csinálod tényleg nem hat olyan jól. Ez sajnos saját tapasztalat! De az hogy csinálod és nem adod fel már feldobhatna!!! :-)))

És a munkaidődnek is lassan vége!!! Azt nem tudom hogy mikor de biztos hogy lassan vége lesz!!! :-))

Szóval kitartás és nemsokára dumcsizhatsz a barátnőiddel! Ja és természetesen Janiva!!! (ami még jobb lehet mint a barátnők)

161. Prügi
2008. márc. 19. 08:40
Úgy érzem magam, mint egy leeresztett lufi :-(. Neked nem szokott ilyen lenni? Nem tudom megmagyarázni, mi a bajom, de egyszerűen úgy érzem, nincs energiám semmihez. Talán ma majd jobb kedvem lesz, este találkozom a csajokkal, utána pedig végre Janival is :-).
160. Prügi
2008. márc. 19. 08:38

Szia!

Majd még gondolkodom a tanuláson, egyelőre nem aktuális. Ez az év még a munkáról szól, és jövőre is csak az év vége felé lesz könnyebb a dolgom. Addig ez van, de egyáltalán nem bánom, ez csak átmeneti állapot.

A fogyókúrával most úgy vagyok, hogy nem tudok rá annyira koncentrálni, nem tudom miért. :-( Betartom, tornázok, de most valahogy olyan automatikus ez a dolog, nem tudatos. Napok óta elég feszült vagyok, nem is tudom, miért, de ez miatt másra nem annyira tudok odafigyelni. Nem jó ez így, remélem hétvégére lenyugszom végre.

159. Tracsi
2008. márc. 19. 08:21

Ez nálam is így szokott lenni. Sőt azt vettem észre hogy ha megcsinálom a tornám, mivel már küzdöttem a fogyásért, a kaját is könnyebben be tudom tartani. Azzal biztatom magam hogy minek izzadsz ha utána meg bezabálsz! Szóval több mindenre is jó ez a torna.

Más! Ha van kedved tanulni egy fősulival többre mész mint egy gyorstalpaló bármivel! Az sem olyan hosszú. Ráadásul ha távoktatást választod az csak a szombatjaidat foglalja le. Tanulni meg mindenhol kell a gyorstalpalón és a fősulin is. Látod én a három gyerek és család mellett is bevállaltam. (...és még fogyózok is!!!!) A te döntésed de szerintem azért nézz körül előbb fősuli szinten és utána döntsd el hogy melyiket választod!

A tervek meg mindig kellenek. Nekem is van nagyon sok. Most először az angol középfokú szaknyelvi vizsga megszerzése. Mellette a vizsgákra való készülés meg az új helyzet a munkahellyek stb. Hát talán most hagyom abba mert már leírni is sok! :-))))))))))))))

...és a diplomát még nem is említettem!

158. Prügi
2008. márc. 18. 18:58

Jövőre már szeretnék vmit tanulni, de "csak" vmi néhány hónap alatt elvégezhető tanfolyam érdekel, hosszabba nem mernék belevágni, pl. fősuliba semmiképp. Mivel rövid időn belül (1-2-3 év) lakást szeretnénk venni, illetve utána már egy baba sem kizárt, így egyszerre mindezt nem merem a nyakamba venni. A család és a munka most fontosabb. Egyébként ha visszajön a kolléganőm, még kb. 1, max. 2 évet szeretnék már csak itt dolgozni, utána, mivel Szombathelyen akarunk majd lakni, ott próbálok új munkahelyet keresni. Szeretem a mostani munkám, jó helyem van, de hosszú távon már nem tartogat új kihívásokat, és ebbe bele lehet unni. Na meg ingázni sem szeretnék 30 km-t Körmend és Szombathely között, oda és vissza napi 60 km-t. Nem, ez nem menne, elég volt 6 évig, amíg tanultam. Szóval tervek vannak, már csak szépen sprban valóra kell váltogatni őket :-).

Amúgy nem kell engem félteni, bírom a strapát, még internetezni is van időm munkaidőben :-). Persze rendesen elvégzem a munkám, arra nem lehet panasz.

Ma munka után fodrásznál voltam, 1 órája értem haza, és már tornáztam is. Ma nem volt jó kedvem, de most, hogy készen vagyok a tornával is, már jobb. Sokkal jobb tőle a közérzetem.

157. Tracsi
2008. márc. 18. 17:33

És nem sok? Az sem jó hogy teljesen kimeríted magad! Már csak azért sem mert még nagyon fiatal vagy ahhoz hogy problémád legyen belőle!

Akkor ha ennyi a munkád tényleg mindenféleképpen kell mozognod! Már csak a kikapcsolódás miatt is. Dumcsiztunk már a suliról. Hát nem is csodálom hogy ennyi munka mellett nem tudsz elkezdeni semmit! De ha max 1,5 éven belül megoldódiki akkor addig talán ki lehet bírni de nagyon vigyázz magadra!

Még én sem tudom hogy a nyáron mi lesz. Most még nagyon örülök a munkának de ha belegondolok hogy a három gyerek, munka, suli. Hááááát???

De ha te kibírod akkor én is!

156. Prügi
2008. márc. 18. 13:54
Hát, én még kb. másfél évig egyedül is leszek, ugyanis a kolléganőm is a picúrral van otthon, aki még csak 8 hónapos. Volt róla szó, hogy vegyenek-e fel mellém valakit, de én nem szerettem volna. Nem nagyon szerettem volna betanítani vkit, na meg így azért a pénz is több. Igaz munkám van bőven, mert minden rám hárul, de hát ezt vállaltam, nem panaszkodom.
155. Tracsi
2008. márc. 18. 13:29

Köszike! Virágot az öltözőmbe! :-))))))

Na jó csak viccelek. Most már a tanulással vagyok elfoglalva! Tudod mindig van valami amin lehet egy kicsit izgulni. Habár szerintem nem lesz olyan nehéz de azért tanulni kell!

Egyébként mi van veled mert most egy jó pár fejezet rólam szólt? Hogy megy a munka? Még mindig egyedül vagy?

154. Prügi
2008. márc. 18. 11:48
Ne hülyéskedj, ezt csak magadnak köszönheted, ügyes vagy! Látod, megéri tanulnod. Büszke lehetsz magadra, tényleg :-)
153. Tracsi
2008. márc. 18. 10:58

Az igazság az hogy nagyon izgultam! Pedig kb tudtam hogy mire is lehet majd számítani. De most a cégnél olyan változások vannak amire nincs rálátásom és nem voltam biztos hogy az a pozíció amit meg akartam pályázni lesz-e egyáltalán! De a telephelyvezető felvázolta nekem a munkát amit csinálni kell és én meg csak vigyorogtam magamban mert olyan volt mint ha én diktálnám neki hogy mit is akarok csinálni!!!! Ez a jó munkamegbeszélés nem??? :-))

Ami még nagyon pozitív volt hogy bármilyen témát érintett (mivel én készültem) mindenre elő tudtam húzni az témához illő dokumentumomat. (bérpapír, index, munkaszerződés) Szóval ennél jobban nem is végződhetett volna ez az ügy!


De ez is csak azért ment ilyen jól mert gontoltál rám és szorítottál nekem! :-))))

KÖSZIKE!!!

152. Prügi
2008. márc. 18. 10:42

GARTULÁLOK!!!

Nagyon ügyes vagy!

És milyen volt? Izgultál? Könnyen ment? Mesélj!

151. Tracsi
2008. márc. 18. 10:29

Drága vagy!!!! :-))

Tulajdonképpen mondhatom hogy sikeres volt a megbeszélés!

De mondhatom azt is hogy hurrááááááááááááááá!

Minden úgy alakult ahogy akartam és ahogy szerettem volna!

Szerencsésnek mondhatom magam hogy tényleg igy összejött minden!!!!!

150. Prügi
2008. márc. 18. 07:11

Sziaaaa!

Már várom!

Mindent bele Tracsiii! :-)

149. Tracsi
2008. márc. 17. 18:48

Jelenleg gyed-en vagyok itthon és nemsokára letelil. A gyes olyan minimális hogy mellette vissza kell mennem dolgozni. Csoportvezetőként jöttem el de most hogy csinálom a sulit lehet hogy szakmában lesz pozíció! Szóval ezzel kapcsolatban megyek egyeztetni meg munkaszerződést módosítani ha meg tudunk egyezni. Szóval szép kis menet lesz! Jó lenne ha sikerülne megegyezni mivel a suli mellett egyből gyakorlatot is szerezni az nagyon jó lenne!

Holnap írok amint hazaérek! :-)))

148. Prügi
2008. márc. 17. 13:46
Reméljük gyorsan "lezavarják", mert tűkön ülök majd, míg meg nem jössz :-). Milyen munkamegbeszélés ez amúgy?
147. Tracsi
2008. márc. 17. 13:44

Vezetés ismeretből!

Tanlán nem lesz olyan mint az előző! Legalább is a könyv nagyon jó! (Nem kell hozzá idegen szavak szótára! Az előző könyvhöz kellett!)

Ja olvastam egy jó kis okosságot! "Zavard össze a világot! Mosolyogj hétfőn!"

Ez már nekünk nagyon megy! :-))

Holnap egyből jelzek amint hazaérek! 9-re megyek és nem tudom hogy mikor jövök! :-))

146. Prügi
2008. márc. 17. 13:37

Okés :-).

Most már van minek örülnöm: ma Jani lefoglalta a nyaralásunk, úgy hogy ha csak nem üt be a mennykő, akkor bizti megyünk :-). Na meg hamarosan lejár mára a munkaidőm, megyek haza tornázni :-). Ja, és szerdán mégis tudunk találkozni Janival, szóval mégis csak vannak jó dolgok is :-).

Jaj, én is nagyon várom ám, hogy mi lesz holnap a megbeszélésen! Amint lesz fejlemény, írj ám! Nagyon fogom várni, és majd gondolok rád! Most miből vizsgázol pénteken?

Hű, hát te ma nagyon ügyes vagy! Csak így tovább, megy ez látod! Nem is olyan nehéz megállni azt a fránya evést, ugye? :-)

145. Tracsi
2008. márc. 17. 13:08

Hát dehogynem!!!

Én itt vagyok és tudunk dumcsizni! :-))) Ez már pozitívum. És ha körbenézel biztos hogy találsz még valamit aminek örülni lehet! :-)))

Én is tanulok ezerrel mivel pénteken vizsgázok, holnap lesz a munkamegbeszélésem! Szóval nekem is lenne miért idegeskednem de azért sem! Itt is esett már az eső de már megint süt a nap!

A tornámat megcsináltam és az evést is tudom még kontroláli! Ami már haladás! Remélem a délutánt és az estét is meg tudom állni!

Figyu! Szúrjunk ki mindenkivel és azért is legyen jó kedünk!!! Okszi??? :-)))))

Innentől kezdve vigyor van meghatározva!!

144. Prügi
2008. márc. 17. 09:39

Szia!


Itt vagyok ám, csak eddig nem volt időm írni, munka van...

Hát nem mondhatnám, hogy ma olyan hű de jó kedvem van, sőt. Egyáltalán nincs. Itt hülye ködös idő van, ami már alapban nagyon le tud hangolni, de igazából e nélkül sem lenne túl jó hangulatom. Nem jól aludtam, kicsit így most fáradt vagyok, meg feszült, ráadásul ellenőrzés várható a héten bármikor itt a munkahelyemen, és ez is idegesít. Na meg Jani délutános ezen a héten, így vele sem tudok találkozni :-(. Szóval most semmi nem jó...

143. Tracsi
2008. márc. 17. 07:35

Jó reggelt mindenkinek!

Remélem hogy mindenhol süt a nap mint itt nálam és mindenkinek nagyon jó kedve van!

Ja és természetesen mindenki ha csak pár dekával is de kevesebb mint tegnap!!! :-))))

142. Tracsi (válaszként erre: 140. - Prügi)
2008. márc. 16. 16:57

Rendesen irigyellek! De nagyon gratulálok! Én ma de. elég elfoglalt voltam.

A kisebbik lányom ballagási ünnepségére készülünk egy előadással és most volt a megbeszélés! Utána vásárlás. Az ebéd most csak egy gyors pörköltes tészta volt. Levest már tegnap csináltam. Én korpovitot ettem reggel és gyümölcsöt. Ebéd az a tészta de most már én is csak gyümölcsöt eszek estig.

141. Tracsi (válaszként erre: 139. - Prügi)
2008. márc. 16. 16:53
Én megsértődni???? Na ne viccelj már! Végre van valaki aki a képernyőmbe mondja a tutit!! :-)))
140. Prügi
2008. márc. 16. 13:48

Na hali! Megint kong az ürességtől a topik?! Ejnye már!

Tracsi! Hol vagy??

Újabb sikerélmény: péntek óta -0.7 kg, azaz összesen -9.2! Hurrá, most örülünk. Ma újabb olyan nadrág jött elő a szekrény mélyéről, ami már kb. 2 éve nem volt jó rám. És lám, csodák csodájára, ma ismét fel tudtam venni :-). Annyira jó érzés volt!

Mára már a torna is megvolt, most jön a nap kellemesebbik része: pihi ezerrel. :-)

Mi jó volt az ebéd nálatok? Én sült hekket ettem krumplipürével, káposzta salátával. Sőt ebéd után még 2 db lekváros piskóta is lecsúszott :-). De ma már csak kefírt és gyümölcsöt fogok enni.

139. Prügi
2008. márc. 15. 19:13

:-)

Pedig féltem, hogy megbántódsz azon, amiket írtam, de mindig kimondom, amit gondolok, és téyleg csak jó szándékkal, mivel egy cipőben járunk, és tudom, milyen túlsúlyosnak lenni, ezzel együtt élni. Én nagyon bízom benne, hogy egymást segítve mindkettőnknek sikerül elérni a 65 kg-os álomsúlyt.

További szép hétvégét, én mára eltűnök :-).

Puszi!

138. Tracsi
2008. márc. 15. 18:18

Köszike! :-))))

Ez mindig jól jön és jól esik!

137. Prügi
2008. márc. 15. 17:46
Hogyne kéne csinosnak lenned! :-) Egy nő mindig próbálja meg a legtöbbet kihozni magából szerintem. Ez nem kortól függ. De ha már a kornál tartunk, ez sem lehet kifogás, mert te még nem vagy abban a korban, amikor már "megengedhetnéd magadnak", hogy ne légy bombázó :-). Ott van a kedves férjed, neki még mindig tetszened kell! :-) (Bár gondolom neki minden körülmények között nagyon tetszel, hiszen máskülönben nem lennél a felesége). De akkor is! Magad miatt is! Szóval csak hajrá-hajrá, van itt ösztönzőerő bőven :-).

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook