Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüszős mandulagyulladást mivel lehet kezelni az antibiotikumokon kívül? fórum

Tüszős mandulagyulladást mivel lehet kezelni az antibiotikumokon kívül? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 7. 23:08

Zsálya tea, diólevél tea. Ezek sem gyógyítják meg, de azért használnak valamennyit. Meg lehet próbálni ecsetelni valami fertőtlenítővel, de nem tudom, hogy létezik e ilyen. Meg lehet próbálni Solumiummal esetleg: [link] Én személy szerint az antibiotikumot tudom javasolni, mert én nem szedtem annak idején, és ezért kellett végül kivenni. Nem használtam alternatív szert, egyszerűen gondoltam, hogy majd elmúlik magától. Nem így lett... A sós vizes öblögetés nálam ínygyulladásra használ.


Olvasom közben, hogy vírus. Arra cinket érdemes szedni meg szelént. Ha nem akarsz ilyesmit, akkor elég csak gyömbért rágcsálni, abban is van cink. Szelén meg a retekben van, már a földön termesztetten, nem a tápoldatos bolti vacakban, hanem abban, ami tényleg csíp meg szaga is van.

25. da16da8965 (válaszként erre: 24. - Lilibell)
2015. júl. 15. 22:50
Lehet hogy kénytelen leszek. Én is küzdök vele.
24. Lilibell (válaszként erre: 22. - Da16da8965)
2015. júl. 15. 18:28
És önként jelentkezel, hogy kipróbáljuk az eljárást?
23. Lilibell (válaszként erre: 21. - Evica1973)
2015. júl. 15. 18:27

Leküzdhetné már végre. Ma egy rakat pénzt hagytam a gyógyszertárban vitaminokra meg fájdalomcsillapítókra.

Köszi az infót! :)

2015. júl. 15. 00:45
Elektromos szikével, vagy huzalgyűrűvel.
2015. júl. 13. 20:08
Herpangina. Igy hivják a herpesz vírus okozta torokgyulladást. Nagyon-nagyon tud fájni. Maximum ecsetelőt tudnak rá írni, leküzdi az immunrendszer magától.
20. Lilibell (válaszként erre: 18. - Dd4fac34d4)
2015. júl. 13. 17:47

Akkor ez afta lesz. Ezekkel volt már dolgom sajnos, renderesen kijönnek a számban ha felcseszem az agyam :/

Köszi szépen az infót! Szerencsére a curasept egész jól csillapítja most a fájdalmat.

19. Lilibell (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2015. júl. 13. 17:44
Szia! Köszi a tippet! :) Ha holnapra nem lesz jobb a curasepttel megyek veszek tantum verdét!
18. dd4fac34d4 (válaszként erre: 16. - Lilibell)
2015. júl. 13. 17:24

Olvasd el ezt:

[link]

17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Lilibell)
2015. júl. 13. 17:22

Hat, ha virus, akkor a 4. napra leszel jobban...

Esetleg probalkozhatsz a felsoroltakon kivul Tantum Verde torokfertotlenito spray-vel. Ne a cukorkat vedd, az nem olyan hatasos (nem tudod kozvetlenul oda fujni, ahol faj). Helyi erzestelenitokent is mukodik, rovid idore bar, de enyhiti a fajdalmat.


Jobbulast!

16. Lilibell (válaszként erre: 15. - Dd4fac34d4)
2015. júl. 13. 17:17
Én mintha úgy vettem volna ki a doki szavaiból, hogy az afták is a herpesz vírus miatt jönnek ki. Az unokahúgomnak volt ilyen rengetegszer kiskorában. Lázzal is járt. Pont mint nekem. Megnéztem a torkom hát elég csúnya világ van lenn, de teljesen megegyezik a torok herpeszre felállított diagnózissal.
15. dd4fac34d4 (válaszként erre: 14. - Lilibell)
2015. júl. 13. 16:43
Hát...a szájüregen belül inkább afta szokott lenni, ami valóban nagyon fájdalmas tud lenni. Szóval nekem ez egy kicsit meglepő, hogy az orvosok ne tudjanak megkülönböztetni három ilyen különböző dolgot: tüszős mandulagyulladás, herpesz és afta!!
2015. júl. 13. 16:38
Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget mindenkinek! :)
2015. júl. 13. 16:38
Ma elmentem a János Kórház fül-orr-gégészetére és ott azt mondták, hogy ez nem is tüszős mandulagyulladás, hanem herpesz vírus lesz. Stresszre gyakran kijön nekem de csak a szájüregemben, a torkomban és a mandulák körül még sosem volt. Ezért nem hat az antibiotikum... Azt olvasgatom, hogy ez így még legalább egy hét mire elmúlik... Erről valakinek valami tapasztalata?
2015. júl. 13. 12:44

Amikor egy tüszös mandula már tályogos és magas lázad is van, akkor már nem lehet elkerülni az antibiotikum-szedést!!! De valóban lehet, hogy nálad nem a legjobbat adta az orvos.

Nem szabad ilyen súlyos esetben csak az ősi, házi praktikákkal próbálkozni, különösen, ha már máskor is volt a betegnek tüszős mandula-gyulladása, mert sosem lehet előre tudni, mikor húzódik a gyulladás a vesére, az ízületekre, vagy akár a szívizomra!!!

És amint ezen a gyulladáson túl vagy, azonnal ki kell vetetni azt a problémás mandulát! A tályogok nem múlnak el nyom nélkül, hanem olyannyira tönkreteszik a mandula szöveteit, hogy már semmiképpen nem tudja jól ellátni az eredeti funkcióját, hanem újabb gyulladásokat fog bevonzani! És minél több ilyen gyulladás, annál nehezebb lesz a műtét!

11. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Lilibell)
2015. júl. 13. 09:28

Egy jo orvos megfelelo antibiotikummal 2 nap alatt elmulasztja.

Langyos sos viz segit.

Milyen gyogyszerrt szedsz?

10. dogiz (válaszként erre: 8. - Lilibell)
2015. júl. 12. 22:01
Biztos, hogy nem, nekünk nagyon bevált. Ilyenkor kicsit meleg éjszaka, de ki lehet bírni.
9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Lilibell)
2015. júl. 12. 21:56

Én már injekciót kaptam, a negyedik pont vasárnapra esett, mentem az ügyeletre, egy cukrászdánál megettem /nehezen/ 4 gombóc fagyit, és nem kellett több szuri.:))

Nálam bevált.

8. Lilibell (válaszként erre: 7. - Dogiz)
2015. júl. 12. 21:39
ezt kipróbálom, köszi! de ettől nem gyulladhat be jobban ugye?
2015. júl. 12. 21:36
Szia! Nálunk a lányomnak szokott lenni, és nekem is fiatalabb koromban sokat volt tüszős mandulagyulladásom, ilyenkor egy hidegvizes ruhát tettem a torkomra, bekötöttem egy szárazzal is (olyan dunszt féle) és a fájdalmat reggelre csilapította.
6. Lilibell (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2015. júl. 12. 21:31
Köszi a választ!
5. Lilibell (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2015. júl. 12. 21:30

Szia!


Próbáltam de sajnos nem vált be. A listerin sem...

2015. júl. 12. 21:24

Szia!

Lázam az első 2 nap volt. Napi 3-4 algopyrint beszedek azt biztos elnyomja. Csak a fájdalmat nem. Neki mennyi idő alatt múltak el a tályogok?

3. nikletty (válaszként erre: 1. - Lilibell)
2015. júl. 12. 21:23

Szia

lázad van amúgy?

náluk a lányomnak volt ilyen, de a láza is csak 4.nap fele maradt alább az antibiotikummal.

Szóval lehet hogy több idő kell neki, de az is lehet, hogy nem megfelelő az antibigyó.

2015. júl. 12. 21:22

Gyerekkorunkban a sós, langyos vízzel való

gargarizálás vált be.


Jobbulást!

2015. júl. 12. 21:16

Sziasztok!

2 napja szedek antibiotikumot a betegségre de a tályogok egyre szaporodnak a mandulám körül és elmondhatatlan fájdalmak gyötörnek. A fájdalomcsillapító sem használ, nem tudok nyelni.

Ez megy 2 napja és semmi hatása a gyógyszeres kezelésnek... Pedig még mielőtt el kezdett volna fájni már orvosnál voltam. Kérlek segítsetek valami házi praktikával mert így létezni sem tudok!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook