Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túrázás kezdőknek fórum

Túrázás kezdőknek (beszélgetős fórum)


9. nefaria (válaszként erre: 5. - 77e2fce5e3)
2015. aug. 28. 08:28
Na, elmentetek végül?
8. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - 77e2fce5e3)
2015. aug. 12. 13:57

A 12 km az tényleg jó kezdésnek, az erdőben elviselhető ez az idő, ha amúgy egészséges vagy és elég víz van nálad.

Én még ajánlom, hogy mindig vigyél magaddal hintőport és megállásoknál érdemes a cipőbe szórni, így minimálisra csökkented az esélyét, hogy vízhólyagod legyen.

Vegyél jó túracipőt vagy bakit, olyat, aminek vastag a talpa - nem baj, ha nem hajlékony annyira - mert hiába kényelmes egy cipő, pár km megtétele után egy vékony, puha talpon keresztül a legkisebb kavicsot is érezni fogod, amire rálépsz...

A méretet úgy tudod legjobban kiválasztani, hogy amikor felhúztad, egy ujjadat be kell tudnod dugni a sarkad mögött teljesen. Ez lehet egy számmal is nagyobb, mint a szokásos méreted, de ha kisebbet veszel, azt a körmöd fogja bánni...

2015. aug. 12. 13:53
Csak én így nem tudom beazonosítani, elő kéne venni a térképeimet, mindent bejelöltünk, hogy mikor kivel mentünk végig :) A Börzsönyös túrák biztos szépek, a királyrétiben szerintem kisvasút is lehet, mert Kismarosról azzal kell menni Királyrétre, onnan megy a túra szerintem Szokolyára.
2015. aug. 12. 13:51

Hát, a tavasz-ősz kedvezőbb azért ennek a sportnak. Mi a hétvégén Ausztriában voltunk, Ott is 33-39 fok volt. A sziklafalon meg lehetett főni, de azt ugye telibe kapja a nap, főleg, hogy délkeleti fekvésű falon másztunk. A lefelé jövet az ugyebár túra az erdőben, ott árnyékban szerintem okés. Vszi a Pilis-Börzsöny is hűvösebb azért, mint mondjuk itt most Újlipótban szaladgálni :) Szerintem menjetek nyugodtan.


Amit linkeltél: nem tudom, mert mi már régen nem túrázunk, nincs rá idő a mászás mellett. De az tuti hogy végigjártunk mindent a Pilisben, Börzsönyben (és a Cserhátban, Mátrában, Zemplénben, Gerecsében). Csak azok a naposabb, melegebb részek, amik tisztáson, szántó mellett mennek, az erdei részeken tutira nincs 40 fok.

2015. aug. 12. 11:21

Szia! Köszi a tippeket :-)

Egyedül még biztos nem mernék nekivágni, de néztem egy túraszervezetet, és náluk vannak könnyebb, rövidebb túrák is:

[link]

Szerinted ez a mostani 40 fok az erdöben is ilyen durva? Most szombaton lenne egy kirándulás 12 km, kezdöknek pont jó, a meleg miatt még gondolkozom...

2015. aug. 12. 10:01

Illetve itt tudsz tervezni:


www.turistautak.hu


Kiírja a szintemelkedést és az időtartamot is, profi honlap, csak nem minden böngészőben működik.

2015. aug. 12. 10:00

Túratérképből a Cartographiának nagyon sok jó van, szerintem érdemes a "füzetest" megvenni, mert ott rengeteg infó le van írva, hogy hol mi a látnivaló.


Na még biztos később eszembe jut valami :)

2015. aug. 12. 09:59

Szia!


Én nagy túrázó voltam, mielőtt beszippantott a sziklamászás :)


A fontos kérdés, hogy merrefelé laksz?

Bp. környékén a Pilisben érdemes kezdeni, talán az a legelérhetőbb, és könnyű terep. Aztán át lehet menni a Börzsönybe, ott nagyobb a szintemelkedés, de csodaszép.


Vegyél túratérképet, tanulmányozd a jelzéseket, hogy tudd értelmezni. Érdemes megtervezni előre, hogy eddig megyek a kéken, ott jobbra a piroson, majd vissza a sárga háromszögön, stb.


Ruházat: könnyű vászon nadrág, jó, ha lecipzározható, vagy felhajtható, mert meleged lesz :) Ne papucsban indulj, vegyél valami alap túracipőt, ne legyen kicsi, inkább fél számmal nagyobb, mert nyomni fogja a lábujjadat.


Fontos még szerintem, hogy több vizet vigyél, mint kaját :) Nem érdemes csokikkal telepakolni, mert olvad, erre a célra a legjobb a müzliszelet, illetve szendvics.


Útvonallal pedig nem lőhetsz mellé, ha a kéktúra egyes szakaszait kombinálod a többi jelzéssel, mert hazánk legszebb tájain vezet.

2015. aug. 12. 09:39
Sziasztok! Szeretnék elkezdeni túrázni, de eddig nem sokat sportoltam és elég edzetlen vagyok. (40 éves vagyok, ülő munkát végzek, kevés időm marad a mozgásra). Örülnék, ha írnátok tanácsokat, hogyan fogjak bele, mekkora távot, szintemelkedést elsö körben. Esetleg ismertek-e túrázó, kiránduló szervezeteket, ahol ilyen könnyebb túrákat szerveznek. Menjek-e ebben a nagy melegben, vagy okosabb várni szeptemberig, amíg kicsit hüvösebb lesz. Elöre is köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook