Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok valamit légcsőhurut ellen? Mivel lehet megelőzni és ha már benne vagyunk, mivel lehet hamarabb kikezelni? fórum

Tudtok valamit légcsőhurut ellen? Mivel lehet megelőzni és ha már benne vagyunk, mivel lehet hamarabb kikezelni? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 4. 19:11
Vöröshagymahéj tea mézzel-citrommal, fokhagyma mézzel.
12. 6342d2631c (válaszként erre: 11. - Aknot)
2009. febr. 20. 18:47
Igen erre már gondoltam én is,de miért nem küld el egyik orvos se?Csak pollenallergiára küldtek el,ételre nem.Pedig a gégészem nekem is a heim pálban van,és jó orvos
11. aknot
2009. febr. 20. 07:59
Sziasztok! Az én lányom kb. másfél éves korától szenvedett a krónikus légcsőhuruttól. Sokszor hetekig volt nagyon rossz állapotban. Következő évben apukája lisztérzékenysége miatt mentünk a Heim Pál kórház gastroenterológiai osztályára kivizsgálásra, ahol a krónikus légcsőhurut említésekor a főorvos asszony mondta, hogy ez a betegség a legtöbbször valamilyen ételallergia tünete. Vérvizsgálat alapján kiderült, hogy a gyereknek nagyon súlyos tej és tojás allergiája van. Ezt a két élelmiszert és származékait teljesen ki kellett iktatni az étrendjéből, és kb.2 hét múlva már híre sem volt a hurutnak. Az allergiát néhány év alatt kinőtte... Lehet, hogy érdemes egyéb okot keresni, és nem csak a tüneteket kezelni.
10. 6342d2631c (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 19. 10:00
A gyógyszerek csökkentik az immunrendszer védekezését.Ezért szeretnék valami jó tippet amivelmeglehetne előzni azt a betegséget.Megelőzés céljából nem adható gyógyszer!
9. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - 6342d2631c)
2009. febr. 17. 13:25

"ami használ is és nem gyógyszer"


A gyógyszer azt jelenti hogy gyógyító szer ami gyógyít. Hogyan akarod hogy valami használjon ami nem is gyógyszer?

8. dogiz (válaszként erre: 7. - 6342d2631c)
2009. febr. 17. 13:16

Szia! Azt ne mond , hogy sose múlik el, mert én is azt hittem mikor 10-12 évesen kinyúlva az éjszaka közepén a teraszon ültünk és azt sem tudtam mit csináljak vele, hogy lélegezzen, szörnyű volt. Elolvastad a cikket amit javasoltam. Mi mostmár nagyon sok embert ismerünk akik meggyógyultak teljesen, vagy olyanokat is,(krónikus betegeket) akik sokkal jobban vannak egy ilyen kúra után és félévig - évig is tünetmentesek. Mi hál'Istennek kigyógyultunk.

Küldöm újra a cikk címét "Légúti megbetegedések - természetes gyógymód"

2009. febr. 15. 13:40
Az az igazság,hogy ez az egész herce hurca 3 évesen kezdődött nála,amikor oviba került.Mivel előtte nem volt beteg,nem igazán ismertünk a háziorvoson kivül senkit.Csak hát elküldött a gégészetre,ahol 3 hétig heti3-szor mosták az arcüregét.Borzasztó volt,egy barbár nőhöz kerültünk,aki mindig azt mondta,hogy ez az egy módszer van,különben felkell szúrni az arcüregét (sajnos ez az egy kerületi gyerekgégész volt).Eközben nyomták antibiotikumokkal folyamatosan.A kezelés után meggyógyulva 2 nap ovi után megint beteg lett.Vissza azorvoshoz és megint arcüreggyulladása volt,de én már nem engedtem mosni az arcát,igy elvittem a felnőtt gégészhez.Ott is csak próba alanyok voltunk,megint antibiotikum-orrspray...Ajánlásra megkerestünk egy gégészt a jános kórházba,ott tanácsolták hogy kikéne venni az orrmanduláját.Közben jártunk a tüdőgondozóba is,symbicortot kapott és claritint,de az sem ért semmit.Végül is kivették az orrmanduláját 3és fél évesen,és azt tanácsolták hogy hagyjon ki 1 évet az oviból had erősödjön az immunrendszere.Be is tartottam,nem is volt beteg.Átirattam egy másik oviba,mert az előzőt nem szerette.Eltelt 1 év és elkezdtük az ovit,de megint ugyanott tartottunk,ahol abba hagytuk.Már voltunk maszek gégésznél,aki 5000.-ért belenézett az orrába,kaptunk orrcseppet és azt tanácsolta adjak neki c-vitamint és majd kinövi ezt a betegséget.Ez ment megint 1 évig2 nap ovi 2 hét otthon,közben a sok gyógyszertől allergiás lett.Megint kaptam egy orvos ajánlást,elvittem és kértem,hogy ne küldjön el azzal hogy majd kinövi a gyerek!Elküldött minket koponya ct-re,ahol kiderült,hogy vissza nőtt az orrmandula és nagyobb is mint az átlag.Megint átestünk a műtéten.Mandula műtét után 2 héttel mentünk oviba és 2 napmúlva a gyerek megint tiszta takony,slejmet hány,köhög (a szokásos).Amikor meglátott a dokinő rosszul lett.De már megint arcüreg-légcsőhurut a diagnózis.Kaptunk immunerősitőt amitől jobb volt a helyzet,de az e hörghurut nála sosem múlik el.És mivel már iskolás nem maradhatunk ki heteket!Már aeriust sem adok neki mert felesleges,nem allergiás,de köptetőt muszály adnom mert különben letapad megint a váladék az arcán.Pedig már nincs orrmandula!Van ventolinunk is amit ha muszály fújok neki.Dehát aköptetőt sem adhatom neki örökké!Ezért kéne valami módszer,ami használ is és nem gyógyszer!
2009. febr. 14. 18:18
Szia! A kisfiamnak pont most van légcsőhurutja és Sumetrolimot kapott, Fenistilt is adom Neki és két estén keresztül fújtam a Pulmicortot. Már jól van:)
2009. febr. 14. 18:13
Hát én is azt javaslom, hogy menjetek el egy tüdőgyógyászhoz, aki írhat olyat szert, ami sokat segít a megelőzés ellen, plusz olyan gyógyszerporlasztó inhalátort, ami szintén segít roham esetén. Mi már mindenen túlvagyunk gyakorlatilag, rengeteg természetes cucc...
2009. febr. 14. 18:11

Légúti megbetegedések - természetes gyógymód! Olvasd el ezt a cikket és sok mindenre választ kapsz. Írd be a keresőbe. Ha nem találod az adatlapomról bele tudsz lépni.

Mielőbbi gyógyulást. Nekünk sikerült. Már 8-ik éve hogy nincsenek problémáink.

3. 1f9774333a (válaszként erre: 1. - 6342d2631c)
2009. febr. 14. 18:10
Nagyon jó doki.. Nem pedig a hoxások tanácsa, hog ymit szedjen.. Én asztmás vagyok, tudom miről van szó.
2009. febr. 14. 18:00
Orvos mit mond? Nekünk a bronchikum szirup jó volt
2009. febr. 14. 17:39
Sziasztok!Tudtok valamit légcsőhurut ellen?Mivel lehet megelőzni és ha már benne vagyunk mivel lehet hamarabb kikezelni?A kisfiamnak krónikus bronhitisze van, már 8 éves és a suliból nem hiányozhatna annyit mint oviból!Várom a módszereket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook