Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudsz segíteni, hogy mit jelenthet az allergiavizsgálatom eredménye? fórum

Tudsz segíteni, hogy mit jelenthet az allergiavizsgálatom eredménye? (tudásbázis kérdés)


15. eszter_good (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2009. márc. 4. 10:25
A vérvételes a jobb. Nekem a vagdosóson nem jött ki semmi, a vérvételes meg háromkeresztes volt!
2009. febr. 26. 10:58
A bőrgyógyász azt mondta, hogy egy nagy allergiavizsgálatra kéne mennem, amit a háton csinálnak, de arra hónapok múlva lett volna csak időpont, így vérvételesre mentem el. Csináltattam régebben karcolásosat is az alkaromon, a szerint semmire nem voltam allergiás.
13. MelisUK (válaszként erre: 12. - D879a0c5b4)
2009. febr. 26. 10:57
Azt szeretném egyébként kideríteni az allergiavizsgálattal, hogy mitől lehetek ekcémás. Semmi más tünetem nincs, csak néha előjön valami hatására. De hogy mi lehet? Ötleteim vannak, de nem elég, képes még attól is előjönni, hogy beáztatom a húst és belenyúlok abba a lébe. Vagy pl a hús szeletelésétől, fűszerezéstől, testápolótól, tisztítószertől, stb. Jó lenne kideríteni, hogy mi pontosan az az anyag, amivel érintkezve kialakul rajtam az ekcéma.
12. d879a0c5b4 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2009. febr. 26. 10:47
Nem tudom... Nekem a kutyaszőrre pl. 3 keresztes allergiám van, van három kutyánk (igaz, nem a lakásban), a macskára 4 keresztes allergiám van (ez a max.) és a párom macskája itt alszik az ágyon sokszor, a lószőrre ezelőtt pár éve 1 keresztes allergiám volt, a lovazást a mai napig nem hagytam abba - tüneteim nincsenek! A néhai asztmát kivéve, ami nem tudni, mitől van. De erről már beszélgettünk másik topicban :)
11. MelisUK (válaszként erre: 6. - Danama)
2009. febr. 26. 10:44
Egyébként épp a kutyaszőrre is kíváncsi lennék. A referencia értéke 0,00-0,30 között van, nekem 0,29 jött ki, szóval már majdnem allergiás vagyok rá. Ilyen esetben jobb, ha nem tervezem kutya tartását?
10. MelisUK (válaszként erre: 9. - D879a0c5b4)
2009. febr. 26. 10:41

Nem akarok én összekapni, én csak leírtam az érthetőség kedvéért, hogy pontosan hogy is vannak jelezve a dolgok a leleten.


A vizsgálatom Magyarországon csináltattam decemberben, tegnap kaptam meg az eredményt, anyum hozta el, de nem mondták meg, hogy mi mit jelent. Ezért a tesóm lefotózta és átküldte msn-en.

2009. febr. 26. 10:38

Te nem Magyarországon élsz. Igaz? Akkor ott valószínüleg mások a jelölések. Ennyi :)


Nehogy most ezen összekapjatok :)

2009. febr. 26. 10:36
Szóval kifejezetten a rengeteg dolog közül, amikre vizsgáltak, erre a négy dologra vagyok allergiás, amiket kiemeltem az első hozzászólásomban.
7. MelisUK (válaszként erre: 6. - Danama)
2009. febr. 26. 10:35

Megnevezés: Aspergillus fumigatus. Érték: 4,51. M.e.: IU/L. Megjegyzés: jelentősen emelkedett. Eltérés: +. Referencia értékek: 0,70-3.50.


Pontosan így van a táblázat fölosztva. Ha van eltérés, akkor az eltérés oszlopban plussz jel van, na nincs eltérés, akkor mínusz jel van. Szóval nem több plussz jelet használnak, hanem leírják az értékét.

2009. febr. 26. 10:27

ha valamire alergiás lennél akkor kereszteket raknának a vizsgált anyagok után pl

kutyaszőr ++++

5. MelisUK (válaszként erre: 4. - Eszter_good)
2009. febr. 26. 10:27

Azt olvastam a neten az alternaria alternata-ról, hogy ez olyan penészgomba, ami a párnákban millió számra nyüzsögnek, ezen kívül a dohos öreg házaknál még jobban emelkedett az értéke.


Erről az egyről találtam ezeket az infókat neten. Eddig úgy tudtam, hogy ez az asztmásokat zavarja csak, hogy még jobban befulladnak tőle. De nekem nincs ilyen jellegű tünetem, egyszerűen csak ekcémás vagyok, szóval bőrtüneteim vannak. Ilyet is okozhat?

2009. febr. 26. 10:19

Alternaria alternata - penészgomba

Aspergillus fumigatus - szintén

2009. febr. 26. 10:15

A végén a normál érték van, előtte az én értékem, előtte az erősség fokozata, előtte pedig a neve, hogy mire vagyok allergiás.

Mik ezek pontosan? Annyit találtam a latin nevűekről, hogy valami gombák, de mik ezek pontosan? Mik a tünetei?

2009. febr. 26. 10:14

Állati epithel: aranyhörcsög alacsony 0,37 normál: 0,00-0,30

Alternaria alternata emelkedett 1,19 normál: 0,00-0,30

Aspergillus fumigatus jelentősen emelkedett 4,51 normál: 0,70-3,50

Clasdosporium herbarum emelkedett 1,19 normál: 0,00-0,30

2009. febr. 26. 10:14
Tudsz segíteni, hogy mit jelenthet az allergiavizsgálatom eredménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook