Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves fiamat ha meg akarnám szeretgetni eltaszít magától. Nem korai még? fórum

3, 5 éves fiamat ha meg akarnám szeretgetni eltaszít magától. Nem korai még? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 8. 09:41

Köszönöm az eddigieket :)

Remélem, hogy átmeneti lesz ez a viselkedése. Meg hát ugye fejlődik a kincsem és ez természetes, de azért elfogadni nem könnyű :)

Biztosan féltékeny lenne ha más gyereket szeretgetnék meg. A testvérkét sem mindig nézi jó szemmel (1,5 éves) ha babázgatom, de őt is kell nyomban és szivesen is teszem, sőt ő többet is kapott eddig még a tesónál is, hogy ne érezze magát kirekesztve a kicsi miatt :)

2008. okt. 8. 09:23

Én nem tartanám természetesnek,inkább egyedinek, de nem szabad erőltetni.Esetleg figyeld meg,ha más gyermekét,hasonló korút megölelsz az milyen reakciót vált ki belőle? Amennyiben nem látsz féltékenységet,akkor gyermeked nem igényli az "ilyen" szeretgetést,de csak ilyet! Viszont,ha féltékeny,akkor ez csak egy átmeneti dolog.Van ilyen!Főleg a fiú gyermekekre jellemző!Ne bánkódj vissza fog térni ezen igényéhez,én is hasonlót tapasztaltam kb.49 évvel ez előtt a fiam

részéről,de megváltozott,úgy ahogyan leírtam.

2008. okt. 8. 09:00
Természetes dolog ez, nem igényli a testi kontaktus annyira, mint te igényled. Mondogasd neki, hogy szereted, rövid ideig öleld csak át, simogasd meg az arcát, buksiját. Így jobban "elviseli" majd. Vannak ilyen gyerekek, főleg a fiúk.
2008. okt. 8. 08:55

Szia!

Ez nálunk is így volt, elég sokáig. Viszont mostanában ő kezdte el azt, hogy időnként odabujik hozzám átölel, megpuszil, teljesen váratlanul. Volt hogy ép főztem, ő meg játszott bent a szobájában, egyszercsak kijött, átölelt, aztán ment vissza játszani. Sőt egy időben, azt sem engedte, hogy az oviban búcsuzásnál megpusziljam, vagy megöleljem, most viszont ragaszkodik hozzá. Most, 5 és 1/2 éves.

2008. okt. 8. 08:42
Szia! Én is átestem hasonló szituáción a kislányommal. Óvodás lett, és egyre érdekesebb szokásokat vett fel, plusz ott van még a dackorszak:). Azt tudom tanácsolni, hogy változatlanul szeretgesd, ahogy eddig is szoktad, meglátod, hamarosan "visszatér" hozzád.
2008. okt. 8. 08:35
3, 5 éves fiamat ha meg akarnám szeretgetni eltaszít magától. Nem korai még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook