Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudna valaki irni 1 könnyen elkészithető sütit? Talán az lenne a legjobb, ha nem kell sütni. fórum

Tudna valaki irni 1 könnyen elkészithető sütit? Talán az lenne a legjobb, ha nem kell sütni. (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. dec. 21. 00:09
Akkor neked nem süti kell, hanem főzi.
43. Guruljka (válaszként erre: 42. - 902929e538)
2012. jún. 8. 08:45
Élénken el tudom képzelni, de pillanatnyilag nem tudok elmenni a boltba! :D
42. 902929e538 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2012. jún. 8. 08:07
isteni:) tejfölös-kekszes süti, így keress rá a képekre:) de vigyázz, mert akkor nem a napokban, hanem ma fogod kipróbálni:) jó étvágyat :)
41. 902929e538 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2012. jún. 8. 08:04

szívesen:) bár nekem nem 10 perc, mert nekem az 10perc, amíg lerakom a kekszalapot :)

Másik változat:

Hozzávalók


- 60-70 dkg szögletes háztartási keksz,

- 3 nagy pohár tejföl (450 gr),

- 11 púpos evőkanál pórcukor,

- 3 cs. vaníliás cukor,

- 2 ev. rum

- 1 evőkanál kakaó.

Elkészítés


Az 1. pohár tejfölt kiborítjuk egy tálba, amiben meg lehet keverni. Hozzáadunk 4 evőkanál cukrot és 2 cs. vaníliás cukrot. Kis tejjel higgítottam rajta. Jól elkevertem.

A 2. pohár tejfölt összekevertem fél üveg cseresznye lekvárral, 2 ek. rummal, 2 ek porcukorral.

A 3. tejfölt is kiborítjuk és hozzáadunk 5 evőkanál cukrot, 1 cs. vaníliás cukrot és a kakaóport. Ezt is jól elkevertem.

Kiválasztottam egy cserépformát amibe tördelés nélkül elfértek a kekszek,

alulra kentem egy réteg vaníliás tejfölt, rá egy sor keksz,

tetejére 2/3-a vaníliás tejfölnek,

egy sor keksz,

rá a cseresznyés tejföl,

keksz,

kakaós tejföl 2/3-a,

keksz,

tetejére a megmaradt vaníliás tejföl és kakaós tejföl,próbáljuk kicsit márványmintásra húzkodni. tegyük hűtőbe és kb. 12 óra alatt megpuhul és összeérik.

40. Guruljka (válaszként erre: 38. - 902929e538)
2012. jún. 8. 07:54
Ez nagyon jó, elmentem és még a napokban ki is próbálom! Köszönöm én is!! :)
39. 902929e538 (válaszként erre: 38. - 902929e538)
2012. jún. 8. 07:50
tejfölös-kekszes süti:)
2012. jún. 8. 07:50

Hozzávalók


50-60 dkg háztartási keksz +

3 pohár tejföl (nagy) +

8 ek. kristálycukor +

2 csomag vaníliás cukor +

1 ek. kakaópor +



Elkészítés

1

A tejfölt kikeverem a cukorral, és a vaníliás cukorral. Kettő tálkába egyformán elosztom, az egyikbe belekeverem a kakaót. Egy magasabb, kisebb tepsit vagy valami négyszögletes formát kirakunk egy sor keksszel, rákenjük a fehér tejfölt, csak egy keveset hagyunk a tetejére. Újra egy sor keksz, majd a kakaós tejföl, ebből is egy kicsit félreteszünk, és megint keksz. A félretett fehér tejföllel bekenjük a tetejét, a kakaós tejfölt rápötyögtetjük, és fogvájóval meghúzzuk a pöttyöket, hogy szép mintája legyen. Lefóliázom, egy éjszaka hűtőben pihen, de az sem baj, ha több ideig, hogy a keksz megpuhuljon. Másnap kockára vágjuk és már ehetjük is, a tejfölt magába szívja, finom puha krémet hagyva maga után. Mindenkinek ajánlom, finom, egyszerű és nagyon gyors, kb. 10 pec alatt kész van!

37. Guruljka (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2012. jún. 8. 04:17

Ne félj a sütőtől!!! Én egy sütőset írok, de ha kipróbálod, szereni fogod!


3 egést tojást nagyon habosra keverünk fél csomag sütőporral meg 20 deka cukorral. Belekeverünk 30 deka lereszelt almát, 30 deka réteslisztet.

Kizsírozott, lisztezett tepsibe öntve, közepes tűzön aranybarnára sütjük, nagyjából 20 perc alatt.


Vagy vannak a bögretészták, sokféle!!! Azokat is csak összekeverni és sütni kell.

De ezeknél is van egyszerűbb, az is sütős, de csak a tepsibe kell beleszórni és önteni a hozzávalókat, még keverni se kell!. Érdekel, írjam?

36. Bucóka20 (válaszként erre: 35. - Viskyovakatarina)
2009. aug. 17. 10:56

szivesen

várom,hogy milyenre sikeredett?!:)

35. viskyovakatarina (válaszként erre: 34. - Bucóka20)
2009. aug. 7. 23:17
koszi szepen,majd kiprobalom es ha jo tovabbadom hogy ismerje meg egesz Szlovakia.
34. Bucóka20 (válaszként erre: 33. - Viskyovakatarina)
2009. aug. 6. 15:36

1 liter tejből tejbegrízt főzünk de nem aza túl sűrű kicsit hígabb:) ha kész teszünk bele cukrot ízlés szerint, ( egy kis citromlevet ) ha kezd kihűlni teszünk bele egy fél margarint és habosra keverjük egy kicsit. A gáztepsit kirakni kekszel arra 1 sor grízes massza, megint 1 sor keksz, addig folytatjuk még van a grízből de a tetjére keksz kerül. és csokimáz !:)

A csokimáz az lehet tortabevonóval vagy kakó, cukor, olajos megoldással:)


Már leirtam egy pár hozzászólással ezelőtt,de bemsáoltam:)

33. viskyovakatarina (válaszként erre: 27. - Bucóka20)
2009. aug. 6. 15:20
ladhatnad a receptet,nagyon megkoszonnem
2009. aug. 6. 14:29

Én nagytepsibe csináltam..és 2 csomag keksz nem volt elég,mert a tetejére nem jutott..:( meg a csokimázt is elrontottam:D:(

de anyósom naon finoman megcsinálta.

2009. aug. 6. 14:27

1 liter tejből tejbegrízt főzünk de nem aza túl sűrű kicsit hígabb:) ha kész teszünk bele cukrot ízlés szerint,( egy kis citromlevet ) ha kezd kihűlni teszünk bele egy fél margarint és habosra keverjük egy kicsit. A gáztepsit kirakni kekszel arra 1 sor grízes massza, megint 1 sor keksz, addig folytatjuk még van a grízből de a tetjére keksz kerül.és csokimáz !:)

A csokimáz az lehet tortabevonóval vagy kakó,cukor,olajos megoldással:)

2009. aug. 6. 14:22
le le:) egy pillcsi
29. B.Erry (válaszként erre: 27. - Bucóka20)
2009. aug. 6. 14:20
Hogy készül?? Leírod?!
2009. aug. 4. 21:47

Kefíres süti.

2 pohár kefír, 2 db tojás, 2 pohár cukor, 4 pohár liszt, 1 cs sütőpor. Összekevered, tepsibe öntöd, gyümölcsöt szórsz a tetejére és megsütöd. Könnyű és finom.

27. Bucóka20 (válaszként erre: 25. - Kattyus)
2009. aug. 4. 10:57

Nekem van egy nagyon jó tiramisu receptem,az a neve h "szegények tiramisuja" Isteni jó:)

De gondolom te a hagyomány tiramisut készited:)

2009. aug. 4. 10:56

Én megtaláltam tegnap a megfelelőt.. :)

Sportszeletet fogok ma késziteni,mert tegnap este már olyannyira fáradt voltam,h nem birtam hozzá kezdeni.:):S

25. kattyus (válaszként erre: 21. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 4. 10:48
Ez tuti! Nagyon finom, a család egyik kedvence. Ma férjem szülinapjára tiramisut készítek.
24. Magdi8
2009. aug. 3. 22:23

Epres tejszínes túrós

Kategória: Sütemények, édességek

Hozzávalók: fél kg sovány túró, fél liter tejszín, 20 dkg cukor, 2 cs vaniliás cukor, 1 csomag étkezési zselatin, fél dl tej, 1 kg eper, 1 csomag piros gyümölcstorta bevonó, 1 csomag babapiskóta.

Elkészítés: A tejszínt felverjük habnak, belekeverjük a cukrot és a vaniliás cukrot, majd a sovány túrót, végül a tejben feloldott és felmelegített zselatint. Egy kerek csatos tortaforma alját kirakjuk a babapiskótával. Ráöntjük a túrókrém felét, majd kirakjuk az eper felével. Erre ismét egy sor babapiskóta, túró majd a maradék eper jön. Fél órára betesszük a hűtőbe. Közben elkészítjük a tortabevonó zselét. Egy edényben elkeverjük a bevonót 2-3 evőkanál cukorral és 2 dl vízzel, majd felforraljuk. Óvatosan ráöntjük a tortára, majd egy éjszakára berakjuk a hűtőbe, hogy a babapiskóta megpuhuljon.

Tanácsok: Rendkívül finom, hűsítő édesség. Lehetőleg apró szemű epret vegyünk. Bármilyen idénygyümölccsel, vagy befőttel is el lehet készíteni.

23. Bucóka20 (válaszként erre: 20. - Gligi)
2009. aug. 3. 21:31
köszönöm:)
22. Bucóka20 (válaszként erre: 21. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 3. 21:30
köszönöm,kipróbálom:)
2009. aug. 3. 21:19

Emeletes élvezet

1. réteg: a darált kekszet a porcukorral, a margarinnal és kevés tejjel összegyúrom, hogy linzertészta keménységű legyen. Egy kisebb tepsibe nyomkodom, a tepsit előtte folpackkal kibéleljük.

2. réteg: a tejszínhabot kemény habbá verem, majd hozzáadom a vaníliás cukrot és a túrót, kicsit még tovább mixelem, hogy a túró ne legyen darabos, és az első rétegre kenem.

3. réteg: az Aranka krémport a tejjel habverővel kemény krémmé verem, és a második rétegre simítom.

4. réteg: a tejszínt kemény habbá verem és a harmadik rétegre simítom. Ezután hűtőbe teszem tálalásig.

20. Gligi
2009. aug. 3. 20:34
A receptek között találsz egy JOGHURT TORTA AMIT NEM KELL SÜTNI elnevezésű finomságot amit én irtam be. Ajánlom mert fincsi ☺
19. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - Gummy)
2009. aug. 3. 18:41
Szerintem nem mondtam semmi rosszat.Aki nem birja a "kritikát" az minek ir?!Nem értelek,de mind1.
18. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Rózi70)
2009. aug. 3. 18:38
Ez tényleg nagyon jol hangzik:)
17. Gummy (válaszként erre: 16. - Bucóka20)
2009. aug. 3. 18:37
Akkor menj a Tescoba, azt vegyél egy vacak tortát :(
16. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - Gummy)
2009. aug. 3. 18:36

Nem akarok finnyásnak tünni,de az áztatott dolgok nem a ekdvenceim. :)))

De érzem, h mindjárt meglesz a megfelelő:D

És köszi amúgy:)

2009. aug. 3. 18:36

Szia!

Én ezt csináltam hétvégén:

Magas tepsibe, vagy tálba: egy csomag babapiskótát lerakni, erre egy nagy dobozos tejföl(20%), amibe 4 ek. porcukrot és 1 cs. van. cukrot keverni. Erre emgint egy cs. babapiskóta és újra egy tejfölös réteg, tehát ismétlés.Ennek a tetejére gyümölcs(ízlés és idény szerint,én feketeszedret tettem rá), majd 2 cs. gyümölcstotra zselét előírás szerint megcsinálni,ráönteni,hűtőbe az egész cucc. Másnapra lesz tökéletes, nagyon gyorsan össze lehet dobni, 10-15 perc alatt kész, kézzel összekeverhető, méga a robotgépet sem kellett elővenni....:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook