Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudna nekem egy cukrász segíteni, hogy a sok túró rudi recept közül melyik hasonlít leginkább a pöttyöséhez?És az pontosan hogyan készül? fórum

Tudna nekem egy cukrász segíteni, hogy a sok túró rudi recept közül melyik hasonlít leginkább a pöttyöséhez?És az pontosan hogyan készül? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 23. 09:00
A túrórudihoz szerintem egyetlen cukrász sem tud hozzászólmi,mert azt a nyolcvanas években a gyöngyösi KENYÉRGYÁR csokiüzeme találta ki,szóval nem cukrászkészítmény!
2009. aug. 24. 21:20

Túró rudi - házilag


Túró rudi - házilag elkészítve


Hozzávalók : 0.5 kg túró, 2 vaniliás cukor, 2-3 evőkanál cukor, fél citrom leve, 1 citrom héja reszelve,1 kis tejföl, 3 teás k.zselatin


A csokimázhoz : 10 dkg tortabevonó, 10 dkg vaj vagy margarin


Elkészítés :


A túrót egy nagyobb szűrőn áttöröm és jól összekeverem az összes hozzávalókkal a zselatin kivételével. A zselatint 1 dl.vizzel felhevítem, és langyosan beleöntöm a túróba. Az összekevert masszát a folpakba rakosgatom, és vékony rudakba szorosan betekerem. A két végét jó becsavaron. Ezt egy éjszakán át a hűtőben tartom. Másnap a csokit gőz fölött a vajjal simára olvasztom,és amikor már nem meleg, de még jó folyós, egyenként beleforgatom, az előzőleg kicsomagolt és feldarabolt masszát. Érdemes egy rácsra kiszedni,hogy le tudjon csorogni a felesleges csoki. Vékony pengéjű késsel könnyedén le lehet szedni dermedés után.


Andi konyhaja-gportal.hu

2009. aug. 19. 15:58

Valaki elkészítette már a lent leírt rudit?

Én igen! Nekem nem ízlik. Semmi köze "a túró rudi"hoz.- szerintem!


Garmy - utólag elnézést kérek, igazad volt, ez csak "édestúró" ez valóban nem az, amire számítottam!

14. Grepike (válaszként erre: 11. - Garmy)
2009. aug. 19. 12:25

Szia!

Nekem is van sportszelet receptem! Enyém hasonlít! Nagyon finom! Ha gondolod, kicserélhetjük, hogy leteszteljük! :)

2009. aug. 18. 19:49
Irjatok be a google-ba Turo rudi rengeteg recept van en lasttam az egyik forumon ugy mint a pottyos turo Rudit de ide nem irhatom be a reklam miatt.
2009. aug. 18. 18:28
reszelt citromhéj nélkül nem ér az egész semmit!!!
11. Garmy
2009. aug. 18. 18:09

Szerintem a bolti túrórudinak azért van finom íze, mert alig van benne túró, és nincs az a fanyar túróíz.


Szerintem amit írtatok receptet, annak olyan íze lehet, mint az édes túróstésztára rakott túróskrémnek. Semmi köze a bolti rudiízhez.


Sokszor próbáltam már hasonló cuccokat csinálni, mint a bolti, de azok annyi mű cuccot használnak, hogy úgysem lehet utánozni. Van sportszeletes receptem, de szinte nem is hasonlít a boltihoz. Vagy pl. a különféle kókusztekercsek, amiket városi bulikon szoktak árulni sátorból, na azt sem tudom leutánozni.

10. a1baa7edcc (válaszként erre: 4. - Margareta51)
2009. aug. 18. 14:55
Ilyen konnyu? Jaj, nem kellett volna ide beneznem!
2009. aug. 18. 12:30

Sziasztok!


És a túrót le kell csepegtetni,vagy sem?

2009. aug. 18. 09:52
Én Pöttyös íz alapján tnnék bele egy kis reszelt citromhéjat is az tuti.
2009. aug. 18. 09:42
Én ezt használom túrótorta receptnek is, kivéve a csokimázt :)
6. tappancsmama (válaszként erre: 4. - Margareta51)
2009. aug. 17. 21:39
Köszönöm szépen.Nagyon jól hangzik.És ennek olyan íze van,mint a pöttyösnek?
5. era741211 (válaszként erre: 4. - Margareta51)
2009. aug. 17. 17:14

Jujjjjjjjjjj,nagyon jól hangzik!

Kimásolhatom?

2009. aug. 17. 17:09

Túró Rudi

PDF | Nyomtatás | E-mail

Felhasználói értékelés: / 93

GyengeJó

Írta: Sutemeny receptek

2007. november 01. csütörtök 18:40

Túró Rudi


Hozzávalók:Túró Rudi

½ kg túró

2 csomag vaníliás cukor

2 evőkanál cukor

1 tasak étkezési zselatin (! nem tortazselé!!)

2 dl tejföl

1 tábla tortabevonó (pl. Katica)

"extrák": lekvár vagy mazsola


Elkészítés:

A túrót a tejföllel, a cukorral és a vaníliás cukorral kikeverjük.

Felfőzzük a zselatint, a túróhoz öntjük, majd jól elkeverjük.

Fóliával kibélelt őzgerinc formába öntjük, majd kb. 3 órára mélyhűtőbe tesszük. (Fontos: nem szabad megfagynia!!)

Az őzgerincből egy tálra borítjuk, a csokit felolvasztjuk, és leüntjük vele a túró rudat.


"Extrák": A masszába keverhetünk mazsolát, vagy egy másik verzió: először csak a túrós massza felét simítsuk az őzgerinc formába, kenjünk rá egy réteg lekvárt, majd fedjük be a maradék túróval.



Címkék: Túró Rudi

Kedvencek sütireceptekhez (194) | Tedd ki ezt a sütemény receptet honlapodra, blogodra | Találatok: 26485

2009. aug. 17. 17:07
Várjuk együtt!!!
2009. aug. 17. 17:01
Jaaaj, azt én is imádom. :) Én is kíváncsian várom. :)))
2009. aug. 17. 16:32
Tudna nekem egy cukrász segíteni, hogy a sok túró rudi recept közül melyik hasonlít leginkább a pöttyöséhez?És az pontosan hogyan készül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook